Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jeste, Srđane, to je i meni palo na pamet... :D

Sizife, možda i budeš mogao da staviš na njega .321 odmah posle tog .67. I onda se držiš samo Release Preview, i ne prelaziš na Fast ili Slow. Jbg, zato sam i ja bio na insajderu dok još nije bila gotova desetka, razumemo se. ;) Ja sam sebi stavio desetku na telefon koji mi je primarni onda još u decembru, a pošto sam pročitao kako drugi imaju problema sa alarmom, onda sam pored kreveta stavljao i Nokia Ashu 202, pa sam i na njoj nameštao alarm za svaki slučaj. :D A nekako mi se čini da si i onaj prvi put dobio prvo taj .67 sa Redstone 1, pa da si tek posle dobio build sto ili dvesta i nešto ili koji je već bio aktuelan? :? Doduše, zato je još eto dobro kad pišeš nama ovde na forumu svoja isustva, ako nešto i ti sam zaboraviš kako je šta bilo, to i dalje sve stoji zapisano. 8)

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

A ne, ne, grešiš sinak,silno grešiš, samo brbljaš...(šala,crtać) ;)
Ukratko, prva editovanja sam radio 11-10. Tada mi je posle editovanja i prvog ne uspešnog i drugog uspešnog downloada 393.221.Prvo posle prijave na Insider Release Preview se dobija 1511_107, pa sledi update na 14393.221 a sutradan .321.
Sad mi stalno nudi 14393 .67 bilo na Fast ili Release Rang a kad ga skinem i instaliram, posle provre update, mi nudi 951.1000,koji ne može da downloaduje.
Ne bih da zatrpavam dalje temu ovim mojim specifičnim slučajem.Ne vidim da ovde ima zaludnih kao ja, kome tel služi i za ovu vrstu zabave, sem za osnovne stvari. A i lakše je kad se ima više komada, zezati ;)
Ako bude pitanja,rado ću odgovoriti ovde ili na pp.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Kolega Sofronije, 8) to što ne možeš da staviš 14955.1000 nije do tebe, mnogima se to dešava, a i svakako mislim da je bolje držati se podalje od fast i slow insajdera, pogotovo što ti svaki put imaš peripetije. Zar baš ne možeš da staviš 14393.67 pa da ostaneš na Release preview, i da ti posle njega stigne 14393.351?

Inače, znam tako ti je što se tiče tolikog igranja sa WDRT, ja ovo pre neki dan celu noć malo po malo to sve radio, i naredni podešavao detalje. Mislio da će to biti sve gotovo do ponoći, a ono se oteglo, a sutradan popodne na posao... Ali baš mi je bolje sad ovako. :) Sad više ne radim ni hard reset - osim ako baš baš moram.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

Mogu da instaliram 14393.67, ali neĆu, dok ne provalim šta se dešava.
Kod onih prvih editovanja sam se prijavljivao na Insider Release Preview, dobijem Treš 2_ 1511, zatim update na 1607 bulid 393.221, zatim stiže update na 393.321. Nisam menjao Insider kanale., znači stalno bio na sigurici Release Preview.
Sada sam se takodje prvo prijavio na Preview ,dobijem Treš 2_1511, posle provere update dobijam 393.67, koji i instaliram. E onda tek menjam kanal na Fast i posle provere update, stiže da mogu skinuti 14951.1000, koji nisam uspeo skinuti. Možda je do trenutnog opšteg problema s nadogradnjom, a možda je i nešto drugo u pitanju, ne znam.
Misleći da možda ja negde grešim,pa mi zato nudi stari bulid 393.67, rušim sistem ponovo sve ispočetka. Stim što se sada prijavljujem odmah na Fast ring i posle Treš 2_1511, avaj nudi mi opet 393.67. Koji za sada neću da inataliram, jer mi nije jasno što mi nudi bulid još iz Avgusta a ne neki noviji kao s početka oktobra. pa tek onda da mi nudi najnoviji Fast 951.1000.
Sad me još i dodatno z'ebava, jer mi neda da udjem večeras u Insider a mogao sam juče. Hteo sam da se skinem s Fast, traži prvo da instaliram update 14393.67.
Ko tu koga... ne znam :)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Gari da kako radi telefon nakon vracana na stabilnu verziju?
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Malo je ovo sad konfuznije nego inače, Sizife, pa mi trebalo vremena da skontam. :D

To za 14951 je skoro sigurno do njih, a ne do tebe.

A to što ti tako sad nude, moguće da menjaju sistem - da te ne nadograđuju odmah na najnoviju verziju, nego jedno po jedno. Prvo da dobiješ 10.0.10586.107 koji je bio prvi build koji su dobili telefoni koji dolaze sa WP8.1, zatim da dobiješ 10.0.14393.67 koji je bio prvi Redstone 1 build na zvaničnom kanalu. Mislim, moguće da do oni nešto sad baš menjaju, ko će ga znati.

Ništa, manje ću filozofirati, i više ću ti držati palčeve. :D

Al samo da dodam da se to ljudima i na podržanim telefonima dešavalo i pre voga sad da ne mogu da urade nadogradnju. I meni se desilo na Threshold 2, tako da ne moraju ovi problemi da imaju veze konkretno sa time što ti je telefon zapravo nepodržan. I probaj da, s obzirom an sve peripetije, probaj da se držiš Release preview ako možeš, i da izbegneš da radiš hard reset nakon nadogradnje na Redstone. Izvini ako sam se naponavljao sad, i napričao koješta koja si već znao, a naravno da si znao bar jedan deo ovoga. :)


E, Tošo, super radi! I pločica se ažurira redovno - odmah nakon što nešto novo unesem, a što se ostalog tiče - i nisam imao sa ostalim tako problema, jedino što mi je lepše ovako kad znam da ne dobijam aplikacije sa insajdera. Ono za mejl što sam govorio da mi proverava tekst kao da kucam engleski - to je kod svih tako koji su stavili da im jezik na telefonu nije maternji jezik. Ista situacija je i u Word Mobilu recimo. A ono za OneDrive, kao da je u pitanju nešto specifično za taj fajl što sam onda u busu hteo da pošeljem ovima iz kopirnice da mi odštampaju. U principu, ni to nije problematično, nego sam ja bio bandoglav, i sve vreme - od Telepa do kasarne na Futoškom putu sam to hteo da pošaljem baš onako kako sam ja zamislio. :dry: Da sam hteo bilo kako drugačije, uspeo bih - sigurno bih uspeo i da generišem link kao što je neko ovde isto pitao što nisam to uradio. :) Probaću da vidim po čemu se taj fajl razlikuje od ostalih sa kojima ovo radi bez problema.

Ukratko, baš sam zadovoljan, mada sam bio zadovoljan i pre ovoga, ali sad je za nijansu bolje, a još imam i to zadovoljstvo što više nemam veze sa insajderom. Ali dobro, super mi je došlo kad sam mogao ranije da pređem na Redstone 1 početkom jula, meni je Redstone 1 rešio probleme koje sam imao na Threshold 2, a ovo su sad sitnice.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

Ma opušĆeno,kolega! Pomogao si ti meni dosta. Cenim tvoje razumevanje i želju da pomogneš kolegi, koji je ostao zaglavljen nadam se za sad s ne podržanim modelima :)
Situacija se za komplikovala s nadogradnjom, podrškom za starije modele itd. od strane MS, te moje "znanje".
Teško je na forumu sve opisatii a da se ne napiše post tipa "Rat i Mir" ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

E, i da dodam, vezano za Tošino pitanje - baterijom sam skroz zadovoljan, sinoć ga napunio pred spavanje, stavio ga na battery saver sa 100%, ujutru mu opala baterija za samo 3%, još sam ga nešto čačkao i ujutru pre nego što sam ustao, i dok sam bio u busu, i sad dok šetam i idem busem po gradu tamo vamo, i sad je baterija na 50%. Nisam ga baš čačkao koliko umem, ali ovo je ko na wp8.1 kad sam bio.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

10.1 mobile - New concept
https://www.youtube.com/watch?v=eOlZ55Hw_qE

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

:) ... Eeeee, nažalost džaba nikad to neće zaživeti. Mada na novim snimcima se vidi da će u notifikacijonom panelu biti slajder za osvetljenje i zvuk .. al tek na proleće.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

androidish...a ja lupio za win 10.1

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Lično, mislim da u tim konceptima često preteraju - hoće da dodaju dosta nekih opcija, a onda može čovek da se zapita da li je to i dobro. Recimo, po ovom konceptu lock screen praktično postaje action centar. Ne bih rekao da je to neophodno, ali dobro - ako i Microsoft napravi tako nešto, što da ne - sve dok svi imamo mogućnost da biramo.

I ono na levo kad se swypuje, ne znam koliko nam je to potrebno. Spisak stvari koje sam nedavno radio - to mi se ne sviđa da mi tako tu čuči, a još je i tamo stavio prognozu. Ja radije prognozu držim na pločici. Mislim da bi bolja oputreba tog swypovanja na desno bila da se i tako može otvoriti action centar. Šta znam, možda i ne, nisam dovoljno o tome mislio. :)


Nego palo mi na pamet još nešto. U kalendaru možeš da odabereš da imaš praznike vezano Srbiju, pa se tu ubrajaju i Dan državnosti i slično - dakle, ono što me zanima. Takođe, tu su ubrojani i praznici, ali samo pravoslavni. Ja onda ako hoću da vidim katoličke praznike, onda mogu da odabere opciju Hrišćanske praznike, i onda ako ste picajzla kao ja, smetaće vam to što se u kalendaru za pravoslavni Božić pojave dva Božića. :D

Kontam da bi zato bilo bolje da su razvrstali praznike malo bolje: da imamo Serbia, Christian Orthodox, Christian Catholic (oni su to označili sa Eastern i Western, verovatno jer nisu svi Western katolici), i slično... Ovako imamo samo Serbia (koji je zajedno sa srpskim verskim praznicima) i Christian koji obuhvata sve hrišćansko. Ili, vidiš, da su ostavili Serbia kao što i jeste, a da Christian podele na Christian Eastern i Christian Western, to mi se sad čini kao najjednostavnije dobro rešenje? Da ne budem možda nejasan, meni lično bi bilo idealno da Serbia obuhvata i pravoslavne i katoličke verske praznike, ali ovo gore sam se nafilozofirao oko toga šta bi bilo najbolje za sve.

No, što se mene tiče, kad neki dan budem nešto blejao, onda ću da ručno sebi dodam sve ove praznike u kalendar, pa da nemam duplikate, i ništa da mi ne fali. 8)

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Za windows hejtere, aka čvoruga :), propričala mi navigacija u Mapama na srpskom!

Sent from 640

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To je lepo čuti. :) Uzgred, kako ti je podešen telefon? Jezik na telefonu ti je srpski, pa Cortanu ni nemaš, jel tako? I kako ti je pričala navigacija do sad, jel na engleskom ili nikako? Izvini zbog ovoliko podpitanja, čisto reko da skontam u kom to sad ide pravcu. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Ljudi, ja samo da se odjavim sa teme. Danas sam se oprostio od 550ke tako da više, na žalost, neću biti u mogućnosti da lično pratim napredak OSa pa neću mnogo piskarati dalje. Svratiću ako mi zatreba neka pomoć za nekog iz ekipe ili ako naletim na neku vest da podelim. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Jbg... :) Ali dobro, najbitnije je da si ti zadovoljan. Nadam se da nastavljaš druženje sa w10m u nekom trenutku od Nove godine kad si rekao da bi možda ćerki kupio l640 (nadam se da sam dobro zapamtio šta si pričao na času). :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

Mislim da si nešto pobrkao. Jeste da mi je 30 punih i da sam u vezi 12 godina, ali dece nemam i ne planiram. [emoji38]
Do januara se ženče još druži sa WP i onda i ona planira ili Huawei Y5 II ili nešto slično. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Dakle, "sedi, jedan, nisi dovoljno pazio na času". :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od knezevic76 »

Region I jezik na srpski podešeno, insajder privju!
Nije navodio ni na jednom jeziku i danas progovori na srpskom :)

Sent from 640

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Cortana srpska majka! Hahha

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

Odgovori