WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

alphablue597, na 520 je to verovatno zbog RAMa. Zahtevna je aplikacija dosta, rekao bih.

Elem, moram da podelim sa vama jdnu interesantnu situaciju. Uzeo sam jos jednu 925 (stiglo vreme da se zaduzi novi sluzbeni telefon), odradio i na njemu 8.1 preview, dakle po svemu su uredjaji identicni, osim po tome sto je ovaj drugi nesto noviji i sto je crne boje. Podesavanja su mi sva ista, naravno aplikacije i nalozi nisu. I primetim sledece: Ne gadja mi se vreme na dva uredjaja, na mom privatnom sat bezi nesto manje od minut, ali se dakle desava da im stoji drugacije vreme. Pogledam na sluzbenoj 925 podesavanja, uredno stoji da je automatsko azuriranje vremena aktivno, i dok to ne iskljucim, nemam nista drugo od opcija. Na privatnoj uopste nemam mogucnost da odaberem automatsko azuriranje vremena. Na 8.0 je ta opcija postojala, ali nakon apdejta na 8.1 preview je jednostavno nestala. Ne znam da li je neko imao slicnu situaciju, i da li iko uopste ima dva razlicita WP uredjaja, a da je oba apdejtovao na 8.1 preview, pa da moze da proveri. Samo mi je bilo zanimljivo, pa rekoh da podelim sa vama. :lol:

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Sto se kamere tice,moguce je,ali je na w8.0 lepo sve radilo,mozda ce biti bolje kad stigne cyan.
Sto se vremena tice meni je na auto.Kad to iskljucim,onda mi se pojavi opcija za podesavanje.Pogledaj da li je azuriran,kao i nokia aplikacije,ne znam sta drugo moze da bude...

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od ertz »

Da li cu izgubiti podatke ako uradim update sa 8 na 8.1 preko prewiew developer?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Araphel, podeseno na automatic, nemam nista drugo. Kad ga iskljucim, eto podesavanja.
Ertz: neces izgubiti nista, pici slobodno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Vlada Zem »

araphel, takodje automatic, da nisi menjao karticu, da nije operator prestao da daje tu uslugu...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

To je i fora...na ovom jednom uopšte nemam opciju da uključim ili isključim automatsko podešavanje vremena.....sve isto apdejtovano, sve isto urađeno, na oba telefona....čudno.

Nije menjana kartica, i obe su od istog operatera. Jednostavno, na jednom se telefonu prilikom apdejta na 8.1 preview ta opcija izgubila. Jedino čega mogu da se setim, to je da na tom na kome nema te opcije, bila je isključena neposredno pre apdejta. Na ovom drugom je bila uključena i posle apdejta je i dalje tu.

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

citam pustili su 8.1 na Tajlandu,e sada imam 925 koj je dosao sa Tajlanda i podesim region i sve i nece da porene update,evo i screenshot https://bzmi6g.bn1301.livefilestore.com ... jpg?psid=1 Mozda je skidan sa nekog operatera tamo pa zato jos nema?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Vlada Zem »

Ne mogu da vidim sta si to postavio. Kako ide update, preko operatera? Moj je "dosao" iz Srbije ali je u stvari iz Madjarske.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od vla-do »


sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sasabor »

Meni ne radi kamera na lumiji 720 posle instaliranja wp 8.1 preko prewiev developersa....zna li neko za taj bug i kako da ga ispravim

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Kada je jezik srpski ne radi...Prebaci na engleski ili instaliraj Nokia camera.

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sasabor »

radi sad :) a kako da se vratim na wp 8.0 u pitanju je lumia 720 sim free

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Mozes pomocu softvera koji se zove Nokia software updater,mada ti ja to ne bih savetovao.Ionako za mesec,mozda i manje stize zvanicni 8.1...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

sasabor, a zasto bi? Ako smem da pitam.... :D

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sasabor »

primetio sam da mi ne radi volume down od kad sam presao na 8.1 zato sam pitao da ga vratim na 8.0 :) :)

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Sta mislite o ovome
http://wmpoweruser.com/eldar-microsoft- ... a-devices/
Ja bih iskreno voleo ovo...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Ja lično ne bih, jer će korisničko iskustvo biti zbrljano i besmisleno. Imaju neki svoj vizuelni identitet i treba da se drže toga. Ako krenu da pakuju aplikacije samo da rade, na šta će to da liči? Unutar aplikacije sve kao na Androidu, van nje WP...neprofesionalno i amaterski. Bolje da se skoncentrišu na druge stvari...aplikacija ionako ima.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Vlada Zem »

+1 protiv, u cemu je poenta razvoja WP, to bi je sigurno prikocilo. Takodje volim da su mi app u nekom vizuelnom "obrascu" i minimalizam, ne patim od zilion polupotrebnih opcija (Meego rules :) ). Sve ce to biti mnogo sareno a ne vidim (po mojim potrebama) da mi fali nesto bitno na WP.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Challenge »

Ma, to je glupost. WP je funkcionalniji OS od Androida, a pravljenjem takvih kombinacija Microsoft bi poslao poruku kupcima da WP i nije tako dobar sistem, što ne bi bilo tačno. Koliko znam Blackberry Z30 koristi Android aplikacije, ali Blackberry je u teškom padu i prinudjeni su na prilagodjavanje tržištu kad već nisu sami sposobni da se vrate u život svojim sistemom. Nokia je oživela sa WP, ali Microsoft mora uraditi još mnogo toga na otklanjanju velikih propusta da bi WP bio pouzdan sistem.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Windows phone ima udeo negde oko 4% i to je ogroman problem.Jel vidite da sada svi pricaju o novim iPhone-u , Samsung galaxy s5,dok se wp telefoni gotovo i ne pominju.Oni ovako isto ima da prodju kao BlackBerry,zato mislim da je ovo dobar potez,jer po meni jedini problem ove platforme je manjak aplikacija.Evo sada za neki dan Google izbacuje street view za Srbiju,dok mi to nemamo.Ok,postoji here maps koje su odlicne,ali mislim da bi bilo dobro da imamo oficijalne aplikacije.E sad kako ce to da radi preko VM,nemam pojma.Jos jedan problem je sta ce biti s programerima sto prave aplikacije za windows phone?

Odgovori