LG Nexus 4

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Pa ne meni je to glupo zvucalo,jer da nema mikrofon ne bi mogao na skype i slicne programe,a ne verujem da bi gugl to tako odradio. Bilo bi neprakticno da mozes samo preko slusalica.

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: LG Nexus 4

Post od ertz »

Nov sam u svetu nexusa. Zanima me zasto nece da mi prikazuje broj notifikacija na na ikonici poruka,fb I slicno? Samo mi pokaze gore u notification baru? Da li se to move namestiti ili je to jednostavno tako da ne moze?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

Ertz,na stock launcheru to ne moze.. Instaliraj launcher apex ili nova i moci ces to da vidis..

xxxxx
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 04:13

Re: LG Nexus 4

Post od xxxxx »

Pozdrav ljudi,
da li je neko uspeo da resi problem sa krckanjem?
http://www.youtube.com/watch?v=d6Hh8Vn9TiE
Procitah da treba da se odsrafe ona dva mala srafica i zategnu ponovo... da li je probao neko i da li uopste ima efekta?
Ja kakav sam maler ima da krene da krcka sa svih strana ako probam to :))
Odjednom je telefon poceo da krcka dole levo sa zadnje strane...
Rekoste da ima na xda tema o tome ali ja nikako da nadje...
Nisam ni uspeo ni sa googletom jer ne znam kako da prevedem "krcka" na engleskom a svi priblizni prevodi su me navodili na neke druge strane ;)
Hvala unapred

Diogenes985
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Sub, 16. Nov 2013. 02:19
:: LG G4
:: Tesla 6.1

Re: LG Nexus 4

Post od Diogenes985 »

Meni krckalo :D ,odvio sam,otvorio mob sa donje strane,zavio opet,i smanjio krckanje za 80%,eee onda mes dana kasnije,pao i je sa 2cm na sto,tj spustio sam ga na sto sa 2cm visine,i puklo mi je staklo u gornjem desnom uglu i tada je prestalo da krcka sve :D ...ali imam naprslu pozadinu...ne zna se sta je gore,da l sto i krckalo,ili sada ovako naprslo :D ...Poenta price je,odvi srafove,necim plasticnim pokusaj da razdvojis mob odozdo(ne moras ceo da otvaras,samo taj donji deo),sklopi ga,zavij srafcice,i trebalo bi da prestane krckanje ;)
Diogenes985

xxxxx
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 04:13

Re: LG Nexus 4

Post od xxxxx »

hvala druze
ne znam samo gde da nadjem onakav srafciger ....

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od yocasylver »

Meni je u autu pao sa drzaca i tad sam primetio krckanje,sad je u silikonskoj masci tako da i ne primecujem niti pridajem vie vaznost.Ja ne bih diao srafove,moguce je ne sklopiti lepo uredjaj tj staklo ostaje pod vecim pritiskom i onda pri najmanjem padu lakse pukne kao sto je slucaj sa Diogenesom985.

xxxxx
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 04:13

Re: LG Nexus 4

Post od xxxxx »

telefon je vec u silikonu a krckanje me neverovatno nervira ....
svi mi kazu da nisam normalan ali mene takve neke sitnice neverovatno nerviraju :D
ma samo da nadjem alat i bacam se na posao

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 4

Post od Baraba »

Menjaj fon.

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: LG Nexus 4

Post od OdličanJeMemo »

Slažem se. Čuvaj živce, riješi ga se, neko drugi to možda neće ni primijetiti.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od yocasylver »

Ja sam primetio kad mi je ispao,jer sam ga pritiskao.Sad kad je u futroli ne obracam paznju.Nesto sam skoro razgranicio u glavi:ne sluzim ja njemu nego on meni.Sve radi savrseno,za te pare nema bolji telefon a i nazahtevnija aplikacija mi je IGo.Igrice ne igram pa me briga za ostalo ne koci i perfektno radi.Samo sto mi nedostaje call recoreder mozda jos koja sitnica koje nemogu da se se trennutno setim jer je sitnica.

N4Becej
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Mar 2014. 13:39
:: LG Nexus 4

Re: LG Nexus 4

Post od N4Becej »

Zdravo momci, ja sam vlasnik N4.

Imao sam Note 2 ali je prevelik, i za QC 1.6Ghz i QC Mali 400 nije radio brzinom kojom sam ocekivao, i TW i CM.

Prodao sam ga, i kupio sam Beli Nexus 4 16gb Nov neotpakovan za 250e. (sa IMEI broja otrkiven datum proizvodnje Oktobar 2013)

Na moju nesrecu, imao je fabricku gresku koja je zahvatila mnoge Nexuse (4), a to je zvucnik za razgovor koji nije funkcionisao. Prodavac je bio fer i platio je popravku, tako da sada sve radi odlicno

Probao sam CM11, SlimKat, AOSPA, ali sam se na kraju vratio na Stock 4.4.2, koji je po meni najbolji po pitanje stabilnosti

Takodje sam ubacio i Bricked kernel sa S2W, DT2W koji rade odlicno, baterija dobro drzi sto mi je drago (1-2 dana)

Malopre sam i underclockovao procesor na 1.2Ghz, da vidim da li ce baterija biti jos bolja. Kao sto Moto G sa QC 1.2Ghz gura KK perfektno, isto tako nisam primetio pad u performansama na 1.2Ghz na N4.

Sve u svemu, za korisnike na prethodnoj strani, polovnjake je moguce naci za 200-230 evra, a sto se tice novih, mozete ih naci i za 250 evra, kao ja. Ako se odlucite na kupovinu u radnjama (RIM Mobil NS), 16GB nov ce vas kostati 295 evra.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Nexus 4

Post od artifex »

N4becej,dobro si izabrao neka te lepo sluzi :)

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: LG Nexus 4

Post od Android83 »

Ja tacno ne vjerujem da he neko ko je imao note2 bio nezadovoljan istim i presao na nexus sa kojim je prezadovoljan. Znaci nema sanse da vjerujem. Note je letio dok sam ga imao!!!

N4Becej
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Mar 2014. 13:39
:: LG Nexus 4

Re: Одг: LG Nexus 4

Post od N4Becej »

Moguce je, sa Nexusom underclockovan na 1.2 ghz mi brze radi nego note 2 na 1.6 ghz! Ne znam zasto, mozda zbog Touchwiza.

Note 2 je odlican telefon i slazem se sa tim, ali ne moze da se poredi sa N4 po pitanju performansa, N4 ima 4.4.2 optimizovan sa standardnim UI a ne TW, Adreno 320 je jaci od Mali 400 a i manja je potrosnja RAM memorije (retko prelazi 600, dok je to kod notea bilo oko 1gb)

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: LG Nexus 4

Post od Android83 »

Argumenti su ti nazalost nula da bi tako rekao...note2 na 4.1.2 je letio!!! Adreno jeste bolji ovo ostalo nista...nula bodova

N4Becej
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Mar 2014. 13:39
:: LG Nexus 4

Re: Одг: LG Nexus 4

Post od N4Becej »

Haha, znam zasto i kazes na 4.1.2, sto ne updejtujes na 4.3 i uzivaj u performansama? ;) :D :D Kada sam video koliko je kvalitetno izradjen Nexus i koliko je brzi od Notea prica je bila gotova.... Svako zna da je u realnom vremenu i S4 spor za svoje specifikacije, ne mozes porediti Touchwiz i AOSP..... pogledaj S4 Google Edition koliko je brzi od S4

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: LG Nexus 4

Post od Android83 »

Druze vidim da ti gledas nebitne stvari koristis telefon za pozive poruke i poneku app. Ti brzinu nota nisi nigdje mogao da potegnes da bi ti on pokazao sta moze. 4.3 nije bio upeglan. Radio je odlicno ali je baterija malo polosa bila. O kvalitetu necu pricati kao ni launcheru. Jer si na note mogao da stavis koje zelis!

N4Becej
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Mar 2014. 13:39
:: LG Nexus 4

Re: Одг: LG Nexus 4

Post od N4Becej »

Pre bih rekao da ga koristim za se osim poziva i poruka..... teraj svoju pricu, ja znam da moj Note 2 ni sa custom TW romovima (ARHD,Wanam,Dr.Ketan,Sotmax,SupremeBean), a ni sa CM romovima (AOSPA, AOKP, Omni, Cyanogenmod) NIKADA nije bolje radio od Nexusa 4, a 90% romova sam isprobao.....da mi je bio dobar, ne bih ga menjao?

4.1.2 mi je mator, a launcheri su samo sminka. 4.3 je katastrofalan, a CM romovi su lagovali u igrama i baterija je bila uzas.

Ovde mi baterija rastura za 2000mah, HellsDoctor kernel mi omogucava minimalnu frekvenciju od 84 megaherca za lake poslove da ustedim na bateriji

Prica gotova, uzivaj u svom Noteu a ja cu u svom N4! Nemam vremena da se raspravljam

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: LG Nexus 4

Post od Android83 »

Imam n3 tako da ne uzivam u n2 vise....to pracenje trendova da se ima zadnjo rom je bas bas bezze...bitno je da radi sve kako treba i da ne stuca...o radu nexusa necu pricati kao i o samom izgledu launchera...ekran...kamera...itd...okolo staklen...sminkeraj nema sta. Nema slot za memorijsku ogranicen na 11gb! Necemo se raspravljati..nisam ljubitelj niceg sto nije official! Tako da CM i ostali custom koje prave djecurlija i ljudi kojim je dosadno necu da stavljam telefon. Ipak je jedan samsung kao i lg ime! I vjerujem da imaju skolovane ljude koji rade svoj posao najbolje sto mogu!

Odgovori