Windows Phone 8

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson

Da li Vam se svidja novo najavljeni WP8

Da
24
75%
Ne
8
25%
 
Ukupno glasova: 32

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows Phone 8

Post od Green »

Nema potrebe da M$ izbacuje Surface fon, jer bi to znacilo bacene pare ulozene u Nokijinu proizvodnju WinPhone modela...

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8

Post od telep »

@Miodrage Procitaj malo po netu kakve gluposti od ogranicenja ima windows phone. Drugo kao sto je jedan lik na xda rekao koliko proizvoda treba da propadne sa metro ui-em da bi oni shvatili da ga ljudi ne vole, isao sam sa par ljudi u vip da gledamo telefone i bila je omnia 7 izlozena i prva reakcija svih je bila kako da se skoloni homescreen jer im se ne svidja. Znam da su tebi notifikacije bitne procitaj malo oko toga, i videces kako one "rade".
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

telep napisao:...omnia 7 izlozena i prva reakcija svih je bila kako da se skoloni homescreen jer im se ne svidja. Znam da su tebi notifikacije bitne procitaj malo oko toga, i videces kako one "rade".
O ukusima ne treba raspravljati, evo.. Meni se baš to sviđa!
To me i privuklo ovom telefon... I još jedna stvar... Sve je radilo glatko.... I još uvek radi...

:)

"Rade"?!
Napiši nam, baš me zanima...

Ozbiljno! :)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8

Post od telep »

Evo citat sa jednog domaceg foruma

Malo dev talks. WP7 je bas nedovrsen proizvod. Bas sam malopre razgovarao sa drugarom koji razvija apps za wp7. Taj OS nema sredjene push notifikacije. Sve sto server moze da uradi je da posalje par redova teksta i slicicu koja ce se pojaviti u tile-u aplikacije samo ako je pinovana na glavni ekran. Ako nije pinovana nece dobiti notifikaciju. Ne postoji API kojim bi app prilikom sledeceg startovanja dobila sve push notifikacije koje su pristigle u medjuvrmenu. Ne postoji deo ili modul aplikacije koji bi bio obavesten o tome. Developeri prave zakrpe tako sto server identifikuje korisnika po vrsti mobilnog uredjaja pa u slucaju wp7 cuva sve poslate notifikacije prosledi ih sve ponovo kada se app pokrene sledeci put. Toast notifikacija stoji na ekranu neko vreme, ali ako brzo ne izvucte telefon iz dzepa ili torbe, toast ce nestati a wp7 nigde nece zabeleziti poruku.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8

Post od rotkod »

Ok, to je skoro sve i tačno (gore navedeno), ali mislim da ćeš se složiti samnom da je svakako zanimljiva ideja za razliku od klasičnih... Sačekajmo konačno i tu WP8-icu, pa da vidimo... ;) Valja li čemu... :D

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Re: Windows Phone 8

Post od snenad »

uspeh wp8 isključivo zavisi od toga da li će microsoft ubediti vecinu da im se dizajn sviđa. ako ga obični, ne tehnički osvešćeni useri prihvate naći će se već neko ko će izotključivati sve katance i okove koje je microsoft postavio i tad će power useri polake da se priključe. ako to ne ostvare većina power usera će i dalje biti na androidu, nešto manje na iosu a oni koji prate trendove na onu stranu na koju vetar duva.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Windows Phone 8

Post od telep »

rotkod, ne znam sta ima kod notifikacija da bude zanimljivo, bitno je da su uocljive na prvu loptu i da rade sa svim aplikacijama.

Ja vam kazem, obicni ljudi kada vide metro ui smraci im se, ne vole te kvadrate i onaj veliki tekst. WP8 sustinski nije nista novo u odnosu na WP7 koji nije imao ni jednu prepreku da postane uspesan, ustvari jeste jednu a to je samo ime Microsofta.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8

Post od sugarcoated_ass »


Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Windows Phone 8

Post od Adams »

Jel ima mozda neko informaciju da li ce WP8 imati mogucnost za USB-on the go, kao sto to imaju neki Android telefoni i recimo Nokia N8, posto je to opcija koju sve cesce koristim i koja mi znaci. Za par nedelja mi istice ugovor i polako razmisljam o novom telefonu, pa ne znam da li da cekam WP8 telefone posto ne znam njihova ogranicenja a i pitanje koliku ce cenu zalepiti na pocetku. :)
Nokia Lumia 1520

Odgovori