Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

srkicom napisao:... kako da vidim sa kog broja me je neko zvao ili poslao poruku, kad ta osoba ima recimo vise telefona u kontaktu...
Zato je ovaj forum ima ovoliko stranica ali ne o ozbiljnim temama osobina i upotrebe ovih Smartphone-a, već je to najčešće čavrljanje o pitanjima za koje treba samo letimično pogledati uputstvo ili "pročačkati" po telefonu ili su ... ono ... baš ..., a najčešća pitanja ovde su - kako pojačati zvuk, kako se skidju vratanca na P990, ...., PA LJUDI, JESU LI OVDE SMARTFONOVCI ILI CIGLA-TEL..?

Ovakva pitanja treba da ostanu bez odgora, a posle upozorenja svima, treba ih u buduće maknuti, ili promeniti ovu temu u "Čavrljanje o ..." pa da znamo gde svraćamo.
6630 - N95 - P1i

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

E 'ajde bez filozofiranja! Ovde smo da pomazemo jedni drugima, a svako ko prati ovaj forum moze da se snadje. I ja sam se ukljucio na 40 i nekoj strani, procitao sve prethodne i nista mi ne fali. A posto ti nisi napisao nista korisno, tvoj komentar bi trebao da se brise.

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

@Goja
U pravu si, medju SE korisnicima ima i onih koji ovakve telefone nose iz pomodarstva, ali ko pita, taj verovatno želi i da nešto novo sazna stoga:
@Srkicom
Ako se malo vratiš na str. 56 i 57 videćeš da sam ja slično pitanje postavio, jednostavno outlook nije 100% kompatibilan sa symbian imenikom, i ja sam u žurbi prebacio svoj stari imenik u Vcard 2.1 formu i izgubio redosled brojeva za pojedinačne kontakte. Rešenje je da se backup pravi na mem.karticu i kasnije skida sa nje. Pretpostavka je da se ponovo kupi symbian telefon...
Što se drugog pitanja tiče, obeležis poziv koji si imao, pa more, entry details
djurkash

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

Nego, malo sam gledao i sem par tema u kafiću i u Nokiinom delu, nema bas neke priče o Fring-u, Iskoot-u ili Optimobileu-u, tj. skype telefoniranju preko SE UIQ aparata, kakva su vaša iskustva o tome?
djurkash

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Fring...ja sam pokusao ali preko wifi i za divno cudo radi. Nemas spikerfon ali ostalo sve je super. BItno je da taj korisnik ima jaku vazu i stabilnu da ne bi dolazilo do kasnjenja i naravno nije bolje od gsm-a ali kada je za dzabe i Bogu je drago :roll: Preko Fringa imas sve te opcije mada meni se iskreno vise svidja im+ ali on nema skype pa kad mi treba skype onda koristim fring.
Cudi me da p1 ima problema sa outlook-om s obzirom da je busines phone. Ja jos nisam prebacio sa 6233 kontakte koji verovao ili ne nema opciju send via bluetooth ma nema nikakvu send opciju. Raspitao sam se ovde i svi su rekli da odradi preko outlook-a mada ja nemam outlook na kompu. Niko mi nije dao neku drugu aplikaciju

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

@Stefgi
Čitao sam na ranijim stranama za taj tvoj problem, ali ti svakako u windows-u imaš outlook express pomoću kojeg takođe možeš prebaciti kontakte u istom Vcard formatu kao i u outlook-u, ali se spremi da posle odradiš neka manelna podešavanja...
Ja imam ADSL 512 preko routera, i jedini sam korisnik, tako da mislim da bi to bilo dovoljno za fring?
Da li ima nekoga ko je koristio ISKOOT?
djurkash

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

rixxon napisao:Evo da se i ja uključim u priču :D
Za ovaj prvi tvoj utisak - da, ali stvar navike, za drugi no comment.
Treća stvar, verzija softvera, ja stvarno mučim max svoj w950, nikakva zapucavanja, problemi sa alarmom itd... samo ono davno prijavljeno vraćanje app na Tools i to ponekad (pri fastport transver), samo to, NIŠTA više... Verzija je
Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

llulle
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 447
Pridružio se: Pet, 01. Sep 2006. 19:32
Lokacija: kikinda

Post od llulle »

da li neko zna gde u ns-u mogu da uzmem w950 u fullu(nije problem da se da i 230-240e) samo da je full,vidim da se broj radnji koje ga imaju smanji-jel to znaci da se vise ne proizvodi ?i na pp naravno saljite
nokia c7

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

U vezi pregleda kontakata.
to da vidim sa kog broja je upucen poziv sam skapirao, ali mi nije jasno kako da vidim sa kog je broja poslata poruka posto nepostoji opcija entry details

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

srkicom ideš na poziv tog kontakta pa onda odeš u listu pozivi i pogledaš mu broj.odvratno a???
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

da upravu si, odem inbox sms opcija call sendre, samo na sec pozovem pa prekinem poziv, pa odem na listu poziva pa onde entry details, nista komlikovano zar ne?

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Vlada Zem, naravno, izneo sam samo (neke) negativne utiske. Ima tu i gomila pozitivnih stvari (al njih valda očekujemo i podrazumevamo). Na tastaturu se nisam navikao ni posle gotovo mesec dana upotrebe, a komande levo i desno su prosto nestale u procesu srezavanja tastature M600i. Neko je očigledno smatrao da su nepotrebne pored TS-a. Ja lično mislim da bi se u mnogim situacijama navigacija olakšala sa tim komandama.

"NO COMMENT" - ne shvatam da li se slažeš sa mnom ili ne :wink:

Hvala za SW info :)

srkicom, glupo, ali neizbežno (ne-symbian SE telefoni prikazuju odgovarajuću ikonu ispred imena kad otvoriš poruku). Razmisli o varijanti da kontakte sa više mobilnih brojeva ubacuješ kao zasebne unose u imeniku.
Hoćeš još jedan "praktičan" način da vidiš broj pošiljaoca? :wink:
Kad otvoriš poruku klikneš (olovčicom) po imenu pa ADD TO CONTACTS. Tu ćeš videti broj, a posle CANCEL :wink:
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ponovo ima folija u vojvodjanskoj ulici :wink:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

Kad otvoriš poruku klikneš (olovčicom) po imenu pa ADD TO CONTACTS. Tu ćeš videti broj, a posle CANCEL

nemam tu opciju ima samo open contakt, kad sam je otvorio prvi broj je bio fiksni.
kako se namesta koji je broj prioretan.?

Jovko
Banned
Postovi: 55
Pridružio se: Sub, 18. Nov 2006. 03:27

Post od Jovko »

narode, jedno pitanje, imate li ikakvu informaciju o SE M610i, trazio sam da kupim m600 i covek mi kaze da ce biti pocetkom decembra kod njega u prodaji bas ovaj m610i, ja mu kazem m608 jer deset nema a on mi tvrdi da sigurno m610, interesuje me znate li sto god o ovom mobu, sta kazete ?

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

@srkicom
Kada si u inbox-u i gledaš poruku od kontakta koji ima dva ili više mob. brojeva, idi na more, pa forward i u zaglavlju forwardovane poruke videćeš broj koji ti je poslao poruku, zatim odbiješ forward poruke pritiskom na dugme za vraćanje i no na ekranu
@jovko
Pogledaj temu: viewtopic.php?t=8437&postdays=0&postorder=asc&start=320 , i sve će ti ibti jasno, ali još uvek je u najavi
djurkash

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

OPET PROBLEM SA W950!!! Nakon updatea i problema sa prijemom signala, pojavljuje se novi problem i to sam od sebe. Alarm mi extremno tiho zvoni! Kada slusam mjuzu ili kada isprobavam zvuk alarma cuje se extra glasno, medjutim kada mi zvoni alarm u odredjeno vreme jedva ga cujem i to do te mere da jutros nisam cuo kad je zvonio, tako da nisam otisao na razgovor za posao!!! Doslo mi da se upucam inace me probudi i najmanji sum. Kod dolaznih poziva jacina zvona je normalna. Danas dok sam pokusavao da provalim u cemu je stvar, primetio sam da se i radio jako slabo cuje. Proveravao sam sva zvona i sve je na max osim ringtone. U cemu je problem, da li neko zna??? Pomozite molim vas!

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ja sam trazio tu radnju u Vojvodjanskoj i nisam nasao,citao sam post od ranije gde pise tacno gde se nallazi ali mi je konfuzno. Aj nek neko malo bolje objasni.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

LesaTheGreat, i ja imam ovaj problem sa alarmom na m600.sve ostale zvuke reprodukuje fino i glasno,samo alarm se jedva cuje,kao da je na mozda 20% jacine,ako ne i manje...i nikako da nadjem resenje...stvarno,jel zna neko zasto je ovo ovako...ja sam problem privremeno zakrpio tako sto sam stavio onaj car alarm zvuk za alarm,pa iako je tih,ipak cujem ono pistanje

A hajde,nek neko stvarno malo bolje objasni to za radnju sa folijama,i meni bi trebalo,mada sam primetio da mi se ekran dobro ponasa i ovako,ili je to zato sto ga cuvam u futroli i bas pazim 8)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

stefgi dodješ do početka vojvodjanske a dolaziš npr sa busom 601.pa ok možeš da izadješ i na sledeću stanicu ali moraš malo da se vratiš.prodavnica je kao kuća tako da si se verovatno zbog toga i zbunio
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori