Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Bekra samo skini pcsuite i tu ti je sve .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Bekra
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Sre, 23. Avg 2006. 02:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Bekra »

Skinuo sam sinoc i pc suite for smartphones, ali ni to ne nece. Prepozna ga kao mass storage, i mogu da gledam samo memorijsku karticu. Probao sam da vadim karticu i nista. Probao sam i da odem u device manager (u my computer), da probam rucno da instaliram drajvere koje sam imao za p990, i opet nece.
Garant moj sugavi komp zakera nesto. Secam se da sam kod drugara uspesno iz prve konektovao, tad sam i skinuo sve one vodafone oznake i metnuo cist sonyericsson software. Taman sam video onaj tutorial za pojacavanje zvuka, obradovah se, ali cvrc, opet moram da budem kao kompjuterski beskucnik :blinky:

kovac84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 20:39

Post od kovac84 »

da li je moguce ocistiti touchscreen displej ispod folije nekako...tj da li se ona moze skinuti a zatim skinuti prasina koja se nekim cudom tu ispod nje navukla....?????

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Bekra jedino resenje - reinstall windows-a.
kovac84 ako si spretan sa otvaranjem telefona pokusaj, mada ne bih ti to savetovao, je sam gledao neko uputsvo za otvaranje telefona, i nije bas tako jednostavno, a i potrebna ti je oprema za to, ako imas dovoljno poverenja u servisere, odnesi to njima da ti odrade, ne bih trebalo da ti to pouno naplate.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kovac84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 20:39

Post od kovac84 »

Ma otvarao sam ga ali ne znam da li smem da podignem foliju koja je preko displeja pa rekoh da pitam da li neko ima iskustvo sa tim...nije mi problem otvaranje lako sam ga raskopusao....ako ima neko iskustvo neka mi samo kaze jer smem da vucem tu foliju ili ne...?????

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Na koju foliju mislish,na touch foliju ili foliju "nalepi sam" ??? Touch foliju nemoj sam da odlepljujesh...

:wink:

kovac84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 30. Maj 2008. 20:39

Post od kovac84 »

Touch foliju....da bas sam na nju mislio....da ali nervira me prasina koja se navukla ispod...i ne znam kako je i dospela tu....

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

Bekra, gde je taj tutrilal? Jel se pojacava zvuk na spoljnom zvucniku ili u slusalici? I da li neko zna da li postoji mogucnost da se pojaca zvuk koji kamera snima u video modu, posto je neverovatno los zvuk i da bi se culo nesto ili moras da se deres u mikrofon ili da si na nekom koncertu a i tad je to uglavnom nerazumljiva buka.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

krtica mod za pojacavanje zvuka je ovde:
viewtopic.php?t=11755&postdays=0&postor ... &start=100
(vazi samo za slusalice, i to samo za hpm adapter), a sto se tice mikrofona za video kameru, trenutno ces morati da se zadovoljis time, jer nista bolje nije izaslo.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Chini mi se da je neko imao slichan problem, ali nisam siguran, tako da cu ipak da pitam...
Vec neko vreme se deshava da mi se na W950i izgubi kontakt kad je telefon povezan preko USB - a sa kompom, ili kad stavim slushalice (HPM - 82 inache), odjednom se prekine kontakt i zvuk se prebaci na zvuchnik telefona, a isto tako i kad je na punjachu chesto se prekida kontakt pa moram ponovo da ga utaknem u punjach da bi nastavio punjenje.
Prvo shto mi je proshlo kroz glavu je to da je napadala prashina u Fast Port, pa sam lepo uzeo usisivach i pokushao da nekako usisam tu prashinu iz Fast Porta, ali i dalje se isto deshava.
Jel postoji neshto drugo shto mogu da probam a da ne nosim telefon u servis, poshto to nije toliko strashno ali je iritirajuce?
Takodje sam primetio da je u poslednje vreme zvuk preko slushalica dosta slabiji, i nekako je dosta prigushen, kao da je iz bureta. Jel' to do slushalica ili je i to povezano sa prvim problemom?
Probao sam da maksimalno ochistim slushalice ali zvuk je i dalje prigushen, a sigurno znam da je pre bio mnogo bolji, i jachi.
iPhone 4 16GB SIM Free

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Jel'si pokušao mehanički da očistiš ili samo usisivačem? Sve izgleda kao da je jako zaprljan ili je neki pin oštećen.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Kamiondzija napisao: izgubi kontakt kad je telefon povezan preko USB - a sa kompom, ili kad stavim slushalice (HPM - 82 inache), odjednom se prekine kontakt i zvuk se prebaci na zvuchnik telefona, a isto tako i kad je na punjachu chesto se prekida kontakt pa moram ponovo da ga utaknem u punjach da bi nastavio punjenje.
-to se i meni na k800i deshawa i zato ima da ga prodam. Recu cu zbogom SE-u dok ne promeni port.

:disgust:

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

[quote="Vlada Zem"]Jel'si pokuÅ¡ao mehaniÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nema šta da otvaraš, pamučna krpica i istrljaj sve kontakte, i na kablovima (možda i vrlo malo alkohola na krpi, u tragovima - ugasi telefon). U pravu je bOOdala, baš nezgodan port.
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

dzul
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 10. Jul 2008. 19:11
Lokacija: Novi Sad

Post od dzul »

Momci imam par pitanja... imam w950 i zanima me kako da stavim da mi phonebook bude primaran.Kad god me neko zove ili posalje sms ucita se ime sa sim...ja opciju nisam pronasao...:( sta znaci + pored imena u "calls"? verovatno da je poziv tj ime sa sim... :D nadam se da neko ima resenje :D

iwanman
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 21:16
Lokacija: Nish

Post od iwanman »

Pozdrav svima!
Ako neko na PC-ju koristi, po meni najbolji muzicki player, AIMP, imate ovaj link pa mozete da koristite mobilni kao daljinski (preko bluetootha) za isti!

Bluetooth Control for SonyEricsson

Slika

http://www.aimp.ru/index.php?newsid=222

belacxx1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 23. Jun 2007. 01:22
Lokacija: Lazarevac

Post od belacxx1 »

LJudi imam gadan i veliki problem... Pukao mi je ekran na Exitu na Pekinskoj Patki... W950i
Vidi se naprslina velika mada boje nisu razmazane, mislim da je pukao samo ovaj zastitni deo... bar se nadam :) Ne mogu da koristim touch screen na svim delovima ekrana ali na nekim moze... Sta mislite vi? I gde da ga nosim ima li neki originalni SE servis u BG-u posto sam ja u Lazarevcu i ne bih bas dao da mi svako to radi?

Bekra
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Sre, 23. Avg 2006. 02:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Bekra »

Pomoc!

Juce sam pao sa bicikla, a slusao sam radio preko mog p990 koji mi je bio u dzepu. Kad sam se podigao, telefon se ogrebao sa zadnje strane maske (proklizao sam, desnom stranom po asfaltu, a telefon bio u desnom dzepu). Iskljucio sam mu slusalice, hteo da ugasim media player, ali nije reagovao, tj, pokazuje i dalje ime radio stanice. Zatim sam ga ugasio, i ponovo ga upalim, ali nece da podigne sistem, tj, ne pojavljuje se onaj znak sonyericssona sto se uvek pojavljuje kad se startuje.

Pokusavao sam posle da ga stavljam na punjac, i da ga opet palim, ali nista, pokaze samo crni ekran.
Da li mu ima spasa?

P.s. Bicikl je najbolje prosao, ja malo koleno, i lakat drmnuo, dobro sam, a telefon, on je bas nadrljao :lol: :D

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Bekra postoji mozda sansa da se spase telefon, prvo ga dobro napuni, tj. do kraja, pa ga nakaci, ugasenog, na USB, ali drzi taster C, ako ti je izvadjen flip, onda je to @, i pokreni SEUS. evo i slike:
Slika
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Au ljudi, jel to neka epidemija?

belacxx1, ako ti je na Pekinškoj patki puko ekran, onda mislim da znam gde si bio. Jesi ti onaj što je pao dok su ostali skakali :D
Ne radi mnogo servisa to, jer retko ko ima to kao rezervni deo. Mislim da je ovlašćena SE prodavnica, preko koje bi možda ekran mogao da se naruči u DeltaCityju, ili možda predstavništvo Sonyja u Enjubu. Vidi malo to po netu. Nije isključeno da ćeš morati sam da nabaviš ekran pa da ti ga neko ugradi. U svakom slučaju ni malo jeftin problem.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori