LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

1808, hvala na ispravci.
zoreli, slažem se.
dachakragujevac80, ne preterujem sa očekivanjima, jer ovaj isti LG ima bolji telefon V20. U Sony Xperia XZ Premium ubačen IMX400 i 960fps! Tako je to kad LG sa frižidera i klime pređe na telefone, a nema hardver ali bi da zacepi cenu.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: LG G6

Post od iamivan »

A taj 960FPS slow-mo je u 720p. To snimanje će biti zanimljivo samo par puta jer je nešto novo, ali će 90% ljudi to da koristi triput godišnje. :D

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

iamivan, što si ti ljbomoran, 720p je prevelik zalogaj za zastareli amoled u 6P, misliš da će pogurati taj šporet od SD810 :D

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: LG G6

Post od iamivan »

Evo da ti prodam ovaj šporet onda da se rešim bede. :D

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

Samo čekam da vas Petar dohvati, pa počisti (komentare). :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

Baraba napisao: Mana, recimo G5 i modularni dodaci, neko ih je kupovao, sa njima može u fioku ako pređe na G6, a to opet nisu bile male pare. Meni to nije mana jer nisam investirao u G5, ali ima takvih ljudi sigurno, onda ti investiraj u LG. Mana je što su smanjili senzor glavne kamere. Mana je što za EU verziju ne ide dobar DAC Sabire. Da kažem wifi punjenje nije presudno, ali mi je isto mana. Nervira jako to škrtarenje i slabljenje verzije za Eu. Treba i manja cena. Na to dodaš prošlogodišnji hardver. Plus problemi koje su pratili predhodnike, sve predhodnike (ne sećam se samo za G1, ali od G2 do G5 problemi). Da, LG ima mana koliko hoćeš, stvorili su taj imidž. Mora se sačekati da prođe nekoliko meseci da se vidi da li crkava ploča ili nešto slično, pa tek onda početi razmišljanje o kupovini LG, što se mene tiče. Meni je trenutno Huawei obiljnija firma.
Ništa od ovog što si naveo nije mana. G6 ima manji senzor kamere i to odmah podrazumeva loše fotke? Nema taj DAC za EU tržište i odmah će imati loš zvuk? Prošlogodišnji hardver... Da, otvaraće aplikacije 0.006 sekundi sporije od konkurencije. Baš jedno go*ance od telefona od 800 evra. Promašaj veka...
Da je po svemu sličan Samsungu, pisao bi da je i to mana, zašto mora biti sličan konkurenciji, zašto ne izmisle nešto drugačije, ovo ono. Uvek nekakvo negodovanje, a ionako ga nikad ne bi kupio, čak i da je savršen.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od Apolo »

Kad pomislis da se pljuju samo Lumije eto ti sad i u Android svetu iste price :)

Meni nije jasno koja je ovo fora sa Gorilla Glass 3 na displeju i 5-icom na ledjima? Takodje za FM Radio pise Market dependent? Jbt platis telefon boga oca ne mozes ni radio slusati, a na pojedinim ni 3.5mm sluske da utaknes.

Sent from Xiaomi Mi5 using mTalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Apolo, FM radio ima samo USA verzija, takođe ograničenje koje mogu dodati u gornji spisak. HiFi DAC valjda Koreja.

Green, ti, pa ti prvi nisi imao modele od LG koje sam naveo i njihove konkretne mane, nisi ih osetio na svojoj koži, nemaš korisniko iskustvo koje posedujem promenom konkretnih modela, ja ne pišem napamet, te itekako nisi kompentetntan da mi govoriš o LG telefonima. Mogao bi da kupiš G6 i da me demantuješ iz svog ugla korisničkog iskustva, to bi bilo lepo za promenu.

Što se tiče samsunga, pisao sam svoje negodovanje za isti, baš za model koji trenutno koristim S7E, takođe će ih to verovatno koštati da ne kupim S8.

Ne morate da se složite samnom, ali da vas uzmem za ozbiljnu raspravu, batalite me vaišh umetničkih mišljenja i teorija. Dajte malo korisničkog iskustva koje nije zasnovano korišćenjem telefona vezanog za kabal u nekoj poslovnici.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: LG G6

Post od fannY »

Baraba, okej je sve to, ali malo vec preterujes. Svaki telefon ima manu i moras da se pomiris sa tim.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Ima, ali neću više da budem LG zamorče. Dok ne prođe par meseci ne uzimam LG u razmatranje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

Baraba, opusti se malo, ti bi najviše trebao da znaš da je svačije korisničko iskustvo drugačije. To što je tebi uvek zapao neki loš LG telefon je maler, jbg. Mnogi još uvek uspešno koriste G3, G4 itd. Bez crkavanja ploče, problema sa ekranima, kamerama i slično. Forum se ne vrti samo oko tebe i tvojih problema s telefonima. I mani se više te bajate filozofije "ako nisi koristio, nisi kompetentan da diskutuješ". Nije ovo jedini forum ove tematike na svetu pa da se samo tvoja lična, uglavnom loša, iskustva uzimaju u obzir. Gledaj malo više u ženu, a manje u telefon. 8)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

Green napisao: To što je tebi uvek zapao neki loš LG telefon je maler, jbg.
U stilu našeg druga Čvoruge, LG dizgori! :D
Green napisao: Mnogi još uvek uspešno koriste G3, G4 itd. Bez crkavanja ploče, problema sa ekranima, kamerama i slično.
Mnogi oko mene još uvek koriste i G2 bez ikakvih većih problema, bez ikakvih rutova, romova ili fikseva, i iz kamere izvlače sasvim pristojne slike. Ni rad tih telefona a ni slike (više) nisu izuzetni, ali i dalje mogu da posluže.
Green napisao:Gledaj malo više u ženu, a manje u telefon. 8)
Ili se spremaj za novu kolekciju ženskih slika sa Ade, bliži se topla sezona. :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od Apolo »

Licno sam koristio G3, ekran je bio odličan i dan danas ne znam kakvo je to slabo osvetljenje koje su ljudi pominjali, ni P od pregrevanja a kamoli da se lajsna odlepila, ljude koje licno poznajem i dan danas koriste normalno G4. Jbg svačije iskustvo je različito :/

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: LG G6

Post od staff »

Lajsna je pucala i znam jednog momka kome je pukla i to veoma brzo. Evo, ja sam imao ponudu da zamenim xiaomi za g4 uz doplatu ali iskreno nisam smeo jer je bio bez garancije. Nemam ni za ovaj garanciju ali sam nekako sigurniji u njega. Bas su stvorili dobar imidz.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Green napisao:Gledaj malo više u ženu, a manje u telefon. 8)
Važi Kazanova. Da ne napravim grešku kao i ti ;-)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G6

Post od Green »

Pa, sudeći po tvojim večito lošim iskustvima, očigledno je ko te greške čini. 8)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

^ Pa to mi prozordžije stalno govorimo, i niko nam na forumu ne veruje. :lol:
(Malo se šalim, ne mislim to ozbiljno. ;) )

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

Tema...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G6

Post od Behemoth »

To sto je nekome subjektivno mana ne znaci da i zaista jeste.
To sto su stavili manji senzor kamere ne znaci da ce slike biti losije,jer po toj logici,s obzirom da se telefoni sada izbacuju vec na 6 meseci,i ako bi se islo logikom povecanja brojeva,sadasnji high end telefon ne bi smeo da se pojavi bez kamere od 85mp.Zato mi se u poslednje vreme sve vise svidja Apple logika,ne "brijaju" telefone do tacke da slajfuju u mestu kad im otvoris aplikaciju,ali rade bolje od androida i duze ce trajati.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G6

Post od iKe »

Lep telefon i nadam se da neće imati nekih krupnijih nedostataka. Činjenica je da je do sada svaki LG flagship imao neku manu, što im je dosta uticalo na prodajne rezultate, poziva na oprez kod kupovine. Hardver nije najnoviji, ali bi trebalo fino da radi. U skladu sa tim i cena bi trebalo da bude niža od konkurencije, prevashodno mislim na Samsung i Sony. Takođe je glupo što su neka tržišta uskraćena za bežično punjenje ili kvalitetniji audio izlaz, odnosno naše za sve to. Nije mi jasno ni zašto su menjali senzore kamere, mada prema prvim testovima fotografije su dobre. Broj mpx i veličina senzora nemaju veze jedno sa drugim i u principu veći senzor je zaslužan za kvalitetnije fotografije, naročito u uslovima slabijeg osvetljenja. Sve u svemu posle G4 i problema sa matičnom pločom i loše osmišljene modularnosti na G5, ovaj telefon pruža LG-ju priliku da se vrati u prvu ligu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori