Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Da li ima resenje za snimanje razgovora kod p1 i da li je moguce da telefon oznacava fotografije po datumu a ne dsc00042?
LG G2 Black,16GB

Zoxvel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2008. 13:27

Navigacija kod P1i

Post od Zoxvel »

Trazio, trazio i trazio, ali nisam nasao.
Znam da se P1i moze koristiti kao navigacioni uredjaj, a ono sto me zanima je da li je neophodno posedovati GPS uredjaj ili on (P1i) to moze i samostalno. Ako moze sam, koja se aplikacija preporucuje?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Zoxvel potreban ti je gps uredjaj, koji kosta od 80 evra pa navise, sto se tice softvera, tu imas tom tom, garmin...
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Zoxvel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2008. 13:27

Post od Zoxvel »

Evo, pojavili su mi se i prvi problemi. Sa Sony-Ericssonovog sajta sam skinuo srpski jezik za P1i i instalirao ga. Nakon toga sam izgubio sva podešavanja za internet (to i nije neki problem), ne radi mi WLAN (ovo već jeste problem) i, što je najgore, telefon više ne mogu da spojim sa računarom u "Phone" modu nego samo u "File Transfer" modu. To znači da ne mogu ni da povratim prethodna podešavanja - napravio sam back-up pre instaliranja srpskog menija i on mi je sada nedostupan. Moje pitanje je sledeće: da li da se usudim da uradim update softvera ili da se odmah obratim nekom servisu? Inače, što se menija tiče, kad sam dobio telefon u njemu su bili instalirani samo engleski i arapski jezik (da li je ova informacija od nekog značaja?).

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Zoxvel usudi se za update i nemoj koristiti srpski jezik jer mislim da uiq platforma ne radi na njemu od kada ja znam za nju.tj ne radi lepo a ovo sve što sam ja video i što imam ništa nema srpski
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Zeleo bih da promenim font koji nije default ali imam sledeci problem.Nikako ne mogu da obrisem a ni da preimenujem folder fonts.Dobijam obavesenje da je trenutno u upotrebi.Ima li resenje?Imam citac kartica ali nema slot za ms karticu.Pokusavao sam s swis menadzerom i sa x-plore.
LG G2 Black,16GB

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

AnGeL oF LoVe ovo bi trebalo da bude kljunov odgovor a i biće ali samo jedan tip koji ja nisam znao swiss ne može tako lako da briše te fajlove tj u stvari i ne može da briše fajlove sa c diska iako je capslock u upotrebi
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

Ja sam update-ovo moj P1i i radi sve kao satic.Dosao je sa srpskim i engleskim i posle update-a je sve bilo isto, i najvaznije radilo.Usudi se.

kostadin
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 219
Pridružio se: Čet, 11. Sep 2008. 03:40

Post od kostadin »

jeste da uvek postoji malo straha pri update-ovanju softvera,kako i covek legne na sto za operaciju, kad ga uspavaju pitanje je da li ce se normalno osvestiti...isto tako i fon koji nije bas jeftin poput p1 kad krenes sa update-ovanjem pratis svaki korak i to po vise puta proveris kako pise...iz straha....ali kad se sve zavrsi,a u sustini nije nista komplikovano...lakse se dise kad se malisa probudi ili ti upali...
svakom ko ima dobar internet i moc da isprati postupno nekoliko jednostavnih i lepo objasnjenih koraka sa ovog sajta nek izvoli...svaki novi softver ima prednosti...primeti se...

Zoxvel
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 15. Sep 2008. 13:27

Post od Zoxvel »

Evo, bogatiji sam za još jedno veliko iskustvo. Napokon sam "prelomio" i instalirao Update. Nakon toga sam imao problema da se konektujem na računar - kao što sam pomenuo već, moglo je kao "file transfer" ali ne i "Phone Mode". Igranje sa m-Routerom i reinstaliranje celog PC-Suite takođe nije pomoglo. Rešenje sam našao u brisanju iz Registry baze svega što makar malo "miriši" na SonyEricsson. Potrajalo je, ali sam nakon ponovne instalacije svite konačno odahnuo: uspeo sam da back-upujem sve podatke i sve je bilo kao i pre. VeNoMe i kostadine, hvala vam što ste mi svojim savetima pomogli da prevaziđem poteškoće.

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

idem danas da pogledm w960,jel se na njemu normalno gleda litefimer kao i na obichnim sony ericcon telefonima <*>>*<* ?
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Tanja ćim se formatira mob sve se briše tako da od toga nema ništa.kod njega samo gledaj dal i je brendiran i kako je očuvan.inače ok mob samo što me njegova zadnja strana toliko odbija da to nije normalno
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

cak i lifetimer? :D lol :) pogledatju bash danas kakav je... hm ...
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Tanja sačekaj malo pa iskeširaj veću cifru jer taj mob se uzima nov ili kao nov ili tome slično-čim ima ogrebotine po sebi da ne pišem po ekranu beži od toga.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

AnGeL oF LoVe Ne moze da se koristi funkcija snimanja razgovora,tacnije nema je medjutim mislim da ce postojati uskoro i da ljudi rade na probijanju te zastite. Mozda vec i postoji ali ja nisam nasao. Sada je uiq 3 totalno otkljucan i moze da se menja sta god se pozeli tako da me ne cudi uskoro da se i ovo ubaci.

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

i na kraju sam kupila jedan drugi w960 :) nije skupo placen,ali ima ogreborinu od pada na prednjoj masci,zadnja maska je kao nova,vidi se da je telefon chuvan,i da su ogrebotine koje ima nastale od pada.Pa moram ga gledam da nadjem originalnu prednju masku,zna li neko gde ima da se kupi ?
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Tanja ako hoćeš original masku idi do delte i tamo ima onaj prvi SE store u Srbiji...kako lažu kada je to ništa drugo nego CT.pogledaj tamo i budi spremna da izdvojiš više od 20€
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

nije problem :) dacu ,samo da nadjem original masku :)
Sony Ericsson Vivaz silver 8gb + Nokia e71 8gb white <3

StefiKPD
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 22. Jun 2008. 01:48
Lokacija: Nis

Post od StefiKPD »

Ljudi,dva pitanjceta. Prvo: da li neko zna gde u Nisu, ili okolini mogu da nadjem folijicu za displej se-w950? Drugo pitanje: Kako sam telefon kupio od druga, koji ga je uzeo u telenoru, fon mi prihvata samo telenor kartice, sto mi iskreno predstavlja problem, jer sam vec duze vreme korisnik 065 broja, tako da sam nekada u situaciji da moram da nosim dva telefona, koji nisu bas picolo size:) Da li postoji rešenje da w950 prebacim za rad na svim mrezama?
SE W950i+hpm82+Ericsson R310)ajkulica:)))

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori