LG Flex 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG Flex 2

Post od Evindzer »

Pre par dana sam ga malo cackao u Telenoru, i mogu reci da ostavlja vrlo prijatan i pozitivan osecaj prilikom drzanja i koriscenja. Nije nimalo velik - naravno, za one koji vole nesto vece telefone od proseka - a ekran je stvarno izuzetan, od celog telefona, ekran mi je privukao najvise paznje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Flex 2

Post od Green »

Evindzer, eto, ipak treba prvo isprobati neku novu inovaciju da bi se stekao utisak, a ne pricati u prazno, kao neki na forumu, kako je zakrivljenost ekrana bezveze, nezgodno za koriscenje i ostale baljezgarije.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG Flex 2

Post od Evindzer »

Znam na koga misliš. ;)
Meni se LG sviđao još od vremena "čokolade", ali nikad nisam kupio neki njihov model - kao ni Samsungov. :)
A po pitanju zakrivljenosti ekrana, to mi je uvek izgledalo kao pozitivna osobina, posebno što je telefon savitljiv i nije ga lako slomiti. A prilikom razgovora, zakrivljenost je vrlo zahvalna i vrlo mi se sviđa kako prati krivinu lica.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Flex 2

Post od Green »

Steta sto se Apple nije prvi dosetio da ponudi zakrivljen ekran i napravi "revoluciju", sad bi svi uveliko setali nekakav flex. :D

cikadoktor
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sub, 30. Maj 2015. 22:31
:: lg g2
:: ot idol

Re: LG Flex 2

Post od cikadoktor »

Ima li neko ovaj fon? Brat razmišlja o njemu, negde sam čitao da ima a negde da nema problema pregrevanjem.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG Flex 2

Post od Evindzer »

Nema, očigledno. Svi se nadamo da će nam Green[/] uskoro javiti da ga je uzeo, pa onda i napisati neke prve utiske, a do tada - ništa. ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Flex 2

Post od Green »

Hm, i dalje jesam zainteresovan za Flex 2, cena mu je 'relativno' pristupacna za moj dzep. Medjutim, sve vise razmisljam i o nekim drugim modelima poput G4, OnePlus Two (kad se pojavi), Lumia 940XL (kad se pojavi), Meizu MX5, Oppo R7 Plus.
Iskreno, jos mi se ne menja trenutni Flex, jer i dalje radi besprekorno. I dalje privlaci poglede znatizeljnika. :D

Sto se pregrevanja tice, Qualcomm tvrdi da su to samo glasine, jer se navodni "problem" pojavio u isto vreme kad je i Samsung lansirao svoj Eqinox 7420 cipset za Galaxy S6.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG Flex 2

Post od Evindzer »

Siguran sam da privlači poglede, a kako i ne bi: visok, širok i povijen u leđima - k'o da opisujem nekog "opasnog momka" iz devedesetih. :D :D :D
A to za Kvalkomov odgovor sam i ja odavno čitao, ali mislim da ima nečega u toj priči oko pregrevanja. U protivnom, ne vidim zašto isti procesor ne bi ubacili i u G4.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Flex 2

Post od Green »

Evo sta na tu temu kaze covek iz Qualcomm-a, izvor je sajt droid-life, tekst iz maja ove godine:
These decisions get made 18 months before a phone shows its face. When we were working with LG on the G Flex 2 and G4, Qualcomm produced the 810 and 808 around the same time. The simple reason is the design goals of the G4 2k experience.”
The Snapdragon 808 and 810 are quite similar on paper, differing in the GPU used (both Adreno) and memory used. In the 810, the memory is designed to deal with 4K video natively displaying on a smartphone screen, while the 808 lacks this. For LG, using the Snapdragon 808 must have seemed like a better fit on the G4 – not because the Snapdragon 810 has problems.
Sad, da li je u pitanju samo odbrana kompanije ili 810 zaista pati od pomenutog problema, ostaje da se vidi.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG Flex 2

Post od antec »

Uzeo pre par dana ovo cudo. Ako imate neka pitanja samo izvolite :)

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: LG Flex 2

Post od somi92 »

Cisto informativno, jel imas problema sa pregrevanjem ili je poslednjim updateom sve reseno?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG Flex 2

Post od acamatic »

Sveeeee! Očekujemo neki review detaljniji ;) i naravno do tada izbaci neku sliku :)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG Flex 2

Post od antec »

@somi92, nikakvog pregrevanja nema, bas sam malopre przio telefon na 3dmarku, zagreje se ali je sve to u normalnim granicama.

@acamatic, naravno, napisacu utiske a bice i slika. Ovako na prvu loptu mogu samo da kazem da je telefon neverovatno brz, odusevljen sam. Ocekivao sam vise od kamere i muzika preko slusalica je nedovoljno glasna po mom ukusu. Ekran je vise nego pristojan, vidljivost na suncu tu i tamo, vidjao sam bolje. Sve u svemu jako sam zadovoljan.

Zaboravih da napisem, jako mi ide na zivce sto je 3.5mm dzek sa donje strane tj. pored konektora za punjac, glupost.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG Flex 2

Post od acamatic »

Antec, ja se unapred izvinjavam ako te budem malo više davio za ovaj model. Jer iskreno čim je izašao ja sam se bio mnogo zagrejao za njega i iskreno voleo bih kada bi mi se pružila prilika da ga kupim ... Reci mi za ekran, na prvu loptu mi se čini da nije nešto posebno odrađen, jel pod tim smatraš boje, jačinu vidljivosti? Realno svaki LG ima malo problema sa vidljivošću na suncu, jel je i ovde taj slučaj? Reci mi koju verziju imaš sa koliko gb rama? I koliko para si ga platio ako nije tajna?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Flex 2

Post od Green »

antec, opa bato, cestitam. 8)
Ako nije tajna, gde si ga uzeo?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG Flex 2

Post od antec »

Hvala ljudi. Evo sad samo kratko, menjao sam Huawei P8 za njega, dečko je inače uzeo u Vipu. Verzija je sa dva giga, dakle onaj sa 16 interne. Verovatno ću sada pojuriti ovaj sa 3 giga rama ili g4, još nisam odlučio. Mislio sam samo na vidljivost na suncu, inače je displej fantazija, pogotovo prilikom reprodukcije videa, landscape kucanja i igranja igara. Perverzija :D Kad stignem kući odgovaram na sva pitanja, stvarno ne stižem da pišem, non stop jurim nekud.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG Flex 2

Post od kutijagreha »

antec, uzmi G4 :)
Jel istina da se poklopac telefona regenerise? :D Jesi probao malo da ga izgrebes,i gledas kako nestaje recka? :D :lol:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: LG Flex 2

Post od acamatic »

Super antec, drago mi je da ti se model sviđa. Kada budeš bio kući javi se da te stiskamo za ovaj model ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Flex 2

Post od Green »

antec, kakav je osecaj kad drzis telefon u ruci? Da li je udobniji u odnosu na ostale modele, zbog te zakrivljenosti?
Inace, mislim da ne treba da menjas za G4, osim ako ne patis od fotografisanja. Flex je ekskluziva, egzotika, unikat. 8) :D

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG Flex 2

Post od antec »

@Kutijagreha, istina je i to poprilično dobro funkcioniše. Prvih par dana ga nisam baš pazio i nakupilo se dosta sitnih ogrebotina. Danas ih više nema, genijalno. To je neki layer od ne znam kog materijala, kao premaz je (ne skida se naravno). Vidi se sa strane telefona tačno gde se završava, postoji zazor od mikrometra. Inače ogrebotine se gube kada se taj layer malo zagreje, valjda se opušta kada se zagreje pa se samim tim ogrebotine ravnjaju. Kao kada se vosak rastopi pa se poravnja. Uglavnom za sitne ogrebotine je strava rešenje. Inače nisam imao toliko strpljenja da gledam kako nestaje recka haha.
Čeka se plata za g4, mada mi sve više prirasta za srce ovo čudo :)

E sad da napišem šta sam primetio. Desilo mi se do sada dva puta da se telefon pregreje. To ne znači da se ne može pričati ili držati u ruci od toplote, nego se ogleda u tome da recimo neće da podigne osvetljenje na sto posto a sunce bije pa moraš da čkiljiš u ekran; i naravno obara takt procesora. Ta dva sam do sada primetio.
Kamera na Huawei P8 bolja što se slikanja tiče, bar se tako meni čini. Pogotovo prednja kamera kome je bitna. Po mom mišljenju malo je sramotno što su ubacili prednju od 2.1 MPx. Meni to stvarno nije preterano bitno mada ima kome jeste. Ali zato video zapis kida. 4k je čisto iživljavanje, to se toliko dobro za moje standarde vidi da nije normalno, desetka ko kuća, bolji zapis stvarno nisam video.
Muzika preko slušalica i dalje ostaje najveća boljka. Imam krš slušalice ali se do sada svaki telefon koji sam imao čuo glasnije. Probaću sa drugim parom pa ćemo videti, mada ne znam koliko glasnije može biti.
Pokreće naravno sve živo od aplikacija i igrica. Tu nemam šta da dodam. Skoro sve ide sa 60 ili blizu fps, dakle kida :)

Baterijom nisam previše zadovoljan. Može jedva da dogura do 4h sot-a i to pod uslovom da cedite telefon do poslednjeg procenta. Rekao bih da najviše baterije odnosi obrada teksta i surfovanje internetom.

Rutovanje je moguće samo na 5.0.1. verziji sistema. Ko ima 5.1.1 mora da se spusti na gore pomenutu pa onda da rutuje. E sad, kažu ljudi da su se na zvaničnim verzijama fw-a performanse poboljšale sa 5.1.1 ali isto tako kažu da kada se rutuje 5.0.1, obriše bloat (koga nema baš previše i sa kojim telefon lagano može da se izbori) i stave druga podešavanja za procesor, dobijaju iste performanse. Plus dobijate mogućnost korišćenja titanium backup aplikacije, viper audio moda, xposed modula i još čega već ima. Tako da možda padne rut narednih dana :D

@Acamatic, slobodno pitajte sve što vas zanima. Ovoga sam se trenutno setio, dodaću ako primetim još nešto.
Pozdrav

Odgovori