P900 i par pitanja

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ja mislim da,kad ubacis sw od p910i onda bi trebalo da ti radi MS Pro Duo....
elem, jesi li ubacio ti sw od p910i? ja isao pitao po nekim servisima mogu li to da mi ubace na p900, oni me samo bledo gledali i pricali mi kako to nije moguce...
Ex Sir_Oliver

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

nemas sta da mislis,covek 6630app lepo tvrdi da je to moguce,ja nisam ubacio tj softver,jer u crnu goru svud mi kazu da to ne moze i da ce da zezne ekran zbog razlike,a isprobavao sam Pro cisto da vidim moze li.Ovih dana sam naisao na temu negde na netu u kojoj pise da se u P900 ne ugradjuje softver od p910i,nikako,jer bi tel bio pokvaren da mu se to uradi,nego da se ugradjuje neki sw p901i,tako pise,napisacu u sledecem postu doslovce tu temu,p0zdrav
ne moze da skodi!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ej, moze li na p900 da se skine tj. zameni tastatura? trebali bi da na p910i to moze da se skine ali da li moze na p900?
Ex Sir_Oliver

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Sir_Oliver, ako mislis da skines tastaturu sa P900 i koristis bez nje to moze(naravno i na ostaloj seriji P800 i P910,najbolji telefoni po meni,jedva cekam ubicu P990). Uglavnom i skidaju tastaturu i koriste telefone bez nje.

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

evo i tog posta:A:this happened in 2004 sep when few techies from Cruiser/Fighter group decided to create a patched firmware of p910a. a exact replica of it but just minimized the over all size of it so that it could fit the rom of p900 which is smaller than p910.

but the only limitation that exists is the bluetooth module which is IRCA in P900 and Blueberry in P910. But rest of all is the same you can get rid of the limitation of 128mb external memory on P900 and rise it to 1 gb.

after conversion you will face some problem such as you wont be able to pair with your regular bluetooth handsfree or sometimes even with other phones but its kool if u r not one of those bluexchange freak.

It rocks. I would never prefer to buy a P910 coz its expensive and sony ericsson was not successful with p910 256k screen, just compare it to any other 256k screen like some of nokia or O2 phone you will observe the difference.

but obviously even i am waiting for p990 i would prefer it coz it has uiq v3.0 and has better processor better ram/rom. it looks more corporate... hoping to get my hands over asap....
SnoopDoggyDogg:so you are telling to me if i install p910i software on my p900 i'll can to use memorystick pro on my p900?on port of memory stick sais memory stick duo,not pro,so if i install software of p910i i'll get function to recognize memory stick duo pro??
A:Yes you can but don't try to flash your phone with a P910i firmware or it will be dead.

To get it right you will have to get it flashed with p901a patched firmware and better if you do it with Fighter/Cruiser.

you can request files at my forum iversion.999.org
To je to,tu sam neke stvari shvatio...
ne moze da skodi!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

6630 app napisao:Sir_Oliver, ako mislis da skines tastaturu sa P900 i koristis bez nje to moze(naravno i na ostaloj seriji P800 i P910,najbolji telefoni po meni,jedva cekam ubicu P990). Uglavnom i skidaju tastaturu i koriste telefone bez nje.
ok, hvala na odgovoru, zanimalo me je moze li da se skine na p900....
mene nesto zeza tastatura, zna li neko neki servis u kom mogu da je zamenim/popravim?

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ej ja sam naleteo i na nekim domacim forumima na podatke gde su ljudi ubacivali sw od p910i u p900....
samo, u skoro svim servisima koje sam obisao receno mi je da to nije moguce.... znaci, treba naci servis u kojem je to vec radjeno....
Ex Sir_Oliver

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

vidis da to nije softver od p910i nego od p910a,u tome je fora,bar i trebalo,da sam u bg zavrsio bih to,vjeroatno,ali u cg nema nidje,sto cu :uhuh: :disgust: :disgust: :dry: :dry: :dry:
ne moze da skodi!

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

koja mi oprema treba?treba li mi sta vise od usb stalka i ovoga sto imam?treba jel da?raduje me sto nije tesko nego prosto :D :D :D zamalo da se pokajem sto sam ga kupio,zbog ovog ogranicenja od 128 mb,vec mi je full memorija....
ne moze da skodi!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

SnoopDoggyDogg, to je ektra fon,po mom misljenju P800/900/910 najbolji smart telefoni koji su napravljeni a p990 ce biti :o jao samo da ga se dokopam.

Naravno da ti treba,imas ovde ispod na linku sta,
viewtopic.php?t=5817&postdays=0&postorder=asc&start=0

Pozdrav

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

ma p990 kad se pojavi, nece imati konkurenciju uopste.... ali ok, tema nije o p990......
elem, skinuo sam Update Service i zanima me, jer pomocu njega mogu da ubacim noviju verziju softvera za p900?
mozda je glupo pitanje, ali p900 imam svega 5-6 dana pa se ne snalazim bas najbolje....
Ex Sir_Oliver

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

citaj ranije u temi brate,imas o tome,nije ti glupo pitanje nego... :lol: :lol: :lol: navici ces se,polako,pricali smo ja i 6630app o update servisu ranije,pa citaj malo,pa ako ne nadjes onda pitaj :dry: :dry: :P :P
ne moze da skodi!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

SnoopDoggyDogg, i, jesi nasao nekog da ti ubaci sw od P910i u fon?
jurim i ja po BG-u servisere, niko ne radi to, niti sme da pokusava...... :wacko: :wacko:
Ex Sir_Oliver

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ma dje,svi me odje u cg mrko gledaju,sad nemam vremena da se zezam s tim,skoro i ne hvatam fon u ruke,ljeto je brate,kupanje ovo ono :) :) :) ali mozda svratim u bg da mi to neko zavrsi,sta znam,da ako nadjem nekog,aj p0z,odox da se spremam za more 8) 8) :D :D
ne moze da skodi!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

uzivaj u moru i lepom vremenu, ja nasao servis koji ce to da mi odradi pa cu najverovatnije sutra ici da to sredim pa javljam utiske.... poz
Ex Sir_Oliver

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Sir_Oliver, e super... :lol: ...pratim ovu temu i vec sam htela da ti predlozim da to i sam uradis... 8) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ajde sir olivere,ocekujemo tvoje utiske,i naravno da brzo testiras memory stick pro duo na p900 :D :D :D pa ces mi reci gde si to uradio i tako to,da nesto i ja sredim :) :) :) cekamo tvoj odgovor
ne moze da skodi!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

SnoopDoggyDogg, evo i mene.... nije me bilo par dana, imao sam ispite a i cackao sam svoj P900 sa sw-om od P910i :wink: :wink: :) :) :lol: :lol: elem, sw je uspesno ubacen, sve radi perfektno, kao i ms duo pro od 512 mb :lol: za sada nisam primetio ni jedan bug, stvarno sve radi savrseno!
Ex Sir_Oliver

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

sir olivere,i ja sam nasao jedan servis u pg,rekli su da mi ne bi ,,umro,, fon ako bih mu ubacio softver od p910i,kostalo bi me 10 e i memorijska od 512mb 40 e,ukupno 50e,ali se bojim da to uradim,sta ako nesto krene naopako?da li si ti te u servisu pitao ima li sanse da nesto zeznu s fonom ako mu ugrade softver od p910i zbog razlike u ekranu ili slicno?da li si probao memorijsku od 512 mb pre ugradnje softvera?sta mislis da li da vjerujem ovom servisu u podgorici?medju najboljima je u crnoj gori?ovde u baru su m rekli da je to nemoguce,a u pg kazu da moze,i da nema veze to sa razlikom u ekranu,sta su tebi rekli povodom toga?da li su ugradili bas softver od p910i ili neki izmenjeni?i ako moze na pm poruka gde si to u bg odradio,a ovde mi napisi odgovore na sva ova moja pitanja,ako mozes,hvala unapred
ne moze da skodi!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

pazi, meni su rekli u servisu da, ako mi ubiju telefon, treba da mi to i nadoknade...probao sam i ms duo pro pre ubacivanja sw-a, nije radila...veruj mi, nema veze sto je razlika u ekranu, kazem ti da ja nemam nikakvih problema sa telefonom...ubacen mi je bas sw od p910i, barem tako pise kad odem na system information - pise P910i...

Slika



sta ti preporucujem - pitaj te servisere u PG sta ce biti ako ti ubiju mob, da li ce ti nadoknaditi to!
ako je ubacivanje sw-a tu 10 evra, odradi to kod njih jer sam ja to ovde platio 20 evra!

Odgovori