Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

Stefgi ja imam na w950i instalirane mape, ali nisam josh uvek kupio GPS prijemnik, tako da za sada samo razgledam i trazim neke ulice, i mogu ti reci da pomogne u nekim situacijama
P.S. Ako neko ima mogao bi da preporuci neki GPS prijemnik, naravno povoljne cene a funkcionalan :)
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Bio sam danas na sajt Sony Ericssona za srbiju da bih skinu podesavanja za wap i mms, medjutim tamo imaju samo podesavanja za crnogorske operatere!? :disgust: Procitao sam na ranijim stranama da je neko na gore pomenutom sajtu nasao podesavanja za nase operatere, zasto ih sada nema. Ovi iz MTSa jos nisu poslali podesavanja a stvarno mi treba net. Sta da radim? :cry:

Yogisha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 04. Dec 2006. 14:58
Lokacija: Beograd

Post od Yogisha »

Ja imam W950 vec 6 meseci. Fon je bas fulcina samo sto sam izgubio olovkicu i nigde ne mogu da nadjem da kupim. u delta city-u ima sony ericsson shop ali prodaju samo pakovanje od 3 komada a meni to ne treba + sto kosta oko 2500. jel neko zna gde ima da se kupi jedna, jer sam poludeo odkad ne mogu da pisem tekst po ekranu... :dry:

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

nexa, samo baci pogled na 57. stranu ove teme :wink:
Tamo je opisano podešavanje GPRS/3G/MMS za 064 mrežu.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Rixxon druze meni fali IP adresa i proxy jer ja nisam dobio nikakve sistemske poruke pa moram sve rucno. Molim te ili vas da mi detaljnije pojasnite kako da ga podesim za wap,mms i 3g.
Interesuje me takodje kako da namestim onu temu i ikone od I-PHONA, bih na sajtu TWUIK jer je ranije bio link na nekoj od str. ali mi nista nije jasno. Razjasnite gde da skinem.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nexa to sto se tice ikona imas u mojoj temi:
viewtopic.php?t=12809
detaljno sam objasnio kako se ubacuje i sve sto treba da se skine mozes odatle da skines.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Endre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 14:57

Post od Endre »

Pozdrav svima

Od nedavno sam vlasnik P1i (iz MTSovog paketa)i imam jedan interesantan problem...
Odradio sam ubacivanje Srpskog jezika pomoću SEUS-a (sa SonyEricsson sajta), a automatski je i ostatak softvera u telefonu
zamenjen najnovjim ( CXC R9J005 ). Telefon je značajno ubrzan kod butovanja i nešto manje kod otvaranja menija. Osim ovoga, nisam primetio druga poboljšanja...
E sad, problem je sledeći:
Kada u wap browseru na nekoj stranici bilo šta moram upisati, ili odabrati iz popup prozora, adresa koji se generiše na osnovu te "akcije", sadrži u sebi neke KINESKE karaktere i automatski mi prijavi grešku na "Apache serveru...bla, bla, bla". Kada istu akciju odradim na drugom telefonu pa ručno upišem ispravnu adresu, sa njom i P1 normalno nastavi...
Da ne zaboravim, pre "ubacivanja" Srpskog jezika, sve je radilo normalno. Pokušao sam i sa master resetom i vraćanjem na Engleski (UK), ali ni to nije pomoglo...
Ima li neko bilo kakvu ideju, ili savet?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Kad Endre vec pomenu srpski,ima li srpskog jezika za m600i?Nekako sam se navikao na to na k800,i sad me bas zivcira sto nemam...Mislim,super ja stojim sa engleskim i to mi nije problem,ali mi nekako nedostaju oni idiotski prevodi :lol:

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

Endre, kako si ubacio srpski? Koliko ja znam, srpskog jezika nema u onim jezickim paketima :?
Tacnije, 100% sam siguran da nema srpskog.....

Ex Sir_Oliver

Endre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 14:57

Post od Endre »

Mikele, Srpski jezik se nalazi u paketu World1. Nije potrebno veliko znanje. Skineš SEUS, instaliraš ga, pratiš uputstvo i to je to....
Pitanje je samo na koji region Ti je podešen telefon trenutno :D

P.S. Na sajtu se zaista nigde ne pominje Srpski. Kada se ugrade završi, prilikom prvog butovanja telefona, pojaviće Ti se meni za izbor jezika. Između ostalih, tamo je i Srpski :roll:

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Pa kako kada u specifikaciji pise da nema srpskog u world 1? Doduse ja sam gledao za p1 i mislim da se ne razlikuju. A sa druge strane vidite da nesto baguje zbog srpskog!!!

PROVERIO SAM NA SAJTU I ZA P1 NEMA SRPSKOG JEZIKA mada je on i nepotreban s obzirom na los prevod :disgust:

Endre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 14:57

Post od Endre »

Nateraćete me da prilažem screenshotove? :)
Odnosi se samo na P1i, za ostale nemam pojma. Evo i pune specifikacije novog firmwera (prpisano sa sistem infa )

Telefon:
CXC 16037 R9J005
Bluetooth:
CXC 162143 R1D
Organizator:
CXC 162108 R6F41
CDA:
CDA 162022/1 R6F38

I prevodi nisu tako loši. A i telefon je nešto brži :D
...Samo da nije tog buga... :smutny:

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Hvala za I-PHONE ikonice. Medjutim ja i dalje ne mogu da podesim parametre. (pogledaj prethodnu poruku). POMAGAJTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nexa bgd, vojvodjanska ulica 16a
linija 601 prolazi tamo i to je to .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Skinuo sam jedno 5 ili vise Swiss menadzera medjutim nema nigde opcija za restart. Zaista mi to treba jer sam jos u fazi ispitivanja telefona (kupio u cetvrtak m600i) pa ako to ima na nekom drugom file menadzeru reknite. :dry:
Moj fon sam kupio u Logic-u i skroz su super.
P.S. I dalje imam problem sa wap-om ne znam gde da upisem adresu (wap.mts064.teecom.yu). :cry:

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Za sve kojima telefon ispada iz mreze....Ne menjajte karticu, vec odmah trazite zamenu telefona,pod uslovom da fon nije stariji od 20-ak dana i da ste ga cuvali...
Poslednja izmena od LesaTheGreat u Sre, 21. Nov 2007. 01:34, izmenjeno 2 puta ukupno.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Jel zna neko da li moze da se menja CDA na P990?
moj CDA je
France Generic Trade R8A01, a ja bih ubacio:
Poland Orange R6A01.
jel je ovo moguce odraditi i kako preko kog programa?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Onaj ko ima m600i ili w950 neka mi objasni kako da konfigurisem fon, necu mu nista. :uhuh:
Ajde de pomozite zemljaku u nevolji i kako se dodjavola koristi onaj MBM da se prave ikonice. Bolje da mi neko posalje jos koju od I-PHONA nego da poje.em komp. PLIZZZZ

Endre
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 18. Nov 2007. 14:57

Post od Endre »

kljun, to možeš uraditi pomoću programa XS++ v3.1.
A navedeni CDA moraš negde pronaći na netu i skinuti, da bi ga mogao uz pomoć XS++a "upisati" u telefon...

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

kljun, i to pazi nije naivna stvar i ja se sa tim ne bih zezao iako bih promenio sebi cda. Mozda i odradis sve kako valja i sve prodje cool ali se posle javi neki prob i kuku lele. Ako nesto saznas vise, pricaj.

Odgovori