LG Nexus 4

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: LG Nexus 4

Post od d27 »

Meni se ne svidja rezolucija ekrana, tacnije odnos visine i sirine. Razmera 16:9 je postala standard kod displeja svih velicina i svih namena (tv, monitori, telefoni), a n4 ima odnos 5:3 (kao i ekrani 800x480 i 400x240).

Licno, nikad nisam voleo te izduzene ekrane (mislim da je medju proizvodjacima telefona 16:9 odnos prva usvojila Nokia), ali su pogodni za gledanje videa i fotografija.

Naravno, mnogo vise od ove razmere mi smeta nedostatak slota za prosirivu memorijsku karticu, pa se za dodatnih 8GB mora doplatiti 50 USD (nadam se da ce ih Apple tuziti zbog ovoga :) )

Da li neko zna da li ce ovaj Nexus imati USB OTG mogucnost i da li ce se moci konektovati sa nekim eksternim HDD?
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Nexus 4

Post od Green »

Definitivno sam resio da puknem lovu na LGN4, ko ga j..., nek' ide zivot. Nek' se i zeznem ako se posle mesec dana pojavi nesto jos bolje, ali to bolje sigurno nece biti jeftinije.
Inace, meni je model od 8GB memorije i vise nego dovoljno...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: LG Nexus 4

Post od toda81 »

Ma sta fali telefonu sa 8gb memorije. Bitno je da ti u sake padne ta zeljena masina, a najmanji je problem da se kasnije dokupi neka kartica od 16gb ili eventualno ako su potrebe vece ona od 32gb
Note IV N9100 dual

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Nexus 4

Post od Green »

toda81, Nexus 4 ne podrzava kartice, nazalost. Ali, kao sto vec napisah, to meni ne predstavlja nikakav problem.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: LG Nexus 4

Post od toda81 »

To je vec druga prica, nisam obratio oaznju na to. Steta samo sto ne podrzava kartice, mada i nije neki veliki nedostatak
Note IV N9100 dual

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: LG Nexus 4

Post od Krile007 »

Mene zanima kada mislite da ce moci kod nas da se pazari? Tipa ako 13-og pocinje prodaja kada bi trebalo kod nas da bude, na crno najpre, pa i zvanicno ili kod operatera?

Ja sam bas prodao ovih dana HD2 i kontao da kupim One X ili S3 ali realno, sacekacu da se docepam ovog cuda :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 4

Post od Baraba »

Spremi još love, gledam cene koje pominju na xda po shopovima za ovaj model od 16gb - 550e :(
I ja sam se razmišljao S3 da zamenim za ovaj model mada ću razmisliti još malo :|
Lepo kažem, ovaj hardver po onoj ceni :uhuh:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od lesa0208 »

Ako bude neka pristojna cena oko 400e na crno za model od 16gb ja cu verovatno zameniti sgs3 za njega, sve iznad 400e za prvi model LG nexusa je po meni mnogo, jer LG modelima cena pada jako brzu, pritom ako misle da zazivi moraju da se potrude da daju to jeftinije...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 4

Post od Baraba »

lesa0208, vidi, ako bude cena kao u google shop 300e za 8gb i 350e za 16gb to bi bio haos, ne bi mogli da proizvedu dovoljnu kolicinu koliko bi se trazio ovaj model plus bi ubili konkurenciju i sam LG ne bi prodao ni jedan drugi model pored ovog a imaju ih dosta, ko bi kupovao druge skuplje modele pored ove azdaje, zato sumnjam da ce biti ispod 550e po ostalim shopovima kao što kažu na xda, u google shopu je ta cena a gde ima google shop... a LG će ga porodavati operaterima i dilerima po drugoj ceni ...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od lesa0208 »

Baraba, Pa da al nijedan LG uredjaj nije top uredjaj tj. ne nalazi se u listi top uredjaj pritom ih vise niko i ne pominje, takodje su ljudi digli ruke od LG-a jer je najavio update za 2x i 3D koje niko nije dobio vec ohoho, tako da im je ovo jedina sansa da isprave gresku i da dobiju ponovo korisnike.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: LG Nexus 4

Post od toda81 »

Znaci LG se hvata za slamku kokiko se da zakljuciti iz ovog sto je lesa rekao
Note IV N9100 dual

vetar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2012. 10:03
:: HTC Desire X

Re: LG Nexus 4

Post od vetar »

Baraba napisao:lesa0208, vidi, ako bude cena kao u google shop 300e za 8gb i 350e za 16gb to bi bio haos, ne bi mogli da proizvedu dovoljnu kolicinu koliko bi se trazio ovaj model plus bi ubili konkurenciju i sam LG ne bi prodao ni jedan drugi model pored ovog a imaju ih dosta, ko bi kupovao druge skuplje modele pored ove azdaje, zato sumnjam da ce biti ispod 550e po ostalim shopovima kao što kažu na xda, u google shopu je ta cena a gde ima google shop... a LG će ga porodavati operaterima i dilerima po drugoj ceni ...
To je ta cena (300e i 350e), na početku će ga po toj ceni imati samo preko Google Shop-a, kasnije će svuda biti u najgorem slučaju blizu te cene. Nema nikakve logike da se telefon prodaje skoro duplo skuplje nego što je u Google Shop-u, možda jedino na početku, ali čim ga sva tržišta dobiju sigurno će biti blizu realne cene.
Možete uzeti za primer i Asus Nexus 7 tablet koji čak i kod nas zvanično košta isto kao i u Google Shopu.

Sa druge strane, ljudi će LG Nexus donositi iz Nemačke i Francuske, takođe će ga i domaći operateri imati u ponudi i sigurno će biti mnogo jeftiniji nego S3, što znači mnogo niža cena preko oglasa.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od lesa0208 »

toda81, I 2X i 3D su njima bili top modeli, em sto nisu prosli dobro u zajednici em sto su obecali fabricke update koje nisu ni ispunili, pritom izlaze sada novi njihovi telefoni sa quad core procesorima ics-om ili JB sve zavisi, a na stare korisnike su zaboravili, gomila ljudi je napljuvalo LG preslo na druge proizvodjace i to je to. E sada po mom nekom razmisljanju da bi se to prodavalo kako su zamislili moraju da imaju i nizu cenu nego ostali, pritom imamo stari nexus koji ima ogromnu zajednicu i koji je proveren skroz i sto bi neko sa starog nexus-a prelazio na novi nexus za koji je i pitanje kakvu ce zajednicu da ima jer je promenjen proizvodjac, samim tim treba krenuti pisanje novih drajvera jer je hardver potpuno drugaciji od onog koji se nalazio na predhodnom nexusu, i jos gomila stvari koja utice na to. Po meni ovo da bi ovo uspelo LG ga mora dati po ceni po kojoj ga daje Google.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Nexus 4

Post od iKe »

Nexus 4

Vidi se da je ovaj telefon po svemu bolji od svog prethodnika, sviđa mi se što ekran ide skoro od ivice do ivice, i Gorilla Glass 2 napred i pozadi, baš deluje kvalitetnije i skuplje. Jedino mi se čini da crna nije tako crna kao na Galaxy Nexusu, što ne deluje lepo, naročito kod navigacionih tastera, jer se na G-Nex-u nije videlo gde se završava ekran, a počinje plastika okolo. Mada to je baš ako gledamo sitnice.

Što se tiče cene, ako stvarno bude duplo skuplje nego na Play store-u, predlažem da odemo do NYC i uzmemo po 300$, onako iz inata.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 4

Post od sugarcoated_ass »

iKe napisao:Jedino mi se čini da crna nije tako crna kao na Galaxy Nexusu, što ne deluje lepo, naročito kod navigacionih tastera, jer se na G-Nex-u nije videlo gde se završava ekran...
Ne cini ti se posto je na ovom modelu LCD ekran dok su svi prethodni, pa i Gnexus imali AMOLED ekrane. :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Nexus 4

Post od iKe »

psyhound, ma to znam, ali nisam imao prilike da vidim najnovije LG-jeve telefone, da vidim da li crna zaista crna kao kod SAMOLED-a. Verujem da je dosta poboljšan kvalitet, ali sigurno nije na nivou kao kod Samsunga.
Tu mislim samo na crnu boju, verujem da je celokupno gledano ovaj ekran bolji od SAMOLED-a.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Nexus 4

Post od sugarcoated_ass »

Na LCDu crna nikad nece moci da bude k'o na AMOLEDu posta za njega je potrebno pozadinsko osvetljenje koje konstantno radi cak i na crnoj boji dok na AMOLEDu svaki pixel svetli sam za sebe i na crnoj boji je totalno ugasen.
A sto se tice Samsungovih AMOLEDa cak ni ovaj na RAZRu ne izgleda tako dobro kao na SGS3 ili Gnexus-u.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 4

Post od lesa0208 »

psyhound, SGS3 ima Super Amoled HD, dok Galaxy nexus ima samo Super Amoled evo bas poredim posto mi na stolu stoji jedan Nexus i SGS3 mnogo su zivlje boje na SGS3 nego na nexusu-u

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: LG Nexus 4

Post od AnGeL oF LoVe »

Deluje mi odlican model sa povoljnom cenom tako da cu ga uzeti u razmatranje za kupovinu (na prolece kada bude jos veci pad cene i pogledam iskustva korisnika).
LG G2 Black,16GB

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Re: LG Nexus 4

Post od d27 »

lesa0208, i displej na SGN je takodje HD, samo to nije toliko forsirano u marketingu. HD znaci da mu je rezolucija 720p ili nesto veca, a boje na S3 su zivlje iz nekih drugih razloga.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

Odgovori