Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Procitao sam predhodnih 47 strana i resih da kupim jedan od SE UIQ telefona (M600 - W950).
Meni prevashodno treba telefon za rad sa wordom i exelom (pored razgovora i poruka) ali mi se svidja ju i dobre muzicke mogucnosti W950 pa moje pitanje glasi: Koliko je W950 dobar u office segmentu tj koliko je losiji od M600.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

LittlePrince ko kaze da je losiji, mislim da je w950 u office segmentu isti kao i m600, isti program imaju. samo sto je m600 prilagodjen poslovnim funkcijama, ima qwerty tastaturu, koja dovodi do lakseg rada sa office funkcijama.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

@kljun - to sam i ja mislio, samo me bunilo ono P kod P1 jer ako je naslednik M600i onda je logicnije da bude M serija i u nastavku... inace, sta mislis, sta ce naslediti P990i, tj. koji model mozemo da ocekujemo...??? hvala :wink: :wink: :wink:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

luca pa dobili smo neku vrstu naslednika a to je p1, koji inace nije bas pravi naslednik p990, to je neka mesavina, pravi naslednik proslavljenog p990 je jos uvek ceka, nadam se da ce taj naslednik da ispuni ocekivanja od svih nas.
po meni naslednik bi trebao da se zove:
Sony Ericsson P900 Ultimate, znaci da u vecini zadrzi onaj stari dobri izgled p990, sa naravno malim poboljsanjima, nekakava softwerska poboljsanja, kamera nebih morala da bude visa od 3.2 Mpix(mada mislim da je i to previse) jer poslovnim ljudima(kao sto smo mi koji korstimo ovaj fon) i netreba bas kamera(mi nemamo vremena za takve stvari 8) ).
ostalo ostavljam Sony Ericssonu da odluci, ja sam im dao ideju a oni neka pocnu.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

LittlePrince, kljun, naravno da je losiji w950 u radu sa office aplikacijama od m600 - em nema qwerty, em nema sa cim da radi, tj. uopste nema ugradjene ofiice programe, kao ni pdf reader. Mozete li zamisliti da se na numerickoj tastaturi radi editovanje dokumenata? :o Naravno, uvek je moguce kupiti app Document2Go i na taj nacin resiti problem nedostatka ugradjenog office programa, ali i dalje tastatura ostaje problem - unos teksta bi u tom slucaju morao da se vrsi preko touch screen-a. Sto se tice naslednika p990, p1 se smatra vise nekim prelaznim resenjem, koje resava najveci problem p990(i drugih uiq3 aparata) - manjak RAM-a, a tek treba da izadje pravi naslednik P910(nije greska, mislim upravo na P910 a ne p990), ime ce mu verovatno biti P3. Zasto sam spomenuo da je "P3" naslednik P910 - zato sto p990 nikada nije ispunio ocekivanja do kraja, ogranicenje je pre svega bila ta RAM memorija, tako da je poslednji legendarni UIQ telefon upravo P910, a P3 bi trebalo(po nekim najavama) da ima: procesor na 332 MHz, GPS, HSDPA, 5MP kameru itd. Ali to je jos puko nagadjanje, videcemo sta ce biti sledece godine...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

za mene je P serija ona serija koja ima lepo tastaturu na otklapanje i to mu dodje kao zaštitni znak.samo se pitam da li onda beše r380 spada u P seriju?? :oops:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

A koliko je Document2Go losiji ako je losiji od standardne office aplikacije koja dolazi sa M600?
I jos jedno pitanje :oops: Kakve su mogucnosti ovih telefona kada je u pitanju snimanje zvuka, kolika je osetljivost mikrofona?

machak
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 18:08
Lokacija: Zemunski machor

Post od machak »

LittlePrince, pilgrim je potpuno u pravu - ako ti telefon treba pre svega zbog office aplikacija, onda uzmi neki sa qwerty tastaturom, stvarno je besmisleno editovati tekst na numerisckoj tastaturi. Sto se muzike tice, walkman seriju nisam imao prilike da probam, ali mi je zvuk na m600i i p990i sasvim zadovoljavajuci, nista extra, ali je ok. Mislim da je glavni adut w950 memorija.
Doc2Go je ok aplikacija, i intuitivnija od ugradjene aplikacije na uiq3 softveru, u smislu da vise podseca na MS Word. Instaliraj je u svakom slucaju jer ima i Power Point. I generalno, sve sto ti treba za posao mozes da nadjes, nije tacno :uhuh:, ko sto kazu zli jezici, da nema softvera za uiq3.
M600i ima pristojan mikrofon, bar u "sobnim" uslovima, ali nisam pokusavao da snimam predavanja i sl.

kljun, izvinjajem se sto odgovaram na post sa 45. strane :oops: , ali juce sam resio problem sa gdeskom tako sto sam ga instalirao na phone memory umesto na memory card. Vise se ne javlja greska nakon iskljucivanja telefona. Inace, probaj ver. 0.20, jer je znatno bolja od prethodnih, i mnogi bugovi su ispravljeni.
Kada naiđeš na čoveka sa kojim vredi govoriti i sa njim ne govoriš, izgubio si ga. Kada naiđeš na čoveka sa kojim ne vredi govoriti i sa njim govoriš, izgubio si reči. Mudrac ne gubi ni čoveka ni reči. (Konfučije)

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

kljun, luca, evo, sada sam procitao sto to pricate o nasledniku p990, i iskreno mislim da nema razloga da izlazi, jer jedino sto mogu da poboljsaju je kamera, sve ostalo p990 vec ima(od bitnih stvari...

E, sada, ajde da nesto rascistimo.... Kao prvo p1 nije nikakav naslednik p990, nemojte se dzabe zavaravati. To je naslednik m600.

Naslednik p990 ce imati punu kverty tastaturu, barem bi trebalo da je ima, a ne polovicnu kao m600.
Druga stvar, sto se tice kamere, verovatno ce to biti kamera iz k850, jer je i p990 uzeo najbolju kameru koju je SE tada imao (a to je bila od k750, k800 je izasao kasnije)

Koliko vidim, mogu jos da ubace track id, mogu da ubace walkman player, i nista mi vise ne pada na pamet... Sto se tice GPS-a, mislim da su sanse 50-50 da ce ga imati...
iPhone + CX300

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Spyker, pa ako ubace walkman player onda ce biti iz W serije a ne P zar ne?? ps. mozda ovih dana kupim w950 :roll: :roll:
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Naracno da ne, jer se ne zovu walkman telefoni tako samo zbog player-a... I k850 ima walkman player, a isto tako ce imati i noviji modeli. Ne kazem da ce biti zadnja verzija(od w960) ali bi trebalo da bude kao na w950.
iPhone + CX300

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

LittlePrince, m600 npr ima odlicno snimanje zvuka, ali snima u ACC formatu pa kad hoces na kompu da preslusas moras konvertovati u mp3 radi boljeg kvaliteta. Inace jako malo prostora zauzima.
5130+Koss the plug....

gille
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 21. Okt 2007. 08:22
Lokacija: Beograd

Post od gille »

Spyker,
Moram reci da se ne slazem sa misljenjem da P1 nije nikakav naslednik P990..naime, konkretnog naslednika P990 i nema,jer cela P serija je imala preklop,sto ne znaci da ce imati i ubuduce.
Ali svakako da P1 tezi ka istoj vrsti korisnika,i da taj isti profil polako i prelazi na P1.Cak i samim nazivom je SE naglasio da je ciljna grupa ista i iz istih razloga je i snabdeven boljim specifikacijama nego P990. Svako ko je koristio P990 moze vrlo brzo,uz samo nekoliko dana koriscenja P1 da se uveri u to koliko je prakticniji,i velicinom ,i mogucnostima.
Cak i sam P990 je kada se pojavio dobijao lose kritike po pitanju toga koliko je stvarno naslednik P910(losiji jog,velicina ekrana,itd).Svi su tvrdili da je razocaranje,a sada se pokazalo da je ipak bio u pitanju poslovni pogodak. Ja sam koristio celu P seriju,i nikada nisam zazalio sto sam prelazio na sledeci u nizu.I moje misljenje o P1 nije bilo narocito lepo,sve dok ga nisam uzeo u ruke. Naravno,nedostaju mi neke sitnice sa P990,neke druge sa P910, ali sve u svemu je bolji ,zato sam ga i zadrzao :)
A svakako ne moze biti naslednik M600,jer je M600 napravljen kao low end telefon,namenjen siroj populaciji,dok je na P1 primenjeno sve sto su u tom trenutku imali na raspolaganju.
Uh..bas sam se raspisao :oops:
"Who Dares Wins"

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

Spyker napisao:kljun, luca, evo, sada sam procitao sto to pricate o nasledniku p990, i iskreno mislim da nema razloga da izlazi, jer jedino sto mogu da poboljsaju je kamera, sve ostalo p990 vec ima(od bitnih stvari...
ne bih se slozio sa ovim!
a RAM? jaci procesor? HSDPA? GPS eventualno?
sve to moze da ima naslednik p990i.....
meni je to sve mnogo bitnije od kamere.......
LittlePrince napisao:A koliko je Document2Go losiji ako je losiji od standardne office aplikacije koja dolazi sa M600?
documents2go nije losiji od quickoffice-a.... bolji je...... quickoffice ne moze da otvara vece fajlove dok docs2go barata sa njima kao od sale...... mana docs2go je sto ne cita cirilicu i nasa latinicna slova.....
Ex Sir_Oliver

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Mikele napisao: quickoffice ne moze da otvara vece fajlove dok docs2go barata sa njima kao od sale...... mana docs2go je sto ne cita cirilicu i nasa latinicna slova.....
E danas se svi nesto ne slazemo :lol: kako ja onda na m600 sa quick office otvaram knjizurine od po 15mb i pdf stripove velicine oko 40mb. Moze da otvara svasta kao sto je mogao i P910(kultni telefon zamerka jedino na jog klick levo desno, ono dugme za povratak ispod jog-a sto imaju M600 i P990 je pun pogodak) 8)
5130+Koss the plug....

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Jel zna neko kako se menjaju ikone na p990? gledao sam po nekim sajtovima ali to mi bas i nije skroz jasno.
ako neko zna nek pomogne.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Moj QuickOffice na M600 ne moze da otvori nikakav dokument veci od 1 MB, tako da iskljucivo koristim Documents2Go - genijalna aplikacija! :)
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

gille, sta pricas ti, kako bre m600 low-end telefon :lol: Jedno je sada, i k750 sada ima losu kameru, a kada je izasao bio je najbolji!!! Znaci, i m600 kada je izasao je bio skup, i bio odlican telefon...

Dalje, ko kaze da mi se nesvidja p1??? Ne znam da sam to igde rekao... Ja samo govorim onako kako je, a to je da je p1 naslednik m600, svidelo se to vama ili ne... Isto su tako govorili da je m600 naslednik p910, pa nije...

Znaci, ja ne kazem da je p1 losiji, bolji je, i to osetno, ali je p1 ipak najlosiji od nove uiq serije, hteli to njegovi vlasnici da priznaju ili ne. Pod novom serijom smatram p1, w960 i novi p990, kako god se zvao.

Svidelo se to vama ili ne, p1 ce za dve god kostati isto kao m600 sada, i zauzimace istu poziciju na trzistu kao on sada, tj. kako neki kazu bice low-end telefon...

Mikele, nisi citao pazljivo, gps sam pomenuo, ali nisam siguran da ce biti. A kada kazem da nema sta novo, mislio sam od novih tehnologija, podrazumeva se da ce sadasnje unaprediti, to i ne racunam(vise interne memorije i rama, bolja kamera/video, bolji ekran, hsdpa naravno...)

Mislio sam da nije stiglo neko revolucionarno poboljsanje od kako je izasao p990, naravno da je sve napredovalo, ali nema nesto revolucionarno sto je tesko ugraditi, ili sto dize cenu(tipa prvi kolor ekran, prva kamera, pa ajde da kazemo i wifi, jer je ipak bitan u razvijenijim zemljama), tako da verovatno cekaju jos malo da bi ga primetno poboljsali, mada je to i sada moguce.
iPhone + CX300

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

imam jedan problem:
pokusavam da snimim jednu sis instalaciju i pise mi sledece kad pokrenem da snimam:
The package uses a protected uid.
sta mu to znaci?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Spyker, u pravu si za M600, ali za P1 ne, no way Pedro!!! :uhuh: P1 je bolji od W960, takva je i procena nekoga ko vise zna o telefonima od tebe i mene - Eldara Murtazina. Jedina prednost W960 u odnosu na P1 jeste tih 8 GB, ali to se uostalom moze resiti - kupis memo karticu. Glavne mane - nema qwerty tastaturu, a taster "back" je stavljen na potpuno debilno mesto, sto je po gospodinu Eldaru(a i ja se slazem) onemogucilo rukovanje aparatom jednom rukom, tako da se koriscenje ovog aparata ne moze nazvati nimalo ugodnim... :P :wink: Bas bih voleo da mi objasnis zasto je po tebi W960 bolji od P1 - palis se na gigabajte ili sta vec? :blinky: 8)
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Odgovori