Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
#duca#
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 11:04

Post od #duca# »

Pozz svima :) Imam problem sa programom WebGate Advanced Device Locks v1.01,instalirao sam ga na mem. telefona (P1i),mislim da me nije ni pitao gde da ga stavim,a pojavio se u Control panel-u...Program radi,ali ne mogu da zakljucam nista, jer mi ne prihvata default code "0000", pa tako ne mogu ni da ga promenim,takodje kada ukucavam code,moram ukucavati brojeve preko shift tastera ili ekrana...Probao sam sa razlicitih izvora ali uvek isto (prvo v1.00 pa preko toga v1.01 cracked)...Help?

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Znam i ja za taj problem, sve isto. Medjutim ima jedna stvar...kada sam imao ovaj program pre jedno 6 meseci nije mi bio problem oko default sifre 0000. Tako da sada ne znam u cemu je stvar. I secam se da mi se nije direktno instalirao u control panel. Sto se tice shift button-a, to je normalno i tako mora da bude. Znaci pre kucanja sifre kliknes dva puta shift i onda kucas sifru(ako pricamo o brojevnoj sifri a cini mi se da mogu i slova). Probacu da nadjem stariju verziju koja je kod mene radila pa cu da iznesem ovde utiske.

#duca#
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 11:04

Post od #duca# »

stefgi, Hvala u svakom slucaju...Pisi kad se setis o kojoj je verziji rec posto sam na netu nailazio samo na v1.00, v1.01, pa bih je potrazio...Da li neko zna za slican program?Uzeo sam tel pre nedelju dana i zacudio sam se sto nije imao u sebi bar priblizan programcic...kod mnogih non-simbian telefona sam nailazio na takve programe...ali pretpostavljam da je to kao sa PC-em, uz windows ne dobijas nista, sve se mora naknadno instalirati...

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Cao.

Interesuje me da li postoji neki nacin da ja aplikaciju stick it, podesim da je fon tretira kao sistemsku, tj. da se dize zajedno sa paljenjem telefona, ondosno da se prilikom ciscenja pokrenutih aplikacija preko task managera, ona ne gasi, jer ja koristim opciju end all, i onda moram ponovo da je trazim i pokrecem.

Eto toliko od mene za ovo jutro :) :oops:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kefalo postoji mogucnost za to, snimi boot man, program koji omogucava to sto ti treba, meni je radio odlicno, znaci pi pokretanju sistema, on pokrene aplikacije koje ti namestis, a sto se tice end all opcije, tu uradis ovako, udjes u swiss mng, i podesis odredjene aplikacije, koje hoces na nestiklirano: include in end all, ja mislim da se tako zove, davno sam imao p990 pa sam malo zaboravio.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

kljun,
eh sta bi ova uiq sekcija bez tebe.
Naravno, odradit cu sve sto si rekao , pretpostavljam da nece biti problem, niti da se razlikuje previse od instalacije ostalih programa.

Btw, nesto si slabo na forumu, nema cak ni tvojih utisaka o N82, da li se isplatio prelazak na S60.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

Ne verujem sta se desava sa mojim p990! Od pre nekih nedelju dana sms poruke su pocele da kasne, tj. Ne stigne report odmah nego posle pola sata, pa i sat pa cak i dva, a na telenoru sam pa mi je bilo cudno da je do mreze. E sad u proteklih dva dana telefon mi uopste ne prima sms poruke, kada posaljem poruku ona stigne ali meni ne stigne report i sve u svemu ja restartujem telefon iz drugog razloga kad ono stizu mi poruke od dan pre, jedno 5 komada. Mislio sam da ce se to resiti restartom ali ne, vise uopste ne prima poruke, u trenutku kada se pali telefon sve poruke stignu i to je to, posle nista. Ne znam da li se jos nekom to desavalo i da li to moze da se resi reinstalacijom softvera ili fleshom? Poz

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kefalo nema bas nesto puno utisaka, sve mi je to isto, imao sam n71, znam otprilike sta sam dobio prelazokom na ovaj, isplatio se prelazak na s60, uiq3 mi nije bas nesto odgovarao, zbog TS, dosta je sporiji rad zbog TS na telefonu, sto nije slucaj kod n82, i uiq3 i s60 imaju neke svoje prednosti, pocela skola pa me nema bas nesto na forumu.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

e raja poz velki nesto me interesuje u vezi kacenja preko wirelessa
nakacim se na jednu konekciju od druga i ne mogu da idem na net preko toga telefon je P1

jel ima neka fora jos nesto ili


ako je ko horan za objasnjenje nek kaze

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

los_trip ja, kad sam se konektovao preko wi-fi, morao sam da podesim IP adresu za telefon (koja se razlikuje od IP adrese za kompjuter), Subnet mask, DNS (primarni i alternativni), Default Getaway.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

krtica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 00:54

Post od krtica »

Sve u svemu ako nekog interesuje, problem sa porukama je bio u tome sto sam imao u inboxu 1500 i u sent 1000, tako da kad sam ih obrisao opet je primao poruke normalno. Nisam znao da ima maximum sto se inboxa tice, jbg

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

koliko se sećem mora net da bude otvoren da bi moblo ovako normlano da se konektuje inače treba dodatna podešavanja moba.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

savapomar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 19. Okt 2008. 15:42
Lokacija: u svom svetu

Post od savapomar »

http://www.fjsoft.at/en/

imate unapređeni MyPhoneExplorer 1.7 released koji je:

full compatibility to UIQ3-Phones (P990i, P1i, M600i, W950i, W960i, G700, G900)


verujem da će dobro doći :wacko: :chytry:

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Koristi li neko garmin xt na p1? Ja imam problem da mi cesto zabada aplikacija. Molim da mi se javi neko na pm ako ima garmina na p1 da ne bi gusili temu ovde.

Koja aplikacija moze da se koristi pri prinudnom gasenju programa. Kada blokira neka aplikacija i u task manageru nece da mi je ugasi na END?

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

e pozz imam jedan problem sa P1

kad hocu da instal neku apllikaciju

automaski mi se kaci na net i provjerava jel program krivotvoren-legalan i onda mi ne dopusta instalacuju

help plzzz

pixica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 17. Mar 2007. 10:35

Post od pixica »

pitanje za vlasnike p1i.
kada fon stavite na punjenje i ugasite ga pre toga da li vam i dalje sija displej sa jedno 20% osvetlenja. da li se to negde da namestiti ili jednostavno je tako,

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

pixica, to je tako...

8)

hejter
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 12. Sep 2006. 14:49
Lokacija: Bg

Post od hejter »

Drugari, planiram da predjem sa w950 na P1, pa me interesuje kakav je muzicki plejer, u odnosu na walkman seriju, znam da je siromasniji funkcijama, ali sto se kvaliteta reprodukcije tice?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

hejter sad mozes i u p1 da ubacis walkman music player od w960, tako da ne gubis na funkcijama, a za kvalitet reporodukcije nemoj da brines, uz odgovarajuci patch moze da zadovolji tvoje uslove.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

hejter plejer na p1 je isti kao na p990.mnogo sam ti pomogao a?ok uradiš soundpatch i nemaš da brineš zvuk je super samo što nećeš imati one efekte kao na w950 da ti svetli i ostalo...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori