Smart Settings .ini

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Smart Settings .ini

Post od Sava Savanović »

Da li vam se desilo da zaboravite u Smart Settings-u da prvo skinete štriklu sa programa/iz kolone/koji će biti prikazani u "Start" maniju,pre nego u Manager-u uradite Remove(uninstall)?
U tom slučaju,program ne postoji na MMC(ili gde ste ga već instalirali),ali je i dalje prijavljen pod "Start" manijem u Smart Settings-u.Rešenje je editovati .ini file koji se nalazi u c:\system/Apps/SmartSettings/tu je Settings.ini file.Prekopirati ga na HD,otvoriti u editoru,izbrisati program koji je ostao u spisku,pa ga vratiti i uraditi overwrite.Nakon restarta Symbian-a,sve se vraća na default .ini u Smart Settings-u..dakle,nanovo napraviti izbor programa koji ulaze u "Start" meni i to bi bilo to..inače,užasno frustrirajuće deluje kada mesto pod,recimo,"5" zauzima upravo taj program,koji je izbrisan iz sistema.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To je puno posla,treba setati fajl tamo ovamo pa editovati... a lakse je presnimiti SmartSettings i za minut opet podesiti koji ce programi stajati na Start-u,mnogo lakse i brze resenje!
Pozdrav 8)

Sava Savanović
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 14:09
:: RedmiNote3Pro
Lokacija: Belgrade

Post od Sava Savanović »

Prvo mi je to palo na pamet,ali to ne pali..i pored safe mode-a..ista stwar..uradim remove,instaliram novi Smart Settings,ali ni to ne pali.
Nokia 6630/Kingston MMC Mobile 1GB/Apacer Card r/w 23in1

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Kod MENE je upravo to i upalilo,reinstalacija,ponovno podesavanje i gotovoooooooo!Minut posla,ali je naravno ipak bolje da se prvo isti program odstiklira da se ne bi posle zaglavio u Start-u!
Pozdrav 8)

Odgovori