LG G2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Momci,imate pp.
Drom,sve zavisi od uslova,do uslova. Ali evo ti kako mi je sada. Sto se tice video opcije,ovo sto je iskljuceno daje mnogo bolje rezultate sto se tice zvuka. Pre je kamera imala problem sa zvukom (bio je isprekidan) kada se snima video. Sa ovim se taj problem resava.

[img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02 ... e11823.jpg[/img]

[img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02 ... 64502e.jpg[/img]

Nocu znam nekad contrast da dignem na 6,cak i na 7,ali to opet sve zavisi od pozicije do pozicije
Yocasylver,ako imas vremena,ubaci cloudy 2.0,po meni njegov najbolji custom rom

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

Cloudy 2.2 radi odlično, čak su mi slike u uslovima slabije vidiljivosti bile bolje nego sa XCam. Podešavanja za XCam sam ukrao od kutije (koga drugog) :)
Slika

Cloudy 2.2 ima manu, to je baterija, baš curi. Ubacio sam poslednji Dorimanx, nisam naleteo na probleme, dajke slaže se sa 2.2. Bolji je zvuk, bolji je kvalitet razgovora, sagovornik vas dosta bolje čuje. Baterija i sa dorijem curi, 3 sata displej jedva.

Nennad, koju verziju Cloudy voziš?

Da li neko ima link za 2.0?


Edit, preteče me Kutija. ccc. Sad je promenio podešavanja, ccc. :)

Yoht90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2014. 00:05
:: LG G2 32gb

Re: LG G2

Post od Yoht90 »

Meni cloudy 2.1 radi perfektno...kutijagreha hvala za podesavanja :-)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Baraba, sve zavisi od uslova do uslova. Mada sam primetio kada je zatvoren prostor (ono vestacko cvece),moze slobodno sharpness da se odvrne malo,lepe rezultate daje :)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG G2

Post od yocasylver »

I ja sam primetio da baterija curi,kad sam obrisao tapatalk onda sam izgurao od jutra do polaska na spavanje.Sve u svemu nekih 20-ak sati.Ipak sa doberim romom smatram da treba da drzi bateriju od jutra do sutra u podne.Pa sve i da je tako opet mi je prazna kad mi najvise treba.Evo danas od 11.00-12.31 otislo mi je 10% ukljucen mi je net stalno i poslao sam 6 sms-a,par poruka na viber i ovde na forumu sto sam.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

Nije do tapatalk, devojka ne koristi tu app, u stvari ima jako malo app, a ni jedna nova koju već nije koristila. Nisu app problem.

petkovic56
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 21. Feb 2015. 21:16
:: lg g2

Re: LG G2

Post od petkovic56 »

kutijagreha da li mogu i ja da dobijem setting kamere,za XCam.Hvala unapred.

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: LG G2

Post od Nennad »

Baraba, koristim 2.2 i dorimanx na default profilu, upravo zbog boljeg zvuka i mogućnosti podešavanja raznih stvari. Trajanje baterije je dosta varijabilno, imao sam i 3,5h, a imao sam i 5,5h. Mobilni internet dosta brže potroši bateriju, 5,5h dobijam ako je sve vreme na wifi. Da napomenem da su mi uključene lokacije, Google Now, Google Fit i još par aplikacija koje koriste lokacije uvek, a tu je i još nekoliko aplikacija koje moraju stalno da rade u pozadini-Tasker, Google Keep...

Instalirao sam Greenify, pre svega zbog aplikacija koje se non stop sinhronizuju bez preke potrebe. Aplikacije poput Facebook-a, Twitter-a, Google+, i verovatno cloud storage aplikacije imaju dosta veliki uticaj, pogotovo ove prve tri, jer se previše često sinhronizuju. Nisam testirao, ali rekao bih da greenify ima značajnog uticaja na trajanje baterije.

Pogledaj šta troši bateriju, mislim da je kod tebe neka aplikacija u pitanju. Meni je Facebook znao da troši gotovo isto koliko i ekran sa svim njegovim sinhronizacijama i notifikacijama.

Npr. trenutno sam na 36% baterije, 18h 20 min, 2h i 30 min SOT, mešovito 3G i wifi, pre neki dan je bilo 50%, 4h ukupno i skoro 3h SOT. Meni dovoljno.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G2

Post od drom »

Koristim g2 sa cloudyg2 2.2+greenify+titanium backup, malopre sam zavrsio prvo punjenje.
Imam za sada nekih 25min sot time, i dalje je na 100%.
Javljacu kako se odvija situacija...
------------------------------------
Posle prvih 10% baterije situacija je ovakva, rezultat je impresivan:

Slika

Slacu jos koji shot kasnije
---------------------------------------
Situacija posle 20%:

Slika
---------------------------------------

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG G2

Post od yocasylver »

Veoma lepo,istestiraj do kraja da vidimo kako ce se pokazati.Ja sam skinuo greenify ali ga nisam instalirao.Koju ulogu ima titanijum u stednji?Ja kiliko se secam,koristio ga pre par godina za back up roma.Nisam tad primetio da ima nesto za stednju baterije.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G2

Post od drom »

Uz pomoc TB zamrzavas neke fabricke nepotrebne app koje ne koristis, jednom recju cistis sistem... Englezi bi rekli debloat. :)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG G2

Post od bestboy »

На колико ти је подешено осветљење?
Постави и резултат на 60% ако можеш.
Слобода или смрт

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G2

Post od drom »

Osvetljenje je auto, 50%. Postavicu na 50% baterije kad budem bio, malo kasnije...

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG G2

Post od bestboy »

Може и тако.
Мени је резултат око 6 сати на 2г, 50% и 30ак сати укупно. Кад смањим на 30 онда може и 7 да буде. Деинсталирао сам greenify, ни за шта ми не треба. Гаси обавештења на виберу и штуца фон. Добитак 20-30 минута максимално.
Слобода или смрт

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G2

Post od drom »

Greenify mi je vazan zbog facebook aplikacije, koja je monstrum po pitanju sisanja baterije, jede bateriju i stalno radi u pozadini, pojede bateriju kao sve ostale app zajedno.
Whatsapp, viber, fb messenger, gmail, avast i fb pages manager nisam stavio da ih greenify uspavljuje. Znam, postoji onaj gcm u okviru greenify koji se bavi notifikacijama, ali to ne radi kako treba.
A G2, pa ovo je fantazija po pitanju baterije, jaci na tom polju i od note3! Nikako da mu dodjem do 50%! :) Doduse, ceo dan sam na 2g+wifi, jer sam u kuci, ali ovako dobro trajanje baterije nisam ocekivao! Bravo Lg!!!
Kacim rezultat kasnije...

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Re: LG G2

Post od markoskjk »

https://www.dropbox.com/s/8e8n1i0xsbboj ... 3.png?dl=0

Evo koliko je meni izdrazala baterija u januaru prosle godine, kad je bio nov. Sad sam ga zamenio za g3 i upravo mi nedostaje ta brutalna baterija.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G2

Post od drom »

Slika

Evo dajem jos jedan shot, sad sam na 50% baterije, rezultat je izuzetan! G2 je po meni lider na polju trajanja baterije!

Bravo Lg! Bravo CloudyG2 kreatoru!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Одг: LG G2

Post od bestboy »

Постави сутра комплетан резултат са укупним коришћењем батерије.
Одлични резултати. [emoji41]
Слобода или смрт

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: LG G2

Post od drom »

Necu stici da istestiram do kraja nazalost. Sutra idemo u nove pobede i veceras se baterija mora dopuniti. :)
Sve u svemu, jako sam zadovoljan i preporucujem svima.
Cisto da se zna, presao sam sa note3 na g2 najvise zbog velicine, jer mi pase ova dimenzija u kojoj je g2. Ne zalim ni za cim. Slazem se da je note3 kompletniji uredjaj, ali tvrdim da je g2 najbolja kupovina, najbolji odnos cena/kvalitet i da ce jos dugo to biti tako.
Cekam G4... :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

Meni ovo nije nikakav poseban rezultat, obzirom da je 2G.
Čekali su mnogi G3, pa se razočarali. Samo da LG-u ne bude G2 kao samsungu S2.

Odgovori