6600 messaging misterija

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

6600 messaging misterija

Post od Tha_Maddog »

Za 2 mjeseca će 3 godine kako imam ovaj fontele i prvi put mi se dešava sljedeće:

Sinoć,pred doček Nove,stanje u messaging-u je bilo regularno,popriličan broj sms-ova u inboxu,par foldera u my folders,nekoliko poruka u drafts,mailbox podešen na moj,reports folder "updateovan" o realnom stanju poslatih,isporučenih poruka.

E sad,kako se bližila Nova i par sati poslije nje mreže su već tradicionalno zagušene,a ja genije pokušao da pošaljem 2 sms-a u isto vrijeme (jedan preko samog messaginga kad uđete u new message pa tražite broj,a drugi preko imenika pa send text message) i sending mi je bilo sigurno pola sata na oba "puta".Kad se to konačno završilo ne znam,ali jutros ulazim u inbox i prikazuju se samo zadnjih 4-5 poruka koje si stigle,my folders ima samo onaj default folder sa templates-ima (ali ti templatesi se nisu vratili na default već su ostali na mojim-smajliji),mailbox je ponovo pod tim imenom,drafts folder prazan,reports je "stao" na onim porukama od 10ak minuta poslije ponoći,one kasnije nisu registrovane(što mi se ponekad dešavalo,ali gašenje/paljenje je obično pomagalo,ili pak vađenje baterije po gašenju)...Znači kao da je neko izbrisao sve!

Pomislio sam da nije do mmc-a,ali vidim da su svi ostali sadržaji s kartice tu,probao sam i foru "use phone memory" pa opet memorija s kartice,ali se ne vraćaju...Probao sam i gašenje,vađenje baterije,mmc-a,sim kartice,ali i dalje je tako-stanje kao da se poništilo u messaging folderu od nove,i dalje mi se ne prikazuju reportsi,stoje na onom od 00.09.

Zna li ko o čemu se radi,možete li mi pomoći kako?

Unaprijed zahvalan.

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

postoji mogucnost da su ti poruke ma mmc ili phone memory pa ti prebaci na onu drugu od postojace.. ides u message pa opstions idesh na other pa prebacis na drugu memoriju od sadasnje..

druga mogucnost je da su se same izbrisale > niko nikad nije razumeo sta se tad zbiva u bagovima telefona..
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Re: 6600 messaging misterija

Post od Tha_Maddog »

Tha_Maddog napisao:Pomislio sam da nije do mmc-a,ali vidim da su svi ostali sadržaji s kartice tu,probao sam i foru "use phone memory" pa opet memorija s kartice,ali se ne vraćaju...
Da,i to sam probao,ali i dalje je isto...Imalo je par poruka koje je valjalo čuvati pa ono...ako imate još neki prijedlog,bio bih vam zahvalan.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ako se ne varam koristio si karticu za skladistenje poruka jel da? E pa probaj da iskopiras ceo sadrzaj na komp, potom uradi format kartice, bilo bi dobro preko card readera, ali daj sta das, pa kada si sa praznom karticom pokrenuo fon, ugasi ga, vrati sadrzaj na karticu (e zato je dobro imati card reader, a ako ga nemas, mojne da gasis fon) i vidi da li ce da ti se vrate poruke. Cisto sumnjam, ali nekad i ovakve banalnosti umeju da pomognu. Moguce je da ti je fon negde "sakrio" poruke, i ne vide se na kartici, a kada je formatiras, i pokrenes fon sa praznom karticom, on resetuje svoje "vidjenje" kartice.
Za online backup podataka postoji jedan sjajan sajt, potpuno je sve besplatno, i ovo nije piraterija tako da admini NE MORAJU da brishu ovo https://zyb.com
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Tha_Maddog, po svemu sudeći, zeznuo ti se deo podataka na kartici. Verovatno se zbog zagušenja (na mreži, a i u samom telefonu) oštetio "index" fajl u kome se nalazi struktura mejl foldera, pa je sistem automatski kreirao nov i pregazio stari. Samim tim vidiš samo ono što se desilo nakon toga, iako se stare poruke najverovatnije još nalaze u okviru mejl foldera ali ti to nije baš od neke koristi. Možda prođe kopiranje koje je miodrage predložio, ali iskreno - čisto sumnjam. Takođe, možda bi pomogla provera kartice (ako imaš čitač) pomoću Nortonovog Disk Doktora, ostali programi tipa Windows-ovog Check Disk-a nisu od pomoći jer samo konvertuju oštećene fajlove bez sređivanja tako da dobiješ "file000.chk" sa kojim ne možeš praktično ništa da uradiš.

Tha_Maddog
neaktivan nalog
Postovi: 153
Pridružio se: Uto, 25. Okt 2005. 01:19

Post od Tha_Maddog »

Hvala na predlozima ljudi,vidjeću ovih dana da isprobam te cake.Recite mi da li je bolje da uradim backup na kompu ili ovaj online,i zašto?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ako mozes, uradi oba, nikad ne znas sta moze da se desi :wacko: . Kako ja volim da kazem, vaznih backupova nikad dosta. Kao ni sigurnosti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Gallee..
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1106
Pridružio se: Sre, 19. Apr 2006. 09:37
Lokacija: Beograd > Novi Beograd..

Post od Gallee.. »

Tha_Maddog, radi ga na kompu (uvek ces imati te podatke) ja imam svoj u 3 primerka.. imenk je kao licna karta ili ti stvar bes koje nemozes da se orjentises (za sve probleme mozes da nadjes pomoc u imeniku) na kompu i to stavi na neko mesto gde ti nije zabaceno i nazovi ga prostim imenom da mozes da kad ti zatreba lako da ga nadjes u searchu
N-Naravno..!
ZIVIM ZA LETNJI RASPUST..!

Odgovori