Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Na CU sređen text scaling, može da se ugasi info ekran dok se aparat puni, mape rade normalno, film i tv app konačno redizajnirana i još neke sitnice

Sent from mTalk

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Sta pises da mape rade normalno,evo upravo azurirao tel i mape, pa sta je ovo ljudi, nikad gore mape, ovo je teska katastrofa za nas koji koristimo stalno mape, offline pretraga ravna nuli, nista nece da pronadje, jednostavno NE RADE. Ostaje da se nadam boljim offline mapama kroz neki period, posto je Gari tako nesto napisao.Poceo sam 2013 da koristim WP zbog Here mapa i ovako nesto dozvole sebi :) Bas me zanima kako na Androidu rade, da l' su i tamo unistene, posto je to zapravo isto Here.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Dario, Here više ne daje podršku za Lumia uređaje već neko vreme. Na W8.1 još uvek rade, ali ih (čini mi se) neće biti u prodavnici od juna. Na W10 ih nema - ukinut je razvoj mapa tu. Inače, na androidu rade odlično kada si offline.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Mape rade ok offline na .251, ali i dalje puca signal na l532ds, samo što sada ne zamrzne cela app nego samo ne može da nađe GPS. Na win8.1 me baš to oduševljavalo što brzo nalazi signal i ne gubi ga.

klaTm morf tneS
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, ali bi trebalo da ove Maps koriste HERE mape. Bar se nadam da je još uvek tako, tj. i na CU. Nešto sad Microsoft petlja oko mapa, ali u tišini, i ništa ne govori o tome...

A za signal, to mi je super radilo na Threshold 2, a i u početku dok sam bio na AU (tokom leta 2016.). To je bilo sa Lumijom 532. Sa Lumijom 730 na AU sad između marta i aprila su me mape po tom pitanju skroz izneverile. Ako se ne prikači na neki WiFi ili bar da cellular data otprilike nema šanse da pronađe lokaciju.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Sub, 06. Maj 2017. 12:02, izmenjeno 1 put ukupno.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Nema šta, ozbiljan funkcionalni problem. E sad, da bar druge app sa offline mapama rade, nego i one trokiraju.
Ako to ne reše... Da ne bude kao sa fb i Messenger, večita tropa[emoji15]

klaTm morf tneS
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Da, evo ni sad ne uspeva da mi pronađe lokaciju bez poštapanja preko interneta. Bolje nego ono pre mesec dana, ali evo, nalazi me kao da sam na lokaciji koja je 800m od mene. Ruku na srce, to stoji sad onaj sivi kružić kao znak da nisam baš tu nego u blizinu, ali evo, već par minuta nije uspeo da me locira. A na HERE mapama je baš mnogo bolje to pretraživao, pa je govorio "ovde nege si u krugu od 500m" i slično. Da mi treba telefon za navigaciju, sada bih mogao da ga bacim u kantu. Možda bi bilo bolje da držim lokaciju nonstop uključenu, ali je gasim jer mi retko treba. Mada mislim da ni to ne bi mnogo pomoglo, i ako i bi pomoglo - pomoglo bi verovatno zbog kačenja na WiFi i razne neke mreže, ali ne zbog GPSa. Tako mi se čini bar.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Dario90 napisao:Sta pises da mape rade normalno,evo upravo azurirao tel i mape, pa sta je ovo ljudi, nikad gore mape, ovo je teska katastrofa za nas koji koristimo stalno mape, offline pretraga ravna nuli, nista nece da pronadje, jednostavno NE RADE. Ostaje da se nadam boljim offline mapama kroz neki period, posto je Gari tako nesto napisao.Poceo sam 2013 da koristim WP zbog Here mapa i ovako nesto dozvole sebi :) Bas me zanima kako na Androidu rade, da l' su i tamo unistene, posto je to zapravo isto Here.
Pišem onako kako jeste kod mene. 30000km sam prešao sa mapama na 640 i rade normalno. Sad je bilo nekih izmena, pokaže manje ruta ka nekoj destinaciji, ali i dalje rade. Nisam stigao za dva dana mnogo da ih istestiram, juče su me vodile bez problema u off line modu. Ako bude drugačije napisaću.

Sent from mTalk

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Probaj da nadjes bilo koju ulicu u NS ili BG, pa da vidis da l' dobro rade offline :D a sto se tice pronalaska lokacije, imao sam jos davno prb s tim, jednostavno nece da me locira i tek kada pokrenem navgaciju nakon pola min proradi...tako je bilo sa L520, sad na 550 su korektno radile sve do .251 ili do njihovih azururanja mapa, gde se razlikuju od starih poprilicno...jos uvek nisam vozio, vrv su i sa lociranjem nesto zeznuli, ali se nadam da ce sve ispraviti jer su sad stvarno neupotrebljive, msm koji ce mi navigacija ako ne pronalazi ulice :D Ok @Knezevic 76 hvala na info, probaj to sto sma iznad napisao,pretrazivanje ulica po NS-BG :)

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Sad sam vozio 15km, pronašao ulicu offline, locirao me sa greškom od 200m, i posle minut je našao tačnu lokaciju.Nije loše s obzirom da je mnogo oblačno. Doveo me do krajnje tačke bez problema.

Jedina moja zamerka je što ne navodi glasovno kad je ekran ugašen, kao ranije.

Sad kad ugasim ekran, obavesti me da je navigacija aktivna. Vozio sam par kilometara sa ugašenim ekranom, kad sam ga upalio, dodirnuo sam obaveštenje i nastavio je da me vodi ka odredištu, tačno sam bio lociran, dakle MAPS je radio u pozadini dok je ekran bio ugašen.

Uneo sam desetak adresa offline, dve nije mogao da nađe, da bi kasnije našao i te dve.

Kapiram da će to biti sređeno, jer i ranije je bilo takvih problema, i sa adresama i sa glasovnim navođenjem.

Da dodam da brzo preračunava kad se skrene sa zadate rute.

Sent from mTalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Sve od modela do modela... Poprave na jednom, zapostave na drugom i ko će se posle vraćati da popravlja...

klaTm morf tneS
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

I meni bi radilo offline, samo da uspe do nekog momenta da me locira, i da znam da uperim prstom na mapi gde hoću da idem. Ali eto, nekome kao mom tati koji nema postpejd broj bi takve mape bile neupotrebljive.

Jeste možda od modela do modela, i od primerka do primerka, ali jbg, koliko to ima Microsoft modela, nema nas sa više od dvadesetak modela, i ipak ne radi kako treba nekima. A na Androidu zilion modela, i radi aplikacija kako treba. Jednostavno, samo pametuju, a ne naprave stvari kako treba. I onda još guraju nadogradnje svima istovremeno, nema mogućnosti da se isključe ta ažuriranja. Sa Microsoftom je najbolje videti koje ti aplikacije rade, pa za njih da ne prihvataš ni jedno ažuriranje, jer ko zna kad će nešto da zeznu. :) Baš je tužno gledati sistem koji je odličan, ali ga Microsoft ne vodi na odgovarajući način.

Još jednom, da, i meni bi mape radile zadovoljavajuće s obzirom da imam megabajte, ali ako će mape nastaviti ovako da rade, onda je to neprihvatljivo.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Auuu, necete verovati, ali pustio sam muziku preko Groove-a i odjednom pocelo nesto da se tripuje, ide brzo pesma za pesmom,ne pusta, vec samo preskace, izadjem iz groove-a ugasim tel,upalim, NEMA MUZIKE na SD kartici, 1000 pesama sam izgubio!!!!!! :D :D :D katastrofa, sta drugo da kazem, razocaran sam...i to sve od ovog poslednjeg builda proklet bio..za mape sam vec pisao.. :) samo slike ostale,folder Music PRAZAN :)

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Abioye »

Mom bratu se to događalo na Windowsu 8.1, inače je imao probleme sa SD karticom i to ga je izluđivalo pa je odustao od Lumie.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ovo prevazilazi moja očekivanja koliko mogu da zeznu sa nekim bagom. :o

Slika

A inače ono što je meni uradila ta aplikacija je da prikazuje album art od jednog albuma na skoro svim pesmama na kojima nisam imao nikakav album art. (Jer je bolje nemati nikakav nego pogrešan, ili neki bezveze...)

A možda je doduše kartica pred crkavanjem? Možda je to što kažeš zapravo simptom, a ne uzrok... Recimo ako su ti fajlovi oštećeni ili šta već, Groove je znao da bi tu fajlovi trebalo biti tu, pokušavao da ih pušta jednog po jednog, ali nije uspevao... Možda da ti sve sa te kartice za svaki slučaj bekapuješ, ako imaš nešto bitno što nisu već snimao na komp ili OneDrive.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Nisam imao prb u vezi albuma koji spominjes :) ne znam sta da mislim, da l' je do kartice ili do telefona, samo se nadam da ce sve biti u redu, treba im dati vremean da pokusaju ispraviti to sve...je l' dobijamo mi jos neku nadogradnju posle ove, posto sam ja obican korisnik i zeleo bih da mi donekle tel radi ok, da se ne desavaju ovakvi kiksevi? Stavicu neku muziku opet na karticu, pa cu videti da l' ce opet pobrisati.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Koja ti je trenutno verzija sistema, i koji tačno telefon imaš? :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od ciklon »

Dario, prodaj ti taj fon dok još možeš da izvučeš neku kintu i prebaci se na neki kršten droid. ;-)

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Dario90 »

Trenutna verzija je.251 Telefon je L550, tako da @ciklon ne mogu prodati, msm mogu ali za nesto sitno, nije neka masina, ali za mene sasvim dovoljna dok se ove stvari nisu pocele desavati, videcemo sta ce biti, videcemo kakve su i nove Nokie na Androidu, mada otkad koristim smart telefone imam win :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Videćemo, moralo bi od sledećeg builda da krene na bolje. :) Ovo je baš bezveze kako su pustili ovu nadogradnju. Tu se kao trude da puste istovremeno nadogradnje za PC i za mobile, a mobile im ne bude završen. Samo zezaju ljude. Bolje da je ova nadogradnja stigla za dva meseca, a ne ovako, čemu. Ova verzija im je šuplja ko sir. Gde god da bocneš, neki bag. Neprestano se trude da nas fasciniraju. :D

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Odgovori