pomoc za touch screen w960

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
miljkovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 21:52

pomoc za touch screen w960

Post od miljkovic »

Treba mi pomoc,tacnost touch screena mi se poremetila za nekih 2-3mm,jednom sam vec namestao u servisu i pokazao mi je kako opet da namestim ali sam zaboravio.Negde u setingsu se nalazi ali je dosta zeznuto da se nadje.Da li neko zna sta tacno treba da se radi? Unapred hvala

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

miljkovic, mislim (nisam siguran) da treba da kalibriras display, a to mislim (opet nisam siguran) da mozes da uradis u "Service menu-ju", i pretpostavljam da ti je to objasnjavao serviser! :oops: :wink:
Da bi usao u "Service menu-ju" treba da ukucas:
gore*dole dole*dole* (gore/dole preko Jog-diala) dok se telefon nalazi u standby-u i tu nadju negde kalibriranje, ponavljam, ako ga uopste ima, posto nisam siguran, al eto cisto da pokusamo! :roll: :wink:

rayatz
Banned
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 03:26

Post od rayatz »

Uf..nisam imao na w960 ali na WM-u je tako sto ides na start setting system pa screen i onda align screen

tako da probaj da nadjes Align Screen

miljkovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 21:52

Post od miljkovic »

U service menu nema toga,tamo je samo da tetiras. Align screen ne postoji,meni je radio nesto iz control panela e sada ne znam dalje,mozda je neki kod kucao tu.

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

miljkovic, vidi da li imas u "Service menu-ju" Service settings, pa mozda tu ima! :roll: :wink:
A ako nije tu, pogledaj dobro sta sve imas u Control Panelu pa procackaj malo, ako je on nasao, mozes i ti! :wink:
A sto se tice nekog koda, cisto sumnjam da ima tako nesto! :roll: :wink:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Kalibracija je valjda u Control Panel pa Other pa Setup wizard... :roll:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

a možda i nema kalibraciju ekrana a?barem ja na to nisam naišao ni na jednom svom mobu uiq3 serije :P
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

komsa
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Ned, 07. Jan 2007. 09:15

Post od komsa »

ima kalibraciju.....ako ne znate zasto se javljate i smarate......control panel,other,setup wizard(treba ga zavrsiti do kraja pa ce se pojaviti kalibracija ekrana)to je to.nadam se da nije kasno.... :D

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ko da još neko koristi wizard uiqa :P
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori