Patchovanje UIQv3 Telefona.

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

kljun, zaboravi ovaj prethodni post problem je bio u resorce folderu, skinuo sam sa nekog sajta englesku verziju onog ruskog patcha koja nije radila tako da sam na kraju editovao svoje fajlove sa z drajva onako kako si mi ti rekao i sad sve radi super cak sam ubacio i drugaciji skin koji sad izgleda extra. U svakom slucaj hvala ti puno na pomoci stvarno si kralj uiq3 platforme.

Ukoliko je neko zainteresovan da promeni onaj narandzasti skin walkman playera na svom w950i fonu nek se javi okacicu fajlove.
Posto sam trenutno na poslu bice screenshot veceras kad dodjem kuci.

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

E sad si mi razbudio mastu :roll: ... evo vam ideje za sledeci poduhvat ...

da one baloncice sto idu kad pustis wokmen na w950 ... nekako omogucite da je moguce ih staviti kao pozadinu a ekranu , i da djuskaju onako :wacko:

ajd sad carevi da vas vidim 8)

nicolas> .. promena boje ce definitivno prijati :P ..

Okac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Sre, 13. Dec 2006. 21:38

Post od Okac »

nicolas,
Bravo majstore 2 primer je urodio plodom sada je sve jasnije zasto nije dozvoljavao brisanje...i naravno sve po starom bez bagova i mrljotina od velike tastature moda i puno hvala na trudu i ulozenom vremenu...ja sam gotovo odustao....
A promena skina walkmana bi bas prijala pa samo napred....cekamo

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

lovd budimo realni, to i da moze, bilo bi shit, jer bi urodio manjak raspolozive Ram memorije, te visualacije jedu ram, a jos da ih stavis na desktop pa to je smrt, tako da ne verujem da ce to biti moguce u ovim telefonima, mozda u p1, w960. pa walkman od w960 se ne moze ubaciti u p990 zbog Rama, jer bi zapinjao i sistem bi bio nestabilan.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Okac, hvala drago mi je da sam bio od pomoci.
lovd, jbg meni prija, e sad da li ce i tebi to ne znam moraces sam da odlucis.

a evo i kako to izgleda

Slika
Poslednja izmena od nicolas u Sre, 21. Maj 2008. 03:28, izmenjeno 1 put ukupno.

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

kljun, prerano sam se obradovao nasao sam jedan problem, na telefonu su digmici 1, 2 i 3 podeseni za play/pause i za prebacivanje ne sledecu ili prethodnu pesmu medjutim kad je player upaljen kao na slici oni ne reaguju ali kad ga minimizujem onda rade.
Da ne znas mozda u cemu je problem?

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

kljun .... pa mogao si barem jos koji dan da se nadam da moze to :smutny: :smutny: .. pretpostavio sam da je ram problem ali ko veli da pitam :P

nikolas ... cekaj znaci ne rade ti one funkcije iznad brojeva .. nego moras 1 2 3 da koristis ?

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

lovd,kod mene na P1i moze.Dok je aktivan walkman player zakljucas tastaturu i imas u pozadini sta god odaberes da ti bude vizualizacija. :lol: :lol: :lol: :P :P :P

nicolas
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 05. Maj 2008. 16:24

Post od nicolas »

Skin od w960i walkmanplayera za SE W950i

Napokon sam sve sredio, problem je bio u "playview_skt.xml" fajlu pogresno je mapirao tastere tako da sam ga editovao i sad sve radi perfektno.

Napomena: ovaj skin patch je samo za originalni walkman player na w950i, ne znam da li ce raditi na mood-ovanom walkmanplayeru 2.0 koji je radjen za m600i i p990 jer trenutno nemam te telefone kod sebe da bi probao.

Uputstvo za instalaciju se nalazi u arhivi.
Download link: http://rapidshare.com/files/116355765/S ... i.rar.html

Hvala kljunu jos jednom na pomoci jer bez njega sigurno ne bi uspeo da ovo zavrsim.
Pozdrav

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

nicolas pravo da ti kazem ne znam u cemu bi bio problem, jedino da editujes preko notepad-a:
playview_skt.xml, i nadjes ovaj deo:
<!-- keyboard keys -->
<key id="1" code="#0031" cmd="Previous" repeatcmd="FR" repeat="300000"/>
<key id="2" code="#0032" cmd="PlayPause" />
<key id="3" code="#0033" cmd="Next" repeatcmd="FF" repeat="300000"/>

<key id="target1" code="#0089" cmd="Previous" repeatcmd="FR" repeat="300000"/>
<key id="target2" code="#008A" cmd="PlayPause"/>
<key id="target3" code="#008B" cmd="Next" repeatcmd="FF" repeat="300000"/>

<key id="LArrow" code="#0085" cmd="Lock"/>
i tu pogleda da nije nesto mozda lose podeseno, najbolje da uporedis sa originalom sa tvog telefona, iz Z diska.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Fluo_Head
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 05. Jun 2008. 03:58
Lokacija: Sabac

Post od Fluo_Head »

Meni se samo jednom desilo da vizualizacija ostane na pozadini,i zaista delovalo je mnogo coool dok nije pocelo da smara,ali to se desilo samo od sebe...Ako se nekome desilo isto neka javi...Pozdrav svim vlasnicima nad UIQ platformom... :)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Jel neko probao da otkljuca glavni meni, ja sam hteo 12 ikonica u glavnom meniju i uspeo ali mi raspored bezveze :(

Evo Link ka fajlovima za patch. Ako neko zna sta treba da se menja u fajlu da bi se odredila pozicija ikone nek javi.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

LittlePrince napisao:ja sam hteo 12 ikonica u glavnom meniju i uspeo ali mi raspored bezveze :(
Jel ti se u meniju prikazuju svih 12 ikonica odjednom ili moraš da skroluješ na dole da bi video poslednji red ikonica?

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Mora da se skroluje, zato sam i hteo da mi neko pomogne oko rasporeda jer mi je file menager i player otisao u zadnji red :angry: Sa ovim pech-om imas mogucnost da recimo standardni player zamenis sa walkmen player-om (mislim ikonicu u glavnom meniju), da izbacis Control panel u glavni meni i u opste da prebacujes, preimenujes sve. Ja sam recimo Entertainment preimenovao u Games i odatle premestio MusicDJ u folder Multimedia. Meni se to mnogo svidelo posto volim da modujem fon ali ne znam kako da izmenim raspored ikonica u glavnom meniju :(

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Ja sam to premeštanje i preimenovanje uradio uz pomoć ovog fajla http://rapidshare.com/files/130072209/E ... u.rar.html
Preporučujem da probaš, možda će ti on prebaciti file manager i player negde gore. Pre toga možda bi trebalo da obrišeš fajlove koje si već ubacio jer nemaju iste putanje.

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

nicolas, ili neko drugi, jel mozete da mi bolje objasnite kako da ubacim taj skin za w player, taj novi patch od nicolas, -a , bosto sam uradio onako kako je pisalo u uputstvu i jos uvek je onaj stari :smutny: .. Da li je neko ovo probao i da li mu je uspelo ??
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Jer ti to pokusavas da uradis na W950 ?

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Da na w950... otkljucao sam ga i nabacio patch za mjuzu i za brzinu softvera i ovaj skin za player bi bio kao slag na torti ! Ali to nisam uspeo...
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Vrati le se ikone na staro kada sam iz glavnog menija izbacio standardni player i ubacio walkman :wacko: Ipak bih voleo da saznam gde se to menja.

stelle Ne znam sta si koristio za kopiranje, ja kada koristim Swiss prvo moram da obrisem postojece fajlove pa onda da kopiram nove inace mi skin ostane isti. Otvori images_skt.png u sistemskom folderu i videces kako ti izgleda skin i proveris jesi li uopste kopirao.

Jel ti radi brze telefon pose ubacivanja patch-a za brzinu, i koliko je to realno brze? azmisljam se da li Rda ga ubacim.

Stelle
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 278
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 17:12
Lokacija: KAC

Post od Stelle »

Pa vidljivo je da se brze pali nego pre..a i ulazak u neke aplikacije je brzi. Koristim i ja swiss, al ja nisam nista brisao.. mozes mi reci koje si fajlove obrisao i gde se nalaze i sta si umesto njih stavio?

Inace meni stalno kad izadjem iz walkman playera dok radi na pozadini je vizualizacija ! :D
Nokia 5610 Xpress Music Blue Edition ! 1gb Nokia MicroSD card !

Odgovori