WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Sta rekose, i 520 dobija 8.1? Ja mu vec spremio sacekusu! :D

Slika

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Coni »

Takodje :D

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Cedogares »

I ja sam se nedavno prijavio na PfD, pa kontam da ce mi stici ponuda za update al sve nesto mislim da odigram na sigurno pa sacekam prve reakcije..

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Baraba »

Konačno su razdvojili zvona. A vibracija? Na koliko se sada updatuju live tile? Iki je ostalo na 30min?

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

Ostalo je na 30 min. Sad popravljaju važnije stvari, a ovo će da dođe na red sa WP 12.5 :D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Ja stvarno ne vidim čemu tolika galama oko live tiles? Da stave update i na jedan minut, onda biste kukali kako jede bateriju. Pozivi, poruke, mailovi, whatsapp, sve se to apdejtuje instant. To je ono što je neophodno. Ostalo je potpuno nevažno, osim ako ste baš zapeli da vidite da li se vremenska prognoza promenila u poslednjih pola sata.

No dobro, pojedini će ovde uvek rado da pljuju po drugom, bez obzira da li su probali ili ne. Ali zato ako neko spomene mane koje Android ili iOS imaju (znam, sve ih imam, i tačno mogu da navedem probleme svakog OSa, barem ono što ja smatram da su problemi), onda kreće skakanje za vrat.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od IDzO »

Pa sta je na Androidu live i instant da je to toliko potrebno i na WP?
Ok to im je zvaka kao livr tiles i zdravo.
Cekam da vidim kako ce se pokazati WP pa ako padne cena rado bih nosao 1020.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Pa ima ovde dezurnih dusebriznika koji paze da slucajno neko ne rekne neku jeres protiv zelene kante. A ako se i desi tako sto, odmah skacu za vrat i izvrcu stvari u svoju korist. Jest, bas me zanima jel se ti vasi widgeti u sekundi updateuju?
Idzo, prijatelju, WP se vec pokazao i dokazao, tako da sacekaj dobru ponudu i pazari sta zelis. Ja cu najverovatnije gledati da uzmem Lumiu630 dualSIM, jer za 930 necu imati para, ali videcemo, pratim da vidim hoce li biti jos najava, nekih novijih uredjaja. Jedino sto bih ja sve odmah, a ne da cekam jesen :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Deksi »

Cim se javi ovaj sa rukom odmah iza njega je i drveni advokat, ccc dokoni ljudi. :disgust:
Neznam samo zasto ste toliko protiv w.p. :dry:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

araphel, miodrage, Deksi, u čemu je vaš problem? Baraba je pitao ono šta ga zanima i ja sam mu dao odgovor. Šta tu nije tačno kad ste se tako našli pogođeni, ajde objasnite pa da i ja naučim nešto novo.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Pogledaj svoj odgovor. Ako je tebi to ok, onda nema problema. To je sve što ja imam da kažem u vezi tvojih komentara i zajedljivih šala.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Baraba »

Ljudi, nemojte pogrešno da me shvatite. Ali neke osnovne stvari "za mene" moraju da isprave. Zvona i profile su navodno ispravili. Live tile, ne mora da se updatuje na 30min, ali hoću viber i sve ostalo da radi kao što treba da radi, momentalno. Vibraciju moram da imam sve vreme zvoma, ne samo jwdnom da mi zavibrira, besmisleno. Rado bih probao 1020, ali neke oanovne stvari moraju da srede.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

araphel, pitao sam tebe i ostale šta nije tačno u mom odgovoru. Izvoli pokaži ako imaš šta, pa da vidimo ko ovde ne govori istinu.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

1808 napisao:ovo će da dođe na red sa WP 12.5 :D
Svaki tvoj komentar na WP je u ovom stilu, zajedljiv i bez suštine.

Što se tiče live tiles, već sam lepo naveo šta nije istina, odnosno šta se osvežava odmah, i zašto je tako, kao i šta bi ljudi kao ti verovatno govorili kada bi osvežavanje pločica bilo na minut.

Baraba, to su tvoje potrebe i to je ok, ne uzimam ništa za zlo. S nekima ne mogu da se identifikujem, jer moje potrebe su drugačije, ali to je nešto sasvim drugo. 1808 je prosuo neprimeren komentar i ja sam na to reagovao.

Što se tiče Android fanova koji ne umeju da kažu "meni nešto ne odgovara", već generalno pljuju, samo mogu da kažem da Android koristim od verzije 1.6 (i još uvek ga koristim), i bolje da ne počnem da pričam o tome šta sve ne valja i koliko je Google đubre (i zbog čega).

Nešto ne vidim svoje postove po Android sekciji gde zbog svog iskustva pljujem po tom OS, mada bih smatrao da na to imam puno pravo. Isto tako očekujem da drugi ne dolaze ovde samo da bi pljuvali WP, imali neko iskustvo sa njim ili ne.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Baraba, opusteno, druze. Tvoj post je sasvim ok tako da se ti nemoj osecati prozvanim. ;) Sto se tice Vibera, bio je sad neki apdejt i cini mi se da radi bolje, posto je problem bio do aplikacijd, ne do samog OSa. Juce posle apdejta su mi stizale poruke na vreme, koliko sam primetio, a videcu kako ce se dalje ponasati. :)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

araphel napisao:Svaki tvoj komentar na WP je u ovom stilu, zajedljiv i bez suštine.
Da li ti imaš neku pouzdanu informaciju (da će ovo biti brže), kojom bi demantovao ovu moju procenu.
Ako nemaš (a sigurno nemaš), zašto te onda ovo nervira i još ti deluje zajedljivo.

Kada si već toliko osetljiv i želiš da budeš konstruktivan, kako ti onda iz principijelnih razloga ne zasmeta kada
dežurni pljuvač Androida redovno ovde već godinama na raznim temama ima svoje seanse proseravanja po istom,
kao što je recimo ova od pre neki dan...
miodrage napisao:Samo je mrtav Android dobar Android
Učestvovao si na ovoj temi, ali se tome nisi suprotstavio ni jednom reči. To ti deluje baš onako kako treba, jel'?

I gde si ti ovde video (pokaži i citiraj), da ja imam primedbe na live tiles, kad meni objašnjavaš zašto je to tako.
Dakle, pogledaj malo bolje ko šta ovde piše, pa se onda prema tome odredi nepristrasno, ako već želiš tako
da se predstaviš. U suprotnom, sve ovo što pišeš postaje besmisleno, jer se rukovodiš dvostrukim standardima.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Ja sam Miodragu, koga i lično poznajem, više puta naglasio da se sa njegovim preterivanjem ne slažem.

To što ti tvoj post sa sve iskeženim smajlijem sad želiš da predstaviš kao nešto što si fino i normalno napisao, kao ko zna kakvo "stručno" mišljenje, to je tvoj problem, a ne moj. Live tiles ni u WP 12.5 neće biti na manje od pola sata verovatno, jer tako i ne treba da bude, niti ima svrhu. Eto, da to odgovorim, kad već tražiš.

Razlika je samo u tome što ja isto tako imam gomilu zamerki na Android i iOS, pa ne idem da trolujem po tim sekcijama foruma, postujući kako na Androidu lag neće da se otkloni ni sa verzijom 50.5. Zašto to ne radim? Zato što je besmisleno i ne služi ničemu.

Ja ne izigravam nepristrasnost. Vrlo sam pristrasan. Posle godina sa Androidom i iOS, odgovorno tvrdim da je WP za mene najbolji OS trenutno, i da je u poređenju sa njim Android nestabilno đubre. Samo ja ne idem naokolo da to svima natrljavam na nos na svakoj drugoj temi.

Sad prestajem sa pisanjem off topic postova na ovoj temi. Dosta je bilo.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Azimuth »

Ja stvarno ne vidim poentu ovakvih prepucavanja. Svako bira ono što mu odgovara i završava posao i svhatite više da nam nisu potrebe i prioriteti svima isti. Meni danas Android završava posao i moj je izbor(btw nema laga na Note 3), sutra može biti iOS, BB ili čak i WP.
Pustite ljude da iznesu mišljenje i batalite se natezanja čiji je veći.
Što se šale i podbadanja tiče, sve je ok dok nema vređanja. Ako nekome to baš smeta, onda neka to i kaže pa da ga preskočimo u šalama. Ne vidim drugo rešenje.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

araphel napisao:Ja ne izigravam nepristrasnost. Vrlo sam pristrasan.
To sam već konstatovao, pa te zato i pitam zašto drugoga prozivaš za ono čime si TI opterećen.

Za razliku od tebe, ja nikada i nigde ovako nešto nisam napisao za Windows Phone....
araphel napisao:.....i da je u poređenju sa njim Android nestabilno đubre.
Ako time pokušavaš da izlečiš svoje frustracije, onda ti to sigurno neće pomoći,... samo će ti biti još gore.
araphel napisao:....ja ne idem naokolo da to svima natrljavam na nos na svakoj drugoj temi.
Ukoliko si ovde mislio na svog mentora (miodrage), onda ti dajem za pravo.

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Motoman »

Araphel, ja ne znam koju si ti verziju androida koristio ali oficijalni 4.4.2 na Nexusu 4 je stabilan ko stena.
Wp jeste stabilan ali nije bas da nema nijednog laga niti force close-a.

Odgovori