Kupovina P990i - rizik ?!

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
ogio
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 31. Jul 2004. 02:03

Kupovina P990i - rizik ?!

Post od ogio »

Cao drugari,

zelim u skorije vreme da uzmem p990i jer mu je cena pala na dosta povoljan nivo, medjutim plasim se da mi tu nesto smrdi :)

Oko ovog SE modela velike su se polemike vodile pogotovu sto je pocetna serija izasla sa katastrofalnim software-om medjutim koliko vidim skorije komentare, nakon update-a, telefon je i brzi i lepse radi...

Trenutno imam Nokia 6630 koji me sluzi odlicno i ne znam da li ga vredi zameniti sa p990i kada procitam dosta negativnih komentara... Telefon bi koristio za telefoniranje, poruku, email, surf i organizer... Ne trebaju mi neke perverzije, ali bi ovo voleo da mi radi besprekorno kao do sada na 6630...

Moja pitanja su:
1) sa update-om software-a telefon sasvim solidno funckionise, il se moram pomiriti sa nekim resetovanjima i blokiranjima u normalnom radu ?
2) koja je standardna jacina baterije, jer na vise mesta, vise jacina vidim... ?
3) da li je problem sa update-om software-a ako je telefon dekodiran sa neke mreze (najveci slucaj kod nas)?

Hvala vam puno
Ogi

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

1) radi sasvim korektno
2) standard je cini mi se BST-34 Li-polymer 3.6V 1120mAh
3) nije problem uopste uraditi update iako je fon skinut sa mreze
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

ogio
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 31. Jul 2004. 02:03

Post od ogio »

Hvala puno!!!!
Mislim da je odluka pala. Samo jos da ga uhvatim negde da ne bude: "Stize u ponedeljak" :)

:D

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

3) jeste problem uraditi update ako je sa neke mreze, jer ces dobiti softver sa te mreze, i postoji mogucnost da se telefon zakljuca za tu mrezu tako da nema potrebe raditi update...
Trazis da ti urade fleshovanje odmah u servisu da ti ubace normalan softver i to najnoviji i zavrsis :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

imam skinut fon sa vodafone mreze i uradio sam minimum 4 update'a na isti..nikad nikakav problem tako da opushteno :wink: mogucnost zakljucavanja je 1/100
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

ogio
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 31. Jul 2004. 02:03

Post od ogio »

Videcu, mada pretpostavljam ako Sony daje na sajtu software za firmwire update (ili kako je to vec kod mob) probacu pa koliko sutradan odneti ako nesto podje naopako...

Slazem se za to da oni odmah urade, al mislim ako mogu to da urade, vec bi mi prodali sredjen telefon...

Pusta Srbija :)... a ocemo do Tokija...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

1) radi ok ali malo sporije.e sada ne znam na kakvu si brzinu navikao ali tu ćeš ese malo razočarati
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

fain2daniel napisao:imam skinut fon sa vodafone mreze i uradio sam minimum 4 update'a na isti..nikad nikakav problem tako da opushteno :wink: mogucnost zakljucavanja je 1/100
Tako je,naravno postoji mogucnost da se zakljuca telefon jer SEUS proverava CID vaseg telefona i ako otkrije da je skidan sa neke mreze zakljuca ga (rixxon ;) )! :dry:
Mada naravno kao sto fain2daniel rece,to se vrlo retko desava.I ja sam moj stari Vodafon K750 update-ovao dosta puta i nikad nisam imao problema,takodje sam update-ovao i Vodafon W810,cini mi se TIM-ov W810 i isto bez problema tako da opusteno! ;)
Ovo za zakljucavanje bih trebao da napomenem u onoj sticky temi al nikako da nadjem vremena da pitam moderatora/admina da mi otkljuca temu da bih izmenio,valjda cu to uraditi u skorije vreme! :oops:

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Mala ispravka: SEUS proverava CDA i IMEI. Samo jednom mi se desilo da se K750i zaključa preko SEUS-a. Slaba je uteha bila čoveku kome sam rekao "ti si 1 od 1000 kojima se to desilo" :cry: :wink:
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

rixxon, koliko se secam da se to dogodilo na ovom forumu, mislim da sam i ja ucestvovao u objasnjenju za update i kad se sve zavrsilo covek je rekao da mu se telefon zakljucao. :(
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

milan91, yap! Doduše, čovek nije sačekao da mu sve objasnimo nego je požurio i zeznuo fon, pa posle mi ispali krivi. Mene posle grizla savest, pa sam mu 100 mailova poslao sa raznim objašnjenjima i attachmentima. Na kraju je ipak sve ispalo dobro i svi zadovoljni.

Ovo je malo off. Al, generalno, ako CDA nije pregažen (šro se namerno radi baš zato da SEUS ne bi prepoznao telefon - bolje da prijavi "imate poslednju verziju softvera" nego da ga LOCKne) uvek postoji mali rizik. Ograđujem se, nemam iskustva sa UIQ telefonima, pa ne znam kako se SEUS ponaša kad su oni u pitanju.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Pa dobro ti si me na neki nacin naucio kako se gleda CDA i kako da prekontrolisem i dosta ljudi sam pomogao :) pronasao sam nekoliko k750i koji su imali "original" masku sa quick share, dok je CDA bio od Z800i.
Ali opet mislim da je najbolji nacin odraditi sve u servisu i kraj, ili cak dati mozda 10e vise i probati naci "original" telefon, ja sam eto provalio gde imaju da se nadju w810i koji idu u original kutiji cak je i CDA za nas region, a cena je dosta niska.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

milan91, fora je što možeš ti da staviš CDA koji hoćeš (čak i kod kuće), ali ne možeš da promeniš IMEI (a i nije legalno). SE telefoni imaju IMEI upisan na dva mesta, od čega je jedno u OTP EPROM-u (OTP=One Time Programmable = NOT ERASIBLE = NOT REWRITEABLE). Ima pečeva koji sprečavaju telefon da kontroliše podudarnost ova dva IMEI-a, i da se lažno predstavlja... Al, kao što rekoh, to je prljava rabota!!!
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

ogio
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 31. Jul 2004. 02:03

Post od ogio »

Uzeo sam telefon... Imam R9F011 software i mogu vam reci da radi OK. Video sam neke komentare, da najsvezija verzija pravi sranja i da radi sporije nego ova, tako da necu da je menjam... Za sada nisam video vece bagove... Jedino nisam bas zadovoljan baterijom, 950mha, ako neko zna gde mogu da nabavim bolju da ne jurcam po oglasima i zovem od telefona do telefona?

406_break
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2007. 19:11
Lokacija: Sombor

Post od 406_break »

cestitam na izbor -nadam se da se neces pokajati... :)
sto se tice baterije mislim da jacu za sada neces naci
standardna je BST-33 i koliko znam za sada nema jace za p990 :uhuh:
Zivi i uzivaj...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

I ja sam uzeo P990, i za jedan dan kolko ga imam ispunjava moje uslove.
Kupio sam ga polovnog i nema nikakvih problema.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

406_BREAK, pa naravno da ima, to je bst-34...
Kljun, ajde, on je nov, i oziveo je temu staru tri meseca, ali zasto ti majke ti nastavljas, kada imas diskusiju o uiq3 telefonima...
iPhone + CX300

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Ja sam moju bst 34 dobio od ovlascenog prodavca a radjen je bas za balkanki region jer postoje svi jezici na balkanu....super je imam godinu dana garanciju a inace ta bst33 je jesftinija varijanta i tako je uvoze....nazalost u srbiji vise nema bst34 baterija...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

Odgovori