Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Professional »

Molim za malu pomoc, ako moze :)

Naime, interesuje me kako (ako je uopste moguce) instalirati aplikacije na Windows Phone (konkretno 640 XL LTE dual sim) preko racunara?

Tacnije, htio sam da instaliram Sygic navigaciju. Skinuo sam APPX fajl i prebacio na sd, medjutim kad krenem da instaliram, samo izadje, nece uopste da krene u proces instalacije.

Sta mi je ciniti? :)

Hvala unaprijed!
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Koliko znam, korisnicima nije omogućeno da instaliraju aplikacije sa računara na Windows Phone 8.1 telefon, mada je to ranije moglo. Ranije je mogao i sam taj fajl da se skine iz prodavnice kao što je moglo i za stare Nokije, ali posle su to sredili. No, ipak jeste i dalje moguće tako nešto uraditi sa Interop Tools, ako se ne varam. Ja nisam to radio sa svojim telefonom, ali sam se ranije raspitivao o tome samo.

Ovde se sizif igrao sa sličnim stvarima ovih dana na svojoj Lumiji 925, možda će on moći da ti kaže nešto o tome. :)

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sizif »

..."Neće to moći bez kabla" :)
Da na 8-ci je to moglo ranije. Nema pomoći od mene za sada. Koliko sam upućen, ne može bez hacka. Jesam skinuo onomad Interop Tools, ali nisam stigao da proučim tematiku. Posle HR, sam evo tek danas uspeo da doDjem do Insider Release Preview 14393.351.
Jesam odmah instalirao Interop Tools, ali tek guslam po netu za tutorijalima . Moj glavni izvor za ovakve akcije je > XDA forum < Lično mene zanima glance da ubacim https://goo.gl/SSbTki ali s mojim znanjem engleskog to ide malo sporije :)
A zašto ne Sygic sa Store?

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Pretpostavljam da hoće da dobije Sygic besplatno, a on je valjda hiljadu dinara ili tako nešto. :)

EDIT: Izgleda da je aplikacija besplatna, ali ima nešto što se u njoj plaća.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

additional language support jutros...

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Professional »

Iskren da budem, nisam ni gledao koliko kosta na store :)
Tacno, ona je besplatna ali neke funkcije u njoj se placaju, tj. zahtijevaju premium verziju :)

Hvala ljudi svakako ;)
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

U cemu je razlika Sygic u odnosu na Maps?

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ne znam, mada ne verujem da pruža nešto zbog čega bih prešao na te mape.

A pretpostavljam da su prosto druge mape u pitanju, valjda su isto offline, možda su nešto bolje iako su mi ove HERE dovoljno dobre, i eto - imaju navigaciju na srpskom nevezano od toga koji ti je jezik na telefonu. Ali s obzirom da im je navigacija glavna delatnost, za očekivati je da s njihovim mapama čovek nema one problemčiće o kojima smo pričali u temi za Windows 10 univerzalne aplikacije (nepravilno čitanje naziva ulica).

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Ja licno dosad nisam pronasao razlog zasto bih se mrdnuo sa Here mapa, odnosno Mapa na Windowsu.

Btw, koju app koristite za Notes? Uneo sam nesto na One note na telefonu, odradi sinhronizaciju ali ne vidim na laptopu u One note ://

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

taj Maps se meni zamrzavao 4-5 puta do crne gore. ovako je sve ok, a onda se zanrzne, moram da ga zatvorim pa ispocetka. one note mi je najbolja za notes aplikacija i koristim je offline jer mnogo brze otvara i stabilna je vise od godinu dana. ne verujem da druga neka moze toliko dugo bez crash. dok sam synhronizovao imao sam i na kompu sve sto upisem.

Sent from lumia532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Apolo napisao:Btw, koju app koristite za Notes? Uneo sam nesto na One note na telefonu, odradi sinhronizaciju ali ne vidim na laptopu u One note ://

Sent from Lumia 950 using mTalk
Ako imaš Windows 10, onda možeš da koristiš OneNote univerzalnu aplikaciju, mada pretpostavljam da to nije slučaj pošto pitaš. A sa bilo kojim Windowsom možeš da instaliraš OneNote 2016 sa onenote.com, i koji je besplatan.

U tom OneNote 2016 ima više opcija nego u ovim univerzalnim aplikacijama, a bolji je nego i da preko browsera ideš na onenote.com, pa tako da radiš. Recimo, što je meni super, u OneNote 2016 imaš opciju da zaključaš neku sekciju. Nakon što se sekcija zaključa, onda malo duže traje u univerzalnoj aplikaciji da se taj zaključani folder sinhronizuje, ali samo budeš strpljiv, i sačekaš. Mislim, bude on odmah zaključan, ali nakon što ga u univerzalnoj aplikaciji otključaš stoji ti za svaku stranicu onaj neki default opis, da ne lupam sad, i treba da sačekaš duže da ti se taj sadržaj prikaže. Samo dok se to ne sredi, ništa ne čačkaš na telefonu da ti se ne bi pojavio posle duplikat te sekcije, ali ako se i pojavi možeš samo da ga obrišeš.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od TosaNS »

Apolo napisao:U cemu je razlika Sygic u odnosu na Maps?

Sent from Lumia 950 using mTalk
Koristim Sygic nekoliko godina i zadovoljan sam generalno sa tom navigacijom, veoma je jednostavna za korisnike, mape se ažuriraju redovno što mi je bitno ima još nekih "sitnica" zbog kojih mislim da je bolja aplikacija od nativne maps.

Soilent Green is People
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Gari, bice da nisam skinuo univerzalnu sa store na laptop. Probaću tako posto mi ne vidi na laptopu beleske sa phone-a.

Toca, ako su sitnice onda to ne uzimam u obzir, samo ako je nesto significant sto vec nemam na native app [emoji6]

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

Koristim OneNote već par godina i nikad me nije izneverio, sync radi kao sat, radio i na Windows 7, 8, i sada na 10.
Mape koristim nativne, i zadovoljan sam.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Apolo napisao:Gari, bice da nisam skinuo univerzalnu sa store na laptop. Probaću tako posto mi ne vidi na laptopu beleske sa phone-a.

Sent from Lumia 950 using mTalk
To mi je neobično... Zapravo, deluje mi da ti onda možda nisi ulogovan sa istim nalogom? Izvini zbog glupe pretpostavke. Probaj da se uloguješ prvo na onenote.com, i tako ćeš najbolje videti šta ti je sinhronizovano, pa ćeš moći da dođeš do zaključka da li te zeza ovaj OneNote na kompu, ili na telefonu, ili šta je već u pitanju.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Evo ga, izgleda na kraju nekako proradilo.

A evo jedne interesantne vesti od MS i potencijalno Surface telefona.

http://mondo.rs/a952247/Mob-IT/Vesti/Su ... 3-u-1.html

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

Apolo napisao:...

A evo jedne interesantne vesti od MS i potencijalno Surface telefona.

http://mondo.rs/a952247/Mob-IT/Vesti/Su ... 3-u-1.html
cena?! prava sitnica :) .. bice tu negde ko iP7 plus,a mozda da naprave nesto i oko 5 cola za nas obicne smrtnike :)

kinkel
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 10:24
:: L950 : Mi4 sMIUI8

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od kinkel »

zdnet .. Jbg, w10m nedefinisan bice ga i dalje ili mozda nece.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Mislim da ipak možemo sada posle ovoga što su pokazali pre par dana reći da nisu učinili loše što su se fokusirali na te VR stvarčice. To je nešto novo, i sa ovim uspevaju sa se predstave kao kul kompanija napokon. Sad su to sebi stavili kao prioritet, Windows 10 Mobile je živ, daleko od toga da je drugačije, a realno - ovo što su do sad radili sa sistemom i što će tek raditi je daleko teži deo posla nego da nam daju po koji novi telefon sa Windowsom.

Oni ako od sebe naprave kul kompaniju napokon, odmah će lakše i Windows telefone predstavljati kao nešto strava.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

kinkel napisao: cena?! prava sitnica :) .. bice tu negde ko iP7 plus,a mozda da naprave nesto i oko 5 cola za nas obicne smrtnike :)
Cena je uvek prava sitnica kada su ovakvi modeli u pitanju. Pogledaj samo HTC npr. zvekne cenu na svoj uredjaj a kamera prosek, i vade se na kvalitet zvučnika. Pa pre cu za 50e kupiti drvene zvučnike ako mi je do toga [emoji2] Za nas obicne smrtnike ostaje da vrebamo iz prikrajka.

http://mondo.rs/a952553/Mob-IT/Vesti/Al ... y-set.html

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

Odgovori