LG G2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
dusmanic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Pon, 15. Dec 2014. 17:25
:: G2

Re: LG G2

Post od dusmanic »

Ima li nade za ovu Lollipop cameru, ovo je ocajno? :uhuh: Ili da se vracamo na KK ?

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: LG G2

Post od Professional »

Pa jel moguce da je toliko kamera losija na LP u odnosu na KK?
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Sly4pb
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pon, 08. Sep 2014. 18:46
:: LG G2 32GB

Re: LG G2

Post od Sly4pb »

kutijagreha napisao:Sly4pb, prepoznace ga. U tom programu odradis samo restore,i to je to :wink: Vodi racuna sta bekapujes.
Kako mislis da vodim racuna sta bekapujem? Zasto ne bih bekapovao sve sem muzike i videa recimo? :?

Nikola.Fizesan
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 35
Pridružio se: Ned, 25. Jan 2015. 00:20

Re: LG G2

Post od Nikola.Fizesan »

deki1504 napisao:Nedavno sam kupio polovan G2 32GB,a pokazuje mi da imam slobodno samo 10GB. Kada udjem u informacije o hardveru pise da ima 32...
Sad mi nije jasno da li je ostatak memorije sakriven ili nesto nije uredu sa telefonom...
Je l rutovan? Možeš preko restorecon da vratis data file-ove, izglugaj kako ces to, namesti samo adb drajvere. Posle toga lupi hard reset iz recoverya i vozi :)

dusmanic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Pon, 15. Dec 2014. 17:25
:: G2

Re: LG G2

Post od dusmanic »

Meni je mnogo losija, sporo slika, nocu neupottebljiva... Nebo i zemlja je u odnosu na KK + xcam

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: LG G2

Post od Pikeli »

Professional napisao:Pa jel moguce da je toliko kamera losija na LP u odnosu na KK?
Kamera je potpuno ista na LP i na KK, samo sto na KK moze da se ubaci fix i tada je kamera druga prica. Za LP nije jos izasao fix.
dusmanic napisao:Meni je mnogo losija, sporo slika, nocu neupottebljiva... Nebo i zemlja je u odnosu na KK + xcam
Stvarno je spora kamera po noci bruka. Ima li ikakve sanse da se to popravi nekim novim apdejtom ili treba cekati taj fix?

Yugo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Pon, 11. Maj 2015. 13:59
:: g2

Re: LG G2

Post od Yugo »

Kako se ubacuje taj "fix"? Moze li na verziju 4.2?

Pikeli
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 01. Feb 2015. 22:25
:: Galaxy S7 edge

Re: LG G2

Post od Pikeli »

Yugo, Imas na prvoj stranici ove teme sve fino objasnjeno ;)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Pikeli napisao:
Stvarno je spora kamera po noci bruka. Ima li ikakve sanse da se to popravi nekim novim apdejtom ili treba cekati taj fix?
Ako je nisu ispravili do sada kroz neki update,nece ni sada. Cekati fix. Ili vratiti na 4.4.2

@Yugo,imas taj fix na prvoj strani. Sve lepo objasnjeno ;)

Yugo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Pon, 11. Maj 2015. 13:59
:: g2

Re: LG G2

Post od Yugo »

Hvala gospodo. Jos samo da nadjem prost nacin da azuriram na 4.4...bez ikakvih dodatnih instaliranja.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Yugo, na 4.4.2 moras dobiti bar OTA (azuriranje preko telefona) azuriranje. Pokusaj to. Ako nema to azuriranje,nakaci telefon na Lg Pc Suite,i pogledaj koju ti verziju nudi. Mada mozes i kodom proveriti koja ti je dostupna verzija.

Yugo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Pon, 11. Maj 2015. 13:59
:: g2

Re: LG G2

Post od Yugo »

Probao sam ono klasicno azuriranje - kaze da je ovo poslednja verzija. I probao sam sa onim lg tool- i tu kaze da je poslednja. Tako da...

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Pogledacu kada dodjem kuci (ne znam napamet) kako ide kod preko koga se proverava koje je poslednje azuriranje dostupno. Poslacu ti ovde

Yugo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Pon, 11. Maj 2015. 13:59
:: g2

Re: LG G2

Post od Yugo »

Ok, vazi.
Poslednja izmena od Azimuth u Uto, 12. Maj 2015. 16:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaras.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G2

Post od kutijagreha »

Yugo, poseti ovu stranicu http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Tu ukucaj svoj IMEI broj,ali bez ikakvog razmaka. Sve spojeno. Rezultat postavi ovde. Recicu ti koja je poslednja dostupna verzija za tvoj uredjaj :wink:

Yugo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Pon, 11. Maj 2015. 13:59
:: g2

Re: LG G2

Post od Yugo »

Poslao sam ...
Poslednja izmena od Azimuth u Uto, 12. Maj 2015. 16:12, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nikada ne citiraj ceo post neposredno iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaras.

Yoht90
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Uto, 16. Dec 2014. 00:05
:: LG G2 32gb

Re: LG G2

Post od Yoht90 »

deki1504 napisao:I ja se pitam.Kada udjem u informacije o hardveru pise da telefon ima 32GB,kada instaliram bilo koji program za proveru memorije tipa file explorer idt. Svuda prikazuje isto.
Uradio sam reset...
Flesuj neki kdz lollipop ili kit kat onda se sve brise i trebalo bi to da se sredi...

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: LG G2

Post od staff »

Koji kdz lolipop je najbolji za 16g? Mislio sam da flesujem madjara, ne znam da li v30a ili v30b

technoboy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2012. 16:48
:: LG G2
:: Nokia 7110
Lokacija: Novi Beograd

Re: LG G2

Post od technoboy »

Ja sam flesovao Vip Croatia, bilo mi logocno posto imam G2 iz Vipa, nema bagova, sve radi kako treba. Mislim da je 30b noviji, tako da mi ima vise smisla da njega flesujes..

AcaVrsac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Čet, 23. Apr 2015. 22:50
:: Iphone 5S
:: Huawei P9
Lokacija: Vrsac

Re: LG G2

Post od AcaVrsac »

Odradio sam fix. Postoji li mogucnost da proverim u podesavanjima ili negde da li je to to. Tj da li sam uspeo. Citam da pisete kako sa fixom kamera je uz rame S4 telefonu,cak mozda i bolja. A meni je i posle ubacenog fixa ista kao i bez njega. Zato i pitam da li postoji mogucnost da proverim jesam li dobro odradio sve.

Ove korake sam preduzeo:

1. Skinuti towell root aplikaciju sa ovog linka
https://towelroot.com/
2. Instalirati je kao i svaku drugu aplikaciju koja nije na GP
3. Pokrenuti je i ici na 'make it rain'. Telefon je sada rutovan i to bez restarta
4. Skinuti apk installer 3.2 fix sa ovog linka
https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358551612
5. Instalirati,pokrenuti,odraditi bekap kamere,pa install. Telefon ce se restartovati i samim tim je ubacen fix.


E sad,ne znam sta je ovo dole i nasta se odnosi.

cloudy 2.1 rom,sam u sebi ima ubacen fix,i to najnoviji 5.2.4. Ostaje samo da se skine XCam apk,normalno instalira i to je to.
Ko ima stariji g3 rom od ovog 2.1,treba prvo da flesuje xdabbeb_camera_binaries_v1.0.1g3,pa onda da ubaci Xcam
Ko ima stock G2,a zeli najnoviji fix,treba prvo da flesuje xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0,pa onda da ubaci Xcam
Napomena. Ove dve metode radite na sopstvenu odgovornost. Nisam odgovaran ako dodje do bilo kakvih problema

Nikakav Xcam nisam skidao niti bilo sta drugo radio osim ona 5 koraka gore.

Ako iko hoce da pomogne bio bih mu zahvalan. Ja sam takoreci duduk za ove stvari. Fixevi,roomovi,recovery,pfff,zaboli me glava samo,a nista ne kontam,znam samo da mi je kamera i dalje ista,na svetlu blede slike kao i na suncu,u zatvorenoj prostoriji pod polumracnom sobom slabije slika,odnosno odradi blic,cuje se zvuk kad slika,ali kao da kasni sve. Inace bas sam uslikao isti detalj pre tog fixa za kameru i posle,slika je ista,ne vidim razlike. Izvinjavam se na smaranju,ali da znam sam ovo da odradim ne bih vas davio.
Ono si sto radis,ne sto govoris da jesi...

Odgovori