LG GW620 Android Etna

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

LG GW620 Android Etna

Post od napalm death »

Zanimljiva je stvar da sam postavio 4 upita na cetiri i razlicita foruma i nisam (do sada) dobio niti jedan odgovor kako neko posjeduje isti. Moram priznati da sam se iznenadio.

Danas uzeo LG GW620. Konato sam napisati kratki review ali je meni Android potpuno strani tako da cu ipak malo prostudirati doticnu platformu.

Ono sto mogu reci za telefon kroz reviewe sto sam pogledao jeste.. smatra se da ima jednu od najboljih qwerty tastatura. Licno ne mogu da poredim jer nisam koristio neke druge qwerty telefone. Izgleda sasvim ok.

Spada u klasu jeftinijih Android telefona i mozda najveca softwerska mana jeste 1.5 verzija. Setanje kroz meni je ok. Negdje je bez ikakvog laga dok mu na nekim mjestima (kada pali/gasi BT) treba vremena. Ne znam zasto je potrebno neko procesuiranje ali eto.

Neki se zale sto su od 3 dugmeta s prednje strane, "home" i "back" touch sensitive buttons. Iskreno, super bi bilo da su sva tri. Dosao je uz 1GB microSD karticu a kako sam citao, podrzava sasvim normalno i 16GB.

Kamera se cini ok i ako sam opucao 3-4 slićice. Postavim sutra nesto bolje. Video nisam tetsirao i ako se neki zale da je los.

Jedna od korisnih stvari jeste i power dugme koje sluzi i za zakljucavanje telefona (zakljucava na jedan pritisak). Spominju da na ostalim LG uredjajima nije takav slucaj. Jops jedna stvar jeste i senzor sa prednje strane koji gasi displej kada je u toku razgovor pa prepoznaje kada je telefon na glavi. (koliko vidim, na tom, mjestu se nalaze 3 senzora. Jedan je vjerovatno za kontrolu osvjetljenje dok ne znam za sta je ovaj drugi) S prednje strane su home, back i valjda meni za kratice. Sa desne strane se nalazi dugme za kameru koje radi na principu kao kod dig. aparata. Znaci ima dva moda i ne slika sam kada fokusira. Pored njega je multimedia dugme te ulaz za microSD karticu. Sa desne strane se nalaze volume buttons te ulaz za mini USB. Sa gornje strane je 3.5m prikljucak i power/lock dugme.

Jedno od malih razocarenja jeste sto music player nema EQ. MONOGO mi znaci EQ ali.. sta se moze. Takodjer, razocaravajuca stvar jeste sto je zvucnik slusalice i zvucnik za zvono.. jedna te ista stvar. Ali hajde.. neka je.

Odziv ekrana mi se cini sasvim ok no .. nisam uspio da se iscimam s njim jer mi se ruke znoje po ovoj vrucini pa mi se lijepi za displej te ne mogu da skrolam kak otreba. Da, neki se zale da ostavlja fine otiske po masci ali ..niti meni to smeta a niti sam uklonio zastitnu foliju.

Hardware mi izgleda jako kvalitetno. Ne zelim da pretjeruujem ali izgleda dosta dobro. Pozadina me podjsjeca na plastiku koja se koristi na Logitech MX620. Kada ih uporedim stavrno su indenticne. (logicno jel.. oba imaju oznaku 620.. heh..)

U paketu dolaze in ear slusalice koje izgledaju i zvuce solidno no, kako nema EQ ne mogu da ih solidno testiram te mi nisu radile kada sam ih skopcao na 6303 nokiu. Sa K750 radi i kao sto rekoh, solidno zvuce. Dolazi USB punjac. Unaci, na njegha se moze prikljuciti bilo koji uredjaj koji se puni preko USB-a (najcesce mp3 playeri) sto je super stvar. Pored toga ide jos USB kabl i uputstvo.

Dakle, nisam se jos upoznao sa telefono ali ako nekoga zanima nesto vise, neka pita.

Evo i specifikacije:

System: Google Android 1.5

CPU Clock: 528 MHz
RAM capacity: 256 MiB
ROM capacity: 512 MiB (accessible: 170 MiB)

Display Type: color transflective TFT , 262144 scales
Display Diagonal: 3 "
Display Resolution: 320 x 480

Audio Output: 3.5mm
USB: USB 2.0 client, 480Mbit/s micro-USB
Main Camera: 4.9 MP
Autofocus (AF): Supported
Optical Zoom: 1 x
Macro Mode: Supported
Built in Flash: mobile light (LED)

Built-in:GPS;module: Supported
Complementary:GPS_Services: Assisted GPS

Battery:Capacity: 1500 mAh


Evo i koja slićica:

Slika Slika

Slika Slika
Poslednja izmena od napalm death u Ned, 25. Jul 2010. 19:50, izmenjeno 1 put ukupno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Da li je ovo normalno ponasanje za ne-multitoach ekran ?
http://www.youtube.com/watch?v=ImEDqAb_leU

Ovo kada leta izmedju sa jedne stranu na drugu, ode na onu sranu koju jace pritisnem. ne razumjem kako reaguje na dvije tacko odjednom.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

napalm death, to ti se javlja zato sto jednim prstom vuces i onda drugim jace pritisnes i on registruje taj dodir a onaj drugi ne.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ne, on registruje oba odjednom i zato ikona leti izmedju. Kada pustim jedan, on ode na ovu drugu stranu, i obrnuto. A kada pritisnem oba istom jacinom onda ikona leti u zraku.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

napalm death, mislim da ne moe da registruje oba odjednom jer nema multitouch vec su to delici sekunde kad on registruje jedan pa drugi dodir i mislim da ti se zato cini kao da on registurje oba.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Razumjem ja sta govoris ali bi u tom slucaju preletio ili na jednu ili na drugu stranu. Ikonica ipak stoji u sredini. Znma da nema multitoach. Zato mi je cudno ovo ponasanje pa reko da pitam da li je ovo normalno ili se radi o "necemu".

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Post od Motoman »

napalm death, to i meni radi na 5800 npr. kad pisem poruku tako da je sa moje strane to normalno.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Znci ipak se desava na ne-multitoach telefonim. Ok. Tnx.

Odgovori