LG GT540 Optimus

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
richpe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 13:37

Post od richpe »

Moze li neko da ostavi uputstvo za instaliranje navigacije,i koje je mape pri tome koristio? Kako radi navigacija na ovom modelu? Pozz

alex-si
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 06. Jun 2008. 01:30

Post od alex-si »

Kupila sam ovaj mobilni prije nedelju dana prije to menjala sam vise mobilni al ovaj necu duze vremena da smenim,fenomenalan je,no comment!!!Odlican posao LG!!! :D

Ajzeaa*
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 30. Dec 2010. 20:02
Lokacija: Beograd

Post od Ajzeaa* »

jel moze neko da kaze znaci apps2sd .. ?
:disgust: :| :blinky:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

app2sd znaci da aplikacije mogu da se instaliraju na sd karticu .

Ajzeaa*
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 30. Dec 2010. 20:02
Lokacija: Beograd

Post od Ajzeaa* »

pa jel mogu na optimusu .. ?? i zasto onda svi spominju ovu memoriju od 120mb za app .. ako moze da se stave na karticu ..

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

Ajzeaa*, nemoze bas sve da se stavi na karticu. jedan deo aplikacije mora da se instalira u tu memoriju na telefonu, a veci deo ide na karticu.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa pazi,prvo moras da rutujes telefon,onda imas jos dosta peripetija od particionisanja,instalacije app2sd,nekome je to rutina,al veruj za pocetnika dosta zakomplikovano!

Ajzeaa*
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 30. Dec 2010. 20:02
Lokacija: Beograd

Post od Ajzeaa* »

a bez tog rutovanja.. sve ide na ovu memoriju od 120mb?? .. i da li lg gt 540 optimus podrzava android 2.2?

vladixus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 06. Jan 2011. 11:29

Post od vladixus »

ljudi jel zna neko da mi pojasni gde na nadjem i instaliram IGO ili bilo koju drugu navigaciju sa srpskim mapama? instaliran mi je black quarx i sa tim romom nije dosla instalirana navigacija :( pOzZ

smak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2011. 22:43
Lokacija: Novi Sad

Post od smak »

Pozz narode, evo da malo ozivimo temu :wink: Vidim da svi spominju app2sd, i realno mala memorija za aplikacije jeste problem kod ovog (imace extra) telefona. Postoji jednostavnije resenje, bez fleshovanja ROM-ova i slicnih (na izgled) komplikovanih stvari.. Sve preko aplikacije Link2sd, koja postoji na Marketu. Metoda je jednostavna i sastoji se iz 3 koraka:

1) Rootovanje telefona. Ja sam fabricki [2.1] rootovao koristeci program 1click root, jednostavno do bola, traje jedan minut. Objasnjeno ovde:
http://android.modaco.com/content/lg-gt ... ng-2-1-os/
Mislim da je pre rootovanja potrebno instalirati usb drivere za fon koje ako vec niste imate na lg sajtu.

2) Pravljenje ext2 particije za aplikacije na mem.kartici (napravio sam particiju od 400mb, meni je toliko dovoljno). Koristio sam program MiniTool Partition Wizard. Link:
http://www.partitionwizard.com/download.html
Prvo sam bekapovao podatke na racunar, formatirao karticu - tip FAT32 (da, potreban vam je citac kartica), pokrenuo miniTool, izabrao opciju move/resize, smanjio trenutnu particiju na mem.kartici za 400mb (BITNO: sa kraja particije). Potom napravio drugu particiju (opcija create) tipa: ext2, primary. To je to. Samo jos vratiti podatke nazad na prvu particiju (a inace ext2 je nevidljiva za Windows).

3) Instalirati aplikaciju Link2sd sa marketa. Po pokretanju pojavljuje vam se lista instaliranih aplikacija, izaberite neku. Pojavice vam se opcija Create Link, izaberite je ;) I tako za svaku (doduse, sistemske ne mogu). Kada zavrsite, linkovane aplikacije ce nestati (samo privremeno:)) Potreban je restart telefona. I to je to. Da, ako imate widzete vezane za te aplikacije, sklonite ih pre linkovanja. Sve ovo imate bolje objasnjeno u opisu aplikacije (link2sd) na marketu i savetujem vam da procitate.

Naravno, sve ovo je moje iskustvo (nista od ovde navedenog nisam ja smislio), koje sam hteo da podelim sa svima kojima je ovih 130mb memorije za aplikacije malo i traze najjednostavnije resenje. Za mene je to bilo link2sd. Od tada sve radi odlicno, osim prvog dana kada se pri restartovanju telefon zaustavio na android logo-u (pa sam vadio bateriju), ali hej.. sve sam radio na sopstvenu odgovornost :shock: ... i ne kajem se! :D Nadam se da ce nekom ovo biti od pomoci. Pozz i srecno!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

smak, ali kad se vec root-uje telefon, mislim da je lakse da se flesuje custom rom (siguran sam da ima netaknutih official [pre-rooted] verzija u .zip formatu) umesto particionisanja SD kartice...
no, dobro, kome sta odgovara... ima izbor.. :D
Samo nek se rolaju....sarme.

richpe
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 13:37

Post od richpe »

Od juce ne mogu da se ulogujem na yahoo nalog,a pre toga je sve bilo u redu... Sta bi mogao biti problem?

xtail
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 13. Mar 2011. 18:58

Post od xtail »

da li na ovom telefonu treba da se formira baterija ili ne?? koga god pitam ,svi mi kazu drugacije,a telefon mi veceras stize...

richpe, probaj clear catche

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

xtail, ne treba da se formira baterija.

xtail
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 13. Mar 2011. 18:58

Post od xtail »

prvi utisci:
losi zvucnici
lose slusalice
losa kamera

dobar touchscreen,dobar softver,sve radi bez bagovanja,brzo i pouzdano,telefon je lep...hteo sam da uzmem beli ali nisam mogao da skontam da li je to muski i zenski model,pa sam uzeo sivi...

uglavnom,mislim da vredi te pare i zadovoljan sam

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Post od majkon80 »

Ни тај екран нија баш сјајан,из разлога што је резистиве,често мора ноктом да по њему идеш неби ли извршио команду,ипак ако си имао неке друге андроид уређаје разумећеш,али ако си има до сада титн1 или 2 и слично,и мени би био сјајан.Друго они тастери сензорски нису баш да кажем прецизни,некад и по неколико пута треба притиснути,а некад и одреагују из прве.

xtail
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 13. Mar 2011. 18:58

Post od xtail »

pa nemam bas nesto iskustva sa mobilnim telefonima,ovo mi je prvi touche screen,ali drzao sam neku touchscreen nokiju od jedno 300 evra u rukama,i mogu ti reci da je ovaj telefon jedno 8 puta bolji

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

majkon80, Тастери нису сензорски већ је то део "тач" екрана тако да реагују исто као и остатак екрана.

xtail
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 13. Mar 2011. 18:58

Post od xtail »

ali iskreno,ja jos nisam skontao kako da instaliram neku igricu ili bilo sta na ovaj telefon.zakomplikovali su ga sa onim google accountovima i android marketom maksimalno...ili ja jednostavno nisam upucen

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

xtail, Ти дефинитивно нису упућен, па тако раде сви "паметни" телефони не само овај :lol:
Иначе инсталирање је пола минута посла ако је игрица бесплатна 8)

Odgovori