Rad WP8

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

To je jedna od stvari koja mi je bas bzvz, navikao sam na brojac poziva, takodje me kod poziva nervira sto kada u toku razgovora istovremeno koristim neku aplikaciju ona traka, na kojoj je ispisano trajanje poziva i sa kim razgovaram, uglavnom prekriva neku od bitnih opcija.. Ovo sto stize uz GDR3 je logicno trebalo biti uz osnovni program kada su ga izbacili, imam osecaj da su izbacili WP8 iako ga nisu zavrsili do kraja, da ne gresim dusu radi fantasticno ali stvari tipa melodije za poruke i izlaz iz programa u multitaskingu nisu nista revolucionarno, umesto da dobijamo neke napredne stvari uz updateove oni krpe neke kardinalne propuste..

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Rad WP8

Post od BeliTigar »

Da li neko ovde zna kako mogu sve kontakte koji su u formatu vcf.kopirani sa Nokie E7 Symbian belle OS na racunar da ubacim na Samsung Ativ s ,a da nije preko Outlooka ili Gmail-a. Da li postoji opcija direktnog kopiranja.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Rad WP8

Post od Deksi »

Vrati ih u neki symbian i uz pomoć aplikacije na windowsu ptenos mojih podataka sam ativ će ih preuzeti.

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Rad WP8

Post od BeliTigar »

Deksi, hvala uradjeno preko blututa vrlo jednostavno .

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Ne mogu se sacuvati slike ako su embedovane u gmailu.. Ako su atacovane onda nema problema...

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Kakav sam duduk, nisam do sad kontao da se traka sa notifikacijom koja se pojavi u vrhu ekrana moze svajpovati na desno i tako skloniti sa ekrana :oops:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

A ako je tapnes, onda te vodi direktno u aplikaciju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Ma to znam od pocetka nego cesto izignorisem notifikaciju kad nesto drugo radim pa se smorim na par sekundi dok se sama od sebe ne skloni..

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Rad WP8

Post od rotkod »

@Cedogares

Priznaj, kad si video da može u stranu da se skloni, obradovao si se!
Tako je i meni bilo na WP7, a kad sam bez veze povukao, ona ode... I juhuuu... Kao dete sam se obraovao...
:oops:

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Uf kao malo dete, bukvalno :) ..

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Ljudi ne znam dal je ovo do windowsa, telefona ili neceg treceg al primetio sam da nece da se poveze na odredjene wifi mreze, takodje problem je ucestaliji na "open" mrezama.. Da napomenem da se isto desava bilo da je prijem signala pun ili osrednji i da su se na te iste mreze drugari uspesno kacili..

Slika

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Rad WP8

Post od rotkod »

Možda nisi nakon povezivanja otišao u pretraživač, dosta njih u inostranstvu takav sistem koristi, a tamo traži, u pretraživaču pass...
Vidim trouglić na slici, bio si u roamingu...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

I meni se dešavalo na 520 .

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

rotkod napisao:Možda nisi nakon povezivanja otišao u pretraživač, dosta njih u inostranstvu takav sistem koristi, a tamo traži, u pretraživaču pass...
Vidim trouglić na slici, bio si u roamingu...
Znam na sta mislis, u jednoj situaciji je tako i bilo, direktno me je poslalo u pretrazivac gde sam se logovao, u ostalim sitacijama prosto nije htelo iako su se drugari koji su bili sa mnom kacili bez problema.. Da u romingu sam bio, inace i ovde kod nas mi se to jednom desilo..

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Rad WP8

Post od rotkod »

Ja sam sad bio u Milanu i ponekad je potrebno da sam pokreneš pretraživač, mada u principu radi, problem leži i u tome što sam i kod sebe testirao... Kad je ruter na auto chanell, onda radi bez greške, tako je na svim kanalima, osim na 13om, njega uopšte ne vidi, tako je bar kod mene...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Na neke mreze uredjaj jednostavno odbija da se konektuje i tacka. Isto je radio i iPhone, na pojedine nije bilo teoretske sanse da ga konektujem. E sad, nikad ne znas da li iako pokazuje open, da ima MAC zastitu. I drugo, kazes tvoji se drugari kacili... razlog - previse konekcija?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Ponekad mi se desi da zapuca tel u situaciji kada recimo greskom tapnem na pogresnu plocicu pa onda pre nego sto udje u tu aplikaciju tapnem back i onda se zaglavi na pola, lodinguje i ni da udje ni da izadje.. Pritiskom na srednje, win, dugme vrati se na pocetni ekran, druge aplikacije se normalno otvaraju ali ta zaglavljena se samo restartom moze resiti, dakle nije u pitanju totalno zapucavanje fona..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Rad WP8

Post od Deksi »

Danas sam slucajno otkrio da je moguce iz OneNote postaviti odredjenu belesku na pocetnom ekranu i klikom na nju uci samo u nju. Ovo je odlicna mogucnost.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Rad WP8

Post od Apolo »

Pokusao sam da obrisem facebook nalog sa telefona, otisao u podesavanja emails+accounts, drzim na facebook i kliknem delete, medjutim... vrati me na prethodni ekran i ispise mi ispod "Attention required" i tako mi stoji a nalog nije obrisan. Kada kliknem na sam nalog izbaci mi neko obavestenje i gresku "Error code: 0x83cf1105". da li zna neko kako da resim ovo i kako da obrisem fb nalog?
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Apolo, rebootuj telefon, pa probaj onda. Cisto probe radi, ja sam sada obrisao moj FB acc i vratio bez ikakve frke
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori