Navigacija za Srbiju

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Prvo da zamolim moderatore da ne ukinu odmah ovu temu zbog toga sto imah slicnih tema iz razloga sto u njima ne postoje konkretni da ne kazem objektivni odgovori.

Zbog prirode posla i hobija cesto putujem po Srbiji i po manjim i po vecim mestima. U svom automobilu imam fabricku navigaciju pa tu nemam problema, ali problem mi se javlja kada putujem sluzbenim autom.

Do pre 4 meseca sam ima telefon sa android OS i IGoPrimo je fantasticno odradjivao posao. Po svim mogucim zabitima(a ima ih dosta u srbiji) nikada me nije pogresno naveo u jednosmernu ulicu ,a da ne pricam o tome da me odvede u slepu ulicu na poljanu kao sto mi se desilo sa Here Drive i to u sred Beograda.

Elem, moje pitanje je postoji li prvo neka besplatna aplikacija za WP koja bi mogla da parira IGoPrimo,a ako ne onda koju aplikaciju kupiti. Zamolio bi da pojedinci ne pokusavaju da mi prodaju price o HERE Maps i HERE Drive posto sa punim pravom mogu da kazem da su ocajne(nije samo moje iskustvo) posle 2 meseca pokusavanja da ih koristim. Ja ne mogu da verujem da su toliko neozbiljni da u beogradu treba vise od 15 sekudni da registruje promenu GPS lokacije i dok on to registruje ja omasio putanju uveliko,zatim decije bolesti vrtenja u krug a o nepostojecim putevima po unutrasnjosti ne zelim da komentarisem.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od miodrage »

Ne znam za ovo, meni je HERE odlicno odradio svaki posao, a imas jos Navmii od besplatnih app. Od placenickih, imas taj iGO, mislim da je oko 65€
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Postoji IGo za Wp? Ja sam skontao da ga nema za wp i da nemaju nameru da ga rade. Takodje koliko sam video ni navmii nema za wp.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od miodrage »

Navmii postoji i dz je dok je igo pod imenom navigon, i za evropu kosta 85$
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Navigacija za Srbiju

Post od toda81 »

To je poprilicna suma za iGO
Note IV N9100 dual

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Navigacija za Srbiju

Post od m@c|-|oR »

Ta cena je sa mapama. Sama aplikacija nije skupa, mape su te koje pumpaju cenu.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Navigacija za Srbiju

Post od toda81 »

Da li idu iste mape kao na androidu? Da li postoji narodna verzija iho aplikacije?
Note IV N9100 dual

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Baraba »

Ne postoji ništa narodno za wp.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Coni »

Izašao Sygic za wp. Skidam.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Navigacija za Srbiju

Post od toda81 »

To je bas steta. Znam da za one starije verzije windows telwfoncica postoji iGO koji se ne placa
Note IV N9100 dual

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Coni, taj sygic jel dobar?
Miodrage, ima li veze sto sam stavio region na USA sa HERE drive, to mi sad slucajno pade napamet, jer probao sam bas dosta aplikacija u zadnjih 4,5 godina i po meni je HERE jedna od gorih, jer gde me je sve bacao to je katastrofa. I ima li veze mozda sa telefonom po pitanju pogresnog i sporog ucitavanja GPS pozicije.

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

miodrage, na store nema tog navmii a i na njihovpm zvanicnom sajtu stoji da imaju samo za android,ios i bb.

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: Navigacija za Srbiju

Post od Draco »

djamsi, Pokušavam da shvatim na koje te je livade usred Beograda HERE odveo ali mi sem onih čuvenih pašnjaka ništa ne pada na pamet :)
Mene HERE odlično služi po Beogradu, doveo me je bukvalno na vrata od stana.
E neki dan mi se desilo kad sam išao u Trebinje da je brljavio. Sreća pa sam znao put pa sam samo testirao mape.

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Draco, konkretno na livade na Medaku3. Nisam iz Beograda i slabije poznajem taj deo, i zadao sam mu da me vrati na autoput, i ja zavrsi u ulicici koja se zavrsava na sred njive :D Hvala bogu na Medaku3 jedna samo normalna ulica ono sve ulicice pravi lavirint i izgubih 15 minuta dok se vrati do Cvetanove. Posle sam bez navigacije morao da idem. Druga stvar u vecem delu Beograda pozicioniranje je ocajno,da li je do mog telefona i GPS prijemnika ne znam(Lumia 730), uglavnom u mnogo situacija se desavalo da mi pokazuje poziciju u susednoj paralelnoj ulici koje i nisu bas tako blizu jedna do druge :D Mene je IgoPrimo vodio uzduz i popreko preko celog Beograda i prigradskih mesta i nikad me nije izneverio sto ti kazes na vrata me je dovodio :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Navigacija za Srbiju

Post od miodrage »

Zaone sto ne nalaze Navmii: http://www.windowsphone.com/s?appid=17c ... 68bfd57993
HERE meni radi savrseno, ne bih rekao da je do podesavanja regiona. Do cega je ne znam zaista dok ne vidim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

I jos jedna stvar mi opasno ide na zivce kod HERE-a , to sto ne mogu da unosim destinacije izmedju starta i cilja, vec posebno sve da radim. Po unutrasnjosti u Srbiji u dosta slucajeva je bolje ici 50km duzim putem i pre stignes nego kracim zbog naseg stanja na putevima. Skoro sam putovao od Ljubovije do Sm.Palanke 7 sati a to je put od 220km. Prvi put sam isao u tom pravcu tim putem i dva puta me je navelo u tri lepe pa sam morao da se vracam jednom 22km a drugi put skoro 50km unazad

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

miodrage, Verovao ili ne, tek danas kad sam prebacio region mi je izbacio Navmii u store, tako da bez prozivanja molicu. http://navmii.com/ ni na zvanicnom sajtu njihovom jos nema aplikacije za WP tako da nije do mene. Takodje nisam mrzitelj i hejter WP , ali stvarno vise nisam znao sta da radim, za 2 meseca vise me je puta sjebao HERE nego sto me je doveo tamo gde treba. Opisao sam sta vidim kao problem, tako da ako moze neka pomoc ovako bilo bi ok, ako ne donecu ti telefon da vidis :D
Znaci kao najveci problem vidim nepreciznost GPS pozicioniranja i dosta kasnjenja

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Navigacija za Srbiju

Post od cvoruga »

Kod mene nije tako ni pozicioniranje a o kašnjenju nema govora, HERE radi odlično.
Ne znam gde je Medak3, ali ja što sam mu zadavao, nalazio je problema bez.
Po Srbiji ga nisam testirao, ali ne verujem da ijedna navigacija ne ume da nađe put od Ljubovije do bilo koje Palanke.

djamsi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2014. 16:55
:: Lumia 730
:: Huawei G700

Re: Navigacija za Srbiju

Post od djamsi »

Moze,testirano 5dana kasnije. I fabricka navigacija i IGoPrimo su pronasli put bez problema.

U principu svodi se na to da je nesto do telefona. Ne preuvelicavam niti izmisljam, ali kod mene postoji dosta kasnjenja i nepreciznosti, isprobano i po Beogradu i po unutrasnjosti. Da li da reklamiram telefon, ili imali mozda neko Lumiu 730 da vidim kakva je situacija kod njega

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Navigacija za Srbiju

Post od cvoruga »

Na netu piše da je udaljenost Ljubovije i Palanke 175km, ne 220km.
Ljubovija - Lo - Ša - AutoPut - SD - Palanka, tako bi ja išao, a verovatno postoji i druga ruta.

Ja sam pisao da je meni HERE lakše našao moj zavučeni broj na NBGu, nego iGO.
Ko živi na NBGu zna kakva je zbrka sa brojevima i snalaženjem.

Odgovori