I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rotkod »

Auuuuuu...!? Al' ste se Vi obrušili na dotične... Pa šta sad?! Treba li čovek konstantno biti dosljedan i ostati u senci napretka?!
Pa sasvim je normalno promeniti mišljenje, pogotovo, ako tako nešto dolazi iz sasvim novih stanja i činjenica...
Vi se odmah obrušilji na njega kao soko' na kokoš... :chytry:
:roll:
I nikako ne mogu dokučiti, zašto ne razumete, da je neko spreman zarad "ne lagovanja*" ostaviti android i preći na WP, bez obzira na sve njegove prednosti i mane?!
Ima li savršen OS? Nema!

*Ovo podrazumeva ne kuvane romove, iako i oni imaju bagova, mada kako vidim na svom nexusu 4.2.2 radi i više nego odlično...

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od markonato »

Vlada Zem napisao:Izvinjam se ako sam uvredio nečiji telefon, bilo mi je čudno kako je to WP "super" što je zaštićen, pa je "super" što je probušen, baš neki super OS :)
pozz
Koji ste vi kompleksasi to je cudo... da se ne bih ponavljao procitajte opet moj post gore...
Nokia Lumia 820

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Одг: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na A

Post od OdličanJeMemo »

Vlada Zem napisao:Izvinjam se ako sam uvredio nečiji telefon
:D

Objasnio si sve u jednoj rečenici.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rotkod »

Hehehe... Vi iz "andrija" grupacije se ponašate kao neke babe...

Ajd' sad mali offtopic... Koliko Vas koristi windows na svom PC-u, a koliko ima android x86?
Jest potpuno različit pogled, nego svi vi koristite taj OS, što sad ne instalirate android na PC?

Ako ništa drugo, lepo izgleda... :roll:

http://www.android-x86.org/download

http://www.youtube.com/watch?v=YglHH_DDvJ4

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Baraba »

rotkod, ne, mi čitamo šta vi pišete pa vas podsetimo šta ste pisali, da se ne zaboravite :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

Baraba, da ne krenem ja tebe da podsecam, posto su svi postovi ovde na forumu. Kleo si se u Android, pa u iOS, pa ponovo u Android... Samo cekam kad ces u WP :D Prema tome... nemoj samo ti o doslednosti, jedan si od najvecih preletaca ovde.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od dejan87dex »

Android je na x86 smesna prica - Nije za djabe Google pustio Chrome OS. Android mora jos da vezba misice da bude bar upola stabilan ko WP ;)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rotkod »

Baraba napisao:rotkod, ne, mi čitamo šta vi pišete pa vas podsetimo šta ste pisali, da se ne zaboravite :D
Naravno, i ja iza svake napisane čvrsto stojim, te zbog "iste" i navodim da možda nisi baš "pomno" pročitao što Ja pišem.
Tako dolazim do zaključka da nisi uopšte pročitao što pišem vezano za OS-ove.
I da sve napisano do sada ponovim u jednoj rečenici (smisao je isti)!

Ni jedan OS nije savršen i potrebno je još štošta dodati i oduzeti, ovim nikako ne favorizujem "nešto" u odnosu na "drugo"!

Što se tiče samog Wp, a da ne idemo previše u offtopic, svakako da ima svojih prednosti u odnosu na android i iOS, ali i obratno! Oni imaju dosta prednosti u odnosu na wp.

Svoje stavove iznosim isključivo na osnovu toga, što koristim sva tri sistema (iphone 4, LG nexus, samsung ativ s) i najvažnije, nisam ne realan.

Nezavisno od gore navedenog, a da bi me možda bolje razumeo...

Meni je najvažniji dizajn samog telefona, ne firma ili OS.

Zato imam veliku ljubav prema iphone 4, jer je po meni najlepši telefon. Posle mi je jako lep telefon lumia 920, LG nexus, a ATIV S mi je najlepši od samsung telefona...

Najbrži u radu, a da nije custom rom...!

Ativ S, a LG i iphone su tu negde... Opet, sve zavisi i od same aplikacije koju koristim...

Npr. facebook, integracija u sistem, najbolje radi na WP.
Kamera i video snimanje, najbrže na ativ s-u.

Dizajn i pristup aplikacijama, kao i sam interface, stvar ukusa, iphone br.1, android br.2 i WP treće mesto.
E sad, to ne znači da mi se ne sviđa WP, ali iphone ima lepši interface...

Šta sad? :|

Idemo dalje, ovim pisanjem smo se daleko odaljili od teme, generalo sam prezadovoljan radom wp telefona i mislim da nisu uopšte za potcenjivanje, a što se tiče outlook-a, a njega dosta koristim, bolji je na wp od druga dva.

i još nešto i time završavam...

Ukoliko budem mogao imati tečnost i rad iOS-a i WP-a na androidu, a da pri tome ne budem morao kupovati telefon koji ima 4GB RAMA i Quad procesor, prelazim na android. Poklanjam iphone i WP familiji...

Samo mislim da od toga još uvek nema ništa... Nažalost.

:)

P.S. Nisam stigao videti, šta od hardware-a ima iphone 5S..

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

rotkod napisao: Ukoliko budem mogao imati tečnost i rad iOS-a i WP-a na androidu, a da pri tome ne budem morao kupovati telefon koji ima 4GB RAMA i Quad procesor, prelazim na android.
Pa evo, ni sa 8 jezgara ne radi kako treba :D
Ja isto kao i ti, cim Android bude radio kao WP i iOS, sta kosta da kosta, prelazim. Samo bojim se da dok ja to docekam ima da imam dugu belu bradu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od dejan87dex »

Svaka cast rotkod ali kada nesto volis i mane oprastas.
Ja sam furao android dve god i lepo je sve to zamisljeno (otvoren sistem, puno aplikacija, rutovanje, menjanje kernela,custom romovi...) ali vremenom shvatis da ti samo trreba fon koji je stabilan i koji ne jede bateriju ko blesav.

Iphone je po meni bacanje para, cista moda.
WP je generalno meni najbolja stvar upravo zbog stabilnosti,sistem je lepo optimizovan sa hardwerom - klasicna Win prica.

Naravno sve ima svoje mane i prednosti ali ovo je forum i svako iznosi svoje misljenje bazirano na iskustvu...tudjem ili licnom.
Ja sam korisstio i koristim N9 extremno futuristicki koncept koga 99posto nebi skapiralo...pa mi je i dalje zanimljiv,koristam ga.

Ono sto Volis to je svakako za tebe Najbolje.
Svaki Cigan (ups Rom) svoga Konja hvali - Fakt.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Baraba »

rotkod, čitam, moje prozivanje uključuje samo MioVraga što se tiče WP, ne tebe. U temi o 920 sam već pisao da prozivam samo njega. Tvoji komentari su realniji, on nije realan jer nije koristio android (njegove izjave da je probao u radnji itd. je neozbiljno. Neka kupi fon npr. nexus 4, idi na xda i kreni, da izgubi na android pola vremena koliko je izgubio na iOS verujem da bi i android dizao u nebesa. On je specifičan, kleo se u iOS (i mene je tad navukao da pređem na iOS a on preleteč ode, izdao je i Stevu i iOS i sve kolege sa isrbija i što je najgore izdao je mene. Sada me neće navući da pređem na WP jer imam utisak da ako pređem na WP on će na android), sada u WP, smrt guglu i droidu ali će probati droid ako radi tečno :lol:
Kad pominje MioVrag iOS, jeste dobar i stabilan iOS, i dalje pišem na mi je 4s najbolji fon koji sam koristio. Sa iOS sam se vratio na droid samo zbog manjka domaćih app koje koristim, a njih je baš dosta. Osećao sam se tako zakinuto i unazađeno po pitanju domaćih app na iOS. Ako pređem na WP tu je situacija još gora sa domaćim app. Broj domaćih app je jedan od razloga zašto još ne probam WP, još jedan razlog je što sam nexus 4 personalizovao po sebi i veoma sam zadovoljan istim. Ne vidim razlog uopšte za promenu nexus 4, nikakve zverke sa 4 ili 8 jezgara ne rade ovako tečno i glatko kao nexus 4 (u droid svetu), još jedan razlog je ogromna zajednica i podrška na xda i to dosta znači.
WP očekujem da napreduje i ugrozi ios i droid, ništa bez dobre zdrave konkurencije. Možda se tada ovi trgnu i izbace nešto još bolje, umesto što daju na kašičicu (što trenutno radi WP po nekom mom skromnom mišljenu, nešto što je trebalo odmah biti u sistemu oni najavljuju update i kao da ne znam šta donosi, a ono samo fm radio itd.).

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

Steva je davno bio pokojni kad sam ja napustio iOS. Na isti si sam presao, ja te nisam lupao po usima. Android necu koristiti dok ne bude radio ovako kako mi radi WP. Kad bude ivako, vrlo rado cu da ga isprobam, dotle nema sta da ga ni gledam.
Nadalje, molim da se drzimo teme! Hvala
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rotkod »

E ljudi moji... Samo da dodam, nisam od onih koji nešto zameraju... Ovde smo zbog nas samih i svako mišljenje uvažavam...
Pišem još kad dođem kući...
:wink:
da smo živi i zdravi i da Bog da, da imamo uvek nove i nama najbolje telefone...
:)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od 1808 »

miodrage napisao:...Android necu koristiti dok ne bude radio ovako kako mi radi WP.
Ma ajde miodrage, nemoj da si neozbiljan. Android je na tom nivou bio još negde sa verzijom 3.1 Honeycomb
Pa neće valjda zbog tebe da se vraćaj unazad i degradiraju OS. To zaista nije realno što tražiš. :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

In your wildest dreams. Sta da kazem, ja ocekujem od top uredjaja da radi perfektno. A ne da cekam sekundu nakon stiska dugmeta da zasvetli ekran, ili da predjem prstom preko ekrana, pa posle lakog cekanja on odradi komandu... :uhuh: A primera ima zilion
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od Baraba »

miodrage, aj odmori malo sa lagovima, smaraš brate jbt, ne koriste svi samsung i TW (za koje se slažem da postoje na samsungu i sam sam pisao o njima među prvima ovde). Ovde pogledaj moj post i link, ovo ja kotrljam:
viewtopic.php?f=17&t=27159&start=160

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od 1808 »

miodrage, zar nije malo smešno da Ti koji nikada nisi imao bilo kakav Android telefon, sad ovde objašnjavaš
meni kako rade uređaji koje recimo trenutno posedujem (S4 i S3mini) i koristim svakodnevno već više meseci.

Da li to ima neke logike. :blinky:

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od rotkod »

Samo da dodam za "lag" vezano za samsung, to je bag koji postoji i na ativ s.
Ugasim automatiku osvetljenja i nema lag... Jbg... To je do samsunga, pošto to nama na lumiama, da ne duljim...
jbg...

"Stručnjaci" tvrde da je to rešeno sa gdr2, ali update-om samsunga... Ne znam, videću kad budem na gdr2... Valjda bude ove godine...
:D

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od skar »

iskreno,ako hocu da mi telefon koči i meni ne smeta,ja ću ga koristiti!! neko je spomenuo da je iphone beskoristan,to ne bih mogao podržati,sve aplikacije najstabilnije rade na Ios,i imaju po meni najbolji interfejs!! zbog toga sam i uzeo IP5,jer me je 4s oduševio!! a samsung i kočenje,to postoji i tačka,drugar mi koristi s4,kad udje u imenik telefon toliko zabaguje da je zlo,flešovali smo par fabričkih romova i isto!! al zato LG Optimus G radi ko blesav!! Lumie volim i cenim kao prvo zbog dizajna i kvaliteta,drugo uvek mi se WP svidjao,koliko vidim lista aplikacija je popunjena pa ću uskoro preći na taj OS...sve u svemu priči nema kraja :-) idemo dalje...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: I... Pocelo je! Interop-unlock izveden uspesno na ATIV S

Post od miodrage »

1808, Baraba, prvo ovo je tema o Interop-unlocku, pa ste poceli da je prebacujete na neke Android vode, drugo, ja imam svoje iskustvo sa Androidom, i punkt. Dok se ne pojavi uredjaj koji ce to da promeni, moje misljenje je ovakvo i tacka.
Elem, pojavile se i prve opcije koje se mogu uraditi na Samsungovim telefonima, za sada je to regedit, sto je velika stvar.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori