Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
ryan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 27. Jul 2008. 05:21

Post od ryan »

kupujem nov telefon i razmisljam se izmedju 2 modela m600i i w950
voleo bih da cujem vase misljenje

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Ako se dvoumis izmedju ta 2 moj savet bi ti bio m600i, jer je + za w950 memorija koju mozes nadoknaditi karticama, a za m600i je QWERTY (doduse ne full, ali dovoljno dobar), ali ipak sacekaj ostale koji su imali prilike da vise upoznaju te telefone - ja sam samo gledao review-ove i cackao ih kod drugara... :D

belacxx1
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 23. Jun 2007. 01:22
Lokacija: Lazarevac

Post od belacxx1 »

Nisam pao na Pekinskoj Patk :D , sto je najgore telefon bio kod druga u rancu... i udari u njegov mp3 player i prso... Ali mislim da imam resenje. Gledao sam na oficijelnom sajtu SE da Comtrade ima zvanicni SE servis... zvacu prvo fonom i pitati pa onda otici posto nisam iz BG pa da ne idem 10puta da se drndam...

ryan Ja imam w950 i koristio sam i m600 i po meni je w950 mnogo bolji... ne moras da se drndas sa memorijskim karticama imas 4GB a po meni vise ni ne treba i imas fantasticni walkman player koji najvise krasi w950... mislim da taj telefon ne bi imalo smisla kupovati da nema walkman.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

@ ryan Ja mislim da definitivno trebas da uzmes w950i, jedino ako si bas toliki zavisnik od kuckanja poruka onda uzmi m600. Ja ga imam oko mesec dana(w950) i mogu ti reci da sam prezadovoljan. Baterija traje sasvim solidno, imas gomilu programa koji ovaj telefon cine extra gadget-om, ekran boli glava itd.
Jos kad se ubace svi moguci modovi telefon je stvarno prva liga, pre svega mislim na zvuk, cuje se jace od iPod-a

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

M600i je u prednosti sa tastaturom (licno i izgled mi je bolji) a W950 ima zvuk, paket, memoriju. Ako ti ne terba telefon za kucanje velikog broja poruka ili rad u Word-u bolje kupi W950.

juan pablo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 03:24

Post od juan pablo »

Imam P1 i od ortaka sam dobio istalaciju Tomtom programa medjutim nikako ne uspevam da ga instaliram iako sam sve odradio po uputstvu koje sam dobio uz njega. Neznam gde gresim. Prekopirao sam sve fajlove na karticu, zatim pokrenuo instalaciju iz control panela i tlefon mi prijavi kao nesto instalira i posle nista. U uputstvu pise da je sledeci korak pokretanje programa ali kako, odakle, nema nigde nikakve instalirane aplikacije????? Cak kad iz Control panela udjem u opciju UNINSTAL Tomtom-a nema na listi instaliranih aplikacija. Ako neko zna i ima malo vremena bio bih mu jako zahvalan da ako mi pomogne.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Treba mi pomoc. Uzeo sam danas m600i posle duzeg koriscenja nokijinih telefona. Imam problem oko instalacije programa (UIQ), koje sam skinuo sa razlicitih sajtova ali nijedan nece da radi. Neki mi se prekidaju jos za vreme instalacije, a neke instaliram ali kad hocu da ih otvorim oni nece. Pojavljuje se prozor u kome pise: application closed
application:....
reason code:..........
reason number:............

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

jerkann, za pocetak probaj iskljuci fon i ponovo ga ukljuci i probaj nesto da instaliras...to je posledica malog RAM-a (memorije za rad). Sigurno ti radi jos koji program u pozadini,pa zato nece da instalira. Nadji task manager,tu se iskljucuju programi.

:wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

UIQ3 to ima po defaultu. U gornjem desnom uglu (dve strelice jedna ka drugoj) Task manager, i na open ima šta je trenutno učitano, ako je to problem.
Problem bi mogao da bude i sertifikat. Jel imaš to?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

nije task manager jer sam to prvo proverio. gasio sam telefon nije ni to. Verovatno je sertifikat jer mislim da ga nemam. da li bi mogao neko da mi pomogne oko toga.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

bese na njemu moze da se namesti da ne proverava sertifikate jer ja nisam pipao uiq jos od novembra prosle godine jer nista od tada nisam ni instalirao..
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

jerkann ima leka i za to, ima jedan patch koji omogucava da se snimaju untrusted i notsigned aplikacije, dobra stvar, ali prvo otkljucaj telefon, tj. omoguci pristup sistem. fajlovima, evo teme za to:
viewtopic.php?t=14578
a evo ga i patch:
viewtopic.php?p=161257#161257
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ovaako jedan info sto se tice onih folija.u appolu preko puta beogradjanke su se pojavile folije ali visokog kvaliteta koje pasuju na m600 tj w950 tj p1 i ostalo ali za p990 nisam video.cena jedne folije je 300 din i vredi.ona cudesa koje smo kupovali i koja smo rezali ne mogu da pridju ovoj
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ja vec cetvrti mesec koristim fon bez folije i za sada nema ni jednu ogrebotinu na ekranu, nadam se da ih nece ni biti :roll:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ako drljaš stylusom po ekranu nemoguće je da ne dobiješ makar i mikro-ogrebotine koje se u početku ne vide ali stylus počne malo teže po njima da ide (i to u zonama koje se više koriste kao što je npr. ugao gde stoji ikonica task bara ili tako nešto ili deo gde se "pišu" slova što je i razlog što su prvobitni Palmovi imali odvojen deo ekrana za unos texta i brojeva), a onda se povećavaju tako što površina sve više počinje da izgleda kao obrađena sitnom šmirglom. To što se meni ovo dešava na ovoj kvalitetnoj foliji (da ne pričam na običnoj) posle par meseci ne bi moralo da bude nikakav parametar da to bivši P900 nije imao na ekranu (kupljen je polovan i do momenta dok ga nisam prodao samo sam gledao kada će da pukne ta folija koja je deo ekrana).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ili sam ja corav ili ih stvarno nema mada vise koristim prste nego "cackalicu" + tockic sa strane a unos teksta preko tastature. Ekran najvise koristim kada igram Impossible Sudoku i kada sam na netu. Nije da stedim ekran vec sam tako navikao. Nekako mi lakse da radim prstima nego da bockam "cackalicom", nju koristim za precizne stvari ali pri normalnom radi pozivi, poruke, pregled slika, muzika lakse mi sa prstima.

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

LittlePrince, i ja isto tako.. a i mrzi me stalno vaditi stylus za svaku sitnicu.. a svako ko mi uzme telefon prvo izvadi olovku i pita me kako ti se ovo cudo otkljucava.. 8)
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

Kickingbird
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 06. Avg 2008. 00:47
Lokacija: Beograd

Post od Kickingbird »

Molba. Kad kontakte unosim sa srpskim slovima npr. ČEDA, slovo Č je visine slova E ali je C manje visine da bi iznad njega ostalo mesto za kvačicu. Da li postoji mogućnost da se telefon podesi da ČEDA kao na kompu ima C i E iste visine a kvačica da bude iznad isturena, kao kod Nokije i Samsunga. Ovako ČEDA izgleda kao da je prvo slovo malo a ostala velika.

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

e raja velka vozdrica oborio sam P1

i ko da prvi put sam uzeo mob u ruke tek ucim

al me nesto odma zeza pa da pitam
kako cu naci nesto sto imam instalirano u mobu a neznam gdje se to spasilo

velki pozzz

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

los_trip main meni
tools
control panel
other
uninstall
tu ti je spisak svega sto te zanima i sto te ne zanima i to je to
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori