u vezi nokie e61

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

u vezi nokie e61

Post od E61 alex »

pre neki dan sam pazario nokiu e61 i odusevljen sam mogucnostima. vec 4 godine koristim samo symbian telefone. ova verzija symbiana me malo zbunjuje. zasto neke sisx fajlove ne mogu ni da pokrenem? kad hocu da instaliram vecinu sisx fajlova, igrica ili programa prijavljuje mi gresku: greska sertifikata, obratite se isporuciocu aplikacije.
takodje imam problem i sa smart movie playerom. nikako ne mogu da ga instaliram u telefonu, ne prihvata mi ni verziju 3.25. da ne pricam o xvid kodeku za kojim provedoh celu noc da ga nadjem i ni jedan nije hteo da radi. bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi resi problem.
hvala unapred.[/b]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ides u Tools, Settings, Security, Certifficate Management, i stavis na ALL, i disablujes Online Check. To resava vecinu tvojih problema. Ne znam zasto se svi smaraju sa tim SMart Movie, mnogo je jednostavnije da stavis Divx Player 0.83, pusta sve bez greske. Do sada jos nisam naisao da nesto nece da mi pusti. Imas i Xilisoft 3GP Video Converter, sa njime konvertujes film, i pustas preko default playera u fonu.
I cestitka na dobrom izboru telefona
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

pokusacu ono drugo sto si mi rekao jos veceras a sto se instalacije programa tice i dalje imam problem.dakle kad udjem u Tools, Settings, Security, Certifficate Management pojavi mi se neki spisak necega koji sam delimicno mogao da obrisem (ne sve) ostalo mi je njih nekoliko. kad na bilo koji udjem i pokusam da rascekiram online certif. check ne da mi . ostaje samo yes i ne mogu da ga promenim kao da je fiksirano. a kad cekiram ovo sto je ostalo od nekih sertifikata u telefonu ne dobijam nikakvu drugu opciju. dakle ono ALL me zbunjujue sto si mi napisao jer ga ne vidim kao opciju

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Oooops, moja velika greska... :shock: :o :shock:
Nije ono trebalo da brises, ali nema veze, vratice se to, ako treba, reinstaliraces neke aplikacije.
Elem, ides u Tools, pa App. Manager, pa Options pa Settings i tu stavis Software Installation ALL i Online certif. check OFF. Ovo ce da ti reshi sve probleme.
Jos jednom izvinjavam se, stvarno sam napravio glupu gresku.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

no problemo, ovaj put mi je problem resen. u svakom slucaju hvala na savetu. a za video fajlove cu pokusati jos nocas da potrazim programe na netu.
hvala jos jednom

edit:
inace skinuo sam malopre Divx Player 0.83 i nece ni jedan file da mi pusti. posaljem ga preko blue tooth-a na komp i kad porenem file nece da mi ga otvori. onda Divx Player 0.83 pustim da iskenira memoriju i on osim onda njegova 2 demo file nista drugo ne vidi. jel ovaj player ima neki coced u sebi ili i to posebno moram da skidam s neta i saljem na fon?

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E61 alex, za codek za smartmovie mogao bi da pogledas na sajtu proizvodjaca... mislim da se firma zove lonely cats, i kodek za telefon je za dz znaci besplatan.
http://www.lonelycatgames.com/index.php ... smartmovie

E da a pazi sad sto se tice smart movie konvertora za PC kod njega recimo zavisi sta ce moci da konvertuje a sta ne od kodeka koji su tebi instalirani na kompjuteru, a mislim da ce ace-mega kodek pak ili neki takodje obiman kodek pak odraditi posao.
5130+Koss the plug....

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

Masterokrata pokusao sam sa kodecima i uradio ono sto mi je miodrage rekao ali nikako nece ni da se pokrene instalacija :(
nisam vise pametan sta da radim a takvu zelju imam da vidim film u malo boljoj rezoluciji. inace moj prethodni telefon je bila nokia 6600 na kojoj nisam bas mogo da citam titl. ovde bi trebalo da cu moci ali...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa u DivX Playeru ces tesko da citas titl... ja stvarno nisam nasao nacin da ga prilepim, jedino ako je usnimljen u film. Ja nikakve kodeke nisam morao da ubacujem, stvar RADI! E sad, sto se rezolucije tiche, nisam bas nesto odusevljen, ipak je ovo samo mobilni telefon. Nisam probao doticni SmartMovie, pa nemam neki reper sa cime bih poredio, ali postoji gubitak na kvalitetu slike.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

sve u svemu i dalje nisam resio problem, instalirao sam i smart movie player i divx player u telefonu i kad god ubacim neki avi file (osim 3gp koji jedino radi) on nece da ga pokrene. razlog i dalje NE ZNAM i nije mi jasno jer takav problem nisam imao kod 6600 kod kojeg je sva radilo besprekorno

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jos mi samo jedna stvar pada na pamet, stvarno je glupo ali... ponekad su bas gluposti resenje problema. Nisi rekao kako pokusavas da pustis taj .avi file? Iz DivX Playera moras tako sto PRVO pokrenes DivX Player, pa onda menu, browse file, nadjes file i play. Ako pokusavas iz file managera netjes uspeti. Ne znam da li to vazi i za Smart Movie jer ga ne koristim, ali za DivX Player sam 200% siguran.
.3gp ti radi zato sto je to default file format playera u telefonu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

kad pustim reskan iz divx playera ne vidi mi u inboxu file koji mi je stigao preko blue tooth-a i nikako ne mogu da ga otvorim da bi ga sacuvao. uopste mi nije jasno zasto se to desava i koji jos problem moze da bude.. znam da hoces da mi pomognes i hvala ti ali nisam pametan sta vise da radim a najmanje imam koga da pitam jer nikog licno jos ne poznajem ko ima isti telefon ko ja :(

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A sta ti telefon ispishe? Meni se to desilo kada sam pokusavao da pustim wmv file. E njega nema sanse jer ga telefon ne poznaje. Jedini nacin je da prebacis file direktno u memoriju telefona preko kabla.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

to sam i ja provalio hvala ti. kad skinem bilo koji avi sa interneta direktno na fon radi, ovako iz inboxa nece da se otvori

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Daklem, djavo nije dao mira, uzeo sam, i pokusavao iz inboxa da makar snimim file negde u telefon. Not a chance! Ni na netu nisam nasao nista o tome, tako da... tesko ces to da sredis. Ne znam sta imas od opreme, ali CA-53 kabl ti je NEOPHODAN.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

hvala ti, pokusacu u najskorije vreme da ga nadjem, ili bar citac kartica pa da preko njega prebacujem fileove. btw, do koliko gb kartice e61 moze da podnese tj prihvati a da se ne koci?

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E61 alex, mislim da bi sa karticom ok 1GB sve radilo zadovoljavajuce...tako je kod ostalih smartphone aparata, ne treba izazivati sudbinu, a i sta ce ti vise od 1GB. 8)
5130+Koss the plug....

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

E61 alex, uzmi slobodno od giga i neces imati problema defragmentuj je jednom u 2-3 meseca i sve ce raditi ok.. i pazi na smestanje fajlova zato oce da baguje
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Meni sa 1 GB radi fantasticno. Hteo sam da uzmem 2 GB, ali nije bilo. ZAdovoljan sam ovim kako radi, za sada stvarno nemam zamerki. Kako se kartica defragmentuje bez card readera?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

E61 alex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 28. Dec 2006. 12:42
Kontakt:

Post od E61 alex »

hvala galee i masterokrata poslusacu vas savet. telefon je extra samo mi nije jasno zasto ali zasto mu nisu stavili neku kamericu bar od 2 mpix :( to mu je jedina mana..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa jesi ti iscitao malo vise postova o telefonu? Lepo pishe da je E-serija napravljena za poslovne korisnike, koji rade u velikim firmama, koje zbog brige za sopstvenu bezbednost ne dozvoljavaju da se unose mobilni telefoni sa kamericama. E pa to je cela mudrost. Inace video sam glasine da izlazi E61i koji ce imati 2 MPix kameru, a sprema se i E65 takodje sa kamerom. E50 i E70 vidis imaju kamere, iako pripadaju E-seriji. Ne znam tacno u cemu je kvaka, ali kako meni kamera na telefonu ne treba ni koliko crno ispod nokta... nije mi bilo tesko da se odlucim za ovaj model.
Jos jedna stvar oko kamera na telefonima, testirao sam LG KG 920 (kamera 5 MPix), i kada se prebace slike na komp, slabije su od fotki koje pravi moj Canon A410 (3.1 Mpix). Radi se o razlicitom algoritmu dobijanja fotografija, nesto sto mobilni telefon nikad nece moci da dostigne. Nije sve u MPixelima, ima dosta i u algoritmu fotografije, optici... da ne smaram dalje.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori