Patchovanje UIQv3 Telefona.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Okac,
Preimenuj prvo ona dva fajla sto su ti ostali u feps folderu, a posle i sam feps, mora da hoce tako sam ja ranije brisao i na m600 i na w950.
Pozdrav.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nicolas mozda ne moze da promeni ime doticnih fajlova jer su u upotrebi. zato mu preporucujem da zatvori sve sistemske aplikacije pa onda moze da menja ime svih fajlova, mnogi su tako raidili za Alaunch.rsc/r10
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

Ne pomaze i dalje nista od svega navedenog, nema veze...
hvala jos jednom!

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

kljun, nema potrebe da zatvara sistemske aplikacije potrebno je da omoguci pristup sistemskim fajlovima preko App TRK-a ili CapsSwitch-a da bi mogao da ga preimenuje, dok to ne uradi x-plore ce stalno da izbacuje poruku "can't rename file:"
Okac, izvini sto sam propustio ovo da napisem ranije ukoliko je ovo bio problem, a verovatno jeste posto sam sada probao na mom telefonu i uspeo sam da obrisem ceo FEPS folder.

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

kljun, da li znas kako da promenim narandzasti skin na w950 walkman plejeru probao sam sve moguce kombinacije ali jedino sto sam uspeo je da promenim skin za radio dok walkman uvek ostaje isti, uspeo sam da nadjem neki ruski patch sa kojim se menja skin ali mi je onda ceo player na ruskom, probao sam i da promenim lokalizaciju fajlova u r10 ali ne vredi...

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

nicolas,
naravno da sam omogucio pristup sistemskim fajlovima....jednostavno ne da ma sta probao onda sam prekopirao sa Z: folder feps pa sada ne mogu uopste da obrisem nista (ni iz foldera).... nesto mu ne da....rename takodje ne dozvoljava za folder a za fajove dozvoljava medjutim ne da da se obrisu....itd itd

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Okac, jedina ideja koju imam je da proveris preko x-plora na File\Attributes da ti FEPS folder slucajno nije Read-only, ako jeste onda ga odstikliraj, posto je meni obrisao bez problema.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nicolas za neke fajlove je potrebno zatvoriti sistemske aplikacije, negovorim to napamet, morao sam tako da radim da bih neke fajlove obrisao, mislio sam da je takav slucaj i ovde.
nicolas ima dosta skinova za uiq3, skin se nalazi u: C/Private/102030CD, ajd probaj ovaj da ubacis pa mi javi da li je uspelo:
http://rapidshare.com/files/115821614/ipod.rar.html
menjanjem extenzije neces nista podstici nego sto ce ti taj fajl raditi na tvoj jeziku, tj. engleskom, da bi ga preveo moras koristiti hex editor.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

kljun, Naravno prijatelju nisam ni mislio da govoris napamet, vidi se iz tvojih postova da dosta znas zato sam i zatrazio tvoju pomoc. Uostalom ovde smo da bi iznosili svoja iskustva i pomogli jedni drugima sto sam upravo i ja pokusavao... da budem od pomoci.
kljun, probao, ne vredi. Koliko vidim u ovom patchu u resorces\apps sa nalaze fajlovi za mediaplayer koji ne postoji na w950i, kod mene se svi fajlovi vezani za player zovu walkmanplayer. Hvala u svakom slucaju.
Izgleda da cu morati (kad budem imao malo vise vremena) da prevedem onaj ruski patch tako da ako uspem okacicu ga ovde za sve korisnike w950i, ako uspes da saznas nesto vise javi svaka pomoc je dobrodosla.
Pozdrav

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

ne vredi, ova dva fajla nece pa nece nisu ni system/read only/hiden nece rename i sve to isto kad sa swissom ubijem sistemske progame (one koje dozvoljava)....
Slika

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nicolas ajd ako ti nije problem da napises koje sve fajlove imas u folderu: C/Private/102030CD? i koje sve fajlove imas u folderu: C/Private/20001FD? onda bih mogao da vidim moze li se kod tebe ubaciti skin. i kazi mi koje sve fajlove sadrzi taj ruski skin, tako bh mogao mozda da ovde korigujem u taj skin pa bih mozda i radilo.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

nicolas, kljun, Okac,
ajde vi to raspetljajte :P , da ne bih eksperimentisao sa neprovjerenim varijantama, pa da se kasnije cesem i gdje me ne svrbi :) :wink: .
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Okac pazi i ja sam sad otisao kod mene u C/resource/feps i imam oba fajla, koja su inace r10, i feps.r10 ne mogu da orisem, a ovaj drugi mogu. jel si ti to ubacio iz Z diska? ako nisi probaj onda da ih ubacis iz Z/resource/feps i onda ove promenis samo u drugi naziv i obrises ih onda.
kefalo nemas sta da brines, ovde se nista ozbiljno ne moze zeznuti, skoro sve ovo ima na Z rom disku, a i ako se nesto zezne onda samo ubacis original iz Z i teraj dalje, mada ja sam morao jednom da flashujem telefon zbog tih patcheva, konkretno zbog menjanja imena jedne ikonice...
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

kljun,
jadan tvoj telefon, dusu mu vadis, tjeras ga preko granice moguceg.
Kroz nekih 20 godina, u nekom muzeju tvoj fon, a kustos pojasnjava, dragi posjetioci, ovo je jedan od telefona, na kojim je poznati haker, pod pseudonimom kljun, , probio sve barijere, i zahvaljujuci njemu mi poznajemo telefone onakve kakve danas koristimo.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

kefalo hvala na ovom govoru, trudim se da izvucem maximum iz telefona, cilj mi je probiti sve te zastite od strane sony ericsson-a, pa makar me to kostalo i zrtvovanja samog telefona, salim se malo, mada ovo mi se nekako najvise svidja:
poznati haker, pod pseudonimom kljun
ko zna, mozda tamo za par godina i bude ovo.
odosmo mi malo u off. 8)
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

kljun,
ubacivao sam sa z: medjutim ova dva fajla ne mogu da se overwrite-ju pa ni rename-ju tako da nista za sada ne pomaze....

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Okac cek, znaci ova dva sto su na slici su ostala od onog patcha? a one ostale koje si mogao iz patcha si overwrite sa originalom iz Z?
probacu ja kod mene na telefonu da nekako obrisem ili rename te fajlove, pa ti javljam sta sam ucinio.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

kljun, nemam ni jedan od ta dva foldera na telefonu,verovatno sam ih obrisao, sve sto je vezano za walkmanplayer nalazi se u c:/private/200011FD i c:/private/200011FE.
Evo ti link od tog ruskog patcha pa ako imas vremena probaj nesto da provalis
http://rapidshare.com/files/115918642/W ... n.rar.html

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Okac, pronasao sam ova dva nacina, ali mislim da si prvi vec probao i da ti nije uspelo, tako da probaj odmah sa drugim i javi sta je bilo. izvini sto nisam stigao da prevedem na srpski samo sam iskopirao tekst jer sam trenutno u guzvi, ako je problem prevescu ti sutra sa posla

1.Oh! Hell! Yeah you can't delete the previous FEPS folder but I've found a way to do so.
Go to your own Z: drive and then copy the contents of your own FEPS folder to your C: drive.
You will see that the files will be magically replaced!
Then after that I could get rid of them.

2.Another Way!
You can turn off predictive text, handwriting, and multitap prediction to NONE in Device settings...
Then re-start your smartphone and delete with X-plore (C drive --> Resource --> feps)
Make sure you have permissions to private folders in C drive!

handwriting, and multitap prediction ti se nalazi u: control panel/device/text input/input mode
ps. ako ni ovo ne uspe onda je kljun jedina nada, jer sam ja ostao bez ideja.
Pozdrav.

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nicolas tebi skin ide u 200011FD, imam i ja taj folder, dobio sam ga kad sam ubacio walkman 3.0 player, tu mozes da stavis te fajlove, ali moras staviti i ove iz resource koji su ruski, ali mozes to da sredis, imao sam i ja posla sa tim ruskim fajlovima, i evo kako sam ja to resavao:
stvar je u tome sto se taj ruski fajl razlikuje od tvog originala samo u adresi odakle se uzima fajl za skin, sto znaci da bi trebalo da uzmes tvoj original walkmanplayer.rsc iz Z i ovaj drugi wpviewer.rsc takodje iz Z i editujes ih preko Hex editor-a, nadji neki editor za racunar, laske je, i promenis adresu:
sve gde stoji Z stavis u C, znaci navedes ga da korisit fajlove koje si ti prethodno stavio u C:/Private/200011fd i 200011fe, i kasnije ih sacuvas i posaljes u telefonu C:/Resource pa overwrite, i ima da radi 100 posto, ako ne bude islo, posalji ti meni tvoje original fajlove:
walkmanplayer.rsc
wpviewer.rsc
pa cu ih ja editovati i preusmeriti ka C disku.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori