ROM za HTC

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

ROM za HTC

Post od lovd »

Ajde neko od vas ko ima iskustva sa tim romovima ...

- kako ubaciti ?
- kako koji radi .... koji su mu bagovi ??
- ubacite neke slicice

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

lovd, koji model imas? Ubacuju se tako sto pokrenes program i on sam uradi sve, ALI pre toga moras da proveris dosta stvari (koje stvari, to pitaj igord-a) .
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Imam p3600

Hvala .... igord nije bas raspolozen za kuckanje :smutny: :unsure:

dao mi je sajt pa da trazim :o ...... ALI on je toliko obiman da sam o jedmom ROM proveo 3 sata citajuci a ima ih brdo i svaki ima neki bag ...

Bio bih VEOM zahvalan kad bi neko rekao :blinky: :o koje su to stvari je se prethodno trebaju proveriti :blinky: :o , nema iskustva sa WM pa bi svaka pomoc dobro dosla!!!

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

lovd, sad sam raspolozen :)

Skini rom koji ti se svidi sa sajta koji sam ti dao, pre toga nadji temu HARD-SPL, i skini HARD SPL.

Ako znas eng. nece ti biti problem, jos nesto pre nego sto probas da flashujes procitaj WIKI na istom sajtu.

P.S.: Napisao bih sve ali sam u guzvi zbog faxa.

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

postavljam isto pitanje kao lovd,
samo sto je u pitanju qtek 9100 / htc wizard...
HTC Desire S

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

djolem89, nadji hard spl ako nema onda USPL, ali prvo procitaj wiki mislim da znas na koji sajt mislim :wink:

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Ja predlazem da napisemo peticiju 8) da nam "igord"
:lol: :lol: :lol: kad bude ima vremena :D :D :D

sve lepo ovo potanko objasni onako sve sa linkovima !

onaj saj te koliko je dobar toliko i po meni konfuzan nikako da se sloze oko toga koji je ROM ok ....
( ja sam mislio da je ovaj sajt veliki ) nemoj neko pogresno da me razume :))))

Malo je nas ovde ko ima HTC i slicne telefona , treba da se drzimo zajdeno i probijemo ovaj brend ovde :))

Evo ja se prvi potpisujem na peticiju !!!

PS igord-e ako nas bude bilo bar 5 :unsure: ja cu smatrati je peticija uspesna :))

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Mislim da nece da se ljuti da mu svi kupimo po jedan model pa da moze da isproba lepo romove i da nam kaze koji je najbolji za koji uredjaj... :D

Elem, ROMovi za razlicite uredjaje mogu da vizuelno lice, ali su razliciti. Takodje ne moraju da se ponasaju isto u svakom uredjaju (zato se preporucuje formatiranje pre flashovanja). Moraces sam da se malo pomucis i iscitas speciifcne stvari za svoj uredjaj, a sto se romova tice, obicno svi u prvom postu upadateuju sve bugove, pa ne moras mnogo da citas.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Nema potrebe za peticijom. 8) Problem je sto na forumu nema puno interesovanja za WM telefone, kako kod clanova tako i kod moderatora/admina. Vise puta je potezano pitanje da se otvori WM podforum(ne pravi samo HTC WM telefone), ali se stvar uglavnom zavrsavala sa bice mozda u sledecoj verziji...

NISAM ODGOVORAN AKO NEKO ZAKUCA APARAT!!!

Necu pisati uputsva za sve modele, ali evo par stvari bitnih za fleshovanje:

1. CID - Country/Carrier ID je "mali deo" ROM-a koji vrsi proveru da li je rom za Vas telefon. Ako Vas telefon nije SuperCID(mozete da fleshujete bilo koji rom) flesovanje ce se prekinuti i dobicete error "INVALID VENDOR ID", sto znaci pre nego sto flashujete Vas telefon proverite da li je SuperCID.
2. Kod HTC aparata CID se proverava pomocu applikacije koja se zove MTTY, kada povezete telefon preko USB sa Vasim PC. Ukucajte "info 2" i videcete CID, ako je SuperCID bacite se na trazenje ROM-a koji Vas je svidja.
Ako Vas telefon nije SuperCID, morate da nadjete HARDSPL ili USPL kako bi dosli do SuperCID-a.

Ovde imate sve bitne informacije, mozda deluje jednostavno ali nije.

NISAM ODGOVORAN AKO NEKO ZAKUCA APARAT!!!

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

I opet ja sa pitanjcima :oops:

OK ... igord-e genijalcino skidam ti kapu , ja jeste da sam pocetnik u WM ali prijatelju moj
meni je ocito lakse da danas uradim 3 laparaskopije i rinoplastiku a i colonoskopiju ako treba a i da plasiram kateter u CVS .... mislim ako me razumes 8) :smutny: :unsure:

Elem, nista ja tebe pod milim Bogom nisam razumeo :lol: :D :shock: a reko bih da i drugima koji su procitali post, no im je ocito glupo da kazu !

Nego mi je bilo lakse da okrenem lika od koga sam kupio mob i pitam da li je on to vec uradio :roll: ... i fala ti Boze jeste ... kaze da se taj Hard spl kad jednom ubacis ne moze da se izbrise ma sta mu radio !

Na ostalim forumima sam citao da se preporucuje da uradis hard reset pre nego sto ubacis novi ROM ... PITANJE
- Kako to da uradim ?
- da li kad uradim HReset gubim sve od programa koje sam ubacio ? preporuka beckap ?
- kad se radi sofr reset ? sta se desava sa programima? kako se radi ?
- da li slucajno znas Team_Manilla2D kao neki homescreen, da li je to nevezano za rom koji menja today scrreen ?

Nemoj pogresno da me razumes , ja postujem sve genijalce ovde :wink: ... ali ovde ima 90% neupucenih ljudi zato i forum postoji !

P.S a ja mislo medicina teska :lol: :D :lol: ..... nadam se da mi post Mr.Administrator nece obrisati ... fala vi :roll:

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Nasao sam nesto na netu ... nadam se da ce pomoci
:unsure: :?

http://trinityguides.info/index.php?opt ... &Itemid=66

onako u slikama :D

trajce
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 18. Okt 2008. 00:58
Lokacija: Kragujevac

Post od trajce »

A ja baš hteo da postavim pitanjem jel ima nekoga ko se bavi flashovanjem HTC telefona. :wink:
Znam za onaj sajt, ali tamo jeste konfuzno za početnike. meni je lakše da dam nekome da mi to odradi (i platim lepo), nego da ja zakucam telefon. Muka je što ovde u Kragujevcu nema baš nikoga ko to ume/zna.

bulat
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Pet, 04. Apr 2008. 04:38
Kontakt:

Post od bulat »

lovd imas sve na xda-developers, ama bas sve sto ti treba! Samo ako znas engleski i ako imas zivaca. Jer stariji clanovi foruma su takvi pa nece bas uvek da odgovore jer je bilo price o svemu tome! Samo potrazi tutoriale i imaces sve. Dok sam ja moju makinu od Hurricana imao citavog, menjao sam te ROM-ove svaki dan! Ali samo kad jednom provalis postupak posle je lako!

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

lovd, Kad bude okupljanje u NS, sve cu lepo da objasnim. :wink: .

lovd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Čet, 30. Sep 2004. 19:33
Lokacija: Bgd
Kontakt:

Post od lovd »

Okupljanje ??? Kad :blinky: ? Sta ... ?? :blinky: Daj nam malo detalja...

nadam se da cu uskoro da zamenim trinity za dijamantic i skratim sebi muke

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

lovd, bolje uzmi TyTN II .

Jazavac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jul 2007. 18:44

Post od Jazavac »

Ljudi,vidim sta mnoge ljude ovde muci...i mene je mucilo u pocetku dok nisam provalio u cemu je kvaka.

Naime,ja imam puno iskustva u flesovanju WM uredjaja,pogotovu HTC.
Ali mislim da jednu stvar treba da znate pre nego sto se odlucite na ovaj rizican poduhvat,jer mozete unistiti telefon.

Obicno se telefon flesuje jer ljudi veruju da novija verzija nema taj bug koji ih trenutno muci.I uglavnom je tacno...nema taj bug,ali ima neki drugi. WM je bagovita platforma,ja sam doziveo tesko razocarenje sa mocnim HTC Tytn II,jer je imao dosta bugova. Flesovanjem sam se resio tih bugova,ali dobio neke druge. Sada imam Toshibu G900,i slicna je stvar.Ko zeli da koristi WM platformu,morace na zalost da se navikne na bugove.Flesovanje bukvalno nista nece promeniti ako se uredjaj koristi muski. Bugova ima napretek u svim verzijama softwarea.

Srecno.

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Jazavac, nisi u pravu, windows mobile kao core platforma bez dodatnih OEM app radi odlicno. Ako hoces da imas WM bez bagova, skuvas sebi rom, stavis sve provereno stabilne stvari i ne brines. Druga solucija je da ogolis neki rom i da ubacujes *.cab

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

igord, kakav je po tebi touch pro (raphael)?? :?
and justice for all...

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Odlican izbor, po meni najkompletniji WM device, najbolji odnos cena/funkcije/kvalitet. Ako uzmes neces se pokajati.

Odgovori