WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Meni Viber sjajno radi, poruke odmah stizu, zaista nemam problema, nisam imao na 920, nemam ni sada na 930. Bilo je da nece da posalje poruku, pa posle par min hoce... to je do servera
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od skar »

nije mi za cilj da palim vatru il da pravim nekog blesavi
...al dobijem notifikaciju..otvorim viber nigde nove poruke!! i tako par puta!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Skar, to ume da se desi, samo izadjes pa udjes u app. Ja posto sam lenstina, obicno ne otvaram odmah app po pristizanju notifikacije, nego posle 30-ak sec, i obicno je tu sve. Ali kad mi je bio fon u ruci, bilo je da sam imao isto iskustvo.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Pisao sam skoro bas da je proradio viber... Poruke stizu, pozivi stizu, ali desi se jako retko da ne zazvoni vec mi samo stigne propusten poziv. Trenutno imam sa njim manje problema nego devojka na Androidu.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od cvoruga »

Postoji li besplatan player pomoću kojeg mogu gledati klipove sa prevodom?

Npr, može li VLC da pušta (ne mora HD) snimak sa prevodom?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

Besplatan ne. Koliko ja znam.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od cvoruga »

A je li tačno da ne pušta AC3 kodek :wacko: ?

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Apolo »

Promasio sam temu ali cu ovde izgleda pre dobiti odgovor... Zna li neko gde se u Novom Sadu moze kupiti maska za Lumiu 520?
Festina lente.

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od DrBrMr »

Ne znam, meni viber radi očajno, al očajno na nokiji 630... toliko da bih odustao od wp :( Pomirio sam se sa tim da duže otvara app (dalekooo duže nego na n4), ali i suviše često app ne radi kako treba! Ne jednom sam pustio više od minuta da otvara viber (ugasi mi se ekran), napominjem da nisam imao app koje rade u pozadini ,osim vibera... iritantno je kada vidim da je stigla poruka a iste nema po ulasku u app, potom ide povlačenje stranice sa datom konverz. na gore da se osveži-uglavnom se tad pojavi "nestala" poruka, ako ne to pa onda agonija ulaska i izlaska u samu app dok se možda ne pojavi... Ne znam, možda viber zahteva više RAM-a, ali ja sam uzeo 630 da isprobam da li je wp za mene, pre uzimanja nekog premium uređaja i def prelaska na wp. Može se reći da je viber samo jedna app, mogao bih se čak i odreći iste, ali kada veliki broj ljudi oko mene koristi isti čak i više nego redovan sms, onda "situacija" sa viberom postaje ozbiljan problem. Osim kukavnog vibera, postoji još niz stvari za koje smatram da nisu adekvatne i koje kvare korisničko iskustvo na wp8.1-već je Baraba o tome pisao- vezano za kursor (lakše je izbrisati celu reč i otkucati ponovo nego ga postaviti iza pogrešno napisanog slova-ceo taj post je isto ono što i sam mislim pa da se ne ponavljamo). Mislim da bi isto mogli da unaprede notif.centar (ili kako se već zove)-počevši od broja dostupnih prečica pa do banalnih stvari kao ona porukica koja se pojavi u istom-može da znači da imate sms, vib, w-app, ažuriranje app... Odmah da se ogradim, ja sam više nego prosečan korisnik, koji je sa androida dao šansu wp, i ovo su stvari koje mi smetaju pri svakodnevnom korišćenju. Nisam odustao od wp ali posle n4 i korisničkog iskustva kojie sam ima na istom, mislim da MS sa wp mora bolje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Ne znam zaista kako Viber radi na uredjajma iz nizeg segmenta, ali na 920 i 930 radi prilicno dobro. Treba vremena da udje u app, ali na 930 je to 4-5 sec, ako nije u pozadini, a ako jeste, onda je to vreme oko 1 sec.
Ja sam naime naisao na problem sa WhatsApp, koji je izgleda omasovljen sirom sveta na 930, a to je da poruke ne stizu, vec tek kad se udje u aplikaciju. Iskreno, oba servisa redje koristim, ali smatram da je ovo velika greska...
Sto se notifikacija tice, slazem se da bi mogli da imamo razlicite ikonice, ali sta ako mi tokom sat vremena recimo stigne SMS, Viber, WhatsApp, azuriranje, FB, poziv... gde ce sve te ikonice da stanu? Nema toliko mesta...
Nerado, moram da priznam da, osim nativnog softvera koji na svim WP uredjajima radi isto, sa aplikacijama izgleda nije takva situacija... ipak hardver utice na rad samog softvera.
To znaci da se pravi utisak o WP uredjaju nazalost moze steci tek koriscenjem high-end segmenta, isto kao i u Android svetu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od cvoruga »

Katastrofa što ne radi Viber, smartphone bez Vibera je neupotrebljiv :cry: .

miodrage, ne bilo ti zapoveđeno, molim te da mi odgovoriš na prethodno pitanje.
Jako mi je važno da puštač klipova može da pušta prevod, tačnije neophodan mi je prevod,
jer ne mogu uvek da slušam ton, a bez tona i prevoda mi ne vredi ni klip, pomoću koga ubijem vreme.

Postoji li besplatan puštač filmova sa prevodom?
Ako se pak plaća, koliko je komplikovana procedura oko naloga i plaćanja?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

I ja se slazem. Nije to vreme ulaska u aplikaciju strasno ako dnevno razmenis 3 poruke ali mnogima se komunikacija zasniva na tome. Evo sad se dopisivao sa kolegom, sve radi kako treba. Kad napustim tapatalk, odradim nesto drugo, opet ce mu trebati 5-6 sekunde. To je zbog rama. Ja bio kod bivseg cimera pre nekoliko dana, ima Xperia T model, kod njega se uvek ucitava u sekundi. Ali dobro, ipak je to i jaci procesor i vise rama. I vise para. Za whatsapp sam i ja cuo, desi se i meni, retko ali se desi. Mozda jednom u dve nedelje. Inace, ta aplikacija je jos uvek verzija za 8.0, tek treba izaci za 8.1. Inace, juce sam probao swype na engleskom, zaplakao sam od srece kako je dobro. Kad planiraju da ukljuce druge jezike?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Cvoruga, koliko mi je poznato, a i odgovoreno je ovde, besplatan ne postoji. Ja znam za Moli P,ayer, iako ga nikad nisam koristio.
Sto se procedure oko placanja tice, nista jednostavnije: udjes na svoj MS nalog, i ides u payments, tamo ukucas podatke za svoju karticu. Ekstremno je vazno da pre toga nalog bude podesen na tvoju maticnu drzavu. Pod ovim podrazumevam da pazis da je nalog na Srbija, a ne recimo UK, USA i sl...
Ovo isto mozes u telefonu da uradis preko wallet-a.
Jednom kad je sve podeseno, udjes u Store, odes na app, lupis buy i za par sec je sve gotovo.

EDIT:
Srpski verovatno nikad nece ukljuciti.... inace radi savrseno, i ja sam se izivljavao na engleskom....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od cvoruga »

O majku mu, pa što je to sve tako komplikovano :wacko: .

Hoću da uzmem WP, treba mi svega par appova, kad ono međutim.

DrBrMr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 116
Pridružio se: Pet, 27. Apr 2012. 18:36
:: nokia e7
:: nokia 6630

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od DrBrMr »

Coni, kod mene je samo povremeno 5-6 sec, uglavnom je duže, često i preko pola minuta-zaista iritantno, a još gore kada vidim da mi je stigla poruka, pa je onda kada uđem u app nema-umalo ga nisam tresnuo o patos, iako sam tel i na kraju krajeva wp nisu krivi. Još nešto, na n4 mi se ni jednom nije desilo da mi ne pošelje poruku, na 630 malo-malo pa ne pošalje, moguće je da je do servera, ali opet, za taj problem nisam znao na n4.
cvoruga, ne mogu da procenim da li si bio sarkastičan, ukoliko jesi- nisam rekao da je ne upotrebljiv, već da samo korišćenje tel i tj vibera na istom iritantno-poenta je- kako radi bolje da ne radi. Ukoliko opaska nije bila sarkastična-unapred izvini.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od cvoruga »

DrBrMr, sve ok, nema potrebe za izvinjavanjem, nisam bio sarkastičan.
Aplikacija koja ima opisane probleme je neupotrebljiva, sve ostalo je neistina.

Hoće li biti uskoro novi update WP?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Do kraja godine sigurno dolazi Lumia Denim, i moguce jos neki update... makar PfD. Ali ovi problemi su do aplikacije, ne do sistema...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

Jedva cekam denim, zbog boljeg IE. Da, do Vibera je, jer LINE i Hike rade odlicno.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od cvoruga »

Pa nije valjda da ni browser koji je njihov ne radi kako treba?
Može li da se instalira neki drugi, tipa Opera?

Mada, bez Vibera mi ne vredi ništa, svi ga koriste.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od staff »

@cvoruga moli player ne moras da placas. Skines trial verziju, kada istekne vreme besplatnog koriscenja, obrises je i opet instaliras trial verziju.

Da napisem i ja neku posle 8 meseci koriscenja wp-a. :-D
Viber i WA imaju probleme. Nekad rade dobro, nekad ne, najcesce je to problem sa notifikacijama. Kada udjem u WA cuje se i neko sustanje. Ja imam problem i sa kasnjenjem sms-a. Nekad to bude par minuta, nekad deset a desavalo se sa bude i vise od pola sata. Ne znam da li je to do mene ili do mreze ali zna opasno da nervira.

S druge strane, imam preko sto aplikacija, napunim memoriju svim i svacim a ovaj najjeftiniji lumia telefon radi odlicno.

Nelogicno mi je to sto ne postoji normalan call log sa vremenima trajanja razgovora kao i nemogucnost pracenja potrosnje megabajta na dnevnom i mesecnom nivou. Ovako kako je sada uradjeno, potpuno mi je neupotrebljivo.

Wp mi je mnogo lepsi od androida. Odgovara mi ovaj minimalisticki izgled i deluje mi ozbiljnije.

Sve u svemu utisci su podeljeni. Neke stvari mi odgovaraju dok me druge nerviraju.

Odgovori