Rad WP8

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Rad WP8

Post od Baraba »

Ajde malo da pišemo šta nam se sviđa/ne sviđa u radu WP8.


Da krenem prvi. Kockica (tile) se sporo updatuje za vremensku prognozu (bing), treba mu par minuta, ko da je večnost, takođe i za zaključan ekran važi (mislim kada pokrenem bing vermensku prognozu da se ona ažurira, ali kada izađem iz nje i pogledam kockicu ona ne menja temperaturu, treba par minuta). Kockica za poruke/pozive se updatuje momentalno. Mana mi je što nema vibraciju tastatura za kucanje. Ovo je vezano za 520, predpostavljam da je isto i na ostalim.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Rad WP8

Post od iLuka »

meni je zamerka zastarelost hardvera i prilicna siromasnost aplikacija... mislim na unutar same aplikacije, siromasnost opcijama, detaljima, nekim prikazima koje npr android i iOS imaju...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Ova tema je samo za os kao WP8, nema veze sa hardverom i app. Za to ćemo druge teme. Ajde pošto si se javi, otvori za hardver ili app :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Rad WP8

Post od iLuka »

ok, neka pisu i zale se u temama za koji telefon imaju... ovde nek ostane samo rad sa sistemom... da ne otvaramo 100 tema...

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Rad WP8

Post od alphablue597 »

Sto se vremenske tice,mozda je tako napravljena da se azurira recimo na sat vremena,bez obzira da li je vi pre toga manualno azurirate(kada otvorite prognozu).Meni nervira sto,isto kao i kod androida,neke aplikacije nisu dostupne,tj. ne vidim ih u prodavnici,kao npr. tuniIn radio.Zatim pleyer su morali mnogo bolje da naprave,izgleda mnogo siromasno,kao i radio.I to je otprilike to cega mogu da se setim trenutno...Ali generalno mi se mnogo svidja sto su dosta aplikacija vec fabricki ubacene u telefon,i onda nema potrebe za nekim dodatnim.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

alphablue597, posesio sam na koliko vremenska prognoza da se ažurira, ali govorim o ručnom ažuriranju kada pokrenem app i kliknem na osveži, ona tad promeni podatke ali ne updatuje kuckicu početnog ekrana, tek posle par minuta, kao i zaključan ekran. Iritantno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Pitanje, kako da pomerim #, A, B itd. iz meni? Posle update na delimični gdr3 se pojavilo:

Slika

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Rad WP8

Post od Deksi »

Meni bing vreme radi kako treba. Čim ukljucim konekciju ona se ažurira i na pločici prikaže odmah trenutnu temperaturu.
Najviše mi na win nedostaje način komekcije koju je imao symbian. Ovde pre početka odlaska na internet moram da uključim wifi ili data saobraćaj, dok me je symbian uvek pitao kada krenem u pretragu koju konekciju želim.
Ali ovde je tako napravljeno da konekcija bude non stop uključena ali ja namam puno mb. u paketu i želim da mi baterija izgura dva dana pa gasim i wifi.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Rad WP8

Post od alphablue597 »

Baraba, to se valjda samo pojavljuje kada imas dosta aplikacija,kada imas malo aplikacija nemas to,mislim da ne moze da se iskljuci.
Deksi, meni to bilo problem na androidu,posto je on nonstop trosio mb sam,pa sam morao uvek da iskljucujem internet.Ovde mislim da nece puno da ti skida,samo vremenska prognoza i email.Meni sada stoji internet uvek ukljucen i ne primecujem da nesto trosi sam mozda 1-2 mb na dan,ako ga nista ne diram.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Baraba: to ne moze da se gasi, a uvek se pojavljuje kada je instalirano 40+ apps. WP uredjaji su zamisljeni da rade da uvek ima Internet konekcije. Kada je nema ni Live Tiles se nece updateovati
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

miodrage, o čemu pričaš? Šta ne može da se isključi? Misliš na #, A, B... ? To nema veze sa konekcijom koliko znam. Ne znam šta pločica neće updatovati? Kada bi napisao o čemu pišeš. Ako pišeš za bing vremensku prognozu ne znam kakve to ima veze sa konekcijom, konekcija se podrazumeva da je uvek aktivna, kako bi ažurirao prognozu da je nema :chytry:

EDIT:
Još jedna mana je što ne vidim koliko je koji poziv trajao u listi poziva, nisam ni video da ima zasebno za svaki poziv :P

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Rad WP8

Post od Deksi »

alphablue597, probao sam i sa stalnom gprs konekcijom i AccuWeather, bing prognoza i dva emaila za jedan dan potrose mi oko 8-10 mb.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Baraba, pricam o tome #,A,B... to ne moze da se iskljuci.
Sve ostalo sto sam napisao takodje stoji. Ako ima net, sve radi akko treba, ako nema, LiveTiles se ne update-uju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Rad WP8

Post od Deksi »

Da kad je non stop konektovan plocice se redovno azuriraji.
Ja nemam toliki broj aplikacija da mi prikaze #,a,b ... ali to je bas zgodno. Ako zelis youtube nemoras da listas dugi niz. Ja to u kontakte stalno koristim #,a,b.. i bas mi odgovara.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

A ovo za trajanje poziva nema i na ostalim WP?

Ostalima se pločica na zidu odmah ažurira po izlasku iz app bing vremenske prognoze? Baš odmah istog trenutka promeni temperaturu na pločici?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Onog momenta kad se aplikacija updatuje, tada se azurira i plocica. Toplo preporucujem AccuWeather za vremensku prognozu.
Sta nema za trajanje poziva?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Rad WP8

Post od alphablue597 »

Da pitam nesto,kad u IE otvorim maps.google.com,pojavi mi se mapa SAD i gore ima ona ikonica za gps.E sad kad kliknem tu ikonicu,meni javi kao da pristup mojoj lokaciji nije dozvoljen,iako mi ukljucen i gps i internet i da proverim podesavanja.Da li nesto treba da se dodatno podesi ili ova opcija uopste ne radi na WP?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

miodrage, trajanje poziva razgovora? Koliko je trajao koji razgovor zasebno za svaki broj minuta, sekundi.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Rad WP8

Post od miodrage »

Po zavrsetku razgovora imas statistiku. Kad udjes u kontakt imas history, ali nemas trajanje
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Rad WP8

Post od Baraba »

Nema :)

Odgovori