LG GT540 Optimus

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

bojane, desava se kad je na 3G signalu, prebaci u 2G pa vidi sta se desava (ja sam uvek na 2G i nemam taj problem)

slavisazelj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 06. Apr 2011. 14:55

Post od slavisazelj »

Pozdrav ljudi. imam ovaj telefon evo već 10 meseci i jako sam zadovoljan ali na njemu je Android 2.1 a hteo bi Gingerbread 2.3.7 CyanogenMod 7 SwiftDroid
Video sam gomilu tutorijala ali nebih baš sam da čačkam.
Moželi neko da mi preporuči nekoga proverenog ( sa iskustvom)( nenodi mi se tel. u prvi servis na koji naiđem) u BGD ko bi mogao da mi to odradi.
Da nebi bilo reklamiranja ovde šibnite mi na mail slavisazelj@gmail.com ili u PP
Unapred hvala Pozz

ivanstam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2012. 14:14

Post od ivanstam »

jedno pitanje...imam instaliranu 2.1. verziju, mts, i nemogu da gledam nista sto korpisti flesh plejer....live camere, neke strimove, reklame i video kada citam novine preko neta....

kako se moze resiti ovaj problem, i da li moze uopste??

hvala unapred

svajceneger
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 30. Okt 2011. 17:32

Post od svajceneger »

Kako da rutujem ovaj tel?probao sam Turn on the device and click the icon to open the phone dialler
- Enter the code '3845#*540#'
- Select the option 'Module Test', then 'Stability Test' then 'Enable Root Permission'
- You will now be prompted for a password - enter :SWIFT::GT540:
ali kao i mnogi nemam tu opciju enable Root permission.

pa onda sam probao da skinem ovaj program http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=1

skinem,krenm da ga rutujem i nista samo stoji.Da li neko moze da mi pomogne kako da rutujem ovaj tel?U njemu se nalazi android 2.1

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Први начин ради само на верији Андроида 1.6

Други начин ради, проверено... Требаш само пре стартовања да укључиш "УСБ отклањање грешака" у подешавањима и да ресетујеш телефон. Могуће да неће из прве да ти одради, па покушај пар пута.

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

@svajceneger, i ovo je proverena metoda i ne moze lakse
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=833953
instaliraj aplikaciju u telefon i pokreni je

svajceneger
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 30. Okt 2011. 17:32

Post od svajceneger »

probao sam Z4root instalirao je krene da ga rutuje i samo ga izbaci na glavni ekran,tamo gde mi stoje ikonice.sledeci put kada krenem da udjem izbacuje mi force close,tako da Z4root ne moze,a sto se tice onog programa http://forum.xda-developers.com/showpos ... ostcount=1 ukljucio sam ja USB debuging ugasio tel i opet upalio i pokusavao tako 5-6 puta i nista,ne da

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Мораш да имаш инсталиране драјвере за твој телефон, скини их са ЛГ-јевог сајта и мора да ти буде искључена опција "Само меморија великог капацитета" у подешавањима.

" Z4root" не подржава ЛГ ГТ540...
Poslednja izmena od LittlePrince u Ned, 11. Mar 2012. 15:23, izmenjeno 1 put ukupno.

svajceneger
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 30. Okt 2011. 17:32

Post od svajceneger »

a gde da nadjem drajvere za ovaj mob?jel imas link kako da dojem da skinem i stiklirao sam Mass storage only ( to je valjda sto kazes samo memorija velikog kapaciteta )

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Не, то треба да ти буде одштиклирано, да омогућиш приступ телефону а не картици...

Драјвери

svajceneger
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 30. Okt 2011. 17:32

Post od svajceneger »

ma jok,probao sve kako si napisao i opet isto nece da se rutuje.najbolje je da se vise ne nerviram da odnesem u servis da ga rutuju

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

svajceneger, nešto definitivno ne radiš kako treba... Ajde lepo sad napiši koji OS na kompu koristiš, jesi li lepo instalirao drajvere!? Proveri na kompu u device menager-u da ti nije ostao neki nepoznati uređaj bez drajvera... Pa onda polako vidi taj postupak kako ide....
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ако си све подесио како треба мора да ради, не ради само ако један од корака прескочиш. На телефону штиклираш "УСБ отклањање грешака" и ОДШТИКЛИРАШ "Само меморија великог капацитета". После инсталације ЛГ ПЦ Суита, ти се исписује да је нађен нови хардвер, када накачиш телефон опет ти инсталира нови хардвер и када заврши комп је спреман. Иначе стартујеш фајл под називом "root".

svajceneger
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 30. Okt 2011. 17:32

Post od svajceneger »

sve sam to uradio i stiklirao USB debuging i odstiklirao Mass storage only i onda u LG PC Sajta vidi tel i nadjen tel i onda kada krenem ono root on krene i onda samo odjednom tu se pojave 2 greske pise error divice not found i ispod toga isto to error divice not found,a LG pC Sajt vidi tel da je nakacen

EDIT:
konacno to treba da ostane i posle toga se opet udje u root i onda ga instalira ,tj resetuje se sam tel i pojavi se ona ikonica superuser.Hvala ljudi,e sada ja imam android 2.3 skinuta i zapakovana u win raru.ja sam to radio u htc tatoo usao u onaj glavni meni ( drzis 2-3 dugmeta zajedno) i onda nadjes instaliraj preko kartice.e sada kako da ubacim 2.3 verziju u ovaj tel

izgleda da je ovo privremena verzija ruta,jer sam izvadio bateriju telefona i vrati i opet isto pise da nije rutovan,a to mi pise preko programa battery calibration,a malo pre kada sam ga rutovao i usao u batery calibration nije mi to pisalo,tako da je izgleda tel rutovan dok ne izvadis bateriju :)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Погледај мало тему, већ сам одговорио на то питање и то два пута :dry:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG GT540 Optimus

Post od cvoruga »

Danas mi je GT540 ispao kroz prozor sa 3 (i slovima trećeg) sprata, preživeo je i radi :o .
Kad sam silazio po njega, bio sam u fazonu idem da uzmem karticu i da pokupim olupinu :cry: koja je ostala kad ono međutim :blinky: .
Telefon je zadobio 2 ogrebotine, i to je sve :D . Ja u čudu i dalje, sve pohvale za LG 8) .

c-r-a-s-h
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 03. Avg 2012. 09:13
:: LG Optimus GT540

Re: LG GT540 Optimus

Post od c-r-a-s-h »

Molim za pomoc. Imam LG Optimus GT540, nakon godinu i po dana koriscenja je skroz usporio i poceo da pravi probleme tako da sam ga ''fabricki resetovao''. Sada radi normalno, ali vise ne mogu da instaliram ni jednu aplikaciju tipa Viber, Whatsapp... koje sam ranije koristio. Market android koja je vec na telefonu mi ne radi, izadje munjevito neka poruka i ekran pocrni,a, na ''Google play'' sajtu sam ih nasao ali tamo pise na mom nalogu da su mi one vec instalirane, a ja sam ih fizicki uklonio sa telefona. Tako da sada ne mogu da ih instaliram. Kako da povratim aplikacije? Da li mogu da izbrisem sa google naloga istoriju aplikacije i kako? Unapred zahvalan!

abeceda.123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 19. Okt 2012. 21:53
:: LG gt540

Post od abeceda.123 »

Imam lg gt540 i na njemu je instalirana aplikacija market.medjutim cuo sam da je google play bolji.kako da ga nabavim?
Hvala unpred!! :)

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: LG GT540 Optimus

Post od hirurg »

abeceda.123, druze nemoj se izbijati...to je jedno te isto....uradis update...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

abeceda.123
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 19. Okt 2012. 21:53
:: LG gt540

Re: LG GT540 Optimus

Post od abeceda.123 »

Ok;ali kako se to radi?pogledao sam neke android telefone i kod njih ima u podesavanju azuriranje softvera;dok na ovom nema

Odgovori