iPhone 2G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
ja'94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 01:43
Lokacija: Beograd

Post od ja'94 »

neko je napisao da iphone cim se prikaci na kompijuter ide na iTunes,tacno je i napisao je da se automatski apdejtuje sto nije tacno,pita te na engleskom(zavisi da li znas engleski)da li hoces da se telefon apdejtuje sa verzije 1.1.1 na verziju 1.1.2,ti ako kazes ne sve ce ostati kao pre i moze normalno da se stavlja muzika(moze da se namesti da te nikad vise ne pita za apdejt),a ako kliknes YES(da) krece download softvera,ali ti imas vremena to da prekines jer skida sa interneta 100 MB,i tek se onda apdejtuje,tako da ne moze bas lako da se apdejtuje na najnoviju verziju

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Imate odkljucan u T-Mobile prodavnicama. Pa necete morati da se "mucite" sa otkljucavanjem i sa iTunes-om. E da to zadovoljstvo ce vas kostati 1500$. :blinky: :blinky: :blinky:

ja'94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 01:43
Lokacija: Beograd

Post od ja'94 »

:o veliki broj ljudi koji su kupili iphone se ne razumeju,pa pitaju glupa pitanja na primer sta znaci E u gornjem levom uglu,jedan moj drug kupio iphone spojio ga na komp,i apdejtovo na 1.1.2! :D

savasavic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 20:59
Kontakt:

Post od savasavic »

Telefon je odlican, i sve je bolji i bolji, a to znachi da ima manje od 33 mane...

+/-1.Office .doc .xls rade pod Safarijem, sto znaci ako su na netu ili preko ssh ubachene u telefon moguce ih je chitati ,ali ne i pisati. *.ppt i dalje ne radi
+2.Otvara .PDF fajlove (chak ima i PDF Viewer koji otvara fajlove iz korisnichkog foldera /var/root/Media/PDF
+4.Podrzan MMS (MMS)
+12.Brza pretraga Phonebook-a (Search)
+13.Ima „To Do“ (ToDoList)
+14.Ima File Explorer (Squid)
+17.Podrzan Remote Sync za sinhronizaciju preko net-a
+21.Mogucnost brisanja pojedinacnih SMS poruka (SMSD)
+25.Podrzan Voice recorder (VNotes)
+26.Ima FM Tuner (iRadio) celog sveta...
+29.Ima promena Theme (SMBPrefs)
*Sve prethodne opcije se instaliraju preko installera, kao mnostvo drugih , novih, i najnovijih koje izlaze iz dana u dan...

-Sa pojavom iPhone u Francuskoj , Nemachkoj i Englesko izlazi ver 1.1.2 sa BL 4.6 koju je do sada ne moguce otkljucati...
-Takodje ga je moguce kupiti u varijanti sim free telefona, naravno cena mu je ?±800Eur... (zahvaljujuci francuskom zakonu o Lock-u)
-U januaru je prizvodjac najavio Open Source za Office i dr applications)
-Dodat je internacionalni meni, kao i tastature...

Naime posle 3 meseca koriscenja se mnogo toga promenilo, i popravilo i posle svega ne mogu sa zamislim drugi tel umesto iphone-a, eventualno dolazi u obzir iphone 2, ali ko moze to da cheka...

p.s. Dopisite vase nedostatke ili to sto vama smeta?nedostaje...
Sava

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Video sam danas po prvi put iPhone (4GB) i telefon stvarno bruka dobro izgleda,znaci nisam mogao da verujem da ce ostaviti tako jak ustisak na mene! :roll:
Znaci iako sam prvi bio protiv njega zbog svih mana koje su navedene (najvise to sto nema BT),sad sam polako poceo da se dvoumim sta da uzmem za novu godinu,iPhone ili SE K850!
Kad bih nekako mogao da uzmem oba,bilo bi vrh! :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ima na eBay-u SIM-free iPhoneova koliko hocete, cena je oko $650 AUD (1 AUD = 0.60 EUR), pa ko moze i ko ima viska kinte... :roll: Ja mogu 'ladno, ali nemam viska kinte,a i da imam ne bi, nekako nemam tu naklonost ka americkim proizvodima... :uhuh: :uhuh:

ja'94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 01:43
Lokacija: Beograd

Post od ja'94 »

@McLaren F1 mislim da ne trebas da se dvoumis,jer je po meni iPhone bolji i to dosta,ja nikad ne bi uzeo k850i,pa ti vidi

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Na kraju sam naterao caleta da uzme iPhone jer sam na kraju shvatio da ma koliko bio dobar i lep ipak bi mi smetale odredjene mane ovog telefona,a njemu ne smetaju! :roll:
A da ne bih bas zavrsio praznih ruku,odlucio sam da za sebe uzmem iPod Touch! :)

tekt
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 157
Pridružio se: Čet, 25. Okt 2007. 20:52
Lokacija: zemun
Kontakt:

Post od tekt »

ma fon je bruka,u pocetku sam se dvoumio dali da ga uzmem zbog mana,ali kad sam ga uzeo shvatio sam da nisam pogresio tel je vrh,sve nedostatke pokrivaju programi,zvuk na sluskama otkida

igord
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 354
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 21:46
Lokacija: Novi Sad

Post od igord »

Nisam siguran da je GPS bio jedna od mana iPhone ali evo link za sve zainteresovane.

http://www.gsmarena.com/iphone_gets_act ... ws-386.php

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Shto ne spojite ovu temu sa ovom?! viewtopic.php?t=9011&start=160 :? :dry:



iPhone se neočekivano loše prodaje

Britanski telekomunikacioni operater O2, ekskluzivni distributer multimedijalnih mobilnih telefona iPhone američkog proizvodjača Apple za britansko tržište, prodaće od 9. novembra do kraja 2007. godine 200.000 tih uredjaja, objavio je britanski privredni list "Fajnenšel tajms" (Financial Times).

Ta cifra je mnogo manja od predvidjanja analitičara, prema kojima je do početka 2008. godine trebalo da bude prodato oko 400.000 tih telefona.

U Francuskoj, operater "Frans telekom" (France Telecom) planira da do kraja godine komecijalizuje oko 100.000 ovih telefona, a da u 2008. godini ta cifra bude izmedju 400.000 i 500.000.

U krugovima stručnjaka, medjutim, kruže glasine da će generalni direktor kompanije Apple Stiv Džobs na konferenciji i izložbi te kompanije "MacWorld", koja će biti održana 15. januara, objaviti da je ta kompanija za šest meseci prodala samo pet miliona iPhone-ova u četiri zemlje gde se taj telefon može naći na tržištu: SAD, Velikoj Britaniji, Nemačkoj i Francuskoj, preneli su francuski mediji.

(Tanjug)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pa sta bi on (Stiv Dzobs), odma da proda pola milijarde komada za 6 meseci. Al su pohlepni ti Ameri pa to ti je... :angry: :angry: :angry:
Dabogda ne prodali vise ni jedan sto se mene tice... :dry:

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Pa zasitili se ljudi vise :) U principu najveca je mana sto jos uvek ne postoje third party apps za iphone, tako da ono,...

Eh green nemoj tako :)
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

djuice
Banned
Postovi: 253
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2007. 19:58

Post od djuice »

Za one koji nisu uspeli da se snadju...

Apple iPhone podesavanja za Telenor mrezu: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=4232
djuice user permanently deactivated.

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Da li mogu da se instaliraju jos neki programi, osim onih koji instaler app. nudi ? I kako, ima li ko iskustva sa time. Ja nesto i nemam vremena da se igram sa tim...ispitni je rok... :dry:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

MCone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2008. 20:03

Post od MCone »

Ljudi zasto nema ni u jednoj prodavnici da se kupi Apple iPhone 4GB????? :? Ima samo 8gb, al' po ceni od vise od 500 evra, a to mi je mnogo da dajem za telefon....

The_Saint
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 15:43
Lokacija: PC Ušće
Kontakt:

Post od The_Saint »

Procitao sam celu temu, vrlo sam zainteresovan za kupovinu ovog telefona, ali kao i svaki normalan covek koji treba da grune skoro 600 Evra za telefon, skeptican sam i morma dobro da se raspitam o istom, ima li neko da ima taj telefon. I da mi odgovori na nekoliko kljucnih pitanja na koje nisam moga oda zakljucim odgovor iz prethodnih postova.

1. Da li Telefon radi na Telenor, Telekom, Vip mrezi u srbiji i normalno u rominzima sirom zemalja sveta, kao normalni mobilni telefoni, bez nekih magija otkljucavanja, pimpovanja, lockovanja i cega sve vise?

To je to otprilikecega mogu da se setim da me interesuje ozbiljno.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

The_Saint, NE :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »


cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

E, ne mogu da verujem koja fora. :o :o
Mnogo jak fazon.Zamislite samo od sada na koncertima ce biti ovako:"Za mikrofonom, Edo Majka, na bubnjevima Mile(npr.),za klavijaturama Rade, i naaaaaa ajfonu Milooovvaaaan!!!!!" :lol: :D :lol:

Odgovori