Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Imam jedno pitanje u vezi w950i, primetio sam da svaka aplikacija mora posebno da se zatvara iz task manager-a, da li je moguce "trajno" zatvoriti aplikaciju, a ne samo na back dugme, jer tako ona ostaje upaljena u pozadini?
Nemam telefon trenutno.

PsyMan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 10:00
Lokacija: Beograd - Senjak

Post od PsyMan »

4life napisao: primetio sam da svaka aplikacija mora posebno da se zatvara iz task manager-a,
Koliko sam ja primetio, NE MOZE, a sad da li postoji neki program neznam!!!

I opet je sve stvar navike :D
I GOT NEED FOR SPEED

4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Koja glupost, nervira me sto svaku malu stvar on ostavlja upaljenu (SMS, time, settings...)
Da nije mozda da ih on kešira kako bi ih posle brže otvarao... Nelogično mi je da su takvu glupost napravili...
Nemam telefon trenutno.

PsyMan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Pet, 29. Jun 2007. 10:00
Lokacija: Beograd - Senjak

Post od PsyMan »

4life napisao: Da nije mozda da ih on kešira kako bi ih posle brže otvarao...
pa brate sasvim se logichno da ako ostanu upljene u task manageru da ce se brze otvarati kad sledeci put udjesh u njih!:D
tako da je odgovor na tvoje pitanje: DA

Samo pazi da ne ostavljesh previshe aplikacija otvorenih jer ce ti usporiti fon!
I GOT NEED FOR SPEED

4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Da, na to pazim uvek, pretpostavljam da one male aplikacije kao sto je SMS, štoperica, neće usporiti fon mnogo...
Nemam telefon trenutno.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

VeNoM, odradjen update SW i debrendiranje jos davno ;)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

4life mislim da ti swiss menager može uraditi force closed nekih aplikacija ako ideš preko back tastera ali nisam siguran
nikoola onda ti je mob pod uticajem deseptikona i one njihove kocke
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Treba mi pomoc.

Dakle trebam za koji dan od jednog lika uzeti P1 "nov" i godina garancije. Evo sad se cuo sa njim i sad mi rece da je otpakovan i da je vec neko probao. Sad mi to sumnjivo.

Pa pitam kako da vidim na njemu koliko je koristen i koliko je zvalo na njega. Ono ako moze ko na ostalim SE da ima onaj skriveni meni.

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Pa sta ima veze koliko je razgarano. Telefon za to i sluzi.
Ako izgleda kao nov tj. nekoriscen i ako ima garanciju onda nema veze.
Skriveni meni je gore * dole dole * dole * ali tamo nema informacija o tome koliko je radio ;)
iPhone 3G[s] 16GB

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

napalm death ne možeš videti nikako.formatiranjem moba sve se briše tako da jedini pokazatelj novog je oklop i ekran i miris na novo i to je to
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

nikoola, pa ima veze ako kupujem kao nov. Mislim ako mi prodajes kao nov onda neka bud nov. Ako prodajes kao polovan onda je polovan. Necu da placam kao nov a da dobijam polovno. Sumnjivo mi je to sto je cena niska i sto mi je tek sada rekao da je isproban. A gde meni gore - dole kada nema joystika ?

VeNoM, Ma sumnjam da je formatiran (to je bas to sto govoris za miris)

Ma ono eto, reko ako sta ima da se vidi koja informaciaj vise da znam kada budem gledao.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

napalm death toćkić koristiš umesto tastera tj kursora.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

napalm death, pa ako je cena niska, sta onda ima veze. Koliko para?
Ako on dobro izgleda, tj. kao nov i ako ga placas 250-270e, onda je OK i da je polovan.

ps. obrati paznju na opremu (stalak, punjac, usb, sluske, 2 olovcice, kozna fotrolica, 512MB kartica)
iPhone 3G[s] 16GB

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

OK hvala vam.

Ma ja ga dobijam kao navodno iz jedne firme koja se bavi prodajom mobitela. Neko ga navodno dobio i sada ga prodaje. Znaci svi papiri i sve je iz te firme, ne moze me zayebat ali sumnjam da nije drugi telefon. Ono znas, svi papiri i oprema od firme samo fon neki deseti. Dodse jeste fer cena i za polovan. Vidim neki polovne prodaju po 300-310 €.

Ma eto, ako sve bite po planu trebam ga uzeti tamo negde, prvog marta pa javim kako je proslo

hvala jos jednom

poz

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Obrati paznju,ipak je to nerealno niska cena za nov telefon.Isprobaj ga prilikom kupovine i dobro zagledaj.Ne mozes proveriti koliko je radio,ali proveri da li je folija na displeju fabricka,ima li na njoj tragova od olovke,imei na pakovanju da li je isti kao na telefonu i sl.Mada,kada se pogleda cena,isplati se kupiti i ako je polovan,tj.koriscen 2-3 meseca,(normalno ispravan,kompletan i neostecen)
LG G2 Black,16GB

4life
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Pon, 31. Jul 2006. 18:06
Lokacija: Buljarica, CRNA gora

Post od 4life »

Moze li mi neko pojasniti sta je to sertifikat za aplikaciju i kako da je sertifikujem?
Hvala unapred!

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

4life to je isto što na našem i znači.znači odobrenje da bi nešto koristio.e sada neki programi imaju to odobrenje a neki nemaju pa onda imaš npr opciju da prihvataš sve sertifikate a ne samo odabrane ali to se menja sa ovim 9.y SW tako da sertifikovanje sada dobija novu dimenziju i novo značenje za nas 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

4life mislim da ti sad objasnjenje kako se pravi sertifikat i netreba, jer na http://www.symbiansigned.com sajtu je trenutno ne moguce upload-ovati .csr fajl, jer moras imati Publisher ID, cuo sam da bi trebalo 25. februara da proradi upload i za one koji nemaju Publisher ID.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

E pa stvarno su pokvareni. Ja vec mesec dana pokusavam da se registrujem, a kad sam se registrovao, ne mogu da se ulogujem :x
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

kljun napisao:sajtu je trenutno ne moguce upload-ovati .csr fajl, jer moras imati Publisher ID, cuo sam da bi trebalo 25. februara da proradi upload i za one koji nemaju Publisher ID.
Tako su rekli da ce da proradi od 18.2. pa onda ubacise samo sa Publisherom. :(
I tacno zabklokirao kad sam ja promenio tel. i sad retko sta mogu da instaliram :disgust:
iPhone 3G[s] 16GB

Odgovori