LG G3

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
sinisa.stojnev
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 03. Mar 2015. 19:46

Re: LG G3

Post od sinisa.stojnev »

Pozdrav svima, pre svega bih hteo da pitam da li vredi prelazak sa KK na LL posto sam cuo da se mnogo ljudi zali na trajanje baterije prelaskom na LL? Inace meni baterija ladno izdrzi ceo dan sa ukljucenim ekranom oko 5h ili nesto manje. E sad meni trenutno izbacuje verziju za azuriranje v20e, da li ce mi noviju verziju izbaciti kada instaliram ovu ili je to to? Hvala unapred.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G3

Post od Azimuth »

sinisa.stojnev, svega par postova iznad je kovach81 odgovorio na ovo tvoje pitanje oko apdejta i verzije softvera.
Sto se baterije tice, mislim da je kutijagreha pitao poredjenje, isto na prethodnim stranama, pa prelistaj i saznaces :wink:

P.S. LL je u zargonu skracenica za LowLight, a LP za Lollipop.

sinisa.stojnev
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 03. Mar 2015. 19:46

Re: LG G3

Post od sinisa.stojnev »

Hvala, snasao sam se nekako ali za trajanje baterije na LP niko nije nista konkretno napisao. [emoji2]

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Re: LG G3

Post od markoskjk »

Kutija, a sta si pobrisao sve od bloata? Pobrisao sam i ja dosta aplikacija. Ali bi bilo dobro kad bi stavio listu onoga sto si ti deinstalirao.

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: LG G3

Post od Professional »

kutijagreha napisao:kovach81, Drago mi je sto nisi pogresio u izboru,i sto si zadovoljan sa telefonom :) O kameri je izlisno govoriti,sve se vidi.
Moj ti je savet da telefon rutujes,i da pocistis bloat (najvise me nervirao onaj glupi antivirus)
Kasnije kacim ss rezultate. Vidno bolja baterija kada se ociste sistemske aplikacije
Hvala :) Ja samo realno kazem kako stoje stvari :) Oboje smo presli sa G2. Sve sto je na G2 bio problem,to su na G3 ispeglali. Tako da je to samo prica da ne donosi nista posebno prelazak. Ko je presao sa G2 na G3 zna o cemu pricam.
Za koji dan stize 5.0.1 :)
Ja sam jos jedan koga McAfee nervira cim ga vidim :D
Uglavnom, ja sam najvise root-ovao telefon zbog ad block aplikacije i brisanja sistemskih aplikacija koje mi ne trebaju :)
Stize 5.0.1 za G3?
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Slobo G3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2014. 09:15
:: lg g3

Re: LG G3

Post od Slobo G3 »

kvaka33 napisao:Mozda da ga opet flesnes,cistu instalaciju?
Ne mogu da verujem, ali sinoc mi se opet ugasio momentu prijema SMS poruke i to opet SA TOG ISTOG BROJA. Znaci iskljucivo mi se gasi mob prilikom komunikacije sa jednim istim brojem.

Danas cu da ga preflesujem.

bender_007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 350
Pridružio se: Ned, 28. Sep 2014. 09:48
:: LG G2

Re: LG G3

Post od bender_007 »

Obrisi broj iz imenika pa probaj a njim komunicirati. Ondacga dodan ponovno na Google racun

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G3

Post od kvaka33 »

Jako cudan problem,nisam jos nasao da ga neko ima
Izbrisi kontakt pa ga ponovo ukucaj ali varijantu sa +381 pa broj bez nule na pocetku
Izbrisi ga sa kartice i telefona ako ga i tu imas
Izbrisi ga i sa google naloga pa ga ponovo sinhronizuj ali u gore navedenoj formi
Probaj prvo to pa tek onda ako to ne upali flesuj
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

Ili sam ja lud,ili ne znam sta je u pitanju :-D
Naime,radi se o problemu koji imam vezano za lock screen. Kada dobijem neku notifikaciju,ekran se upali i posle 5 sekundi se ugasi,i ako sam ja pre toga podesio da se ekran posle jednog minuta sam ugasi.
Na nekom drugom lock screen-u je sve normalno. Svetli ekran koliko ja namestim. Inace volim da mi ekran malo duze svetli prilikom notifikacije.
Kako je kod ostalih?

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

Evo i da odgovorim sam sebi,mozda i drugima bude od koristi.
Na LP ne moze da se namesti na lock screen-u koliko ce ekran svetleti nakon notifikacije (poziv,poruka,itd.)
Po default-u je to namesteno na 5 sekundi,ne moze duze. Naravno,posle tog vremena,led lampica nastavlja da blinka i obavestava o 'novostima'. Inace,vise volim kada mi ekran svetli bar jedno minut-dva,lakse primetim.
Taj nazovi 'problem' sam resio tako sto sam ubacio CM locker

https://play.google.com/store/apps/deta ... cker&hl=sr

Takodje,koga je nerviralo sto led lampica pravi duze pauze nekon ponovnog blinkanja (cca 7-8 sekundi),sa ovim programom je to maltene instant. Led blinka na svake dve sekunde.

Inace,ko ima root na telefonu,a zeli da u dual window rezimu ima sve aplikacije na raspolaganju koje su mu instalirane,treba da ubaci ovaj program sa GP,i zatim prati uputstvo

Potreban program: https://play.google.com/store/apps/deta ... rop.editor

Uputstvo: https://www.youtube.com/watch?v=GjTv_jvf24Y

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG G3

Post od Sale_M »

E sad posto razmisljam da zamenim Z3 za G3 interesuju me par stvari o fonu.

1.Da li moze da se uradi downgrade sotfvera sa bilo koje nove vezrije na neku nizu?
2.Kakav je zvuk zvucnika prilikom zvona telefona,da li je dovoljno kvalitetan i glasan,da ne dodje do propustenih poziva?
3.Kakav je zvuk muzike na plejeru,da li ste zadovoljni kvalitetom i glasnocom uz neke dobre sluske?
4.U poredjenju sa G2 koliko je slabija baterija tj koliko slabije drzi,znam da su obe po 3000 mAh?
5.Kakav je zvuk u slusalici prilikom razgovora,da li je dovoljno jasan i glasan i da li vas uvek dobro cuju oni sa kojima razgovarate?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »

Sale_M, ovako:
1. Moze da se odradi downgrade softvera. Ima procedura kompletna na xda. Ali veruj da zaista nema potrebe za time,20h verzija radi fenomenalno.
2. Zvuk je dovoljno glasan da se cuje kada te neko zove. Ja uzmem cak i smanjim malo jacinu.
3. Zvuk je mnogo jaci nego na G2. Muziku ne slusam preko telefona,to neka ti neko drugi odgovori.
4. Baterija je slabija za jedno 10%. Pogledaj ss u temi koja je vezana za to. Jako zadovoljan.
5. Zvuk je odlican,u prostoriji gde sedim sa nekim,moram stisati zvuk u slusalici,u protivnom ce svi cuti razgovor. Takodje,ne mora da se telefon drzi uz obraz kako bi te drugi lepo culi. Zbog ovoga sam i najvise zamenio G2,naravno uz kameru.
Ps. Osvrt na to kako radi 20h verzija lizalice. Obrisao bloat,ubacio greenify,jos ga malo sredio,i telefon je zver :D Prosto leti :D

https://mega.co.nz/#!b0A3gKBL!wmY59CzX7 ... pnKfRwxQi0

PSS. Izvinjavam se na 0:06 sekundi,krenule olosare da me spominju od sabajle :lol:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG G3

Post od Sale_M »

E hvala ti. :wink:

Jos samo neko da mi odgovori za muziku i sve znam o telefonu. :lol: :wink:
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G3

Post od kutijagreha »


Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG G3

Post od Sale_M »

Dobro se cuje,dobri rezultati,speaker na nivou. :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Divine
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Ned, 18. Jan 2009. 04:25
:: Htc 10

Re: LG G3

Post od Divine »

Sto se tice zvuka u slusalicama, on je odlican veoma glasno se cuje malo slabije od M8 , mada uz root i viper4android zvuk je jos bolji. A inace stock player je los u odnosu na npr. Power Amp koji je po meni najbolji koji ima na storu.

Slobo G3
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Sub, 20. Sep 2014. 09:15
:: lg g3

Re: LG G3

Post od Slobo G3 »

kvaka33 napisao:Jako cudan problem,nisam jos nasao da ga neko ima
Izbrisi kontakt pa ga ponovo ukucaj ali varijantu sa +381 pa broj bez nule na pocetku
Izbrisi ga sa kartice i telefona ako ga i tu imas
Izbrisi ga i sa google naloga pa ga ponovo sinhronizuj ali u gore navedenoj formi
Probaj prvo to pa tek onda ako to ne upali flesuj
Taj broj mi uopšte nije u imeniku, ali je kod mog operatera dodat kao omiljeni broj. I meni nije jasno ali odradio sam
flash sa KDZ fajlom koji mi je ponudjen na osnovu IMEI broja (taj sam i imao "C"), pa cu videti kako ce se ponasati sada. U svakom slucaju hvala na pomoći.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G3

Post od kvaka33 »

Ubaci ga u imenik u onoj formi sto ti napisah,probaj tako,ne kosta nista
Uvek je kod takvih stvari neko tupavo resenje problema,ali sta da se radi
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G3

Post od Baraba »

Možda ga imaš i na sim kartici. Zna tako da se zaglupe.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G3

Post od kvaka33 »

Ma neka glupost je sto posto,ovo nema veze ni sa softverom jos manje sa hardverom
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Odgovori