Mango update

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Mango update

Post od skar »

evo ako zelite da obradujete svog ljubimca,sa najnovijem BETA verzijom,pratite link dole
http://windowsphonehacker.com/articles/ ... .-06-30-11

postoji mizerna mogucnost brickovanja aparata,Ja sam odradio na Trophy i Omnia 7..i rade nenormalno brzo :) :)
posto je beta ocekujem do septembra jos nekih pobosljanja,kao mass storage i bt !!
ukratko
skinite windows phone support tool iz linka,instalirajte
zatim skinite ovo programce
http://www.megaupload.com/?d=7PY0SNNI
nakacite telefon na komp,iskljucite ZUNE,idite na update.bat i sacekajte,kad se sve zavrsi,ponovo pokrenite ZUNE,kliknite na setting,i odaberite UPDATE opciju,
prvo ce nadograditi na 7.4,a posle na 7.6 verziju firmwarea! pozz SKAR ;)

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Pošto sam laik za ove stvari, zanima me... kad si napisao mass storage i bt, mislio si da će u mangu biti uključene te opcije, tj. da će se moći videti telefon kao mass storage i da će se moći više sa blutoothom (osim povezivanja na bt slušalice)?!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne upravo koristim telefon sa mangom B2 verzija,mass storage sam sredio jer sam sredio na komp u registryju fajlove,BT i dalje ne radi,tako da ce najverovatnije i dalje samo raditi kao HS free...
mozda!?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

skar, hvala na odgovoru, pitao sam za BT, pošto "špekulišu" da će biti omogućen u širem spektru, mada što ti kažeš.... videćemo u finalu.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

danas mi je stigao UPDATE,i izgleda je OFFICIAL,jer nema nigde da pise beta,trial...mango je verzija 7.5!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Hajde, kad stigneš, napiši nam šta sve od bitnih novina ima, npr- oće li raditi BT i sl.
Zna li neko neki minut podsetnik pri pozivu, dal' postoji neka aplikacija... ?
Hvala

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

Izvini malo je glupo pitanje ali kako si nabavio upadte sto si rekao da je official kacio sam fon na zune i nista nema a i reci mi sta se desava danima cekam da nam napises nesto novo!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Pročitaj onaj tekst gore, pošto je on na početku ovog posta postavio linkove odakle mu 7.5 mango.

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

hvala citao sam to jos pre neki dan i pokusao sa svojim fonom ali nesto nije bas islo kako je napisano tako da sam odustao ne bi da ubijem fon.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne znam kako ne mozes,prvo instalira NODO update,i pokreni update bat
ostalo je samo na tebi,da ga kacis na zune i update
e sad postoji caka,kad se odradi drugi update,kako sam naveo,potrebno je instalirati ZUNE 4.8 beta
jer ce vam samo on prepoznati MANGO beta,i dati mogucnost upgradea na official!
Ja se izvinjavam,godisnji :D

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

iskreno ovako ja sam instalirao sve nesto tamo i sad koliko se secam problem je bio u tome sto mi je izbacivao gresku oko neke verzije e sad jbg ne mogu da se setim jel postoji proverena info da ce uskoro da izadje official i da ce biti samo ono zakacis ga na zune i update. nesto mi se ne petlja mnogo oko fona mnogo mi se svidja ne bi da ga ubijem :D

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa iskreno mango stize za jedno 2 nedelje,oko 1.septembra mislim da sad i nema neke vajde zezati se.. :wink:

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

e pa vrh reci mi ovako imao sam problem. Imam lg e900 i sad posto imam post paid na mts-u nisam mogao da proverim kredit. naime kad ukucam *797# on izbaci neke informacije i sad ja treba ponovo da ukucam 2 pa 1 da bi dobio trenutno stanje racuna ali posle prvog dela *797# nisam imao mogucnost da otvorim tastaturu da li je sad to reseno?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

90knele90, WP 7 nema podršku za USSD, ber ne još, naime, kontrolu troškova vrši na 064789, zad.četri cifre PUK koda i opcija 1. Tako ja radim... Dobio sam neka obećanja, da će neki od naših programera, pokušati napraviti tako nekakvu app, da sad ne lupetam...
VIP izazov je dao rezultate, ima par zanimljivih wp7 app (srpskih).

Pozzzz

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

Cekaj jel postoji neka aplikacija ili ne za resenje ovog problema i reci mi da li si ti licno uspeo da nabavis?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

90knele90 napisao:?
Nisam uspeo da nabavim, oni koji imaju telefon na novom, 7.5 mangu ti mogu odgovoriti n to, jer su mi iz mts-a rekli da bi trebala biti podrška za USSD. Naravno, ako izostane, postoji korisnički servis 064788, koji ti omogućava proveru trenutnog stanja na računu. Dakle app još ne postoji, a naznaka za izradu iste, zavisi od toga dali će biti impementirana u mangu...

Pošto će za koji dan izaći Mango, onda ću malo da se pozabavim sa njim, i one osnovne stvari, koje budu nove, navesti ovde na forumu... Pre svega mislim na rad, stabilnost, kao i na nove mogućnosti... Koliko je ozbiljno ono što nam obećavaju u mangu, kao i trač da treba da se pojavi "rango", to ćemo videti za koji dan... Ipak ne verujem da bi htc, nokia, sony ericson, asus, samsung, lg, dell... ušli u igru sa microsoftom, a da ne znaju da će 7, biti puno bolji od 6.5... Oni ne bi išli na zezanje android (više nego odličnog OS-a i trenutno mnogo boljeg od WP7) platforme tek tako, mislim pre svega na kompanije, koje pored android platforme ulaze u igru sa microsoft platformom... Zbog čega? To samo oni znaju, mi smo tu samo posmatrači, koji će iskritikovati svaku njihovu glupost, kao što su...
Windows live mobile za sve osim za WP7, smešno. No zato će u mangu biti "čet" za sve acc. facebook, windows live (messenger)... No da se pojavi , pa da probamo....

P.S. Ja sam pre zadovoljan sa svojim WP7 telefonom, meni u potpunosti odgovara...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

koliko sam ja video u Mango beta,novo je multitasking,bolji web browser(mada ne znam sta ima da se poboljsa),battery saver opcija(odlicna),wifi hotspot,al ne radi bt,niti je mass storage omogucen,gde je navigacioni softver osim navigona,koga sam 100 puta bezuspesno instalirao!
inace radi smooth as silk! kakav android!

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

Ja imam lg e900 sa wp7 i prezadovoljan sam brzinom telefona i samim softverom. E sad ima tu i glupih stvari kao npr melodija za zvono, baterija traje 2 ako se prekrstim 3 dana, ne mogu da koristim bt i nema navigacije. ima jos par stvari ali jbg ne mogu da se setim. Jel se zna tacan datum izlaska zvanicnog upadte za konkretno moj fon?

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

sutra...strpi se
mango izlazi tacno 1. septembra..odbrojavanje moze da pocne sad...1,2,3..... :P :P :P

90knele90
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 12. Avg 2011. 16:44

Post od 90knele90 »

pa gde je nema ga ja proveravao i nista :? sto nisu tacni bas nisu fer ja se nadao a ono nista al im je fora instalirao zune jutros i nista :(

Odgovori