p910i i problem sa odredjenim programima

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

p910i i problem sa odredjenim programima

Post od araphel »

ako iko ima iskustvo sa ovakvim situacijama,cenio bih necije "strucno misljenje".Naime,desava mi se da pojedini programi na fonu prosto ne funkcionisu.Recimo,key mapper uopste ne reaguje,koje god podesavanje da namestim za digmice,uopste ga ne prihvati i ostane na default-u.a handy day 2005 recimo non stop ispada i gasi se uz neki glupi reason code tipa:user72c ili sta vec,dok handy day 2004 radi sasvim normalno.Ima li neko ideju o cemu bi moglo da se radi??

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

pre 7 dana imao sam slican problem i uradio sam update,sada nemam nekih narocitih problema!imas softver na sonyericsson-ovom oficialnom sajtu!moras da imas kablic DKU-25[mislim da je],i moras preko neta da se uradi update! :lol: :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ma uradio sam update pre par nedelja i proveravao sam,imam najnoviji softver,ali neke stvari prosto nece da rade!handy day 2005 mi se crashovao par puta i kad sam pokusao da ga deinstaliram,zaglavio se na pola i nije hteo da se skine skroz,morao sam da radim format pa restore celog fona,medjutim ni to nije pomoglo.Za sada sam se vratio na handy day 2004 iako je losiji a od key mappera sam odustao totalno!uzasno me nervira,izem ti i UIQ i sve!!!

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

uh,pazi neki programi su bukvalno korisni, sve sto pocinje sa HANDY-zaboravi da instaliras,jer je tezak za crack-ovanje!a naprimer antivirus disienfector je vrhunski program ,ali ne mozes da ga izbrises bez NJEGOVE dozvole t.j. treba da ga iskljucis u NJEGOVIM opcijama,a tek onda mozes da brises.mada vecinom sis programa su lose programirano,tako da uvek nesto fali.najsigurnije ti je da skidas sa torrent sajtova!tu ti je sve provereno,tako da ne brines!
a da li si probao preko nekog file explorera da ga "rucno" izbrises?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ma pazario sam cd sa programima od onih sto su se reklamirali nekad ovde,dok sam bio u BG.probao sam da ga obrisem sa kojecime ali jedino je format pomogao.taj problem sam resio i ne stavljam vise handy day 2005 pa makar crk'o,ali nije mi jasno zasto naprimer keymapper nece da reaguje uopste???a bas bi mi bio zgodan za neke stvarcice... ma pomalo mi je vec muka od ovog UIQ...

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

imam dva pitanja za vas!
1.uzeo sam p900 u fulu pre 3 meseca,update radio sam kod prijatelja,a kod mene nece,dodje do uputstva i tu stane,i uradim kako pise,i nista!a mrzi me da stalno da dolazim kod ortaka,valjda i mogu sam da uradim nesto!
2.kako da stavim teme za p900,imam ih,ali nikad nisam koristio,UTZ fajlovi,kako da postavim na fon?
[samo mi potvrdite na forumu ako vam je stigao mail]

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ja radim tako sto ih prebacim na karticu u folder documents i onda sa file managerom otvorim na fonu taj folder,kliknem na temu i ona se sama instalira.ranije mi je radilo i kad postavim telefon na stalak,samo kliknem dvaput na utz fajl na kompu i sam instalira,kao i sis aplikacije,al mi sad nesto pobrljavilo izgleda,pa samo sis oce tako direktno a utz vise ne.trenutno sam na poslu,ali cim dodjem kuci bacicu oko na email pa cu ti reci dal je stiglo ista.

pozdrav :wink:

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

araphel a da probas da ga prebacis na prethodnu verziju sw'a jer ce to 99% resiti sve tvoje probleme i nije mi jasno zasto flashovati tj. uraditi update necega sto radi savrseno :disgust: ??!!?
desava se da poneki sveziji firmware jednostavno lose utice umesto da poboljsa tok stabilnosti :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

hmmmm... dobra ideja,to bi moglo da upali.videcu da pokusam tako nesto,jer bi zaista vredelo,s obzirom da je handy day 2005 neuporedivo korisniji od ove starije verzije!Mada se generalno razmisljam da mozda i promenim fon,malo mi je dosadio,pa cemo videti dal cu uopste da se petljam s time...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ej probao sam mapper, i ne radi uopste,a handy day je neka verzija jos starija od moje 2004ke,tako da se zadrzavam na njoj dok ne skapiram kako da nateram 2005 da proradi.pazario sam taj cd sa programima najvise zbog handy day-a i na kraju mi ne radi kako treba-bedak!!!! :cry: :angry:

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

pa dobro,kod mene rade oba,mada sada ih i nesto nekoristim,pa sam ih izbrisao!jbg!jos uvek nemogu da uradim update za p900!nista mi nije jasno!samo stigne do poruke da izvadim SIM i ostalo,bla bla bla...i ti stane i nece dalje!nemam pojma sta da radim :o

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

a da mu uflesujes softver od p910?a inace provalio sam da imam neki Tracker program,koji odradjuje slican posao kao handy day,pa ako je neko probao,neka napise vredi li ista,da ne trpam sad i to za dzabe,ako ne radi bolje od HD2004.

Inace,ako nekoga zanima,probao sam Magic profiles pro i nevidjeno je dobar program!automatsko menjanje profila u zavisnosti od vremena ili mesta,crna lista za pozive,automatsko slanje sms na neodgovorene pozive......meni mnogo znaci recimo zbog bluetootha,da ne bih petljao oko paljenja gasenja i konektovanja na slusalicu...lepo namontiram vreme i ujutru kad krenem na posao on vec radi,kad stignem iskljuci se....mnogo dobra stvar,visestruko korisna-preporucujem!

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

ok,e imam vrhunski problem,preinstalirao sam operativni sistem na kompu,i sadaa sam instalirao pc suite 3.1.1 [sonyericsson] i prikazuje mi da je telefon prikljucen [stand dock],a na kompu kao da nije prikljucen!a ranije pc suite mi je mnoooooogo kocio komp,znaci rezem dvd disk i brzina je 145kb/s uzas,umesto 4 mb/s,isti slucaj i sa kopiranjem!koji bi mi ti preporucio pc suite!!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ja koristim onaj koji je doshao u kutiji uz p910i i zadovoljan sam skroz!videcu koji je pa cu ti reci.Izvini sto ti nisam poslao magic profiles,ali imam kretenski problem:moj komp kod kuce prosto nece da otvori ovaj sajt uopste!!!!! :o znaci sa moba ili kompa na poslu uspevam normalno ali od kuce-niks!!!videcu da doteram to do kancelarije pa da ti posaljem odavde

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

ok,ili mozes da program postavis na http://rapidshare.de ,tu ga samo uradis upload,i dace ti link za skidanje i brisanje fajla sa sajta,pa postavi link za skidanje na forumu ili privatnoj poruci! :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

poskidao sam sve gluposti sa Handy prefiksom,i umesto toga instalirao Tracker,nalepio mu dobar xp skin i custom ikonice,i sad vozi ko zmaj!!!!

znaci za mnogo poboljsanu upoterbljivost fona toplo preporucujem Tracker 4.4 sa Jurra XP2 skinom i paketom ikona koji stize uz nju!Sve je preglednije i lakse za upotrebu i jedini minus je nekoliko preinstaliranih ikona na desktopu koje ne sluze nicemu u slucaju da nemate symbianware-ov trackman ili file man instalirane,ali to barem nije problem,prosto zaboravite na njih jer se ionako nemogu izbrisati.Skin sa Mac OSX temom je takodje veoma dobar a postoje i nevidjene kolicine freeware skinova na netu pa probajte :wink:

igopirko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pet, 23. Jun 2006. 21:52
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od igopirko »

nasao sa tracker 4.04,extra je program :D :D
mada koristim temu windows mobile 2003,a i dobra je win XP,mada ja sam prisalica mac osx i linux-a :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ej konacno sam uspeo da otvorim ovaj sajt sa svog kompa ponovo!saljem ti magic profiles.ajde ako imas neke zanimljive i korisne skinove bez mnogo predefinisanih ikona baci mi na mail!

baci mi ponovo mail na pp,a ja cu tebi svoj,pa da se trampimo! :D ;)

Odgovori