LG G5

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Uzeo sam novu bateriju za LG G5. Da li se normalno puni, ili postoji neki fazon sa formiranjem baterije. P.S. Koliko vama na ovom modelu traje baterija? Ja sam na mom primetio do 10-12 sati ali bas da se telefon koristi, znaci Fejs, Viber, ostale aplikacije za socijalne mreze its.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: LG G5

Post od iamivan »

Litijum-jonske baterije se ne formiraju, tako da ne treba ni o čemu da razmišljaš, uživaj.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Da napišem i ovde :)
I tako igrom slučaja uzeh iPhone 6s na nekih desetak dana, ja G5 dao toj osobi. Duga priča :)
Uglavnom, ona jako dugo koristi samo ios a ja s vremena na vreme i jedno i drugo. G5 mi inače nije štucnuo jednom za ovih 8-9 meseci. Kaže ona posle par dana ovo čudo mi se zabagovalo, morala sam da ga retartujem i na svakih par sati joj se dešava. I stvarno, ja se uverio. Njen režim korišćenja telefona je deset upaljenih aplikacija za drustvene mreže non stop, telefon jednostavno to ne može posle nekog vremena da podnese haha. Ne znam sad da li je zreo za jedan hard reset ili ne.
Naravno natrljala mi je to na nos rekavši da joj se to nikad nije desilo na jabuci sto i jeste istina.
Android na G5 je teško modovan, znaci ne znam šta sam mu sve ubacio pa definitvno ima neki memory leak, jednostavno je nemoguće da se ponaša onako jadno; odbijam da poverujem u to.
To ću sad ispitati kada uzmem telefon nazad, moram :D
Par stvari mi se jako sviđaju na 6s. Force touch, jako zanimljiva opcija i bas sam je koristio.
Druga stvar je tastatura. Jednostavno ne postoji ovoliko dobra tastatura na droidu, ja u životu nisam brze kucao. I nije mi jasno kako, em su dugmići sitniji, predikcija lošija, manji ekran nego na G5 ali svaki put kada tapnem na slovo pogodim. Striking true keyboard haha. Ovim sam stvarno oduševljen, ali stvarno.
Treća stvar slušalice. Poredeći ih sa ovim na G5 sluske na iphone-u su savršenstvo tehnike a sad ću vam objasniti i zašto. Da bi se cule kako treba sluske sa G5 treba gurnuti do srednjeg uha, to ima svojih prednosti sto se izolacije tiče i kod slušanja muzike. Ako ste u punom i drndavom busu osecacete se kao da niste. Tu prestaje svaka prednost jer kada tako stavite slušalice uopšte nemate osecaj koliko glasno pričate a i čujete sami sebe jer su vam uši prakticno zapusene. Sluske sa iphona nisu bubice ali su ekstremno glasne i iako nisu u stanju da izoluju kao prethodne u vecini slučajeva će pružiti isti rezultat. Sto se tiče razgovora ja lično bolje slušalice nisam čuo. To je bio takav jedan odmor za ruke i uši da mi je u par navrata došlo da kupim telefon.
A onda sam se setio itunes-a, bluetootha i zatvorenosti pa ipak nisam. Ne želim da pokrecem bilo kakav rat, samo malo osvrta na uporedno korišćenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG G5

Post od iLuka »

Hahahahahaha, niko ne zeli da pocinje ratove :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Opet u vezi baterije za LG G5, nove. Da ki je miguce da za 4 sata koriscenja ode 40% baterije. Nekad mi se cini dok nesto radim na njemu bukvalno kako vidim brojke orocenata kako se iz minuta u minuta soustaju. Kao da mi je stara bolje drzala. Ili se ja tripujem?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: LG G5

Post od janka_88 »

To sa novom je moguće ako je kineska kopija koja nema ni blizu isti kapacitet kao originalna. Nisam u toku ali jesi li uzeo bateriju kod ovlaštenog prodavca ili?

Sent from my Huawei Mate 9

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: LG G5

Post od dachakragujevac80 »

Neke baterije na nekim uredjajima u pocetku brze skidaju procente do neke vrednosti, a onda uspore. Bitno je koliko ti izdrzi do kraja.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Marko-PA
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Pet, 08. Apr 2016. 18:12
:: nokia 3310 2017
:: samsung galaxy s6

Re: LG G5

Post od Marko-PA »

Mislim da to zavisi od intenziteta korišćenja. Konkretno, moj S6, u mirovanju potroši cca 1%/h, srednji režim se proteže od 3 do 5%, a najjače korišćenje bude od 8 do 10%/h.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Kao što @Janka reče, ako si uzeo nešto sem originala verovatno je do toga problem. Ovaj telefon je inače poznat po tome da ne troši skoro ništa u stand by modu. Što znači da ili imaš neki proces u pozadini koji ždere ili je baterija slabijeg kapaciteta. Postoji mogućnost i da je samo zato što je nova mada sumnjam u to.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Narucio sam original, znaci ista je kao ova stara. Ne znam. Mozda je do toga sto ja nonstop drzim telefon u rukama. Pa jedem bateriju. Bas cu da uzmem jedan dan on devojke s7 da vidim koliko ce on da mi traje sa mojim koriscenjem ahaha :D

brko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2017. 19:58
:: lg g5
:: iphone 6s

LG G5

Post od brko »

Pozdrav, porucio sam telefon LG G5 od prodavaca kojeg sam nasao na netu. Prodavac mi je poslao slike telefona eh sada na jednoj slici sam primjetio nesto sa cime nisam upoznat.

https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=58DC5918

Radi se o ovoj slici. Da li iko zna sta je ovo u donjem lijevom cosku ("SURPRISED") ? Hvala.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Ne vidi se slika više, okači ponovo ako i dalje nisi dobio odgovor.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Danas sam primetio da se moj LG g5 sporije puni, pa sam proverio bas za 20 minuta napunio je oko 30 %. Pise Fast Charging i sve, ali mi se cini da znatno sporije puni nego pre. U cemu bi mogao da bude problem, i kako da se resi?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Moguće da gasi fast charging kada je temperatura malo viša. Je l bio zagrejan telefon, jesi li ga koristio prilikom punjenja?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G5

Post od ultradisaster »

Koristio sam ga tokom punjenja vece pre tiga, gledao neke filmove itd. Nisam primetio da se zagrejao. Mada moguce da jeste

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Uglavnom sigurno uspori punjenje ako ga koristiš tokom istog, ništa čudno. Probaj da ostaviš telefon pa ako je sporo ponovo onda postoji problem.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Ne znam da li ste znali, ali ja ne koristim brzi punjač. Retko baš, sem ako mi je baš hitno i žurim negde. Punim preko računara i treba mu 5 sati da se napuni od 0%. Verovali ili ne, baterija mi se sporije prazni kada punim preko sporije varijante, a to je USB na računaru. :D

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: LG G5

Post od liman3 »

Samo nemoj da je prazniš do 0% to je smrt za bateriju.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G5

Post od antec »

Ivan Cirkovic napisao:Ne znam da li ste znali, ali ja ne koristim brzi punjač. Retko baš, sem ako mi je baš hitno i žurim negde. Punim preko računara i treba mu 5 sati da se napuni od 0%. Verovali ili ne, baterija mi se sporije prazni kada punim preko sporije varijante, a to je USB na računaru. :D
Pa ako imaš vremena za tako nešto onda kul, ja iskreno što pre volim da se oslobodim kablova. Inače prodadoh G5, uzeo redmi note 4x, nenormalna baterija :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: LG G5

Post od Ivan Cirkovic »

Na G5 SE se brže prazni baterija nego na prethodnom Sony M4 Aqua, ali sam na prethodnom držao non stop uključen stedljiv mod. Ovde ugasim aplikacije u pozadini kada ga ne koristim i može opušteno dva dana uz normalno korišćenje. Jbg, ima dobar ekran i dobre performanse, tako da nije čudo što vuče brže od ostalih. Nisam radio update na android 7, a izašao mi je OTA update.

Odgovori