LG G5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G5

Post od Apolo »

Kamera stvarno deluje brutalno, pogledao sam reviews, i svidja mi se sto su zvucnici na dnu telefona. Meni je to nekako prakticnije. Telefon deluje i ovako na slici lepo, mogu misliti kako je uzivo. Ako sam dobro video nema menija vec su sve aplikacije na desktopu? Ima li grejanja/pregrevanja telefona?

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Ima opcija i da se skine stock launcher iz lg world aplikacije, tako da se ne mora koristiti taj bez menija. Ali da, out of the box dolazi samo sa tin "ajfonolikim" :)
Ja nisam primetio da se greje tj. sve u granicama normale. Bio sam na odmoru pre par dana, nigde nisam išao i bio dokon pa sam ubacio par onako teških igara. Nova, Dungeon hunter, riptide igrani po par sati gde je telefon možda dva puta štucnuo na bukvalno sekundu. Ali to je par sati igranja što je po meni više nego korektno. Ni u jednom trenutku nije bio nenormalno vruć telefon tako da ne, ne greje se :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

panpetar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 19. Nov 2015. 14:08
:: Galaxy Note 2

Re: LG G5

Post od panpetar »

Kupio sam ovaj telefon pre nešto više od mesec dana. Platio sam ga 400 evra. Mislim da je što se modela iz top klase tiče, to najbolja kupovina za uloženi novac. Ima naravno boljih modela ali za ove pare nema.
Telefon je brz kao munja, ima odlične kamere, dobar zvuk. Kupio sam i LG Tone Pro bluetooth sluške koje su odlične! Nisam primetio nikakve probleme u radu do sada. Ni softverske i hardverske. Autonomija baterije je dovoljna za celodnevno intenzivno korišćenje telefona (5-6 sati SOT-a). Mogla bi naravno da bude i bolja ali sad šta je tu je. Modularnost telefona me ne zanima - nema meni zanimljivih modula. Voleo bih veću bateriju iz LG-jeve radionice ali pošto se to neće pojaviti onda ništa. Naručio sam preko Aliexpressa Tronsmart Presto 10400mAh USB Type-C External Battery Power Bank tako da ni bateriju ne nameravam da dokupljujem.
Baterija se napuni od 5-70 posto za 35 min.
Mane telefona - sa softverske strane mi se ne sviđa tema koju je LG odabrao. Druga se ne mož odabrati bez rutovanja telefona a to nemam nameru jošneko vreme da radim. Nema puno LG-jevog softvera preinstaliranog na telefon što je dobro mada, što se mene tiče, moglo bi da ga bude još manje. Osvetljenje bi moglo da bude jače na suncu bar 20%.
Što se hardvera tiče zadnja strana telefona je zbog ispupčenja od kamera pomalo ružna ali ni izbliza kao što to na slikama izgleda.
Za ovaj telefon ne postoji veliki broj custom ROM-ova. Video sam samo par po forumima. Nadam se da će se to promeniti sa nadogradnjom na Nugat verziju Androida. Nisam, doduše, što se ovoga tiče preveliki optimista.
Ako je nekom potteban softverski odličan telefon za pristojan novac onda je ovo oravi izbor za njega. Ljudima kojima su podjednako bitni i izgled i softver kao i ljudima koji vole da eksperimentišu sa custom ROM-ovima preporučujem da ulože još novca i kupe neki drugi uređaj

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G5

Post od Green »

Sve to što si napisao u poslednjoj rečenici može i sa dosta manje uloženog novca.

panpetar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 19. Nov 2015. 14:08
:: Galaxy Note 2

Re: LG G5

Post od panpetar »

Govorio sam o najnaprednijim telefonima današnjice.

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Dobismo I CM13, još odavno. S tim što je sada moguće koristiti ga kao daily driver. Kvalitet slika naravno lošiji nego na stock romu što je i za očekivati. Ostaje nerešeno pitanje NFC-a i ambient light-a uz par sitnih softverskih bugova. Napraviše ga odjednom i prilično zakrpiše :) Svaka čast momcima sa xda.
Uskoro se mora probati ovo čudo :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Stigao Android 7.0

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G5

Post od Azimuth »

Svaka čast! Izgleda da će ove godine svi brzo izbaciti Nugat :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G5

Post od Apolo »

I kako sljaka G5?

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G5

Post od filip11314 »

panpetar, teme možeš da skidaš sa LG Smart World aplikacije. Imaju solidan izbor. Ne kao Samsung, Meizu, Xiaomi i Huawei, ali imaju.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

@Azimuth, jeste bilo brzo tj. tačno kako treba :)

@Apolo, u procesu je skidanja kdz fajl pa javljam utiske. Inače na Marshmallow verziji nije štucnuo šest meseci. A veruj mi na reč svašta je ubačeno i modovano. Sedmica ako sam video dobro donosi upotrebljivije teme iliti dark gui, meni i to dosta, samo neka nastavi ovako da radi :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G5

Post od Apolo »

Ni moj G3 nije stucao dok sam koristio, mogu misliti kako radi G5.

Sent from Lumia 950 using mTalk
Festina lente.

drjugovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 25. Apr 2014. 16:57
:: Samsung galaxy core
:: Samsung galaxy fit

Re: LG G5

Post od drjugovic »

Ja imam G5 verziju LG-H860 i još mi nije stigao Nougat. Antec da li imaš informaciju kad ću ja dobiti 7.0 ?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Stvarno nemam ideju, kontam u narednih par nedelja.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

drjugovic napisao:Ja imam G5 verziju LG-H860 i još mi nije stigao Nougat. Antec da li imaš informaciju kad ću ja dobiti 7.0 ?
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=3506724

Probaj, samo dobro iščitaj šta piše. Nisam se previše udubio u materiju :)

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Još jedna jako bitna stvar koja je ispravljena na sedmici - auto brightness :)
Telefon sada mnogo duže drži super brightness mod. Videćemo kako će se odraziti na ekran.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G5

Post od kutijagreha »

^ Ovo je odlicna vest. Konacno se dozvali pameti,i resili da isprave ono sto je korisnicima smetalo

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG G5

Post od kopitaneskita »

kupio sam kao poklon dragoj osobi lg stylus 2 koji ima isti interfejs kao g5 (ux 5.0 i 6.0.1 MM).

međutim, ne znam kako da podesim da kopira kontakte sa gmail i hotmail accounta na SIM karticu, što je na mom g2 čas posla. zna li neko kako se to radi na ovom novom interfejsu? samo sam video opcije da se kopira u memoriju telefona, ne vidim opciju da se kopira na SIM.

i da, i ja sam primetio veliki problem sa autobrightness opcijom, jako smanji osvetljenje, neka greška u softveru. na mom g2 odlično radi.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Problem sa LG G5 displejom

Post od ultradisaster »

Pozdrav ljudi. Imam Lg g5, i primetio sam da mi se javlja mali problem sa displejom. Odnosno kada otvorim neku tamniju stranicu ili aplikaciju, kao da se u pozadini vide obrisi prethodno otvorenih programa ili neke stranice. Posle izvesnog vremena se sklone. Znaci to se desava na svetlijim delovima neke stranice, nekog dugmeta itd. U cemu je problem?

Edit:
Vidim da je mnogima izasao update na 7.0 na lg g5. na mome jos uvek nema update, u cemu je problem?
Poslednja izmena od Azimuth u Uto, 27. Dec 2016. 23:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom. Koristi opciju "izmeni". Pročitaj pravila foruma.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

@ultradisaster, to je poznat problem sa ovim modelom, nije ništa čudno. Možeš da reklamiraš, dobićeš novi i posle nekog vremena će ponovo krenuti. Fail od strane LG-a. Dakle jedino da menjaš za drugi model telefona nažalost.

Što se nadogradnje tiče, instaliraj LG Bridge, poveži telefon kablom i vidi hoćeš li dobiti opciju. Koju verziju telefona imaš, H850?

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Odgovori