Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ma kljun ništa, opet ponavljavam da u to nisam upućen tj. koliko je taj sajt 100% tačan, ko god ima bolje informacije, nek'pusti ovde :)
LesaTheGreat, klik na More pa Status
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

Poz ljudi malo sam bio zauzet oko fax-a pa me nije bilo neko wreme.... W950 shljaka odlicno, nema problema... Nego imam pitanje, dobio sam neku kintu iz wedra neba, shto se kaze potpuno nenadano, i to mi je kao za novi fon, a ja sam owaj uzeo znate i sami pre mesec dana..... Pa sam malo gledao neshto oko 300e i jedino shto mi je po mom ukusu bolje je n91-8gb... pa me zanima da li vredi da sad dodam josh 120-130e i uzmem Nokiu. cini mi se spyker ima pa bi mogao da mi kaze i on....
Mene zanima kakav je ekran, poshto mi malo mala rezolucija, i da li je mnogo loshiji nego kod w950i, i kako radi microdrive jel ima nekih problema,koliko je osetljiv,i tako neke razlike da se nabroje i razjasne ako nije teshko..
P.S. Ako ne uzmem fon, pare cu potroshiti brzo tako da nema cekanja w960 i slicno. Hwala unapred
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

speed, pa ajde da pomognem...

Prvo, ucinio bi najvecu glupost u svom zivotu kada bi menjao... Ne dobijas nista osim vece memorije, a gubis dosta toga.
Drugo, kao korisnik oba mogu reci da je ekran mnogo losiji, i da nije nista posebno (mislim na n91)
Trece, mikrodrive radi kao satic, sve je supe, nije previse osetljiv, prezivi nekoliko padova sa vise od metar bez posledica. Ali, ipak, ono sto je kod mene w950 preziveo, to ovaj nebi...

Znaci, ne menjaj ni lud... Ja ne bih menjao ni za istu cenu, a kamo li tek uz toliku doplatu... Sad ces me ti pitati zasto onda koristim n91, a odgovor je jednostavan, svidja mi se metalno kuciste, i izgled telefona, ostalo je sve manje vise prosecno (osim zvuka naravno)... Znaci, ako hoces nesto da menjas jer ti je w950 dosadio, onda menjaj(mada je doplata prevelika, i NIJE realna), a ako ti nije dosadio, ne menjaj ni u ludom besu...
iPhone + CX300

speed
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 89
Pridružio se: Uto, 30. Maj 2006. 09:25

Post od speed »

Nije to promena sa nekim, to ja racunam da prodam ovaj i da toliko dodam i uzmem nov n91-8gb....
Ali pretpostavljao sam da cesh tako reci... pa nishta onda necu ni menjati jer trenutno nema neki po meni bolji muzicki fon od w950i u tom i rangu 100e iznad. Hwala
Speed! Brzina je odlika velikih!
Pametan covek ne govori sve sto misli, ali misli sve sto govori!

gille
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 21. Okt 2007. 08:22
Lokacija: Beograd

S' poshtovanjem o P1i :D

Post od gille »

S' poshtovanjem o P1i :D


Iz razloga sto je malo detaljnih komentara o mobilnim telefonima od strane ljudi koji ih svakodnevno koriste,resih da napisem svoj subjektivni dozivljaj SE P1i. Nadam se da time nesto ne remetim urednicima sajta,a ako sam ipak uradio nesto nedozvoljeno unapred se izvinjavam.

Sto se tice samog pakovanja telefona i toga sta sve uz njega ide,sve je isto kao i kod testiranog modela na ovom sajtu.Bar kod originalnog pakovanja naseg generalnog uvoznika

Postolje za povezivanje sa racunarom je novijeg datuma od p990..ima dodatni dzek za SE slusalice na njemu..i sam USB kabl je malo elegantnije uradjen(crn,tanji,kraci,meksi). Slusalice su iste kao kod P serije,futrolica je dosta elegantna,crna,kao plis, i prakticna za one koji to vole. Ja sam je nosio par dana,ali sam resio da ne robujem telefonu,tako da ga sada nosim u dzepu,i za sada mu to nepravi neke probleme(prasina,truckanje,grebanje, i ostalo).

Sto se samog telefona tice,jedino mogu reci da sam odusevljen Bolji je od P990(brzi,stabilniji,manje bagova),ekran je skoro neprimetno manji,odlicne su boje,teme su extra(neke sam skinuo sa neta),bolje radi i sa vise aplikacija pokrenutih u isto vreme,sve u svemu prava stvar!
Mislio sam da posle p990 necu naci kompletniji telefon ali sam se ocigledno prevario.

Izrada je odlicna,mada mozda malo slabija nego kod p990,ali je ipak i tip konstrukcije drugaciji.Mozda je ipak samo utisak u pitanju,jer mu prakticno nisam nasao neke slabosti(nema krckanja,skripanja,strcanja i ostalih falinki koje su ceste kod nekih drugih telefona).

Mala zamerka za Jog,jer je osetno tvrdji nego na p990,ali imam utisak da je sada vec malo smeksao,mozda vremenom dodje na isto.Svi bocni tasteri su uvuceni(poravnani) sa kucistem,zahtevaju malo navikavanja,ali je zato i profil telefona smanjen,pa nema ni kacenja za odecu,niti slucajnog pritiskanja.

Tastatura..famozni cuveni kamen spoticanja kod svih komentara!Jednostavno receno..IZVRSNA JE.
Naravno da zahteva privikavanje,naravno da je mala i naravno da nije jednostavna. Ali i sama P serija je namenjena zahtevnim i inteligentnim korisnicima,koji traze maximum mogucnosti sa svim mogucim inventivnim resenjima ugradjenim u sto je moguce manje kuciste. Tako da je telefon po tom pitanju pun pogodak,isto tako i njegova tastatura.

Kao test,licno sam(posle samo jednog dana koriscenja) pobedio( u internom kucnom takmicenju )nekolicinu prijatelja u brzom kucanju poruka. Niko od njih nije mogao da veruje,jer su svi bili ubedjeni da je tastatura najgora od svih koje su do sada videli. Toliko o navikavanju na tastaturu

Sto se tice aplikacija..vec je dugo UIQ 3 na trzistu,tako da ih ima vise nego dovoljno za ozbiljno prosirenje mogucnosti telefona..cak i za one koji bi da se malo zabave u dokolici.
Naravno,Nokija dominira tim trzistem,ali je po meni i namenjena drugacijem profilu korisnika.

Ekran je pristojno vidljiv na suncu,ne nesto izuzetno,ali meni je i onako stalno na 50%,i nesto se ne bih preterano zalio po tom pitanju.A i dosta zavisi od toga koja je tema u upotrebi.Bilo bi pametno nabaviti foliju,jer i ako mi se cini da ima isti zastitni premaz kao i p990,to ga,kao i doticni, ne stiti od grebanja(pesak,kljucevi,i sl)

Poklopac za bateriju je konacno pametnije resen,tako da se izuzetno lako skida i ostavlja jako malo medjuprostora(skoro ni malo) kada se vrati nazad.I poklopac memorijske kartice je bolje resen,tako da je i to plus u odnosu na ranije.

Zvucnik je jaci nego na p990,po mom skromnom misljenju, naravno(nisam merio,moram priznati ).Ipak je zvuk dosta ostar u odnosu na W seriju,fale mu niski tonovi,mada nema veliku distorziju kada se pojaca do kraja.Ipak je W vrh,sto se tice muzike,mada je i kod P1 sasvim pristojan.Na slusalicama i zvucnicima za W seriju se cuje odlicno,skoro pa kao W810.

Bateriju sam samo par puta punio,tako da nemam bas detaljne informacije,ali mi za sada deluje da uz celodnevno maltretiranje telefona moze da izdrzi i preko dva dana,zavisno od jacine prijema i toga da li je ugasen preko noci.

Kamera..vrlo slicna po kvalitetu kao kod k800,mada imam utisak da je losija.Ne bih mogao konkretno reci zasto,ali imam utisak da je ostrina i brzina losija.Ipak je k800 proglasen za telefon sa najboljom kamerom,i licno mislim da kod P1 kamera i nije na prvom mestu bitna.Mada radi svoj posao i vise nego dobro,a tu je i skener vizit karti koji radi odlicno,i ako mu nase pismo i nije bas po volji.
Video zapis je sasvim pristojan,sve zavisi sta ko ocekuje od telefona.Ali je definitivno cistiji nego kod prethodnih modela p serije,i licno sam zadovoljan kvalitetom.

Kvalitet prijema je vise nego dobar,zvuk u slusalici i kod sagovornika je odlican,bluetooth radi kao sat,i pri prenosu podataka i kao handsfree,sve u svemu bez ikakve zamerke.

Na kraju..sta mislim o telefonu kao korisnik i imam li neke zamerke?
Mislim da je telefon odlican i da sam konacno nasao ono sto sam trazio do sada.Trenutna cena mislim da je manja od onoga sto on nudi i mislim da je za onoga ko tezi ka takvom tipu telefona, P1 izuzetno pametan i dobar izbor.Naravno da uvek postoji i neko bolje resenje,ali ja ga za sada ne vidim u tako kompaktnom kucistu bogatom svim onim sto trenutno trziste moze da ponudi.

Nadam se da ce nekome moji utisci pomoci da se odluci pri kupovini,ili bar odabiru.U svakom slucaju,od mene,kao bivseg korisnika P serije,jedan veliki plus za SE
"Who Dares Wins"

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

1.zelim da ti se zahvalim na ovom iscrpnom komentaru
2.svaka ti cast na nacinu na koji si predstavio ovaj telefon
3.iako imam P990i razmisljao sam da li da uzmem P1 i ti si me definitivno ubedio u to... cim padne sledeca plata, ode P990i...pozz i jos jednom svaka cast... :wink: :wink: :wink:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

luca ako hoćeš prodavati svoj model javi se možda ga kupim ako je ok .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

endy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 16. Sep 2007. 22:12

Post od endy »

Imam jedan prilicno kretenski problem. Naime, poslo mi je za rukom da izgubim olovkicu koja ide u W950i. Ima li negde da se kupi samo ona? :smutny:

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Mislim da ima u Comtrade-u i ako se ne varam, cena je oko 1400 dinara. Skupa mala stvar!!! Ipak, nemoj me drzati za rec, ali proveri kod njih

endy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 16. Sep 2007. 22:12

Post od endy »

Ma neka kosta koliko hoce samo da ima da se kupi. Plasio sam se da je prodaju samo uz telefon (aha, i to sto sam mislio tako nesto je kretenski bas kao i gubljenje stvarcice). Hvala na informaciji. :)

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Pronasao sam site sa temama za W950. Ne znam da li mogu da stavim ovde u poruku, da li je to dozvoljeno...Rizikovacu,hehehe...


http://eseth.net/w960/download/

P.S. Nemojte da vas zbuni sto pise W960. Na sajtu pise da su teme kompatibilne sa W960, P1 i W950.
P.S.2 Zipovane su sa WinRAR-om

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Gille,mnogo hvala na ovako iscrpnom komentaru koji ce pomoci mnogima da konacno odluce o kupovini ovog telefona.Hteo sam da sacekam pojavljivanje W/960 ali je ipak ovo bolja kupovina sa obzirom da cena w960 ne moze biti ovako povoljna sa obzirom na kolicinu memorije i noviji model.Jos neko pitanje-Koliku si memorisku karticu dobio uz telefon?Da li odgovaraju teme i aplikacije od M600,W950?Koji je dzek za slusalice?
LG G2 Black,16GB

gille
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 21. Okt 2007. 08:22
Lokacija: Beograd

Post od gille »

AnGeL oF LoVe,
Nema na cemu i drugi put :wink:
Kartica je od 512..sve sto sam do sada instalirao je iz aplikacija i tema za P990,M600 i W950..dzek za slusalice je standardni SE fast port,ali ja koristim sluske od W810 koje imaju na sebi standardni dzek od 3,5mm (tip kome sam prodao W810 nije hteo sluske :wacko: ),tako da su mi mogucnosti izbora po tom pitanju sada neogranicene :D
S' obzirom da vec dugo koristim SE telefone,taj fast port mi je extra stvar jer mi je sva dodatna oprema ostala od proslih i radi super(punjac za kola,putni punjac,rezervni usb,zvucnici).
Nesto se sada spremam da kupim onaj mini putni punjac,koji moze da puni i na baterije,ali ne mogu nigde da ga nadjem..tako da, ako neko zna...

endy,
Nasao sam rezervne olovkice za W950 u radnji na Vidikovcu..ima i za M600..bile su oko 1000 din

luca,
Hvala za pohvale
Drago mi je sto sam ti bar nekako pomogao..verujem da neces pogresiti sa P1

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje!Sve to može u jednoj poruci! Koristi opciju "Izmeni"
"Who Dares Wins"

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Postoji li neka aplikacija za flash da radi kao baterijska lampa i isto tako neki video rekorder u kome moze da se ukljuci flash. U pitanju je P1i.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

imam jedno pitanje za P1... da li se moze smatrati kao naslednik P990i, naravno uzimajuci sve u obzir, ili je to ipak poboljsani M600i,tj. njegov naslednik...??? P990i me svarno odusevljava pa bih uzimao posle njega njegovog stvarnog naslednika... hvala... :wink: :wink: :wink:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

luca p1 ti je po izgledu naslednik m600, dok je od p990 nasledio funkcije(oba imaju wi-fi, kameru...) po tome su slicni.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

vise me zanima softver... vizuelno mi je jasno sve... softver kod P990i mi je odlicno uradjen pa me zanima po tom pitanju kakav je tj. kome je blizi P1... unapred hvala... :wink: :wink: :wink:

gille
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 21. Okt 2007. 08:22
Lokacija: Beograd

Post od gille »

luca,
Ako posmatras P seriju kao poslovne telefone,sto verujem i da jesu,onda je P1 definitivni naslednik. Sam M600 je bio ,verovatno,probni pilot za SE,ispitivanje trzista po pitanju kamere(nedostatka) i novog tipa tastaure,u kompaktnom kucistu. Zato ga i nisu full napucali,a opet je i kao takav imao dosta pobornika koji su i danas zadovoljni sa njegovim mogucnostima,koje se mora priznati i nisu tako male.
Logican nastavak je bio spoj mogucnosti M600 i prethodne P serije,pa se tako i pojavio P1,koji je spojio sve dosadasnje prednosti oba modela u jedno elegantno,kompaktno kuciste,dokazano cvrste monoblok konstrukcije,gde se nije zaboravio cak ni dodatak metala u izradi i prosiriva memorija(u odnosu na W950,naravno).
Naravno da je ostalo dosta prostora i za poboljsanja(moguci prelazak na mini usb,brzzi procesor,standardni dzek za slusalice,poklopac kamere,veci ekran,usavrseniji OS,itd..). Ali brzina kojom je on dosao posle P990 pokazuje da su nesto i naucili iz predhodnih gresaka sa P serijom.
Tako da i bez nekih pompeznih revolucionarnih resenja,P1 predstavlja napredak u odnosu na P990(kamera,vise radne memorije,veca memo kartica,brzi rad sa aplikacijama...)
Ja i dalje volim svoj P990(iako sam ga prodao drugaru ),pre neki dan sam imao priliku da se ponovo igram sa njim i uporedim neke stvari. Ono sto je sigurno,ne bih se nikako vracao na P990.
Licno sam vise nego zadovoljan kupovinom. A da li napredak vredi tih para..? Sve ima svoju cenu,zar ne?
"Who Dares Wins"

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

hvala ti na odgovorima... definitivno cu ga uzeti u nekom narednom periodu... :wink: :wink: :wink:

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

luca, gille, p1 se ne moze u potpunosti smatrati pravim naslednikom p990i...vec je okarakterisan kao naslednik m600 modela(sto je u potpunosti tacno)...to misljenje nije samo moje vec i drugih ljudi sa koji rade testove za sajtove o mobilnim telefonima...naslednik p990 tek treba da se pojavi jer sadasnji model nema konkurenciju u ovom segmentu...(inace p990 je najpopularniji i najprodavaniji telefon p serije ujedno i jedan od najstabilnijih sto se rada sa aplikacijama tice)... :lol:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Odgovori