Alat za Back Up

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Alat za Back Up

Post od Sava Savanović »

Postoji li neki Ok alat za BackUp kompletnog n6630,i memorija i kartica..i/ili jedno/drugo..pošto BackUp iz NociaPC Suite-a ne radi kako treba..
:uhuh:
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Sava Savanović, karticu iskopiraj pomocu card reader-a, imenik, kalendar, notes i to-do mozes preko PC Suite-a ..... za sms namesti da ti smesta na MMC ...... imas i varijantu za imenik da selektujes sve i ides na copy > to memory card ....... ili za komplet memoriju telefona kada odes na organiser > memory > backup phone memory ... s tim sto neki kazu da to nije bas sjajno resenje jer napravi backup svega, pa i djubreta koje ostane od raznih programa ...

pozdrav...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Neki kažu, ja prob'o. Stvarno čuve sve. Kao da radiš miror sj****og Windowsa.

Za kontakte ti je najbolji: Agora plus Contact Manager . . . . . .
Za poruke imaš varijantu čuvanja u .txt fajlu, ali i prebacivanje svega kako je i bilo. Ninolina će ti reći koji su tačno.
A kalendar samo iskopiraš C:\System\Data\Calendar.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

b_udder,gde je ta opcija da mu kažem da SMS smešta na MMC?,evo..gledam nigde ne vidim..iskopiram SMS preko PC Suitea(imenik isto,kao što si rekao..na MMC..)ali,ako vraćam SMS sa HDa na tel.,u Messaging Inboxu se ne vide..da,to je zato što treba setovati da SMS baca na MMC.
BackUp iz Organisera nisam radio,ne sviđa mi se nijedan Symbian integrated alat.Meni,u principu,treba upravo to..instaliram sve,uradim Backup,pa kada neštn pukne,uradim restore za par minuta.Da li neko zna link gde se govorilo o card readers..
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Savo Savanoviću, znaci...sa e: izbrises mail folder...zatim odes u Menu>Messages>OPtions>Settings>Other> i pod opcijom Memory in use izaberi Memory card...pitace te da li da sacuva original poruke i tu klikni na NO...i eto ...poruke ce se prebaciti na MMC... :D A sa card readerom ces na komp pored ostalih podataka skinuti i taj mail folder, i u njemu su sve poruke...

Posle ces izbrisati mail folder na C: i istim puteem vratiti poruke na C:... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Sava Savanović, evo ninolina ti je dala uputstvo za SMS ..... sto se tice card reader-a, nema tu puno mudrosti: namestis u Win-u "show hidden files and folders" i prekopiras sve sa MMC-a u neki folder ...... posle formatiranja kartice ili slicno, smo sve komplet iz tog foldera vratis na karticu i gotovo 8) .......... e da, "mail" folder se nalazi na c: ili e:\system\mail ...

pozdrav...

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

@gargamel4
>>Za kontakte ti je najbolji: Agora plus Contact Manager . . . . . .
Skinuo sam sinoć neku verziju,ali je zip arhiva zaštićena pass-om..pa tamo(da li beše na dotsis-u)piše pass..u fazonu www.agora.etc.etc. ali kada ukucam u polje za pass..ne prolazi..tako da sam izbrisao taj Agora plus Contact Manager.Za kontakte nije problem..njih lako iskopiram PC Suite-om na HD,ili iz Symbian-a na MMC..(pa posle ili na HD)ili sa MMC u Contacts,ranije sam radio Backup na SIM,pa to je katastrofa..duplira imena..ne sačuva ,recimo,email adrese,skrati ime ili prezime i sl...dakle,to je neupotrebljivo.
>>A kalendar samo iskopiraš C:\System\Data\Calendar.
Ok,mada ja ništa ne čuvam u kalendaru,osim nekih podsetnika za,recimo,današnji dan,koje posle pobrišem..
Rođendane i sl. znam napamet;)

btw,može li neko da pošalje working verziju Agora plus Contact Manager-a?


@ninolina
>>znaci...sa e: izbrises mail folder
Ne,kod mene nema na e:\System/Mail folder-a.Ima ga u ProfiMail folder-u,ali kao zaseban folder na e:\..to ne.
Da,upravo sam uradio kako si rekla i išao sam na "No" i sada vidim da se na e:\System pojavio Mail folder.

btw,da li je neko uspeo da uradi backup iz ProfiMail-a..?


>>A sa card readerom ces na komp pored ostalih podataka skinuti i taj mail folder, i u njemu su sve poruke...
Upravo sam u FExplorer-u prekopirao Mail folder iz e:\System na MMC,pa sam PC Suite-om prebacio na HD.Kolika je realna potreba za Card Reader-om?!
Format MMCa radim tako što resetujem Symbian,držim "Pen" dok se sve ne podigne..onda Organiser/Memory/Options/Format mem.card.To bi bio hardware format,a format RAMa(ili software format),standardno,green/*/3/pow/on-off.

>>Posle ces izbrisati mail folder na C: i istim puteem vratiti poruke na C:...
Da,cool..:)

@b_udder
>>sto se tice card reader-a, nema tu puno mudrosti: namestis u Win-u "show hidden files and folders" i prekopiras sve sa MMC-a u neki folder

Uh,pa hidden sys files mi je uvek uključen..:)
Misliš,bukvalno prekopiram sve kompletno..plus ovi dodaci,vezano za kontakte i SMS i kalendar..ček..a šta sa c:\ ?!?
Zar,kada se neka aplikacija instalira,baš ništa ne ode na c:\..i tako,kada uradim backup sa HDa card reader-om na MMC,sve će funkcionisati?
Samo što ću morati Smart Settings i još nekoliko aplikacija da instaliram dodatno,jer se instaliraju na c:\ po default-u..tj.,tamo moraju biti.Nisam probao,ali mislim da Nokia PC Suite ne odradi Ok backup&restore zato što pri kraju backup procedure izaci sistemski info kako neke aplikacije ne mogu biti backup-ovane,to je zato što su rezidentne u RAMu..pokušao sam da iz SafeMode-a(na 6630) uradim backup PC Suite-om,ali ista greška,tj.,info se prijavi.E sad,nisam radio Restore,ali ranije sam pokušao da vratim ono što sam uradio backup iz PC Suite-a..i negde na sredini,ili pred kraj kaže da ne može da nastavi da odradi Restore.Mislim da treba instalirati programe,za koje se zna da nisu u sistemu..tada odraditi backup iz Nokia PC Suite-a..pa pokušati tada Restore.Možda je ova procedura Ok,bez da se kupuje card reader.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

a da li ssi probao onaj oxygen symbian II a? ja sam u njemu davno radio backup 6600 i 7650 i to svega što je moglo.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Savo Savanoviću, nisam probala da uradim back up za profi mail...ali nije iskljuceno da je to moguce uraditi...kopiraj folder koji se nalazi u E:/system/Apps i tu postoji folder Profi Mail...i kad ponovio budes instaliraoProfi Mail, samo izbrisi taj folder koji se kreirao i zameni ga sa ovim koji si skinuo za back up,...To je teoretski savrseno resenje...ali nisam stigla u praksi da isprobam...mada ne vidim zasto ne bi radilo... :roll: :) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Sava Savanović, ako programe instaliras ne MMC dosta njih ce ti raditi i posle formata ako ih vratis na karticu ..... neki nece (kao npr. Opera, cini mi se), ali i to je usteda vremena...
card reader je visestruko koristan a pogotovo ako prebacujes velike kolicine podataka (muzika, filmovi itd) jer je dosta brzi ..... a nije ni skup...

pozdrav...

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Hvala svima na odgovorima..
Card Reader..bilo koji..?..mislim da sam negde ovde primetio tu temu,ali se ubih tražeći..ne mogu da je nađem..
Pozdrav
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Sava Savanović, pa ono, gledaj da nije neki krs i da podrzava vise formata da bi mogao da ga koristis i za kameru ili neki buduci fon...

pozdrav...

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Ja bih hteo da pitam neshto slichno (chak sam i otvorio topic: viewtopic.php?t=7047)...

Da li moze neko da u kratkim crtama objasni kojim programom i kako da prebacim Inbox sa kartice 6630 na karticu novog E61? Treba mi hitno, jer ne mogu da kupim/prodam telefon dok to ne uradim...

Hvala unapred!!!

ZedPi

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

ZedPi, pa mozes ti lako da prebacis folder Mail sa kartice na karticu..ali da li ce ga E61 prepoznati, to je veliko pitanje...6630 ima OS 8.0, a E61 OS 9.1, a na ovom novijem OS-u nemas mogucnost cackanja systemskih fajlova...a mail folder se tamo nalazi...

A vec sam gore opisala kako se radi prebacivanje mail foldera na komp...i evo ti ponovo...
"znaci...sa e: izbrises mail folder...zatim odes u Menu>Messages>OPtions>Settings>Other> i pod opcijom Memory in use izaberi Memory card...pitace te da li da sacuva original poruke i tu klikni na NO...i eto ...poruke ce se prebaciti na MMC... A sa card readerom ces na komp pored ostalih podataka skinuti i taj mail folder, i u njemu su sve poruke...
Posle ces izbrisati mail folder na C: i istim puteem vratiti poruke na C:... "

Ti bi sad znaci trebalo, posle svega ovoga, da u card reader ubacis karticu koju koristis u E61 i da u E:/System/ ubacis nazad taj folder mail...a cak i ako ti to uspe, ne znam hoce li telefon prepoznati podatke...desavalo se da i telefon istog OSa ne prepozna , tako da, ti ipak pokusaj, ako ti je toliko vazno...a ako su ti vazni samo textovi poruka, mozes ih sacuvati sa programom Message Saver...i tako ih u .txt formatu prebaciti na komp i sacuvati... :wink: :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Da li tim programom mogu da se sachuvaju, tipa, poruke iz jednog foldera sa podacima o vremenu i datumu, ili se chuvaju kao posebni txt fajlovi? Mislim, poshto imam sve sortirano u nekih desetak foldera, da, recimo, sve poruke iz jednog foldera stavim u jedan txt fajl, i tako sa ostalim folderima, ili mogu da svaku poruku sachuvam kao posebnu? Najvaznije od svega mi je da ostanu podaci o vremenu i datumu poruke, ako vecj ne moze da se sve to vrati na karticu i koristi kao i do sad... :( :? :unsure: :smutny:

ZedPi

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

ZedPi, pa sa tim Message Saverom mozes sve poruke da sacuvas i to tako sto ces sam izabrati koje poruke da cuva...tako da ti mozes iz vise puta, obelezavajuci svaki put poruke koje hoces da stavis u zaseban .txt fajl, da ih tako i odvojis...a naravno...cuva se i od koga je poruka kao i datum kad je poruka pisana...Samo bih ti ja, radi preglednosti preporucila da to posle iz .txt fajla samo sa Copy/Paste prebacis u Word doc...evo kako to izgleda na kraju... Slika
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

OK, hvala. Definitivno cju da ih prebacim u Word, ali bih hteo da ih imam i na novom telefonu... Ako to ne uspe, shta da se radi... Barem ih imam sachuvane kao dokument...

Hvala josh jednom i zamolio bih te za link tog programchicja, tj. gde mogu da ga skinem, na PP, ako moze...

ZedPi


P.S.

Meni poruke ionako stizu direktno na karticu, tako da mogu da preskochim korak sa brisanjem onog foldera u telefonu...?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

ZedPi, ok...mozes da preskocis taj korak...ali telefon mnooooogoooo brze radi kad ti poruke stizu na memoriju telefona... 8) :D ...tako da ti to preporucujem ... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

OK, hvala ti josh jednom na momentalnom odgovaranju na postove... BTW, stigla mi je PP. Skinuo sam ga, pa cju probati kasnije da prebacim poruke...

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

@b_udder
>>gledaj da nije neki krs i da podrzava vise formata da bi mogao da ga koristis i za kameru ili neki buduci fon...

Koji biste uzeli od ovih..:

Transcend TS-RD13, USB 2.0 card reader/writer 13-in-1, blue,red,silver ... 1339.89

Transcend TS0MFLRD8, USB 2.0 card reader/writer internal 8-in-1 (CF, SD, SM, MD, MM, MS card), Black, White ... 1207.54
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Odgovori