LG G2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: LG G2

Post od Nennad »

Pre nego što počnete bilo šta da radite po ovom uputstvu, imajte u vidu sledeće stvari:

Redosled radnji:
1. Root
2. Instalacija TWRP-a
3. Nandroid backup i njegovo kopiranje na računar, cloud...
4. Instalacija svega ostalog bez posebnog redosleda: camera fix, custom kernel-i i custom rom-ovi i ostali mod-ovi.

Odricanje od odgovornosti: Ja nisam autor navedenih uputstava, ni softvera koji je u njima korišćen. Ova uputstva su prevedeni originali i moguće je da ne sadrže sve potrebne detalje. Ja ni na koji način nisam odgovoran ako brikujete telefon, ako se sutra uspavate za posao zato što ste cele noći rutovali telefon, ako vas žena zbog toga izbaci iz kuće, ili ako vas noćas otmu vanzemaljci. Uslov da biste ipratili ovaj tutorial-računar sa isključivo windows-om, internacionalni SIM free telefon LG D802 (ako su vaši telefoni sa nekog od domaćih operatera, nisam siguran da je ovo uputstvo primenjivo, raspitajte se prethodno), zdrava seljačka logika, strpljenje i nebrzanje i čitanje svega pre nego što se krene u akciju.

Rutovanjem telefona gubite garanciju. Telefon dobija tzv. rooted flag. Ipak moguće je telefon vratiti u unrooted stanje radi ostvarivanja garancije vraćanjem na stock stanje.

Stavka 3 je neobično važna. Ukoliko ovaj korak preskočite, dalje ste prepušteni sami sebi. U slučaju da se bilo šta desi sa telefonom usled vaše greške, loše veze sa računarom, nestanka struje, itd. bez ovog bekapa ćete verovatno moći da bacite telefon, ili ga prodate za delove (postoje načini za "oživljavanje", ali su komplikovani i neizvesni).

Dakle, uradite nandroid backup. I nakon što ga napravite kopirajte ga na kompjuter, ali ga ne brišite sa telefona (znam, zauzima puno mesta, ali bolje da stoji na memoriji telefona u slučaju da ne možete da joj pristupite sa računara a treba da uradite restore). Ovo se radi iz TWRP - kartica Backup (označite sve stavke tamo, ili bez "data" u kom slučaju nećete imati backup aplikacija i podataka). Backup se nalazi u folderu TWRP na vašoj internoj kartici telefona.

Dakle, nakon što sam vas uplašio, da pređemo na stvar. Ove metode su generalno sigurne, samo se potrudite da tačno ispratite redosled koraka.

Uputstvo važi za windows. Ja sam koristio windows 8.1, trebalo bi da radi i na windows 7.

1. Root

Instalirajte ove drajvere na računar: http://downloads.codefi.re/autoprime/LG ... 10.1.0.exe

Preuzmite ovaj zip fajl i raspakujte ga u neki folder na računaru: http://downloads.codefi.re/autoprime/LG ... root22.zip

Sada na telefonu odite u Postavke-Osnovni podaci o telefonu-Informacije o sotveru i kliknite na Broj verzije (pretposlednja stavka u meniju) dok se ne pojavi obaveštenje-postali ste razvijač...tako nešto. Zatim se vratite dva puta unazad, u meniju treba da se pojavila nova stavka-Opcije razvoja, uđite tamo i označite USB otklanjanje grešaka (naravno ukljčite opcije razvoja gore desno na 0/1 prekidač.

Sada priključite telefon na računar usb kablom i prihvatite ako telefon da upozorenje da kompjuter hoće da se poveže (i označite uvek). Obavezno koristite USB slotove na ploči, ne neke HUB-ove i li produžne kablove. Zatim izaberite prvu stavku u listi ponuđenih načina povezivanja-napunite telefon (USB charging).

Sada na računaru otvorite folder u koji ste raspakovali ioroot22.zip. Dakle ne zip, nego raspakovani folder.
Kliknite na zaglavlje tog prozora, zatim držite Shift i kliknite desni klik. Treba da ima u opcijama Command Prompt Here (Otvori komandni prozor ovde). Otvorite Command Prompt i u njemu redom copy-paste sledeće komande vodeći računa o redosledu. Posle svakog reda stisnite enter.

Pre svega kucajte:

Kod: Obeleži sve

adb devices
Ukoliko ste ispravno instalirali drajvere i povezali telefon na računar treba da piše nešto ovako (dakle ovo ne kucate, ovako treba da izgleda output posle gornje komande):

Kod: Obeleži sve

C:\Users\Nenad\Desktop\G2\ioroot19>adb devices
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
List of devices attached
02b590abdb5382a2        device


C:\Users\Nenad\Desktop\G2\ioroot19>

Ako niste dobili nešto slično (brojevi i slova ispred device), nešto nije u redu, verovatno drajveri nisu instalirani kako treba, ili CMD prozor pokrećete iz nekog drugog foldera (morate se nalaziti u ioroot folderu kada pokrećete CMD i CMD morate pokrenuti kao administrator-shift i desni klik). Ako je ovo u redu, idemo dalje sa copy paste sledećih komandi (vodite računa o redosledu, kao i da posle svakog reda stisnete enter):

Kod: Obeleži sve

adb push g2_security /sdcard/g2_security
Zatim treba da uradite sledeće (jako važno da ovo ne preskočite):

a) otkačite USB kabl i ponovo ga zakačite
b) promenite režim povezivanja sa punjenja ("napunite telefon") na media sinhronizacija (MTP) (sa prve na drugu stavku u meniju načina povezivanja), zatim vratite na punjenje ("napunite telefon").

Dalje copy paste sledeće (enter posle svakog reda, vodite računa da ne preskočite neki red):

Kod: Obeleži sve

adb shell
Treba da vidite znak # umesto $ (# znači da ste dobili root pristup telefonu sa računara, tzv. shell root)
Dalje (kopirajte i nalepite baš ovako kako je napisano-cele redove sa navodnicima). Kopirate i paste-ujte jedan po jedan red. Ne kucajte, nego kopirajte da ne biste pogrešili. Posle svakog reda Enter.

Kod: Obeleži sve

exit
adb shell "mount -o remount,rw /system"
adb push su /system/xbin/su
adb push su /system/xbin/daemonsu
adb push install-recovery.sh /system/etc/install-recovery.sh
adb shell "chown 0.0 /system/xbin/su;chmod 06755 /system/xbin/su"
adb shell "chown 0.0 /system/xbin/daemonsu;chmod 06755 /system/xbin/daemonsu"
adb shell "chown 0.2000 /system/etc/install-recovery.sh;chmod 755 /system/etc/install-recovery.sh"
adb shell "sync;mount -o remount,ro /system"
adb install Superuser.apk

REBOOT
Nakon ovoga telefon će se restartovati, a u instaliranim aplikacijama pojaviće se Superuser aplikacija. Sada možete da pristupite instalaciji TWRP-a i dalje, instalaciji modov-a fix-eva, rom-ova i kernel-a.

Sve zasluge pripadaju @autoprime sa xda foruma.

Originalni post: http://forum.xda-developers.com/showpos ... tcount=869

Napomena: Opisana metoda je "manuelna". Postoji i automatska metoda putem skripte koju nisam radio i ne preporučujem. Ako želite da probate kliknite na root (Windows Batch File) u folderu ioroot.

2. Instalacija TWRP

Pažnja: Ukoliko instalirate TWRP, nećete moći da ažurirate softver regularnim načinom. Moraćete da telefon poptuno vratite na stock softver (uputsvto nekom drugom prilikom...) Ne pokušavajte da brišete TWRP bilo kojim načinom iz CMD-a-brikovaćete telefon bez mogućnosti povratka. Savet: pomoću Titanium Backup-a zamrznite aplikaciju LG Software Update kako se telefon ne bi slučajno sam ažurirao.

Prvo, preuzmite openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img sa ovog linka: http://techerrata.com/browse/twrp2/g2d802, dakle .img fajl. Preuzmite i openrecovery-twrp-2.6.3.3-g2d802.zip, trebaće vam za kasnije (nemojte ga raspakivati).

Zatim sa ovog linka preuzmite loki-master https://github.com/djrbliss/loki/archive/master.zip i raspakujte ga u folder. U tom folderu nalazi se bin folder, otvorite ga i kopirajte fajl loki_flash iz njega u ioroot folder koji ste koristili za root. Takođe kopirajte i gore pomenuti .img fajl u ioroot folder. Zatim dok ste u tom folderu otvorite komandni prozor (Shift + desni klik).

U komandnom prozoru kucajte sledeće redove (copy - paste), jedan po jedan red i nakon svakog reda enter.

Kod: Obeleži sve

adb push loki_flash /data/local/tmp/loki_flash

adb push openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img /data/local/tmp/openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img

adb shell
Treba da vidite znak #. Ako ne vidite znak #, kucajte su.

Dalje isto red po red i enter nakon svakog.

Kod: Obeleži sve

cd /data/local/tmp

chmod 777 loki_flash

./loki_flash recovery /data/local/tmp/openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img

exit

adb reboot recovery
Ništa ne menjajte, npr. . ispred /loki u trećem redu treba da stoji baš kako je otkucano.

Ako je sve prošlo kako treba, imate TWRP na svom telefonu. Instalirajte aplikaciju quick boot sa google play-a pomoću koje lako možete ući u recovery: https://play.google.com/store/apps/deta ... boot&hl=sr.

Kopirajte openrecovery-twrp-2.6.3.3-g2d802.zip, dakle .zip, ne .img na karticu telefona. Uđite u TWRP, idite na install, nađite ovaj .zip na vašoj kartici (može da se nalazi i unutar nekog foldera, ne morate ga kopirati direktno u root kartice) i instalirajte ga (na ovaj način ste ažurirali TWRP).

Originalna tema: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2449670

Sve zasluge sledećoj ekipi: Bliss who worked the exploit into Loki, Dees_Troy built TWRP for us, djkinetic, Huskehn and WACOMalt sa xda foruma

3. NANDROID BACKUP

3.1. Da li ste sigurno napravili nandroid backup? Ako niste, napravite!

4. Camera fix:

Instalirajte iz TWRP ova dva .zip fajla redom kojim su ovde nabrojani:

xdabbeb's camera v1.5.0
xdabbeb's camera v1.5.0 - quiet

Nakon instalcije uradite wipe dalvik cache-a i cache-a (u TWRP-u idete na wipe-advanced wipe-označite Dalvik Cache i Cache i ništa drugo). Za ovo čišćenje nisam siguran da je potrebno, mislim da treba da bi se očistio ostatak od stock kamera aplikacije.

Drugi fajl je samo .apk fajl koji isključuje zvuk pri slikanju.

Originalna tema: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2548974
Sve zasluge @xdabbeb sa xda foruma.

Imajte u vidu da se softver ovde naveden može vremenom promeniti, mogu se pojaviti nove verzije, ili pronaći potpuno novi načini za root i twrp, pre svega moguće je da će neko naći način za otključavanje bootloadera, čime bi deo o TWRP postao nevžeći. Za sada, dok se i ako se to ne desi, tzv. loki patch je jedini način za instalaciju TWRP-a, custom rom-ova i kernela itd.
Poslednja izmena od Nennad u Sre, 12. Feb 2014. 03:31, izmenjeno 3 puta ukupno.

markoskjk
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Uto, 26. Apr 2011. 22:22
:: Lg G flex 2
:: nokia lumia 920

Re: LG G2

Post od markoskjk »

E svaka čast braticu na ovom uputstvu, trebalo je imati zivaca i strpljenja za ovoliki tekst, a i koncentracije... :roll:
Poslednja izmena od markoskjk u Sre, 12. Feb 2014. 00:20, izmenjeno 1 put ukupno.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Kapa dole majstore 8)

Ovo je vredno postaviti na prvoj strani

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: LG G2

Post od Nennad »

Ako se odlučite ovo da radite, moraćete kasnije da ispratite još jedno uputstvo: "Go back to stock" da biste mogli da update-ujete na kit kat. Možda sam dosadan, ali bolje da ponovim.
Dakle, još jednom, nema update posle TWRP-a, dok se ne uradi vraćanje na fabrički softver.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Nennad,

Cini mi se da si izostavio da napises sta se radi sa ovim skinutim img fajlom '' openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img'',prilikom ubacivanja TWRP :wink:

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: LG G2

Post od Nennad »

Da, tačno, totalno sam taj deo loše napisao. :unsure: Hvala na ispravci, nadam se da još niko nije počeo da radi ovako, ne bi ništa ni uspeo, ali ipak... Ispravljeno je sada. :)

Aleksandarr
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 19. Jan 2014. 18:05
:: lg g2
:: Huawei p1

Re: LG G2

Post od Aleksandarr »

Uh covek svaka cast na tekstu i hvala u ime svih, ali ja cu ovo preskociti,nekako mi je previse rizicno i avanturisticki za mene :),cekamo taj kk ,ako ne odradi neki posao bacamo se na razvoj :)


E prosto se razmisljam da stavim , posto je ja imam istaliranu jos update uradio dok je bila :))) http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti ... 000_dolara

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: LG G2

Post od Drakenzen »

Doslo vreme da menjam l7. Razmisljam se izmedju G2 ili note3. Jel koristio neko oba i kakva ste iskustva imali. Note mi deluje nekako glomazno, ali ni dvojka nije mnogo manja, al sa druge strane ovi iz LG-a nikako da izbace KK i da srede kameru na koju se zali veliki broj ljudi... :wacko:

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: LG G2

Post od ~Arkan~ »

Ako ti veličina Note 3 ne smeta idi na njega. Svakako nećeš pogrešiti s bilo kojim od ova dva.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G2

Post od Azimuth »

Drakenzen, ja sam taj kojeg trazis :lol:
Koristio sam G2, sada koristim Note 3. Ako hoces ultimativni Android uredjaj onda je to Note 3.
E ovako, ukratko, na starni G2 je velicina koja je po meni savrsena, Note 3 nije puno veci ali je prilicno tesko koristiti ga jednom rukom. Baterija im je tu negde otprilike jednaka. IPS displej koji daje realisticnije boje (Amoled ima jake boje ali mozes lako podesiti sve pa da bude kao na IPS-u), olovka tj stylus je OGROMNA prednost Note 3, velicina displeja je ocigledna i na strani Note, tasteri sa zadnje strane mi se strasno svidjaju i jako nedostaju, i dalje nesvesno krenem da kuckam displej jer je to odlicna opcija, ukupan osecaj kod drzanja u ruci je na strani Note jer deluje nekako dosta cvrsce, na Note mi se svidja i izmenjiva baterija a imas i slot za mem. karticu ako ti treba, zvuk u slusalici je fantastican kod oba telefona i cuces sagovornika bez obzira na okruzenje u kojem se ti ili sagovornik nalazite, zvucnici na G2 su glasniji nego na Note 3, ne slusam muziku na telefonu pa ne bih znao da ti kazem za slusalice kakvo je stanje, kamere su im podjednake ali na G2 se ceka taj fix pa da vidimo to cudo kako ce raditi tada, podrska je naravno na strani Note 3 pa ce dobijati apdejte jos dugo.
Da skratim pricu, ukupno gledano Note 3 jeste bolji uredjaj od G2, ali je i skljuplji. Kroz godinu ili dve, kad ga budes prodavao, Note ce sigurno imati mnogo bolju cenu i lakse ce se prodati. Ali, koji god od ova dva da uzmes, neces se pokajati, oba su vrhunska zaista uredjaja. Ono sto je mene odbilo od G2 jeste bezobrazno i nesavesno ponasanje od strane LG-ja kad je softverska podrska u pitanju.

Aleksandarr
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 19. Jan 2014. 18:05
:: lg g2
:: Huawei p1

Re: LG G2

Post od Aleksandarr »

Uz duzno posstovanje Azimuth, Ne znam koliko je u praksi note 3 bolji i kompletniji android uredjaj od G2, mozemo da pomenemo samo ta 3 giga rama sto je i logicno i nedaje prednost s,obzirom na cini mi se veci ekran i jos neke stvarcice,ocu reci da im je ram u praksi identicno iskoriscen ..

I jednu stvar ne zaboravi KNOCK - ON :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ;)
Poslednja izmena od Aleksandarr u Sre, 12. Feb 2014. 10:12, izmenjeno 1 put ukupno.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

I šta si dobio sa 4.4 na note sto pre nisi imao ili nije radilo? Osim subjektivnog osecaja da je sad možda malo brze, ali to je i priznanje da je ranije bio spor.

Aleksandarr
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 19. Jan 2014. 18:05
:: lg g2
:: Huawei p1

Re: LG G2

Post od Aleksandarr »

Baraba, Sanjam trenutak , ulazim na pc suite , android 4.4.2 azuriranje je dostupno-preuzmite ,pocinjem sa preuzimanjem na pola mi tel eksplodira , idem do savskog mosta ,stavljam kamen oko noge i skacem :lol: :lol: :lol:


Ps:Konacno posle osmog puta sam uspeo bez ijednog mehura gotovo savrseno da nalepim foliju HAOS :),Mora da se cuva ekran , ovi klinci sto kuuju preko mobilnog sveta prvo pitaju ima li ogrebotine na ekranu :D
mislim to kazem zbog g3 :)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Po meni je mrtva trka izmedju N3 i G2,najvise presudjuje licni afinitet.
Isto tako mislim da su to trenutno dva najbolja android uredjaja.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

http://i.imgur.com/JfJIrXR.jpg

Budite ''ukljuceni'' za nova azuriranja :D :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G2

Post od Azimuth »

Baraba, ne, ranije je bio brz, a sada je jos brzi :P

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Azimuth,

Sad kad nama dzidnu ART na 4.4 vratices se ti na G2 :P

Aleksandarr
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 19. Jan 2014. 18:05
:: lg g2
:: Huawei p1

Re: LG G2

Post od Aleksandarr »

E ljudi pominjali ste to art kao neku dobru stvarcicu, sta je to kutijagreha, :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: LG G2

Post od m@c|-|oR »

Android Run Time

Nov način za kompilaciju programa. Menja Dalvik kao virtuelnu mašinu.
Još se smatra da je u vetra fazi razvoja. Na Nexus 7 neznatno ubrzava rad i produžava trajanje baterije.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Aleksandarr
Banned
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 19. Jan 2014. 18:05
:: lg g2
:: Huawei p1

Re: LG G2

Post od Aleksandarr »

m@c|-|oR, Ako ja dobro zakljucujem to ce na nekin nacin bolje iskoriscivati ram memoriju, na nekin nacin .../

Odgovori