WP7 Jaibreak

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

WP7 Jaibreak

Post od skar »

1. kamen temeljac je Windows Phone 7 developer tool,skinite sa MS sajta,tesko je oko 500mb
2. zatim skinite ovaj fajl http://www.multiupload.com/4T7AYFWLSZ raspakujte i posaljite na svoj mail "ChevronWP7.cer",kliknite na atachment (prvo odradite download,sledeci klik i instalirajte na telefon)
3. pokrenite ChevronWP7.reg,pitace za owervrite fajlova,kliknite YES
korek treci pokrenite TCP wiev.exe (nalazi se u arhivi)
4. nakacite telefon preko usb,pokrenite ZUNE,sacekajte da se obavi sinhronizacija,zatim pokrenite Chewron.exe kao administrator,i kliknite na unlock...to bi trebalo da bude to
P.S znajte da NODO,i Mango ne mogu da se odrade na ovaj nacin!!!
posle unlocka instalirajte HTC conetcion setup,il samsung network profile kako ne bi morali svaki put da otkljucavate tel...
nadam se da sam pomogao

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

skar, ova metoda JB je za WP 7 a nije za WP 7.5 tj. za Mango?

Noob pitanje: šta je NODO?
and justice for all...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

upravo tako,za wp7
za mango jaibreak na ovaj nacin nije moguc...
NODO je update,koji je doneo copy-paste funckiju,i jos neke izmene,tacnije update preMango :D
u sustini mulittasking meni i nije nesto potreban,posebno ne ovaj koji je po funkcionalnosti kao i na Ios
bolje je imati neke dobre krekovane igrice i programe koji se na marketplaceu placaju...

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

skar, a jel može da se JB Mango?

Ako može kako se radi?
Ako te mti da napišeš okači link :D
and justice for all...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

da bi mango bio otkljucan moras da imas otkljucanu verziju pre NODO,pa odradis update na NODO,i onda na Mango,instaliras HTC conection setup i treba da je otkljucan i mango,
iskreno probao sam i nisam uspeo! :?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Iskreno, nisi jedini, ja sam radio povratak na isti, pa JB, pa update i opet ćorak, neće... Jedino da sam ostao na NoDo, ali mango me privukao, pa...... Biće jednog dana, kad su voćku otključali, valjda će i naš mango "oguliti" koru...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

da ali pazi sad,odradio sam downgrade na prvobitnu verziju WP7,kako bi otkljucao mozart,
odradio sve i krk,nece...stalno greska,
odradim update pre NODO,ma Jok nece da se otkljuca pa to je,
uzmem HD2 fleshnem WP7,otkljucam bez po muke.. :dry: :uhuh:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Sad da te nešto pitam, jer prosto ljudi tvrde drugo... Dali je potrebno posle update... recimo iz wp7 u wp7.5, odraditi hard reset, dali bi tada bolje radio (ne kažem da ne radi dobro, radi odlično)... ...pošto sam na xda video da se skoro posle svake "ozbiljne" promene preporučuju hard reset... Ne znam, pa pitam... inače, nisam ni jednom odradio isti, posle bilo kog update...

Možda je ovo više za mango update temu... :dry:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Mene samo zanima da li postoji neki valjani 7.5 rom za HD2.
Stavio sam bio jedan,sve bilo super ali sim card error izbacuje.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

To je zbog zime, malo su ti patinirali kontakti, ocisti sa necim kontakte , kako na kartici tako i na telefonu... Zimi se desavaju te stvari...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ma nije do toga,da je to onda bi mi i na wp 6.5 nestajala mreza.
Rom je imao neki bug,ne znam dal' je ispeglan do sada,mrzi me da rovarim vise po netu
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

Behemoth napisao:Ma nije do toga,da je to onda bi mi i na wp 6.5 nestajala mreza.
Rom je imao neki bug,ne znam dal' je ispeglan do sada,mrzi me da rovarim vise po netu
Moja greska... :oops:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

Ja nikad ne radim taj hard reset,iz razloga sto na wp7 posle updatea ostaju kontakti poruke i ostalo
nisam to radio ni na jednom od 4 wp7 koja sam imao!
ako ocete odlican rom za HD2
HD2 Pdaimatejam Rom Wp7.5 mango 7740 v1
mango jailbrekovan,odlicno radi!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

skar napisao:Ja nikad ne radim taj hard reset,iz razloga sto na wp7 posle updatea ostaju kontakti poruke i ostalo
nisam to radio ni na jednom od 4 wp7 koja sam imao!
Ko pita ne skita, problem sa brljanjem je rešen, nije do telefona, crkao wifi u stanu... Dobio novi od telekoma... Će se izvinem htc-u...

:oops:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ubacih 7.5 na HD2,e sad interesuje me kako da prebacim svoju muziku u telefon?
Napatio sam se i nisam skontao.Rovario sam po netu ali nista nisam nasao verodostojno nekim logicnim objasnjenjem
Da,i ako neko zna kako da aktiviram GPRS,posto nece ni to da radi.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Post od rotkod »

jbg... ne znam, ali mi koristimo zune software za to... možda i kod tebe radi... kako neće gprs, settings, cellular, data conestion na on stavi i onda dole spusti i u edit apn, pipni i ukucaj parametre, u apn stavi gprswap, user name mts, pass 064 i potvrdi na kvačicu, ovo je za mts.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ako si ubacio dobar nand flash,zune ti prepoznaje HD2 kao HD7 bez ikakvih problema
i onda je lako...

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Skontao sam kako da ubacim muziku.Samo u folder music na kompu ubacim pesme i on sam prebacuje u telefon.
Mada mi nesto brzo guta bateriju,nije izdrzala ni dan sto mi je cudno.a nisam ga nesto urnisao.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

to ti je to,Ja sam probao dva WP7 rom-a,i oba su mi slistili bateriju do 16h,a skidao sam ga sa punjaca u 8h izjutra,znaci uzas blagi!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Ja sam skinuo oko 12 sa punjaca,u 7 uvece je bilo 30% baterije.
Ipak mislim da cu vratiti na 6.5 koji je ipak najprihvatljiviji za sve,i pazarim neki WP7 telefon :)
Evo pre 15 min sam ga skinuo sa punjaca,poslao jedan sms i baterija je vec na 88%.Pa nije moguce

Odgovori