P900 i par pitanja

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ja mislim da bih ja ovo mogao da uradim sam,jedino mi je frka oko ovih 30mb da skinem,trebace mi bas poodosta,ali bih verovatno ustedeo neki dinar,ne znam kolko bi mi ovde uzeli za updatovanje p900 u p910i,videcu,razmislicu i shvaticu sta mi je ciniti,mada mi se ovo cini kao jednostavan procec.....xvala 6630 app i svima ostalima na pomoci,e da,da pitam nesto,da li je neko radio updatovanje p900 u p910i?ja ovo citam,cini mi se jednostavno,ali ipak me strah da se upustim u ovo?kakve su sanse da mi uspe?ovde je sve objasnjeno u najkracim crtama,ja ne znam li da li fon treba da bude upaljen,niti dal da ga restartujem na kraju,ovde pise da je ovo za mnogo sonyericson mobilnih telefona,kako ja da znam koji je deo za updatovanje moga?pominju se i p900 i p910i i t610 i w800 i z600 i td.?koliki rizik preuzimam na sebe ako ovo pocnem da radiM?
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

SnoopDoggyDogg napisao: 1)frka oko ovih 30mb da skinem - ovo skidas samo jednom tj. prvi put,posle kad promenis telefon a opet bude neki SE ovo radis preko ovog programa(univerzalan za SE telefone),mozes skidati nove verzije tog programa (potrebna ti je baza za update koja ide uz P900).
2)ne znam kolko bi mi ovde uzeli za updatovanje p900 u p910i - to je FLASh i ovo nemozes da izvedes sam od kuce(bez opreme,skupa je) da promenis sam SW na P900 u P910,a da uradis update to mozes,to su male zakrpe vec postojeceg u kome su ispravljene greske u starijim verzijama(mozda i ta za karticu da prima vece od 128mb) koju imas vec na tvom fonu,kao antivirus kad updat radis.,kod nas je od 10 do 30e
ovo cini kao jednostavan procec- jeste a dobro je odraditi
Rizik postoji ako ti pukne konekcija dok ovo radis(ne dok skidas 30mb vec posle toga kad to sve odradis i kad prikacis telefon na bazu i radis update fona,update je mali fajl zavisno od fona 3mb, 6mb zavisi) a telefon povratis preko master reseta,tako sam ja uradio kad mi se desilo ovo.
Ako se kojim slucajem ovo i desi mada to zavisi od tvoje internet veze FLASH resava problem ukoliko ne pomaze mester.
Nije nista strasno ni komplikovano niti neka mutljavina,inace je na SE sajtu. Ja sam ovo radio sa gomilom telefona koji su mi prosli kroz sake i nikad ni jedan problem i dalje sad sa K750(sa fabrickim kablom koji ide uz njega,inace na njemu sam primeto najvece razlike posle updatea nekog matorog SW koji sam jedva nekako ubacio u fon,baterija duze,brzi meni auto fokus,video zapis bez kockica,glasniji zvuk u sluski itd.),sa kevinim K700(za njega je potrebna baza od P900/910)... a noviji npr. W550,W900 mogu direktno iz fona preko GPRSa ovo odraditi bez potrebe za PC.

Kada skines onaj fajl i instaliras,vodice te u 3-4 koraka kroz postupak,veoma je prost.
Imas i da odaberes Srpski jezik i sve je na Srpskom.

Da li si jos :unsure: ?

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

prilicno si me ohrabrio,ali ovo mozda ce moci kartice preko 128mb to mi i nije bas simpaticno,samo mi reci sta je to baza??dobio sam 2 cd-ea s njim i stalak kao usb?STA JE TO BAZA?e da i jos sam malo :? :? ,sta je to proxy server i port?sta tu kucam? :oops: :oops: :blinky: :blinky:
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Baza,to je to sto si dobio doticni stalak(DSS-25 synchro station) u koji stavis telefon kad spojis sa PC.
Mozda sam napisao jer prve verzije SW nisu podrzavale vece kartice od 128mb kao sto i pise na sajtu a na predhodnoj strani su vec napisali da moze tako da je moguce da su ispravili ovo u nekim novijim verzijama jer su se ljudi zalili,onda je bilo potrebno ubaciti SW od 910 da bi prihvatao vece kartice.

Ako i nebude prihvatao vece kartice ili iskrsne nekakav problem to resava FLASH a posto vec imas nameru da ga flesnes sa p910 SW sto ti ja savetujem nista negubis da probas update.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

samo mi jos reci master reset kako se radi ako me nesto zajebe pa da pocnem,i da sto pre mi kazi sta je to proxy server i port?ovaj update servis mi to trazi da bi poceo skidanje,sta da kucam tu?! :blinky: :blinky:
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Tu ne kucam nista,samo potvrdim sa Ok. Master - kad otkucas onu sifru za gledanje SW i tu imas reset,vraca telefon u fabricko stanje kao kad je bio kupljen,brise sve iz memorije telefona.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

dobro sve je to u redu ali meni nece da pocne ovo,ja klicknem ok ostavim prazne ove dve linije za proxy server i port,izbaci mi upozorenje unabel to comunicate with server going offline i onda izbaci posle toga sevice is unevable at the moment plese try later,sta je to sad brate?sta da radim?
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

sevice is unevable at the moment plese try later - ovo se desava povremeno i meni,to je do njih,preopterecenje,pokusas kasnije ili nekoliko puta za redom.

Poslednja verzija Firmware(SW koji menjas u fonu)
P900 / P908 - R3D011
P910i / P910a / P910c - R4E001

Ukoliko,samo ukoliko nemas servis u mestu stanovanje mozes Flash i da odradis preko neta ako imas platne kartice da placas netom sa ovih adresa :

http://www.davinciteam.com/index.php ili http://totalserver.net/index.php

Pozdrav

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

e pazi sad ovo bez majke,idem ja na system information kad tamo pise ovo Phone:CXC162022 R3D011 i bluetooth:CXC12529 R5D,STVARNO NE MOGU DA VJERUJEM,vidi verziju mob softvera,izgleda je najnovija,jel? :shock: :shock: :wacko: :wacko: :shock: :shock: :oops: :oops: sta cu sad?! :cry: :cry:
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Update mozes da probas opet nista ne gubis,ako je to zadnja verzija dobices poruku da tvoj telefon ima vec najnoviju verziju sw.
Probaj onda vece kartice da ubacis pa javi da li radi.
Moraces duo pro ipak,duo nemaju vece od 128mb.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

axa ok,videcu ima li ko od drugova pro karticu ili u nekom servisu pa cu da javim,xvala na svemu,p0zdrav
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Tu smo,na forumu zbog pomoci koliko ko moze. :oops:

Pozdrav 8)

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

e ovako,danas je prvi radni dan,ranije nisam mogao da javim,danas sam u skoli od ortaka uzeo pro kartice od 512mb i 1 gb,kada sam je ubacio unutra javila mi se poruka D file corrupted,zasto?slucaj je isti kod obje kartice,medjutim danas sam bio u mobilnom servisu,koji nije radio zbog nasih praznika,i danas su mi rekli da ako uradim FULL FLASH p900 u p910i da ce sve raditi osim displeja jer je razlika u bojama 65000-265000 i da mi se ne isplati ugradnja novog displeja samo da bi dobio softver od p910i,nikako nisam uspeo covjeka da ubijedim da mi to uradi,reko je da ce displej da crkne,kako je onda tvoj kolega 6630app to uradio??!!!kako njemu nije nista ekranu/da li je to relativna stvar?e da,i kada sam mu rekao za memorijske kartice,reko mi je da im prvo uradim format pa da ih probam,a tvoj kolega nije tvoju formatirao vec je odma stavio?koji si ti fon tada imao?
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

file corrupted - verovatno je prepoznao karticu i potrebno da se formatira u telefonu,ako imas mogucnosti to da odradis - ortaci nek sacuvaju podatke sa kartice na PC i posle vrate posto odradis format i vidis da li radi kartica u mob. ako ne radi - ne podrzava,resenje flash sw u 910.

danas su mi rekli da ako uradim FULL FLASH p900 u p910i da ce sve raditi osim displeja jer je razlika u bojama 65000-265000 i da mi se ne isplati ugradnja novog displeja samo da bi dobio softver od p910

Lepo rekli,sve ti radi osim displeja jedisplej P900 nema mogucnost prikazivanja 260000 boja vec 65000,nije potrebna ugradnja displeja i neznam nekog ko je to radio em sto je ne isplativo em nema neke razlike velike da vredi ta promena,to bi te izaslo i skuplje nego da si odmah kupio P910,ugradnja displeja 910 nema veze sa ubacivanjem sw 910 u 900,
mozda bi izvukli jos koji evrov

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

za ovo prvo hvala sto se tice memorijske,ali sa ovim drugim mi nista nisi reko sto vec nisam znao,znam ja da bi me izaslo skuplje,ne moras mi to objasnjavat razumes?nego mi reci sta da radim kad nije moguce ugraditi softver od p910 na p900 a da posle toga sve radi na telefonu?(ukljucujuci displey)to mi je bitno,pusti ostalo,objasni mi sta sad da radim?gde se nalazi opcija u fonu za format memorijske?
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Ne vidim sto ne bi sve radilo na fonu?
Ja razumem sta ti je serviser reko i sta je on time mislio ... :P :uhuh:
Ja sam ti vec odgovorio da moze,to sam radio i radim i nema nikakvih problema oko toga,displej normalno radi,dobijas da reguluses osvetljenje i time produzavas vek baterije. itd. sto ima p910. :chytry:

Poseti ovo,skini uputstvi i pogledaj za karticu.

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc= ... &pid=10101

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

za 6630 app,juce sam bio u pg,probao dve memorijske od 512mb,jedna crna jedna plava,obe pro,javlja mi se opet file corrupt,i ja krenem format disc,klicknem format D,i opet mi izbaci file corrupt,i tako 5 puta za redom radim i nista,isao sam svuda po pg,i rekli su mi da ne mogu da stavim softver od p910i na p900,ili ucinim bilo sta drugo da od p900 napravim p910i,zar je moguce da to ovde niko ne zna?zar je moguce da su svi ti po prodavnicama neznalice?! :blinky: :blinky: :blinky: :x :x
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Onda SW ne podrzava,moras flesnuti u 910.
Da li ljudi ne znaju,nece da se bakcu sa tim,ne maju opremu ili potrebne fajlove to oni znaju.
To se radi provereno. Kao sto u K750 ubace SW od W800.

Pozdrav

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

SnoopDoggyDogg, koliko sam razumeo, ti si isprobao Memory Stick PRO DUO, a koliko ja znam, P900 koristi Memory Stick DUO... mozda ti je zbog toga prijavljivao to "file corrupt"?

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

citaj temu pazljivo,pa ces vidjet da nije u tome problem!!!znaci lepo uzmes i procitas postove ove teme,pa onda pises,p0zdrav
ne moze da skodi!

Odgovori