Windows Phone Store

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Windows Phone Store

Post od Tyrael »

Aha,ok,hvala,videh na sajtu da ima neka free i neka koja kosta 0.99$ pa pitam,al lepo kazes da nije ni potrebna...
A jel mogu u browser da ubacim svoj google account ,zbog bookmarkova sa racunara? Ne znam dal ima chrome za windows...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone Store

Post od sugarcoated_ass »

Nema Chrome za WP i koliko znam za bookmarke isto nema neko resenje da povuce sa Chroma sa kompa.
Za reddit ima app pod nazivom baconit i radi veoma dobro.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone Store

Post od miodrage »

Za Bookmarkove ima resenje, aplikacija se zove Chromium Sync.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

Primetio sam da na WP nema mogucnost share-ovanja preko Vibera ili Whatsapa/Telegrama kada npr. citam vesti na B92, kao na Androdu. Na WP moram da idem na opciju share preko SMS pa onda iskopiram link odatle svom kontaktu na Viber, dok na Androidu automatski nudi mogucnost da se ta konkretna vest sharuje nekom kontaktu na Viberu. Postoji li ikakva mogucnost da se ovako nesto uradi i na WP?
Festina lente.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone Store

Post od Coni »

To sam primetio odavno i po*****o odavno, sad sam skroz kul sa tim [emoji12]

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

U prevodu, cekamo WP10 ne bi li se nesto po ovom pitanju promenilo?
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone Store

Post od novak »

Ne znam da li je to do sistema ili do aplikacije.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

Vidis nisam o tome razmisljao, posto znam da za fb, twitter, sms, mail i jos neke aplikacije nudi mogucnost Share-a. Ali nije mi jasno kako onda nema Viber i Whatsapp koji se cesce koriste :/
Festina lente.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows Phone Store

Post od Ally »

To je definitivno do aplikacije nekako mi se cini da u dosta slucajeva oficijalne aplikacije neke poznate android aplikacije budu dosta losije po meni sam whatsapp izgleda ruzno na WP mnogo losije nego na androidu. U skladu sa sistemom je ali izgleda kao obican prozor za kucanje poruka. Meni licno ne smeta i volim ceo taj dizajn windows phone ali vidim da dosta ljudi koji koriste android da im se ne svidja sama aplikacija .

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

Stvar je u tome sto su korisnici Androida navikli na kic, posto je sam Android sav saren a onda WP izgleda kao da je oboleo od neke opake bolesti. Meni licno je bitno prvobitno da aplikacija radi, posto sam koristio raznorazne sa predivnim interfejsom a ima gomilu bagova u pozadini, sto mi nikako ne treba. Ako si u pravu da je do aplikacije onda se zaista nadam da ce u skorije vreme dobiti malo jacu podrsku za WP, makar u vidu ovoga.
Festina lente.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows Phone Store

Post od Ally »

Ja sam takvo iskustvo imao. Znaci oficijalna android radi dosta bolje od oficijalne WP a dosta neoficijalnih za WP rade bolje nego oficijalne na androidu. I to verujem da je iz razloga da ljudi koji prave neoficijalne programiraju za WP iskljucivo i znaju zanat dok ovamo okupe neku sacicu bede i sta naprave super .

Tyrael
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 215
Pridružio se: Uto, 02. Sep 2014. 00:21
:: Xperia Z2

Re: Windows Phone Store

Post od Tyrael »

Jel windows ima ony swype tastaturu,da prevlacim prstom i da prepozna reci ? Pretpostavljam da ima neka aplikacija,a fabricki jel ima?

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows Phone Store

Post od Ally »

Fabricki tastatura ima tu swipe opciju i jako dobro radi bolje nego na androidu po meni

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone Store

Post od Apolo »

Tyrael, ima ali nema za srpski. Ja konkretno koristim englesku i nemacku tastaturu i obe imaju swype.
Festina lente.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone Store

Post od novak »

Ja mislim da to shareovanje zavisi od aplikacije, nekao mi to logicno.
Popravlja se malo situacija i sa aplikacijama. Izasla je AJBalkans, dolazi i dosta igrica. Mislim da ce to od izlaska W10 da bude puno bolje ako nista iz razloga sto ce se aplikacije moci koristiti i na desktop racunarima a tu je vecina na windowsu

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Windows Phone Store

Post od Ally »

Microsoft se trudi. Pokusava da dovede dev-ove na WP bilo je vise raspisanih takmicenja da ko napravi najbolju eksluzivnu aplikaciju za windows store dobije dobre nagrade . Drugar je prosao prvi krug tog takmicenja i dobio je lumiju 920 i licencu za Windows 8.1 Pro .

milenkovic.sava2
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 29. Mar 2015. 18:01

Re: Windows Phone Store

Post od milenkovic.sava2 »

Postoji alternativa za sve novine koje fale.Zove se SrbijaNews ako se ne varam,sadrzi sve novine.A inace sto se tice marketa on iz dana u dan napreduje i to ne bi trebalo preterano da zabrinjava nove korisnike.Takodje ova platforma je jos uvek u razvoju,android i ios postoje dosta duze.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Windows Phone Store

Post od Coni »

Meni je loše radio taj program.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows Phone Store

Post od novak »

Dizajn same aplikacije je jos gori.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone Store

Post od Evindzer »

Kasno se uključujem u temu, zato izvinite na retrospektivnom komentaru. :oops: ;)
Deksi napisao:Za wp nema ni aplikacija za kupindo i limundo za android ih ima. Eto nezele da ih naprave iako ima vise korisnika wp nego korisnika ios-a (...) a da zaboravih nema ni slagalice a za android ih ima od nekoliko razlicitih developera. :(
Za Kupindo znam da ima na Androidu, a za Limundo nisam siguran, ali mislim da nema. Pre mesec ili dva naišao sam na Slagalicu za WP, skinuo je, ali nije nešto - mada, ja nisam ljubitelj Slagalice u globalu, pa mi se možda zato nije svidela.
Inače, u L930 imam skoro sto (rečima: 100 :lol: :lol:) aplikacija, i skoro svaka radi dobro.
Tyrael, po mom mišljenju, osim onih ograničenja što su mnogi već pominjali, mejl-klijent radi odlično.
Postoje dve varijante TT-a za WP, obe rade vrlo lepo, mada meni je bolja Klasik varijanta. Po mom mišljenju, najveća razlika u odnosu na TT za Androiod je manjak šarenila u WP verzijama.
Kupovina aplikacija je jako prosta i jednostavna, nisam ih mnogo kupio, možda desetak, ali sve lepo funkcioniše svaki put.
novak napisao:Dizajn same aplikacije je jos gori.
Dizajn je očajan, samo sam je otvorio i zatvorio, ne znam što je ne deinstaliram.
Nego, šta je "AJBalkans"?

Odgovori