Ugašen i Lumia brend

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Da, ni ja ne mislim da smo otišli u off, jedino što se ne odvijaju stvari oko w10m toliko brzo, pa trenutno i nema o čemu mnogo da se priča, i zato ni nema smisla za onakve moje postove. Ostaje jedino da vidimo šta će biti u budućnosti sa ovim sistemom, a to ne zna niko od nas ovde, možemo samo da nagađamo. Sve je u rukama Microsofta. Mogu da puste sistem niz vodu, a mogu da naprave sami nekoliko aplikacija koje fale, i da preko noći učine sistem mnogo boljim. Na njima je sve, imaju i znanje i resurse.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Green »

Što se aplikacija tiče, jasno je ko dan, digitron ima više aplikacija od Windows-a. :D

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Drakenzen »

Oni su odavno pustili sistem niz vodu, A i kao što kaže Green, fali njima nekoliko hiljada aplikacija. [emoji38]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

To zavisi da navika kupca. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

Green napisao:digitron ima više aplikacija od Windows-a. :D
Dobro si me podsetio moje parole :D
Što se tiče Nokia/Lumia, zahvaljujući tom brednu su mnogi kupili WP telefon i probali, jer ih je Nokia asocirala na nešto. Da nije Nokia vrtela WP, moguće da nikad ne bih ni kupio neki WP, nadao sam se da je Nokia udahunula novi život sa WP, ali je to bilo dubioza koja je dovela tu gde jeste. M$ je upropastio Nokia uređaje i ubio Symbian, onda je upropastio WP (pod WP podrazumevam sve njihove verzije i nova imena koja su davali svom OS, sramota za pionire u ovim vodama, nisu sposobni da naprave OS za telefon, kada se setim 2003 god. i Motorola MPx200, nisu se pomerili, pa ebeš mi sve ako tad nije bolje radio sistem na toj MPx200 i sa više opcija). Ej, gde je bila 2003 god. Pokazali su da su nesposobni, nemaju više šta da traže sa telefonima, mogu da stave katanac.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od 1808 »

sugarcoated_ass napisao:.....ista stvar je bila kod mene. Redovni članovi se sigurno sećaju kako sam se popi*kao sa 1808 pa smo popili ban na mesec dana. Ali kao što Deksi reče, tada su zaista davali neku nadu.
Nisu oni ni tada imali šanse za uspeh,... odavno se videlo da tako osmišljen OS neće biti prihvaćen (u dovoljnoj meri) na tržištu, a kad se tome dodaju i Microsoftove očajne poslovne navike, sve je bilo prilično jasno ako se trezveno i logično razmišlja, što tebi u to vreme nije bilo svojstveno. Bio si isti kao i ovaj koga sada opominješ, možda i gori. :lol:
Ako je za utehu, nisi bio jedini,... a neki su još uvek na tom nivou razmišljanja. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od sugarcoated_ass »

1808, tad su bar držali neki primetan udeo i čak su imali i blagi rast što je, eto, bar nešto obećavalo. Meni je WP ideja i dalje super i krivo mi je što su konji jedni nesposobni. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od m@c|-|oR »

1808, WinOS za mobilne uređaje nije bio uopšte loše osmišljen. Tu se sa tobom ne slažem.

Po meni je mentalitet M$-a iz PC sveta gde su ljjudi praktično primorani da kupuju njihov OS bez obzira na hardver koji imaju i kako će im sve to raditi prosto prenet u mobilni svet i tu su se nasukali.

Nedovoljno resursa na ispravljanju uočenih grešaka, nepotpuna podrška za telefone koje oni prave...

Pa onda dolazi svakako loša podrška programerske zajednice. Ne znam šta se tu dešava, da li naplaćuju ljudima da prave aplikacije za WM/WP ili pitaj Boga šta rade, ali je očigledno da je prodavnica daleko praznija nego kod konkurentna dva sistema.

Entuzijasti su mu davali šansu, posebno jer je na slabijem hardveru radio pristojno, ali kako je razočaranje raslo okretali su leđa.

Ovo pričam jer i sam drugu godinu koristim L640DS i znam da kad mi istekne ugovor sa operatorom više nikad ne uzimam WM.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od staff »

Tada smo velike nade polagali i u win 10 i univerzalne aplikacije a oni godinu dana zakasnili sa izbacivanjem novog sistema. Nakon tog fijaska, mislim da je svako novo nadanje u bolje sutra i neki revolucionarni preokret sulud. To ne znaci da ako predjem u vip necu uzeti lumiu 550/650 zavisno od paketa. Zelim da budem tu kada cemo ih i konacno ispratiti u vecna lovista. :-D

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od 1808 »

m@c|-|oR napisao:1808, WinOS za mobilne uređaje nije bio uopšte loše osmišljen. Tu se sa tobom ne slažem.
Moja i tvoja polazna osnova uopšte nisu iste. Ti pričaš u jednini (o svom stavu), a ja pokušavam da analiziram kako će reagovati tržište. Za poslovni uspeh nije bitno šta misle pojedinci koji čine 0,01% tržišta, već šta misli i kako razmišlja 99,99 % tog tržišta. Ako imaš proizvod koji će se dopasti bar jednoj trećini na tom tržištu, onda imaš neke šanse za uspeh, mada ni tu nije kraj. Ima još niz faktora koji utiču na konačan ishod.

Priča je mnogo kompleksnija nego što se to može opisati u par rečenica ovde, a nemam volje da pišem neke kilometarske postove. Suština je da M$ nije ni prvi korak uradio kako treba (nije pogodio ukus tržišta), a kasnije je i tako loše osmišljen OS ubrzano uništavao i lošim poslovnim odlukama.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

TL;DR (to kažem za postove onih za koje uvek znam šta će napisati 8) )

Long live Windows Mobile. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

гари, bolje da ništa nisi napisao, ovako si samo pokazao da ništa pametno nemaš da kažeš i da su ljudi milion % u pravu.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od sugarcoated_ass »

Pa šta pametno više i ima da se kaže u odbranu M$FT gluposti? Može samo da se dalje vrti u prazno, pišu se gluposti i ovakvi postovi bez smisla samo da bi se teme održale u životu.

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

Baš tako, bezveze se vaskrsla tema... Jednostavno se ne slažemo, i ajmo sad dalje.

A kako je kul kad vi nekom drugom kažete "TL;DR".

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Sre, 21. Dec 2016. 13:23, izmenjeno 1 put ukupno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od Baraba »

Ne slažeš se jer živiš u crtanom filmu, mirišeš sa Ferdinandom cveće, OS je mrtav, app nema.

Najbolje da se ignorišu WP reklamožderi, ne davati im na važnosti. Ponašati se u skladu sa WP OS, mrtav je, kao i ovaj deo foruma.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

I isto tako i za tvoje postove. Čoveče, kako smo se lako složili. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od 1808 »

Baraba napisao:Ne slažeš se jer živiš u crtanom filmu, mirišeš sa Ferdinandom cveće, OS je mrtav, app nema.
Ala si mu objasnio. :lol:
Pusti dečka,... vidiš da je njegovo razmišljanje na nivou predškolskog uzrasta. :D

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od m@c|-|oR »

1808 napisao:Moja i tvoja polazna osnova uopšte nisu iste. Ti pričaš u jednini (o svom stavu), a ja pokušavam da analiziram kako će reagovati tržište. Za poslovni uspeh nije bitno šta misle pojedinci koji čine 0,01% tržišta, već šta misli i kako razmišlja 99,99 % tog tržišta. Ako imaš proizvod koji će se dopasti bar jednoj trećini na tom tržištu, onda imaš neke šanse za uspeh, mada ni tu nije kraj. Ima još niz faktora koji utiču na konačan ishod.

Priča je mnogo kompleksnija nego što se to može opisati u par rečenica ovde, a nemam volje da pišem neke kilometarske postove. Suština je da M$ nije ni prvi korak uradio kako treba (nije pogodio ukus tržišta), a kasnije je i tako loše osmišljen OS ubrzano uništavao i lošim poslovnim odlukama.
Osim ako nisi sales ili marketing profesionalac, nemaš puno prava da analiziraš kako će reagovati tržište. Ali možeš ipak da pokušavaš.
:)
Nekako skromno mislim da upravo mi pojedinci (uključujući tebe, mene, garija, Barabu i one koji nisu na ovom forumu) činimo 100% tržišta, ali dobro sad.

Tebi se proizvod nije dopao. Nekima u početku jeste, neki su hteli da probaju, neki su hteli da budu drugačiji od mase (Android/iOS), razlozi i motivi su brojni. Kasnije su se razočarali.

Opet mislim drugačije od tebe (dozvoljavaš mi taj luksuz? ;) ) o tome da li je ukus tržišta pogođen ili da li je OS dobro osmišljen.

Ne treba pisati duge komentare, oko jedne stvari se slažemo a to je krajnji ishod.
8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od TosaNS »

evo ja probao wp Lumiu i nisam se razočarao nego se razmišljam da kupim 950 dok je vreme da se osiguram za neki naredni period, a možda sačekam da vidim SP koji je najavljen naredne godine .... Kako god Lumia kao brend jeste ugašena ali WP nije niti će biti ... Možda sam ja taj 0,001% ali sve jedno ipak mislim da ima još zainteresovanih ljudi koji bi ili koji će kupovati wp u budućnosti da ponovim ne mislim da sam se zeznuo sa kupovinom wp niti se osećam izneverenim čak naprotiv nakon 8.1 OS dobio sam win10 mobile sa kojim sam zadovoljan isto kao i neki drugi korisnik nekog drugog sistema itd.

@Baraba šta znači OS je mrtav? i da nema aplikacija, kad ih ima u win storu? Ako nema tih koje su tebi interesantne onda ne možeš da generalizuješ priču prosto to nije tačno što govoriš ali jeste tačno iz tvog ugla gledanja.
Poslednja izmena od TosaNS u Sre, 21. Dec 2016. 14:30, izmenjeno 2 puta ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugašen i Lumia brend

Post od гари »

m@c|-|oR napisao:Opet mislim drugačije od tebe (dozvoljavaš mi taj luksuz? ;) ) o tome da li je ukus tržišta pogođen ili da li je OS dobro osmišljen.
On to da ti to dozvoli, pa srednji vek da nije prošao on bi bio inkvizitor. :lol:

1808, bez vređanja, i ja bi tebi mogao tako nešto da kažem ali neću. ;)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Odgovori